Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Gratulacje!!! Pan Marek Krejpcio mistrzem Shihan!!! PDF Drukuj
altW dniu 12 listopada 2015 r. społeczność szkoły  podczas uroczystego apelu z dumą i  radością powitała w swoim gronie nowego mistrza Shinhan - Pana Marka Krejpcio. U ubiegłym tygodniu nasz nauczyciel wychowania fizycznego zdobył mistrzowski stopień w dyscyplinie karate kyokushin - 5 dan. Aby zamienić dotychczasowy tytuł SENSEI - nauczyciel,  na SHIHAN - mistrz musiał zdać w Tokio prestiżowy egzamin z części sprawnościowej, technicznej oraz z walk w formule fuul contakt. Członkowie Zarządu Światowej Organizacji Karate z najwyższymi stopniami 8 dan bardzo wysoko ocenili umiejętności  i dorobek trenerski  Pana Marka, który od 24 lat jest prezesem i trenerem Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Stopniem tym mogą poszczycić się na świecie tylko uznani powszechnie mistrzowie  i  autorytety trenerskie, a w naszym kraju zdobyło go dotychczas  11 osób. Siła charakteru i wola walki naszego mistrza zaimponowała uczniom, którzy z największą uwagę wysłuchali opowieści Pani Natalii Krejpcio, córki mistrza (również trenerki karate  i nauczycielki naszej szkoły)  o drodze do sukcesu niegdyś chłopca zafasynowanego Brucem Lee, a dziś mistrza shihan. Ta wyjątkowa lekcja o spełnionych marzeniach na długo zapadanie w naszych sercach. 

 Panu Markowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów zarówno osobistych jak i zwycięskich walk  uczniów.
 
alt
 
Patriotyczne śpiewanie PDF Drukuj
09.11.2015 roku w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach rozbrzmiewały pieśni patriotyczne w wykonaniu trzech pokoleń. Okazją ku temu były obchody Święta Niepodległości. Gospodarzem wieczoru była młodzież zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach. Zaproszone zostały chóry: „Złota jesień”, który działa przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku pod kierownictwem  Marty Siłkowskiej , chór „Ocean życia” działający przy suwalskim oddziale Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, prowadzony przez Tadeusza Dziawera i Jadwigę Sowulewską.  Zespół wokalny Gimnazjum nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach prowadzony przez Monikę Kudelę i Annę Bagińską zaprezentował wiele pieśni żołnierskich z okresu I wojny światowej m.in. „ Rotę”, „Warszawiankę 1831”, „Ułani, ułani”, „I brygadę”.  Chór „Złota jesień” wykonał m.in. „Kwiaty polskie”, „Deszcz jesienny” natomiast chór „Ocean życia” zaśpiewał m.in. „Modlitwę obozową” i „Ej dziewczyno, ej niebogo”. Zaproszeni goście chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania. Ułatwiła im to prezentacja multimedialna tekstów.
Było to bardzo emocjonalne i wzruszające spotkanie pokoleń.
 
SUKSS 1 zwycięzcą Ogólnopolskiego Turnieju w Piłce Siatkowej Młodzików!!! PDF Drukuj

W dniach 6-8.11.2015r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Młodzików, którego gospodarzem był Suwalski Uczniowski Klub Sportowy Siatkówki. W turnieju udział wzięły dwie drużyny gospodarzy SUKSS 1 i SUKSS 2 oraz UKS Suchanik Gdańsk, MUKS Gim-Net Mońki i MUKS 15 Białystok. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. Bardzo dobrze zaprezentowały się obie drużyny SUKSS. Zespół SUKSS 1 okazał się bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie cztery mecze wynikiem 3:0. Miejsce drugie przypadło zespołowi z Gdańska, który przegrał tylko jeden mecz ze zwycięzcami turnieju. Miejsce trzecie zajął świetnie grający SUKSS 2, który przegrał 0:3 z SUKSS 1 i 1:3 z UKS Suchanik Gdańsk. Miejsce czwarte zajęła drużyna MUKS Gim-Net Mońki, miejsce piąte MUKS 15 Białystok.

Wyniki:

Więcej…
 
Podręczniki PDF Drukuj


Twoje dziecko zgubiło lub zniszczyło podręcznik?
Komu i ile trzeba zapłacić?

 
Klasa V d w Midicentrum PDF Drukuj
altW sobotę 7 listopada 2015 r. klasa V d wraz z wychowawczynią , panią Marzenną Iwanowską wybrała się na zajęcia do Midicentrum – Kreatywnego Ośrodka Nauki i Technologii w Suwałkach.Zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe zespoły i otrzymaliśmy do wykonania trudne zadania. Po krótkim instruktażu z entuzjazmem przystąpiliśmy do pracy. Najpierw  konstruowaliśmy roboty. To zadanie wymagało dużej koncentracji i cierpliwości. Trzeba było utworzyć algorytm oraz wykorzystać czujnik koloru. Następnie nasze maszyny musieliśmy zaprogramować, żeby mogły się poruszać. Wszyscy wzorowo wykonali swoje zadania. Okazało się, że świat sterowanych komputerowo robotów nie jest nam obcy. Zajęcia w Midicentrum były bardzo kreatywne, mieliśmy możliwość poszerzyć nasze zainteresowania i ciekawie spędzić sobotnie przedpołudnie. Polecamy wszystkim!
alt

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj
27 października wychowawcy klas pierwszych zorganizowali swoim uczniom OTRZĘSINY. Nasze "kotki" miały za zadanie ładnie zaprezentować się pokazując kocie stroje i makijaże oraz część artystyczną (wiersz, piosenka, skecz). Musiały przejść próby: ciemności, zachowań kocich, zręczności kociej, mądrości oraz spostrzegawczości. Dowiedzieliśmy się co słychać w szkolnej modzie.  Wszystkie klasy  poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami. Najlepiej wypadła klasa I C, która w nagrodę otrzymała słodką niespodziankę i DZIEŃ BEZ ODPYTYWANIA, SPRAWDZIANÓW I KARTKÓWEK.
Na koniec usłyszeliśmy obietnicę:

Ja, kot szarobury!!!

 Z ogonem zadartym do góry!!!

 Wyżej niż Pałac Kultury!!!

 Przysięgam!!!

 Nauczycieli słuchać dokładnie!!!

 Myć się!!!

 Czesać!!! 

I ubierać ładnie!!! 

Miauczeć głośno i dosadnie!!! 

Kota ogonem nie odwrócimy!!!

Słowa przysięgi wypełnimy!!!

W przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji pomagali uczniowie samorządu szkolnego.
 
Wyniki wyborów do Zarządu SU klas IV-VI PDF Drukuj
altW dniu  26 października 2015 r. podczas uroczystego apelu Szkolna Komisja wyborcza ogłosiła wyniki piątkowych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 219 uczniów klas IV-VI.  Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów. 
Pani dyrektor Halina Walendzewicz i Pani wicedyrektor Jolanta Klucznik wręczyły nowemu Zarządowi symboliczny Klucz samorządowej władzy życząc aktywnej pracy na rzecz uczniów naszej szkoły.  Serdecznie gratulujemy!!!  
 
 
alt
 
Więcej…
 
Dyskoteka misyjna PDF Drukuj
altW dniu 26 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły już po raz szósty uczestniczyli w charytatywnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski klas IV-VI oraz Wolontariat młodych naszego gimnazjum. Celem akcji było połączenie dobrej zabawy z pomocą uczniom w Malawi. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: można było spróbować słodkości i wybrać dla siebie w „Bazarku misyjnym” ulubioną maskotkę. Nasza szkoła od 2010 roku realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci. Dzięki ofiarności uczestników dyskoteki nasi szkolni przyjaciele: Maria, Emily i Teresa będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczne uczą się i mieszkają w stolicy kraju Lilongwe. Uczestnicy imprezy przekonali się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
alt
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj

alt22 pażdziernika 2015 r. klasy pierwsze miały swoje święto. Uroczystość prowadziła Elżbieta Zych. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, kochać swój kraj a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Starsi koledzy skierowali do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów, rad i wskazówek.

Do ślubowania przystąpiło pięć klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie. Wychowawczynie zadbały o dekorację i wspaniałe przygotowanie części artystycznej. Dzieci spisały się na medal o czym świadczyć mogą ogromne brawa i uśmiechy na twarzach zgromadzonych w auli szkolnej gości.

Dyrekcja szkoły dokonała pasowania na ucznia Zespołu Szkół nr 10  za pomocą symbolicznych ołówków. Były też prezenty od Szkolnej Rady Rodziców, Dyrekcji i PZU.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w salach lekcyjnych. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Wysiłek Pań uczących w poszczególnych klasach został nagrodzony pięknym występem uczniów.


alt
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 71 z 100


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG