Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
I Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego PDF Drukuj
20 marca 2015r. w  Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach odbył się I Międzyszkolny Turniej Wiedzy z Języka Angielskiego dla uczniów klas I-III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały Kinga Jacewicz z klasy II B, Katarzyna Sztukowska z klasy II D, Agnieszka Turowicz z klasy III A oraz Karolina Sadowska z klasy III C.
Jest nam niezwykle miło poinformować, że Agnieszka Turowicz zajęła III MIEJSCE. Gratulujemy!

 
Wiosenny Tygiel Sztuk – Marzeńtańce 2015 PDF Drukuj


W dniu 20 marca 2015 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury  odbył się wiosenny Tygiel Sztuk, podczas którego grupa teatru cieni z naszej szkoły zaprezentowała spektakl "Marzenia". Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem  p. Marzenny Iwanowskiej i p. Bożeny Pojawy.
 
Nasza uczennica w Programie "Mali giganci"!!! PDF Drukuj
altWokalny talent naszej uczennicy Moniki Bogdanowicz podziwiała cała Polska. Monika wystąpiła w telewizji TVN w  programie „Mali Giganci”. Pod okiem trenera - Oliviera Janiaka, przygotowała i zaśpiewała piosenkę  „Move in the Right Direction”.  Poproszona o występ a capella, zaprezentowała fragment piosenki „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena.

Fotogaleria tutaj

 
X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności PDF Drukuj
7 i 8 marca w Centrum Kongresowym we Wrocławiu odbyła się X Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination 2015. My również po raz pierwszy wzięliśmy w niej udział. Dwie drużyny reprezentowały  Zespół Szkół nr 10 w Suwałkach i  zmierzyły się z ponad 120 kreatywnymi  grupami nie tylko z Polski, ale również z USA, Niemiec, Chin, Turcji, Singapuru, Izraela...

THE BEST I AVARON spróbowały swoich sił w wyzwaniu teatralnym „Strach się Bać”.             
 Ich zadaniem było:

1.przedstawić opowieść o bohaterze, który zmaga się z fobią;
2.stworzyć ekspresywne dzieło sztuki, które będzie odzwierciedlało jakąś myśl, emocje, odczucie;
3.stworzyć funkcjonalne dzieło sztuki,  
4.zaprojektować i pokazać iluzję, która sprawi, że niemożliwe stanie się możliwe,
5.stworzyć i zaprezentować dwa atrybuty drużyny ukazujące zainteresowania drużyny, umiejętności, mocne strony i talenty.
 
Więcej…
 
Be my Valentine – Walentynki na wesoło PDF Drukuj

altDnia 13.03.2015r odbyło się przedstawienie pt. „Be my Valentine – Walentynki na wesoło”. Krótkie scenki miały na celu ukazanie tradycji obchodów Dnia Św. Walentego w różnych aspektach życia. W widowisku widzowie mogli zobaczyć, jak świętowano ten dzień na Olimpie, w czasach Romeo i Julii oraz w świecie czarodziejów (na przykładzie Harry`ego Pottera). Przedstawienie przygotowały uczennice klasy 6A pod kierunkiem p. Bogusławy Kalinowskiej, nauczycielki języka angielskiego. Uczennice biorące udział w przedstawieniu: Izabela Aniołowska, Patrycja Czarnecka, Michalina Domoradzka, Oliwia Kaszubska, Joanna Matys, Natalia Zadarko, Katarzyna Zawadzka.

alt

 
Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Siatkówce Chłopców PDF Drukuj
altalt


Dnia 09.03.1015 w hali sportowej Szkoły Podstswowej nr 15 w Białymstoku odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w Siatkówce Chłopców. Cztery najlepsze drużyny z podlaskiego walczyły o tytuł mistrzowski.Zawodnicy reprezentujący naszą Szkołę Podstawową nr 10 to uczniowie z klas VI i V ostatecznie zajęli III miejsce a najlepszym suwalskim zawodnikiem został kapitan zespołu Michał Jarmołowski .
 
III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Plastyczno-literackim PDF Drukuj

alt6 marca 2015r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie III Międzyszkolnego Konkursu Plastyczno- literackiego Mity greckie w komiksie. Naszą szkołę reprezentowała Patrycja Kamińska z klasy Va, która przygotowała komiks na podstawie mitu pt. „Demeter i Kora”, zdobywając III miejsce. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Marzenna Iwanowska, nauczyciel języka polskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
Cuda z papieru PDF Drukuj
28 lutego 2015 roku na Dzień Otwarty w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach  została zaprezentowana cykliczna wystawa prac uczniów Gimnazjum nr 7 w Suwałkach. Wyeksponowano ją w holu  przy sekretariacie Zespołu Szkół nr 10. Są to dzieła wykonane techniką origami na zajęciach artystycznych oraz pozalekcyjnych prowadzonych przez panią  Brygidę Markowską. Rękodzieło gimnazjaliści  wykonują z origami modułowego z kwadratu, koła i prostokąta. Pierwsze prace robione przez uczniów to proste modele jednoelementowe, które zachęcają do dalszego tworzenia. Traktuje się je jako próbne, bo nie zawsze jest oczekiwany efekt, ale już następne pozwalają wykonać zadnie bez błędów. Kolejny etap origami modułowego jest już bardziej pracochłonny. Niektóre prace wykonane są z kilkuset elementów.
Więcej…
 
"Pangea" PDF Drukuj
W dniu 03.03.2015 w Zespole Szkół nr 10 odbył się pierwszy etap Międzynarodowego Konkursu Matematycznego "Pangea", w którym z naszych szkół startowało 75 uczniów:
SP10:

kl.IV - 29 
kl.V -  18

klVI - 7
Gimnazjum 7:

kl.I - 15
kl. II - 6 uczniów

Koordynator Konkursu w szkole mgr inż. Stanisław Olszewski

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 72 z 91


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG