Przegląd Twórczości Artystycznej PDF Drukuj

altalt

16 maja w naszej szkole już po raz siedemnasty odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej. Gościliśmy grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W czasie imprezy uczestnicy mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji.

Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. PDF Drukuj
 altDnia 08.05.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Adrian Andruszkiewicz, Jakub Królczyk, Piotr Przeborowski, Karol Kotarski, Olivier Beczkowski, Aleksandra Kaszuba. Sześcioosobowa reprezentacja zajęła wysokie miejsca uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

Cross- podejmij wyzwanie PDF Drukuj

altalt

12 maja to też pierwsza edycja biegu "Cross - podejmij wyzwanie". Zawody były skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach w ramach projektu Urzędu Miasta Suwałki „Rozwijam swoje pasje” pt. „Pozytywny zastrzyk energii- podejmij wyzwanie” z koordynatorami projektu Joanną Karczewską i Anną Grygoruk.
Współorganizatorem była Gmina Suwałki oraz Fundacja „Kierunek Ultra”. W pierwszej edycji biegu Cross- podejmij wyzwanie wzięło udział 100 uczestników w trzech kategoriach. Wszyscy pomyślnie ukończyli bieg.

Konkurs na wiosenną dekorację drzwi PDF Drukuj

W naszej szkole odbył się konkurs na wiosenną dekorację drzwi w salach lekcyjnych.

Zapraszamy do Fotogalerii.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj
W naszej szkole Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II została zorganizowana i przeprowadzona  25 marca 2019r. przez p, Bożenę Ołdak. Konkurs zainaugurowali  ks. kan. L. Łuba i pani Dorota Macewicz.  W komisji  pracowały również  panie Halina Gładkowska i  Małgorzata  Moczulska.
W Olimpusie  wzięło udział 22 uczniów z kl. IV – VI.  Uczennice z kl. IV E- przygotowała P. Małgorzata Moczulska  pozostałe osoby z klas VIE, VA, VB, IV A, C, D przygotowała Bożena Ołdak. Uczniowie naszej szkoły uzyskali sumę punktów od 208 do 140 na 240 pkt. do uzyskania, czyli od 17 miejsca do 51 w Polsce. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejne olimpiady. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uznania z Olimpusa. Ranking wyników w załączniku wyniki.pdf

Światowy Dzień bez Papierosa PDF Drukuj
Co roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Zakazy palenia w miejscach publicznych i wszelkich miejscach, w których mogą przebywać osoby narażone na bierne palenie, stają się coraz popularniejsze. Obowiązują m. in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji. W Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.

Zachęcamy młodzież oraz rodziców do obejrzenia filmu profilaktycznego

Informator 2019/2020 PDF Drukuj

Informator o szkołach publicznych dla młodzieży i dorosłych

na rok szkolny 2019/2020 w województwie podlaskim

Pszczółki w Midicentrum PDF Drukuj
altalt
Dnia 30 kwietnia 2019 roku byliśmi w Midicentrum na zajęciach konstrukcyjno - kreatywnych. Miło spędziliśmy czas na tworzeniu pomysłowych budowli z klocków Lego. Dzieci zbudowały twórcze konstrukcje. z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj

6 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się apel związany z 228 rocznicą  uchwalenia konstytucji 3 maja. W trakcie uroczystości uczniowie pod kierunkiem Alicji Makuchy oraz Wiolety Rogowskiej zaprezentowali polski taniec ludowy oberek. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z historią tego wydarzenia poprzez prezentację multimedialną  „Konstytucja 3 Maja w polskiej kulturze”.