GALA UCZNIA ZDOLNEGO – NAGRODY ZA SPORT PDF Drukuj

altalt

10 października 2018r. w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się Gala Ucznia Zdolnego w kategorii sport. Ponad 70 suwalskich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia i nagrody za szczególne osiągnięcia w sporcie w roku szkolnym 2017/2018. Wzięli w niej udział wyróżnieni uczniowie, ich rodzice, dyrektorzy jednostek oświatowych, kulturalnych i innych instytucji, nauczyciele i trenerzy oraz zaproszeni goście. Znaleźli się wśród nich również uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Nagrody otrzymali następujący uczniowie Mateusz Hołub, Jan Filipowicz, Natalia Skindzier, Karolina Szyszko, Dominik Ułanowicz i i absolwenci Gabriela Grosz, Grzegorz Hołub.

W ramach Gali odbyło się również podsumowanie XVIII Edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięło w niej udział 29 szkół z Suwałk.

W klasyfikacji generalnej MRS w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Szkoła Podstawowa nr 10 uplasowała się na II miejscu.

Wyróżnienia odebrali też nauczyciele, których uczniowie zwyciężali w poszczególnych zawodach w wojewódzkiej rywalizacji sportowej. Wyróżnieni zostali również opiekunowie medalistów zawodów ogólnopolskich, złoci medaliści Wojewódzkiej Rywalizacji Sportowej Szkół i medaliści zawodów ogólnopolskich:

·         Szkoła Podstawowa nr 10 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach – Pani Katarzyna Salwecka, Pan Artur Łabacz, Pan Kamil Skrzypkowski, Pan Jerzy Dołhan, Pan Jerzy Szuliński

Serdecznie gratulujemy!

Dni wolne od zajęć dydaktycznych PDF Drukuj

Dni wolne od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019:

Lp.

Zajęcia pozalekcyjne 2018/2019 PDF Drukuj

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach Programu Aktywny Suwalczanin

w okresie od 08.10.2018 r. do 14.12.2018 r. [PDF]

Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej
współfinansowane przez MSiT z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w 2018 roku
pn. „Małym i dużym sport zdrowiu służy” – od 10.09.2018 r. do 07.12.2018 r.[PDF]

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach programu profilaktycznego szkoły
w okresie IX - XII 2018 roku Od 24.09.2018 r. do 07.12.2018 r.[PDF]

"Pszczółki" witają jesień PDF Drukuj
Lato ukryło się w dziupli,
z kokardą słońca we włosach.
Na ziemię spłynęła jesień
z deszczem i z chustką do nosa."

Najmłodsza grupa przedszkolna "Pszczółki" powitała jesień. Poznaliśmy dary pani Jesieni, lepiliśmy kasztany z plasteliny, kolorowaliśmy listki. Towarzyszyła nam trzy tym piosenka "Jesień" i szereg zabaw ruchowych o tematyce jesiennej.

"Nie jestem inny" PDF Drukuj

Deklaracja uczestnictwa w projekcie [PDF]
Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie [PDF]

Od roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole jest realizowany projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pn. „Nie jestem inny”.

W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:

1)     zajęcia wspierające dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych:

o   Rozwój komunikacji podstawą integracji – zajęcia metodą EEG Biofeedback – wieloprofilowe wspomaganie rozwoju,

o   Przy ulicy Wiolinowej – zajęcia umuzykalniające,

o   Poznajemy nasze miasto – projekt edukacyjny – warsztaty,

o   Napiszę i zobaczę – warsztaty z elementami terapii,

o   Nie jestem inny – wspomaganie ucznia niepełnosprawnego,

o   Baw się, poznawaj, rozwijaj – zajęcia psychoedukacyjne,

o   Doświadczaj i odkrywaj – zajęcia o charakterze terapeutycznym

2)     zajęcia dla uczniów zdolnych:

o   Poradnik młodego przedsiębiorcy – projekt edukacyjny – zajęcia rozwijające postawę przedsiębiorczą, kreatywną, innowacyjną,

o   Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze,

o   Pitagoras też był uczniem – koło matematyczne przygotowujące do konkursów matematycznych,

o   Mistrz matematyki – zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie z klas I.

Serdecznie zapraszamy uczniów do uczestnictwa w zajęciach. Szczegółowe kryteria rekrutacji znajdują się w Regulaminie rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Nie jestem inny”

Wycieczka IId i IIIb do Supieni PDF Drukuj

Pierwszy dzień października 2018 r. uczniowie klas II d i III b spędzili na wycieczce w Supieniach.  Bitwa na makarony w lesie, konstruowanie leśnych ludzików , zabawy  drużynowe przy  ognisku sprawdzały nasze zdolności  pracy w zespole i samodzielnego działania. Przy okazji poznaliśmy warstwową budowę lasu. Bawiliśmy się wspaniale. Był to udany wyjazd integracyjny.

Rozpoczynamy zbiórkę PDF Drukuj

Rozpoczynamy zbiórkę nakrętek oraz karmy dla psów i kotów na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Nakrętki oraz karmę można przynosić codziennie do sali 313.
Beata Zdancewicz - opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu.

W drodze do Niepodległej – odcinek 1 PDF Drukuj
Historia Suwalszczyzny – można śmiało powiedzieć WYJĄTKOWA! Mieszkańcy tych ziem czekali na wolność, gdy inni już się z niej cieszyli. Co więcej, wciąż musieli o nią walczyć.
Projekt „SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ” opowiada historię tego czasu i jej bohaterów. 10 spotów, razem zaledwie ponad 5 minut – to naprawdę niewiele, byś dowiedział się… tak wiele. Od dziś – rocznicy przyjazdu do Suwałk Józefa Piłsudskiego, w każdy poniedziałek zajmiemy Ci tylko 30 sekund. Regularnie do 11 listopada (równie ważnej daty) zaprezentujemy wszystkie 10 odcinków.
Cieszmy się tym, co nasi bliscy wywalczyli blisko 100 lat temu. Bądźmy świadomi skąd jesteśmy. Dzielmy się dumnie swoją historią!!!
Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej – odcinek1

Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej –odcinek 2