Niedościgniona Martyna PDF Drukuj
Dnia 14.04.2018r tym razem przy pięknej, słonecznej pogodzie i w malowniczym terenie leśnym urokliwego Supraśla odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Kusek (kl. IVe) i Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve).
Mateusz mimo wypadku na trasie uplasował się na 27 miejscu na 52 startujących chłopców w jego kategorii wiekowej. Natomiast Martyna pokazała po raz kolejny swoją klasę i tak jak w ubiegłym roku wygrała, potwierdzając ty samym swoją dominację zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa na dystansie 700m (mimo że na co dzień nie biega a trenuje pływanie).
Gratulujemy !!!

O egzaminie gimnazjalnym PDF Drukuj
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

Harmonogram egzaminu gimnazjalnego [JPG]

I runda Finału Wojewódzkich Igrzysk w Siatkówce PDF Drukuj
W dniu 12.04.2018 w Szkołe Podstawowej nr 21 w Białymstoku odbyła się I RUNDA FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW. W zawodach uczestniczyły cztery druzyny: SP 10 Suwałki, SP 21 Białystok, SP 2 Mońki, SP 5 Zambrów. Uczniowie naszej szkoły zajeli drugie miejsce i awansowali do II rundy gdzie w walce o medale zmierzą się z SP 21 Białystok, SP 26 Białystok i SP Sejny. Szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych o profilu piłka siatkowa: Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Adam Cherubin, Bartosz Dmochowski, Hubert Gilant, Patryk Bujakowski, Maciej Kanigowski ( wszyscy VI C), Michał Misiukiewicz VII D, Kacper Zackiewicz, Bartosz Borkowski, Bartosz Harackiewicz ( wszyscy V C).

II turniej eliminacyjny Kinder + Sport PDF Drukuj
W dniu 8.04 w Mońkach odbył się II turniej eliminacyjny Kinder + Sport w mini siatkówce czwórek chłopców. Uczniowie naszej szkoły którzy reprezentowali SUKSS Suwałki zajęli 1,3,4 i 6 miejsce.

SUKSS 1 (Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Michał Misiukiewicz, Marcin Misiukiewicz) 1 miejsce
SUKSS 2 (Patryk Bujakowski, Adam Cherubin, Bartosz Dmochowski) 4 miejsce
SUKSS 3 (Filip Sadowski, Hubert Gilant, Maciej Kanigowski) 3 miejsce
SUKSS 4 (Mateusz Lutyński, Dariusz Konopko, Krystian Brzozowski) 5 miejsce
Cztery najlepsze drużyny zapewnily sobie awans do półfinału Mistrzostw Woj Podlaskiego Kinder + Sport

Wyniki prób sprawności fizycznej PDF Drukuj

Wyniki prób sprawności fizycznej kandydatów do oddziałów sportowych do klasy IV [PDF]

Srebrni Pływacy PDF Drukuj

W rozgrywanym w Augustowie Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce zarówno w klasyfikacji drużynowej dziewcząt jaki i chłopców.
W rywalizacji uczestniczyło ok 180 zawodników z  25 szkół z całego województwa podlaskiego.
W klasyfikacji dziewcząt i chłopców ustąpiliśmy jedynie zespołom z  SP 29 Białystok. Najlepszymi wynikami pochwalić się mogą:

Mistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym dziewcząt w składzie: Karolina Szyszko, Natalia Żyła, Anna Ostrowska, Amelia Ciszewska, Julia Gwaj i Aleksandra Domoradzka
Aleksandra Domoradzka – 50m st.grzbietowy
Karolina Szyszko – 50m st.motylkowym
Miłosz Węgrzynowicz – 50m st.motylkowym

Wicemistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym chłopców: Miłosz Węgrzynowicz, Michał Wróblewski, Piotr Januszanis, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Kamil Życzkowski
Brązowi medaliści:
Julia Gwaj – 50m st.grzbietowy
Kamil Życzkowski – 50m st.grzbietowym
Gratulujemy!!!

Co daje nam czytanie? PDF Drukuj
5 kwietnia 2018r. klasa IV d uczestniczyła w warsztatach: Co daje nam czytanie? w CEN Suwałkach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wykonali powierzone im zadania.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych PDF Drukuj

alt11 kwietnia 2018r odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do konkursu przystąpiło 19 uczniów z 6 suwalskich szkół. Uczniowie musieli zmierzyć się z testem sprawdzającym wiedzę na temat tradycji, kultury, obyczajów itp.  krajów anglojęzycznych. Komisja składająca się z nauczycieli  poszczególnych szkół wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Igor Barmuta – SP6

II miejsce – Ewa Wojtanis – SP5

III miejsce – Lidia  Borkowska – SP9

Zarówno zwycięzcom jak i uczniom biorącym udział w konkursie  serdecznie gratulujemy, a nauczycielom  dziękujemy za przygotowanie uczniów !!!

Nauczyciele odpowiedziani za organizację konkursu: Dorota Karmiłowicz i Ewa Olisiejko