Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
W drodze do Niepodległej – odcinek 1 PDF Drukuj
 Suwalszczyzna. W drodze do Niepodległej – odcinek 1

Historia Suwalszczyzny – można śmiało powiedzieć WYJĄTKOWA! Mieszkańcy tych ziem czekali na wolność, gdy inni już się z niej cieszyli. Co więcej, wciąż musieli o nią walczyć.
Projekt „SUWALSZCZYZNA. W DRODZE DO NIEPODLEGŁEJ” opowiada historię tego czasu i jej bohaterów. 10 spotów, razem zaledwie ponad 5 minut – to naprawdę niewiele, byś dowiedział się… tak wiele. Od dziś – rocznicy przyjazdu do Suwałk Józefa Piłsudskiego, w każdy poniedziałek zajmiemy Ci tylko 30 sekund. Regularnie do 11 listopada (równie ważnej daty) zaprezentujemy wszystkie 10 odcinków.
Cieszmy się tym, co nasi bliscy wywalczyli blisko 100 lat temu. Bądźmy świadomi skąd jesteśmy. Dzielmy się dumnie swoją historią!!!
 
Drodzy Rodzice! PDF Drukuj

Pismo Przewodniczącej Rady Rodziców do rodziców dzieci uczęszczających
do Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach [PDF]

 
Klasycy Sztuki PDF Drukuj

alt

altW dniu 12.09.2018r. po raz drugi w naszej szkole klasy starsze miały okazję uczestniczyć w wystawie zorganizowanej przez Mazurską Fundację Sztuki ART PROGRESS z Giżycka. Uczniowie mieli okazję podziwiać dzieła takich klasyków jak: Pablo Picasso, Salvador Dali, Auguste Renoir, Henri Toulouse Lautrec, Paweł Steller, Władysław Skoczylas, Henryk Stażewski, Wassily Kandinsky, Marc Chagall, Paul Klee, a wszystko w ramach kolejnej wystawy – KLASYCY SZTUKI.  W prelekcji pan Dariusz Matyjas przedstawił krótką genezę powstania takich kierunków w malarstwie jak:  powstania impresjonizmu, symbolizmu, fowizmu, kubizmu, abstrakcjonizmu, dadaizmu, surrealizmu. Zwrócił uwagę na to, że są różne rodzaje dzieł sztuki – np. dziełem jest obraz namalowany na płótnie, rzeźba czy budynek. Dla naszych uczniów wystawa była jedyną możliwością obcowania z dziełami należącymi do kanonu sztuki.

 
Listy PDF Drukuj

List Minister Edukacji Narodowej do Dyrektorów i Nauczycieli [pdf]
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów [pdf]
List Prezydenta Miasta Suwałk z okazji rozpoczęcia roku szkolnego [pdf]
List Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Bożeny Kamińskiej [pdf]

 
Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018/2019 PDF Drukuj
alt
altTrzeciego września rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019. Licznie zgromadzona społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach powitała szkołę z uśmiechem na ustach, pełnią zapału do nauki w sercu i nadzieją na sukcesy w edukacji, życiu zawodowym i sporcie.
 
Nowe wnioski o przyjęcie do szkoły PDF Drukuj
ZARZĄDZENIE Prezydenta Miasta Suwałk w sprawie określenia wzorów zgłoszenia i wniosku przyjęcia do szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki [PDF]

ZGŁOSZENIE KANDYDATA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ - z obwodu


Zgłoszenie.doc Zgłoszenie.pdf

WNIOSEK KANDYDATA O PRZYJĘCIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ - spoza obwodu

Wniosek.doc Wniosek.pdf

 
Wakacje 2018 PDF Drukuj
Oferta wakacyjna przygotowana przez miejskie jednostki oświatowe i kultury:

Suwalski Ośrodek Kultury [pdf]

Ośrodek Sportu i Rekreacji [jpg]

Oferta wakacyjna dla dzieci niepełnosprawnych [pdf]

Muzeum Okręgowe, Muzeum im. M. Konopnickiej i Bibliteka Publiczna [pdf]

 
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj
alt
altW świetnych nastrojach pożegnaliśmy rok szkolny 2017/2018. Były też chwile smutku i nostalgii chwytającej wprost za serce, żalu nienazwanego, szczególnie wśród naszych absolwentów, kończących trzecią klasę gimnazjum i ich ukochanych wychowawców. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją. Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy spokojnych i udanych wakacji i do zobaczenia za dwa miesiace.
 
Rozdanie dyplomów i nagród dla uczniów PDF Drukuj
alt
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 86


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG