Ścieżka powrotu

Start

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Poczucie własnej wartości- budujmy, nie rujnujmy! PDF Drukuj

 

Poczucie własnej wartości jest kluczowym elementem jakości naszego życia. To nic innego jak nasz obraz samych siebie, nasza samoocena. Może być niska, wysoka lub na odpowiednim poziomie, co gwarantuje nam satysfakcję z życia poprzez posiadanie adekwatnej oceny swojej osoby.


Zbyt niska samoocena hamuje nasze działania. Osoby z niskim poczuciem własnej wartości są bierne, nieśmiałe, wycofują się z działania z lęku przed porażką. Obawiają się nowości, uważają, że nie poradzą sobie w nowym miejscu, z nowymi obowiązkami. Niska samoocena wynikać może z czynników, których źródła znajdujemy we wczesny dzieciństwie, w tym ze zbyt wygórowanych wymagań rodziców wobec nas, z chłodu emocjonalnego z ich strony ale też nagromadzenia nieprawdziwych w naszej ocenie informacji z otoczenia. Co ciekawe, niską samoocenę mogą mieć też osoby, które same wobec siebie stawiają zbyt wysokie wymagania. Pamiętajmy, że długo utrzymująca się niska samoocena może prowadzić nawet do depresji!


Jak budować poczucie własnej wartości u dziecka?
Budowanie poczucia własnej wartości u dziecka oraz dbanie, by samoocena pociechy była na właściwym poziomie jest zadaniem niezwykle ważnym ale i niełatwym. W jaki sposób kształtować samoocenę u dziecka, aby nie wyrosło ani na narcyza ani na nieśmiałego i niepewnego siebie człowieka?
Na tym etapie człowiek buduje poczucie własnej wartości w oparci głównie o informacje z otoczenia. dziecko, zwłaszcza małe, nie jest jeszcze w stanie dokonać wglądu w siebie, zrobić bilansu swoich zalet i wad. To wiec zadanie dla nas: rodziców i opiekunów. Co robić, aby naszej dziecko było świadome zarówno swoich zalet i wad oraz jego samoocena pozwalała mu na bycie szczęśliwym w życiu?

Zapraszamy młodzież i rodziców do obejrzenia filmu: POCZUCIE WŁASNEJ WARTOŚCI - OD CZEGO ZACZĄĆ? ODC.1 - YouTube

N.A, M.K

 
ZMIANA TERMINU PRÓB SPRAWNOŚCI FIZYCZNEJ PDF Drukuj

W związku z nieobecnością członka Komisji Rekrutacyjnej zostaje zmieniony termin prób sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziału sportowego o profilu badminton. Próby sprawności fizycznej z badmintona odbędą się w piątek 12.03.2021 r. o godz.16.00.

Miejsce zbiórki szatnia szkolna na parterze.

 
Przekaż 1% podatku dla Michała PDF Drukuj
KRS: 0000037904
Cel szczegółowy:
6761 Pączkowski Michał
www.dzieciom.pl/6761
Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody na przekazanie swoich danych OPP
Oprócz 1 procenta możesz pomóc dla Michała przez cały rok, przekazując darowiznę na konto Fundacji:
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
01-685 Warszawa, ul. Łomiańska 5
Alior Bank S.A.
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
z dopiskiem:
6761 Pączkowski Michał darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Wielkie Dzięki! Agnieszka i Andrzej Pączkowscy
e-mail do rodziców: 
 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
www.dzieciom.pl/6761
www.siepomaga.pl/michal-paczkowski

 
Przerwy w pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych PDF Drukuj

ZARZĄDZENIE NR 64/ 2021 PREZYDENTA MIASTA SUWAŁK

z dnia 1 marca 2021 r.

w sprawie ustalenia przerw w pracy przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Suwałki w roku szkolnym 2020/2021

jest dostępne TUTAJ

 
Procedury organizacji pracy w szkole od 1 września 2020r. w celu przeciwdziałania zakażeniu i choroby zakaźnej wywołanej wirusem SARS-CoV-2. PDF Drukuj

1. Procedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażenia wirusem COVID-19
2. Procedura postępowania w razie stwierdzenia zagrożenia zarażenia wirusem COVID-19 u pracownika
3. Procedura przyprowadzania i odbierania dzieci
4. Procedura wyjścia na plac zabaw i boisku
5. Procedura pobytu grupy na placu zabaw i boisku
6. Procedura dezynfekcji zabawek i pomocy dydaktycznych
7. Procedura pobytu dziecka na świetlicy
8. Procedura zgłaszania i reagowania na incydenty w grupie
9. Procedura zajęć rewalidacyjnych
10. Procedura przestrzegania zasad ochrony pracowni informatycznej, techniki, innych
11. Procedura zajęć WF
12. Funkcjonowanie biblioteki w czasach COVID-19
13. Procedura stołówki
14. Procedura postępowania z odpadami dla osób stosujących środki zapobiegawcze
15. Ogólne zasady bezpieczeństwa

 
Próbny egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj

 

Jesteśmy już po pierwszym próbnym egzaminie ósmoklasisty w roku szkolnym 2020/2021, do którego przystąpili wszyscy uczniowie najstarszych klas naszej szkoły.  Tegoroczna formuła próbnego egzaminu przystawała w pełni do obecnego czasu i zachowania zasad bezpieczeństwa oraz reżimu sanitarnego w związku z pandemią COVID 19.
Egzamin składał się z 3 części, pierwszego dnia rozwiązywaliśmy test z języka polskiego, kolejnego dnia zadania z matematyki zaś ostatniego dnia z  języka  angielskiego.
Podczas  egzaminów próbnych ćwiczyliśmy  nie tylko rozwiązywanie testu oraz poszczególnych zagadnień, lecz również radzenie sobie ze stresem egzaminacyjnym i presją czasu. Analiza wyników pozwoli nam dowiedzieć się, jaki jest nasz stopień przygotowania do egzaminu właściwego, który odbędzie się w maju.

 

 
Rekrutacja do przedszkoli 2021/2022 PDF Drukuj

Od 2 marca 2021 r. od godziny 8.00 do dnia 16 marca 2021 r. do godziny 15.00 trwa rekrutacja elektroniczna do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Podstawą zapisania dziecka jest wypełnienie wniosku o przyjęcie kandydata w formie elektronicznej oraz złożenie dokumentu wraz z załącznikami (potwierdzeniem spełniania kryteriów naboru) w przedszkolu lub szkole podstawowej pierwszego wyboru.
Rodzice, są proszeni o dostarczenie dokumentów w wersji papierowej do placówki.

Przy wejściu do przedszkoli/szkół – skrzynka pocztowa, w holu, przedsionku, wiatrołapie itp. - zostaną ustawione skrzynki, do których rodzice będą mogli wrzucać wnioski rekrutacyjne w zamkniętych kopertach.

 
Rusza nabór do oddziałów sportowych w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach PDF Drukuj

Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zaprasza uczniów klas trzecich na testy sprawności fizycznej kwalifikujące do nauki w przyszłym roku szkolnym 2021/2022 do klasy czwartej sportowej o profilach: piłka siatkowa chłopców, badminton, pływanie. Siatkarze, badmintoniści oraz pływacy uczący się w "Dziesiątce" należą do krajowej czołówki, ćwiczą na lekcjach, trenują w SUKSS, SKB i MUKS Olimpijczyk.

Terminy postępowania rekrutacyjnego do oddziałów sportowych na rok szkolny 2020/2021

 

1.Terminy składania dokumentów w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów sportowych  od 02.03.2020 r. od godz. 8: 00 do 05.03.2021 r. do godz.15.00,

2.Termin przeprowadzenia prób sprawności fizycznej – od 08 marca 2021 r. do 15 marca 2021 r. według harmonogramu:

a) piłka siatkowa chłopców – 08 marca 2021 r., godz. 17:00, hala sportowa Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5,

b) badminton – 09 marca 2021 r., godz. 16.00, aula Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5,

c) pływanie – 10 marca 2021 r., godz. 16:00 –– testy na sali małej lewej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5, godz. 17:00 - testy w wodzie, Aquapark ul. Jana Pawła II,

3.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej – 16 marca 2021 r. o godz.15:00.

4.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych do oddziałów sportowych – 23 marca 2021 r. godz. 8:00.

5.Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziałów sportowych 26 marca 2021 r. godz. 15:00.

Regulamin rekrutacji do oddziałów sportowych

Zakres prób sprawności fizycznej

Piłka siatkowa - Próby, wyniki

Pływanie -Próby, punktacja, klasyfikacja

Badminton - Próby, próby specjalistyczne, tabela, testy

Druk wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału sportowego można pobrać w sekretariacie szkoły lub poniżej.

Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w postepowaniu rekrutacyjnym oraz zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w oddziale sportowym wydane przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Do pobrania:

 
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022 PDF Drukuj

Uprzejmie informujemy, że rozpoczyna się nabór do oddziałów przedszkolnych  na rok szkolny 2021/2022. Prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji.

1)      W naborze elektronicznym na rok szkolny 2021/2022 biorą udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

2)      Dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego przyjmowane są do oddziałów integracyjnych poza systemem elektronicznym. Rodzice/opiekunowie prawni tych dzieci wypełniają i składają pobrany ze szkoły wniosek o przyjęcie dziecka do oddziału  integracyjnego. Wnioski te kwalifikowane są metodą tradycyjną.

3)      Godziny pracy oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2021/2022 – od 6:30 do 16:30.

4)      Deklarowany przez rodziców czas pobytu dziecka w oddziale przedszkolnym powinien być rzetelny, odzwierciedlający stan faktyczny zgodny z potrzebami.

5)       Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego ma zapewnić dziecku wszechstronny rozwój.

6)      Przydział dzieci do właściwych oddziałów nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja oddziałów przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących edukację przedszkolną i przyjętych w rekrutacji.

 

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 117


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG