Bezpieczne ferie PDF Drukuj
Informacje na temat bezpiecznego wypoczynku dzieci w czasie ferii
30 stycznia 2022 roku (niedziela)

Zalew Arkadia

Godz. 12.00-12.15 – pokaz ratownictwa lodowego w wykonaniu Suwalskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Suwałkach,

Godz. 12.15-13.00 – morsowanie – rozgrzewka oraz wejście do wody,

Godz. 13.00-15.00 – Festyn Eskimoski z psami zaprzęgowymi zrealizowany przez Dariusza Morszczyna – Biegnącego Wilka,

Godz. 13.00-14.00 – Konkurencje sportowe:

- bieg ,,Zimowa piątka” wokół zalewu Arkadia – bieg karnawałowy, w tym konkurs na najciekawszy i najbardziej wyjątkowy strój,

- zimowy masz Nordic Walking ,,Pogodne Suwałki” – zawody dla Seniorów w ramach Suwalskiej Olimpiady Seniorów,

Godz. 14.00 – dekoracja zwycięzców biegu

Dodatkowe atrakcje: gry i zabawy dla dzieci i młodzieży przeprowadzone przez animatora z udziałem Misia UśMicha (atrakcje uzależnione od warunków pogodowych).

Ferie 2022 PDF Drukuj

WAJDA Suwałki PDF Drukuj
W dniu 14.01.2022r. uczniowie klas 8c i 8e wraz z opiekunami mieli przyjemność zwiedzić wystawę poświęconą twórczości filmowej wybitnego reżysera Andrzeja Wajdy. W Muzeum Okręgowym w Suwałkach zaprezentowano m.in. fotosy z filmów, zdjęcia reżysera stojącego za kamerą, fragmenty scenariuszy, opisów i rysunków z planów filmowych oraz wiele listów i pamiątek rodzinnych. Jedną z nich jest odnaleziona po wielu latach szabla oficerska Jakuba Wajdy, którą syn Andrzej ukrył w 1939 roku, a odzyskał dopiero kilka lat przed śmiercią. Na wystawie zaprezentowane zostały również najważniejsze nagrody filmowe, w tym Oscar z 2000 roku za całokształt twórczości, oraz Złoty Lew z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego  w Wenecji. Obie statuetki są  dowodem uznania, jakim cieszyła się na świecie sztuka filmowa polskiego reżysera. Dowiedzieliśmy się  także, jakie związki łączyły Andrzeja Wajdę z Suwałkami.

Młodzi wolontariusze przedszkolakom! PDF Drukuj
Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza odwiedzali przedszkolaków i czytali im książki. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały swoich starszych kolegów i chętnie dyskutowali po przeczytanej lekturze.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom oraz przedszkolakom, którzy okazali się wspaniałymi słuchaczami.
Wkrótce powtórzymy naszą akcję, bo jak wiemy „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” (W. Szymborska).
Szkolny Klub Wolontariusza

Szczęśliwego Nowego Roku! PDF Drukuj

Mikołajkowy Turniej Szachowy PDF Drukuj
Miło mi poinformować, że 26 uczniów z klas I, II, III, IV, V, VII i VIII, godnie reprezentowało Naszą Szkołę  podczas  rozegranych  dwóch turniejów szachowych w Suwałkach w Hotelu Loft 1898 w dniach: 11-12 grudnia 2021r. (Mikołajkowy Turniej Szachowy), w dniach 18-19  grudnia 2021  (Turniej o Puchar Fundacji Jaćwież). Podczas zawodów uczniowie rywalizowali z  zawodnikami klubów szachowych i suwalskich szkół podstawowych, uzyskując kategorie szachowe i zajmując czołowe miejsca.

- z klasy I: Azarewicz Dawid- zajął  I miejsce w grupie „E” uzyskał V kat. szachową,
                 Czarniewska Małgorzata uzyskała V kat. szachową,

- z klasy II: Szyszkowski Szymon uzyskała   IV kat. szachową,
                    Frasunkiewicz Sebastian- uzyskał V kat.  szachową,
                    Hołodyńska Gabriela -uzyskała   V kat. szachową
                    Winckiewicz Albert uzyskała   V kat. szachową,

-  z klasy III: Barszczewska Nadia –  zajęła I miejsce grupa”C” w kategorii dziewcząt,
                     Barszczewski Dominik - uzyskał V kat. szachową,

-  z klasy IV:  Bogdan Jakub –  zajął IV miejsce,

- z klasy VIII: Domalewska Gabriela-  zajęła III miejsce w kategorii dziewcząt.

Wszyscy uczestnicy turniejów otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY

Zródło: chessarbiter turnieje szachowe ChessManager: Turnieje Szacho

Sporządził: Roman Wieczorek

Jasełka "Maleńka Miłość" - Grupa Rybki PDF Drukuj
22.12.21 r. w naszej grupie Rybki było magicznie, powoli wkroczyliśmy w świąteczny czas. Odbyły się Jasełka pt. „Maleńka Miłość”. Cóż to były za emocje, przebrani za Aniołków recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy pastorałki, przedstawiliśmy anielski taniec.
Życzymy Wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT oraz wszelkiej pomyślności w NOWYM ROKU :)

Więcej zdjęć w FOTOGALERII

Grudniowe aktywności RYBKI PDF Drukuj
W ostatnim miesiącu roku mieliśmy sporo zadań do wykonania w okresie przedświątecznym. Oto niektóre z nich: tydzień emocji, zabawy w teatrzyk, ubieranie choinki, dekorowanie sali, pieczenie i dekorowanie pierniczków oraz przygotowywanie się do ważnego występu ale o tym w następnym poście :)
Więcej zdjęć w FOTOGALERII

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 10 w skoku wzwyż PDF Drukuj
15 grudnia 2021r   na prawej sali gimnastycznej  odbył się Mistrzostwa Szkoły - zimowy  konkurs skoku wzwyż dla uczniów  z klas IV- VIII.
W zawodach wzięło udział  15 zawodników :
            - klasy IV : Antonina Szmajda , Lena Butkiewicz, Ola Witkowska , Marcel  Bielawski
             -klasy V: Bartosz Sokołowski, Oskar Kalmanowicz , Michał  Gwiazdowski  ,
            - klasy VI : Kacper Szyłak, Mateusz  Warakomski
            - klasy VII: Adrian Zaborowski, Filip Słabiński, Aleksandra Wasilewska , Tamira Popławska, Urszula Chrulska, Roksana Popko.
            - klasy VIII : uczniowie zapisani do konkursu w tym czasie przebywali na kwarantannie.
Najlepsze wyniki  uzyskali uczniowie: Antonina  Szmajda112cm, Bielawski Marcel, Bartosz Sokołowski, Kacper Szyłak 127 cm,
Adrian Zaborowski 140cm.

Wszyscy uczniowie  otrzymali  nagrody rzeczowe ufundowane przez MTKKF w Suwałkach.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!
Źródło: protokół zawodów