Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj

W miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, dnia 11 listopada 2013r wzięła udział delegacja uczniów Zespołu Szkół nr 10, Gimnazjum nr 7 z klasy III A .

   Uroczystości rozpoczęły się mszą święta za Ojczyznę w konkatedrze z udziałem kompanii honorowej wojska, pocztów sztandarowych, kombatantów i władz miasta. W południe pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej, na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej odbył się apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów na grobach nieznanych żołnierzy.
 
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze PDF Drukuj

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

  

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.

 
Święto Niepodległości w naszej szkole PDF Drukuj

Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy Koncertem Pieśni Legionowej, przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Bagińskiej i pani Marzeny Iwanowskiej.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołałysłowa pieśni patriotycznych tamtego okresu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem śpiewali wesołe piosenki o ułanach przeplatane melancholijnymi pieśniami o Wodzu Piłsudskim, Pierwszej Brygadzie czy strzelcach piechoty.

Pięknie zaprezentowane pieśni dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i radości.

                   Gratulujemy wykonawcom!

 
Mojej Ojczyźnie PDF Drukuj


Dnia 8.11.2013r. w naszym gimnazjum odbył się montaż słowno - muzyczny ,,Mojej Ojczyźnie". W apelu wzięła udział młodzież z klasy IIb, która przygotowywała się pod opieką p. B. Markowskiej i p. J. Michniewicz


 
Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania” PDF Drukuj
28.10.2013 r. w Bibliotece Gimnazjum nr 7 w Suwałkach odbył się Międzyszkolny Konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”, w którym udział wzięło sześciu uczniów Gimnazjum nr 6 i Gimnazjum nr 7.

Laureaci konkursu:
I miejsce – Izabela Matusiewicz       kl. IIIC Gimnazjum nr 6
II miejsce – Kamila Kibitlewska    kl. IIA Gimnazjum nr 7
II miejsce – Anna Krzywicka         kl. IA     Gimnazjum nr 7
III miejsce – Damian Siejwa         kl. IA     Gimnazjum nr 7


 
Działalność Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zainaugurowano w naszym Gimnazjum PDF Drukuj
W inauguracji wzięły udział władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz  władze Suwałk z Prezydentem Czesławem Renkiewiczem na czele.

Pomysł tworzenia SOS-ów jest  podyktowany tym, by zainspirować młodzież do aktywności fizycznej oraz popularyzować grę w siatkówkę  już od najmłodszych lat - powiedział wiceprezes PZPS Artur Popko.

Siatkarski Ośrodek Szkolny to efekt realizacji ogólnopolskiego projektu dotyczącego szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Program polega m.in. na tworzeniu sieci ośrodków. W każdym województwie ma powstać przynajmniej jeden. Obejmie szkoleniem uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Więcej…
 
Mistrzostwa Suwałk w Biegach Przełajowych PDF Drukuj
Uczniowie Gimnazjum nr 7 wystartowali w Mistrzostwach Suwałk w indywidualnych biegach przełajowych. 22 naszych zawodników uzyskało awans do półfinału wojewódzkiego. Gratulujemy!
 Dnia 1 października 2013 r. na trasach na starej żwirowni w Suwałkach, przy współpracy P SZS w Suwałkach i OSiR, odbyły się Mistrzostwa Suwałk w indywidualnych biegach przełajowych. Wystartowali uczniowie z Gimnazjum nr 2,3,4,5,7 i Gimnazjum w Raczkach, razem 143 osoby - 48 dziewcząt i 95 chłopców. Pokonywali trasy o długości 1000 m i 1500 m. Sędzią głównym zawodów był pan Stanisław Krzywicki.
Sześciu najlepszych zawodniczek i zawodników z każdego biegu otrzymało dyplomy, a trzech najlepszych medale.
Awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 10.10.2013 r. w Augustowie na Borkach uzyskuje 20 pierwszych osób z każdego biegu.

 
Finał Grupy Północnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych- Augustów PDF Drukuj
Dnia 10 października 2013 roku na trasach leśnych w Augustowie, przy słonecznej pogodzie odbyły się półfinały województwa podlaskiego w biegach przełajowych szkół gimnazjalnych.
W zawodach uczestniczyło 120 zawodniczek oraz 153 zawodników z trzydziestu dwóch szkół z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego. Piętnastu najlepszych z kazdego biegu uzyskało awans do finału wojewódzkiego.

Sześcioro najlepszych dziewcząt i chłopców zostało nagrodzonych dyplomami Szkolnego Związku Sportowego.

Z naszej szkoły awansowali:
Więcej…
 
Biegi Przełajowe - Dowspuda PDF Drukuj
482 zawodniczek i zawodników z 24 szkół z terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego oraz z miasta Suwałki a także 17 uczestników z czterech ośrodków dla osób niepełnosprawnych stanęło na starcie Jesiennych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w dniu 8 października 2013 r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie.

Organizatorzy zorganizowali i przeprowadzili dwadzieścia biegów na dystansach od 500 m do 2700 m.

W otwarciu i w honorowaniu zwycięzców brali udział:

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia71727374następnaostatnia »

Strona 72 z 74


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG