Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie




Aktualności
Szkolny Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki PDF Drukuj
3 grudnia zakończył się Szkolny Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki
Prace były wykonane samodzielnie przez uczniów klas II - III gimnazjum według własnego pomysłu i dowolną techniką.
Wiele osób wykazało się  ogromną pomysłowością, a zakładki przybrały różny kształt i fakturę.


I miejsce:
Natalia Frasunkiewicz kl. III B, Nikola Obuchowska kl. II A, Kamil Plaga kl. II D, Agnieszka Turowicz kl. III A, Grzegorz Tylman kl. III A, Żaneta Zdancewicz kl. III A
 
Więcej…
 
Zawody w finale grupy północnej. PDF Drukuj
Dnia 12.12.2014r. odbyły się zawody w finale grupy północnej. Miejsce pierwsze - gimnazjum nr 7 w Suwałkach Miejsce drugie - gimnazjum nr 3 w Augustowie Miejsce trzecie - gimnazjum nr 1 w Sokółce. Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał Andrzej Nowiczenko. Bartosz Jasiński (trener naszych siatkarzy) otrzymał nagrodę za najlepszego trenera drużyny siatkarskiej. Teraz znajdujemy się w pierwszej 8. Gratulujemy! Te trzy drużyny otrzymały awans do finału województwa, który odbędzie się 23.12.2014r. Zapraszamy!
 
Pomoc pokrzywdzonym PDF Drukuj
W związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniego wsparcia osobom porzywdzonym przestępstwem oraz członkom rodzin, Podlaski Urząd Wojewódzki poinformował, że osoby pokrzywdzone mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych.......

 
V Suwalska Kampania Białej Wstążki PDF Drukuj
"Tato, synu ..... porozmawiajmy o mocy bez przemocy" te słowa były mottem tegorocznej V suwalskiej kampanii Białej Wstążki, do której po raz kolejny przystąpiła nasza szkoła. Uczniowie nosili przypięte białe wstążki jako symbol niestosowania przemocy wobec koleżanek i kolegów. Samorząd Uczniowski gimnazjum oraz Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej przygotowały szereg działań, m.in.: przeprowadzona została sonda wśród nauczycieli pt. "Męskie rozmowy", zredagowane zostały Kodeksy Dżentelmena gimnazjum oraz szkoły podstawowej, zorganizowano konkurs literacki, uczniowie uczestniczyli w zajęciach "Dręczenie to też przemoc". W ramach kampanii uczniowie gimnazjum stworzyli poruszającą prezentację zdjęć pięknych, szczęśliwych dziewcząt skontrastowanych z wizerunkami ofiar przemocy. Podsumowaniem kampanii był apel, na którym zostały przedstawione wymienione działania. Odbył się również koncert dedykowany kobietom. Ostatnim punktem podsumowania kampanii Białej Wstążki był "Słodki mecz", w którym zagrali nauczyciele oraz przedstawiciele służb mundurowych kontra uczniowie. Biletem wstępu było coś słodkiego.
Prace nagrodzone w konkursie literackim:
praca Beaty Michaluk kl. III C
praca Weroniki Bubieńczyk kl. V E
praca Mikołaja Remelskiego kl. V D

Na stronie:      https://www.facebook.com/gim7suw znajdują się również      Film     i  Prezentacja
 
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu PDF Drukuj

 

Na pływalni suwalskiego Aquaparku w dniach 05-06.2014r odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego  w Pływaniu. Uczniowie Naszego gimnazium wzięli udział w tych zawodach a starty w tak ważniej imprezie pływackiej tego roku możemy zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie gimnazialnych klas pływackich zdobyli łącznie 22 medale w tym 9 tytułów mistrzowskich, 7 wicemistrzowskich  i 6 brązowych medali.


Tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego zdobyli:

Paweł Sinkiewicz - 100 m dow. - 1:01.47 - 13 lat

Piotr Sadłowski - 100 m dow. - 53.24 (601 pkt.) - 14 lat

Patryk Fidrych - 100 m klas. - 1:12.07 - 15 lat

Piotr Sadłowski - 100 m grzb. - 59.68 (551 pkt.) - 14 lat

Piotr Sadłowski - 50 m dow. - 24.48 (570 ) - 14 lat

Jakub Wróblewski - 50 m klas. 37.81 - 13 lat

Kacper Birkos - 50 m grzb. - 33.58 - 15 lat

Piotr Sadłowski - 50 m motyl. - 26.13 (580) - 14 lat

Paweł Sinkiewicz - 200 m dow. - 2:15.10 - 13 lat

Więcej…
 
Udany występ uczniów SP10 w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Pływaniu PDF Drukuj

W dniach 05-06.2014r. na pływalni suwalskiego Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego  w Pływaniu, w zawodach tych udział wzięli uczniowie Naszej szkoły.  Starty w najważniejszej imprezie pływackiej tego roku możemy zaliczyć do bardzo udanych. Uczniowie klas pływackich SP10 w Suwałkach zdobyli łącznie 15 tytułów mistrzowskich, 14 wicemistrzowskich i 16 brązowych medali.
 

Tytuł Mistrza Województwa Podlaskiego uzyskali:

·         Dominika Burdyn (kl.IVc) na 100 i 200m st.dowolnym, 50 i 100m st.motylkowym

·         Michał Owsiejew (kl.Ve) na 50 i 100m st.klasycznym

·         Julia Gwaj (kl.IVc) na 50 i 100m st.grzbietowym, 50m st.motylkowym

·         Paulina Opanowska (IVc) na 100m st. motylkowym

·         Karolina Szyszko (kl.Ve) na 50 i 100m st. motylkowym

·         Miłosz Węgrzynowicz (kl.Ve) na 200m st.zmiennym i 200m st.dowolnym

·         Kamil Życzkowski (kl.Ve) na 50m st.grzbietowym

Więcej…
 
Akademia Programowania w Gimnazjum 7 PDF Drukuj

W sobotę 6 grudnia odbyły się ostatnie zajęcia w Strefie Programowania Gimnazjum nr 7 w Suwałkach. Przez 6 sobotnich zajęć, w czasie 4 godzin lekcyjnych, grupa 11 uczniów wraz ze swoim nauczycielem informatyki p. Teresą Gajewską brała udział w ogólnopolskim projekcie opracowanym przez Stowarzyszenie "TALENT" a realizowanym na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Podczas  spotkań, korzystając ze specjalnie przygotowanej platformy, ucząc się języka programowania C++ uczniowie rozwiązywali zadania. Była to jedna z 32 Stref Programowania w całej Polsce. Na 593 uczniów startujących w konkursie  na poziomie Bosmańskim, siedmiu uczestników w Polsce rozwiązało w określonym czasie wszystkie 112 zadań.

Wśród nich znalazło się trzech naszych uczniów:

Paweł Filipkowski kl. II d,
Katarzyna Trusiło kl. I a,

Damian Siejwa kl. II a.


W zajęciach uczestniczyli również:

Paweł Sinkiewicz kl. I c, Jakub Wróblewski, kl. I c, Igor Wronowski kl. I c, Mateusz Podziewski kl. I c, Mateusz Borkowski kl. I e, Jakub Mazur kl. II d, Tomasz Zieliński kl. III a i Justyna Borowska kl. III b.


Wszystkim uczestikom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

 
XV Halowe Zawody Lekkoatletyczne PDF Drukuj
W dniu 27.11.2014 r odbyły się XV Halowe Zawody Lekkoatletyczne Szkół Podstawowych i Gimnazjów o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.
Naszą szkołę reprezentowali: Izabela Łada, Martyna  Karpińska, Weronika Andruszkiewicz, Urszula Miszkiel, Krzysztof Sztukowski, Radosław Romatowski, Diego Kumiszcza, Sebastian Jaroszczuk, Marcin Miszkiel oraz Dawid Dzierżyk.

Wśród dziewcząt z gimnazjum z dobrej strony zaprezentowały się nasze reprezentantki. Izabela Łada wygrała bieg na 30 metrów oraz zajęła  3 miejsce w biegu przez płotki, Martyna Karpińska wygrała pchnięcie kulą i zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż. Z dobrej strony zaprezentowali się również chłopcy. Sebastian Jaroszczuk zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą(5kg), Marcin Miszkiel zajął trzecie miejsce w biegu na 30 metrów. Natomiast nasi reprezentanci Dawid Dzierżyk, Krzysztof Sztukowski, Diego Kumiszcza oraz Radosław Romatowski  zdominowali konkurencję w skoku wzwyż zajmując pierwsze  cztery lokaty na podium. Wygrał Dawid, zanim uplasował się Krzysztof, trzeci był Radek, czwarte miejsce zajął Diego.
Szkoła po pierwszych zawodach zajmuje drugie miejsce, kolejne zawody odbędą się 16 grudnia. Liczymy na kolejne udane starty naszych reprezentantów
 
Pożegnanie PDF Drukuj
  Życie - krótka chwila
Działania - pomniki
Żyjących postawa to PAMIĘĆ
lub
ZAPOMNIENIE
 
                      28 listopada 2014 roku odeszła od nas na zawsze Pani Ewa Czepukowicz, nauczycielka języka polskiego i wieloletnia pracownica Szkoły Podstawowej nr 10 oraz Gimnazjum nr 7.
Pozostała w naszej pamięci jako życzliwa i miła koleżanka, serdeczny i szczery człowiek oraz sprawiedliwy, niezmiernie opanowany, kompetentny  i uczynny pedagog oraz wychowawca wielu pokoleń dzieci
i młodzieży. 1 grudnia pożegnaliśmy Ją.
                 Chylimy czoła przed jej grobem. W wielkim smutku przypominamy piękne i wartościowe chwile, gdy była z nami. Nigdy się już nie dowiemy, ile stało się  DOBRA wokół nas dzięki Niej.
 
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 71 z 86


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG