Atletics Camp 2019 PDF Drukuj
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!

7D w Midicentrum PDF Drukuj

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

Przemocy mówimy NIE PDF Drukuj

alt  alt
DZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI
PODAJMY ZGODNIE RĄCZKI
UŻYWAJMY SŁÓW:
KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, DZIĘKUJĘ
PRZECIEŻ TO NIC NIE KOSZTUJE!
W związku z akcją " Biała wstążka" klasy I - III  z wychowawczyniami brały udział w pogadankach, spotkaniach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W klasach odbyły się zajęcia, których efektem były plakaty wykonane przez uczniów.

Pszczółki i Słodziaki w kinie PDF Drukuj
altalt
Dnia 4 grudnia 2019 r. grupa 3-4-latków wybrała się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Dzieci oglądały bajkę animowaną p.t. „Baranek Shoun Film. Farmageddon” i były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.

XVI Spartakiadzie Integracyjnej PDF Drukuj
26 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w XVI Spartakiadzie Integracyjnej  w sp nr 11.  Drużyna sportowców zajęła II miejsce. Młodzi sportowcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.

„Napiszę i zobaczę” - projekt PDF Drukuj
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.

Jakie jest futerko zwierząt? PDF Drukuj
altalt
Małe Pszczółki wcieliły się w rolę badaczy, gdzie rozpoznawały właściwości substancji. Dzięki  temu dowiedziały się, że przedmioty są twarde lub miękkie. Z niecierpliwością czekały na wykonanie pracy plastycznej "Miękkie futerko liska" z waty i włóczki. Wiedzą już, że futerko zwierząt jest bardzo miękkie.

Dzień pluszowego misia w przedszkolu PDF Drukuj
altalt
Dnia 25 listopada 2019 r. w naszym przedszkolu królował pluszowy miś. Każdy Przedszkolak przyniósł ze sobą ulubionego pluszaka. Wyrecytowaliśmy wspólnie wiersz jaki jest miś oraz zatańczyliśmy misiowy taniec „Ja jestem niedźwiadek”. Dzieci z każdej grupy zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich, mówiły z jakich są bajek. Wspólnie odgadywaliśmy zagadki związane z misiami. Wysłuchaliśmy bajeczki, którą przeczytała nam p. Ala, tańczyliśmy przy misiowych przebojach. Ciekawą atrakcją były też przygotowane przez p. Wiolę fotobudki misiowe w której mogliśmy sobie zrobić zdjęcie.

Dyskoteka Szkolna PDF Drukuj
Dnia 5 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka szkolna. Przybyło na nią, aż 130 uczniów. Bawiliśmy się świetnie. Dyskoteka trwała od godz. 17 do 19. Obiecujemy, że następne dyskoteki będą równie udane.