Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Atletics Camp 2019 PDF Drukuj
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!
 
7D w Midicentrum PDF Drukuj

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

 


 
Przemocy mówimy NIE PDF Drukuj

                                                                                                                                                      alt  alt
DZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI
PODAJMY ZGODNIE RĄCZKI
UŻYWAJMY SŁÓW:
KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, DZIĘKUJĘ
PRZECIEŻ TO NIC NIE KOSZTUJE!
W związku z akcją " Biała wstążka" klasy I - III  z wychowawczyniami brały udział w pogadankach, spotkaniach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W klasach odbyły się zajęcia, których efektem były plakaty wykonane przez uczniów.


 
Pszczółki i Słodziaki w kinie PDF Drukuj
altalt
Dnia 4 grudnia 2019 r. grupa 3-4-latków wybrała się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Dzieci oglądały bajkę animowaną p.t. „Baranek Shoun Film. Farmageddon” i były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
 
XVI Spartakiadzie Integracyjnej PDF Drukuj
26 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w XVI Spartakiadzie Integracyjnej  w sp nr 11.  Drużyna sportowców zajęła II miejsce. Młodzi sportowcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.
 
„Napiszę i zobaczę” - projekt PDF Drukuj
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:   
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,  
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,  
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.


 
Jakie jest futerko zwierząt? PDF Drukuj
altalt
Małe Pszczółki wcieliły się w rolę badaczy, gdzie rozpoznawały właściwości substancji. Dzięki  temu dowiedziały się, że przedmioty są twarde lub miękkie. Z niecierpliwością czekały na wykonanie pracy plastycznej "Miękkie futerko liska" z waty i włóczki. Wiedzą już, że futerko zwierząt jest bardzo miękkie.
 
Dzień pluszowego misia w przedszkolu PDF Drukuj
altalt
Dnia 25 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Każdy Przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego pluszaka. Wyrecytowaliśmy wspólnie wiersz jaki jest miś oraz zatańczyliśmy misiowy taniec „Ja jestem niedźwiadek”. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek. Wspólnie odgadywaliśmy zagadki związane z misiami. Wysłuchaliśmy bajeczki, którą przeczytała nam p. Ala, tańczyliśmy przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją były też przygotowane przez p. Wiolę fotobudki misiowe w której mogliśmy sobie zrobić zdjęcie.
 
Dyskoteka Szkolna PDF Drukuj
Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Przybyło na nią, aż 130 uczniów. Bawiliśmy się świetnie. Dyskoteka trwała od godz. 17 do 19. Obiecujemy, że następne dyskoteki będą równie udane.
 
Samorząd Uczniowski 
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 106


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG