Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Aktualności
Wyjazd integracyjny klasy IVd w ramach projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu” PDF Drukuj

W dniach 18-19 maja klasa IVd wraz z wychowawczynią, panią Marzenną Iwanowską i trenerem, panem Arturem Łabaczem podczas realizacji projektu współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji uczestniczyła  w wyjeździe integracyjnym do „Zatoki Labiryntów” w Danowskich. Tam realizowaliśmy drugą część projektu.

Więcej…
 
Mistrzostwa Suwałk klas III w pływaniu PDF Drukuj

altW dniu 16.06.2015 dwudziesto osobowa reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w Mistrzostwach Suwałk klas III. Najlepszymi zawodnikami byli Zuzanna Słabińska zdobywając III miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym, Marcin Szmajda zajmując I miejsce na dystansie 25 m stylem dowolnym oraz Anna Hołub zajmując I miejsce na dystansie 25 m stylem klasycznym. Sztafeta w składzie Karolina Potaś, Zuzanna Słabińska, Anna Hołub i Marcin Szmajda okazała sie najszybszym składem miasta Suwałk, zdobywając I miejsce i olbrzymi puchar.

alt

 
Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny i Plastyczny PDF Drukuj

12 czerwca 2015 r. odbyło się podsumowanie I edycji międzyszkolnego konkursu fotograficznego "Owiane tajemnicą" oraz międzyszkolnego konkursu plastycznego "Malowane naturą". Miło mi poinformować że nasze uczennice zajęły wysokie miejsca w oby konkursach wykonując piękne zdjęcia i rysunki.
Wyniki w konkursie fotograficznym:
I miejsce - Natalia Polakowska - gimnazjum nr 1
II miejsce - Katarzyna Trusiło - gimnazjum nr 7
III miejsce - Beata Michaluk - gimnazjum nr 7
wyróżnienie - Magdalena Zygmunt - gimnazjum nr 7
wyróżnienie - Natalia Polakowska - gimnazjum nr 1
Wyniki w konkursie plastycznym:
I miejsce - Katarzyna Trusiło - gimnazjum nr 7
II miejsce - Kamila Rainko - gimnazjum nr 5
III miejsce - Monika Arciszewska - gimnazjum nr 5
Serdecznie gratulujemy.
Monika Kudela, Joanna Karczewska

 
Międzyszkolny Konkurs Jednego Wiersza PDF Drukuj

altDnia 15.06.2015r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie XII edycji Międzyszkolnego Konkursu Jednego Wiersza. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie, pokazali swoją wrażliwość, udowodnili, że potrafią spojrzeć na świat oczami wyobraźni, dostrzec w nim najważniejsze wartości. Najpiękniejsze wiersze zostały nagrodzone i umieszczone w pokonkursowym tomiku poezji. Autorami najciekawszych utworów są:

Michalina Domoradzka  - II miejsce, uczennica pani Beaty Zdancewicz

Iga Ratajczak – wyróżnienie, Zofia Warczyńska  - uczennice pani Bożeny Fabisiak

Paulina Klekowiecka – uczennica pani Marzenny Iwanowskiej

Adrian Andruszkiewicz, Julia Kawałko, Jakub Meller, Igor Jasielon i Mikołaj Remelski- uczniowie pani Katarzyny Bołtrukanis.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
Miejski Konkurs "Moje miasto Suwałki" PDF Drukuj
alt     Pokazanie najpiękniejszych zakątków Suwałk oraz promocja naszego miasta to główne cele Miejskiego Konkursu "Moje miasto Suwałki", organizowanego już po raz drugi przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w nim także udział uczniowie naszej szkoły, wcielając się w rolę reporterów. Jesteśmy dumni z tego, że odnieśli ogromny sukces!

     Reportaż Jakuba Mellera z kl. V d zajął I miejsce w kategorii prac uczniów klas IV – VI, a praca uczennic z kl. III c gimnazjum – Eweliny Podziewskiej i Aleksandry Łozowskiej zdobyła II miejsce w kategorii prac uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnzjalnych. Opiekunem Jakuba, Oli i Eweliny jest pani Katarzyna Bołtrukanis.

Uroczysta gala połączona z prezentacja prac konkursowych (na wszystkie kategorie konkursowe wpłynęło 191 prac) odbyła się 11 czerwca 2015r. w auli ZS nr 7 w Suwałkach. Nagrody oraz dyplomy wręczała Pani Prezydent Ewa Sidorek, która nie szczędziła pochwał i ciepłych słów pod adresem młodych twórców.

Serdecznie gratulujemy naszym utaletntowanym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

 

Zwycięskie prace można obejrzeć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli.
  alt
 
Konkurs"Działalność misyjna w Kościele" PDF Drukuj
altMisje (łac. mittere - posyłać;missio- misja, posłanie).W znaczeniu ścisłym oznaczają misyjną działalność Kościoła, czyli głoszenie Ewangelii i zakładanie Kościoła wśród narodów nie znających Chrystusa. 
 
Głównym zadaniem działalności misyjnej Kościoła jest niesienie pomocy Kościołom na terenach misyjnych
i troska o ich usamodzielnienie się. W dzialalności misyjnej Kościoła w ostatnich latach coraz wiekszy ma udział Polska.
 Uczniowie naszej szkoły brali udział Diecezjalnym Konkursie Plastycznym " Działalność misyjna w Kościele" zorganizowanym przez Caritas Diecezji Ełckiej,w którym nasze uczennice: Maria Osiecka i Marta Kossakowska z kl. IV C otrzymały wyróżnienia za oryginalne prace przestrzenne.
 
Aktywny Suwalczanin PDF Drukuj

altW roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole był prowadzony program  „Aktywny Suwalczani” w ramach którego objęlismy nauką pływania wszystkie klasy drugie. Dzieci bardzo chetnie uczestniczyły w zajęciach ucząc się pływać poszczególnymi stylami. Zwięczeniem programu było zorganizowanie zawodów pływackich.  Walka o miejsca na podium była zacięta, ale wszyscy z basenu wyszli w swietnych nastrojach z małym słodkim upominkiem w dłoni.

 

alt

 
„Klimatyczne zakątki w Suwałkach” cz. II PDF Drukuj
Praca nad projektem okazała się dla nas fascynująca przygodą. Wykonywanie zdjęć, odkrywanie starych miejsc w nowej odsłonie, tworzenie folderów, selekcjonowanie materiałów na wystawę było ciężką pracą, ale i dobrą zabawą. Przede wszystkim było niezapomnianą lekcją, na której poznawaliśmy na nowo nasze miasto Suwałki. Przedstawiamy Wam owoce naszej pracy.
[foldery]

Ogłaszamy również konkurs. Osoby, które najciekawiej opowiedzą o swoim klimatycznym miejscu w Suwałkach, a może odnajdą go na naszych zdjęciach, niech zgłoszą się w dniach od 10 do 15 czerwca 2015r. do naszego opiekuna pani Aldony Bieleckiej do sali 320.

Nagrody czekają!
Realizatorzy projektu
{gallery}fotogal14_15/42_ald_biel{/gallery}
 
Sukces młodych recytatorów PDF Drukuj

alt12 maja 2015r.  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie recytatorskim „Apetyt na wiersze Wandy Chotomskiej” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach.

Byli to zwycięzcy eliminacji szkolnych: Julia Chmielewska z kl. IV B, Karolina Chomicz z kl. IV  B, Oskar Karczewski z kl. IV B, Marta Kossakowska z kl. IV C  i  Zuzanna Sztukowska z kl. IV C.

Do konkursu napłynęło 78 zgłoszeń ze szkół podstawowych z Suwałk i powiatu suwalskiego. Konkurencja była ogromna. Z przyjemnością informujemy, że II miejsce w kategorii klas IV zajął Oskar Karczewski, a wyróżnienie otrzymała Karolina Chomicz – uczniowie pani Bożeny Fabisiak. Gratulujemy!

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się podczas akcji „Suwalczanie Czytają Dzieciom” 14 czerwca 2015 (niedziela) o godz. 15-16, na Placu Marii Konopnickiej w Suwałkach.

 

alt

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 78 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG