Życzenia wielkanocne PDF Drukuj

Egzaminy PDF Drukuj
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach informuje, że EGZAMINY odbędą się zgodnie z harmonogramem.

EGZAMIN GIMNAZJALNY:
10.04.2019 r. - część humanistyczna
11.04.2019 r. - część matematyczno - przyrodnicza
12.04.2019 r. - część z języka obcego

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY:
15.04.2019 r. - język polski
16.04.2019 r. - matematyka
17.04.2019 r. - język obcy

Zapraszam uczniów na godz.8.15
Przypominam o zakazie wnoszenia do sali egzaminacyjnej urządzeń telekomunikacyjnych.
Każdy uczeń na egzaminie powinien mieć: - legitymację - długopis z czarnym tuszem - linijkę

Życzę powodzenia
Halina Walendzewicz

Konkurs dla szkół podstawowych „Do Hymnu” PDF Drukuj

alt

altJest nam bardzo miło, że  nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach pod dyrekcją p. Moniki Kudela wykonali Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Odę do radości.

W dniu 04 kwietnia 2019r. mieliśmy przyjemność wykonać w/w pieśni hymniczne przed Komisją Konkursową.

Teraz oczekujemy na ogłoszenie wyników konkursu, do 11 czerwca 2019r.

Szkolny Konkurs Ortograficzny klas IV rozstrzygnięty! PDF Drukuj
26 marca 2019r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV.
W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 12 uczniów z pięciu klas IV. Najlepsi w ortografii okazali się:
1. Katarzyna Domoradzka  klasa IV a,
2. Gabriela Ogórkis  klasa IV a,
3. Julia Syper klasa IV c,
4. Patrycja Palanis IV d
5. Urszula Chrulska IV e.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs plastyczny "Moje bezpieczne miejsce" PDF Drukuj
altW dniu 03.03.2019r. w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddzialami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego odbyło się podsumowanie VI Edycji konkursu plastycznego pt. "Moje bezpieczne miejsce - pocztówka do koleżanki, kolegi z autyzmem".  Zuzanna Żuk (uczennica klasy 6e ) odebrała nagrodę za zajęcie II miejsce.
Gratulujemy

Na ulicy Wiolinowej PDF Drukuj
altW ramach zajęciach unijnych "Na ulicy Wiolinowej - zajęcia umuzykalniające", w dniu 30 marca 2019r. uczniowie byli na wycieczce w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Zwiedzili salę akordeon, organową, perkusyjną, mieli możliwości wysłuchać koncert na instrumentach dętych. Po szkole oprowadzała Pani wicedyrektor Joanna Zakrzewska.

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach Wicemistrzami Województwa Podlaskiego w pływaniu. PDF Drukuj

alt

altW dniach 27 i 28.03.2019r. na pływalni CSiR w Augustowie odbyły się Finały Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w pływaniu drużynowym dziewcząt i chłopców. W obu imprezach naszą szkołę reprezentowały dwunastoosobowe zespoły dziewcząt i chłopców. W Igrzyskach Dzieci uczniowie klasy Ve i VIe natomiast w Igrzyskach Młodzieży klasy VIIc, VIIIc i III d gimnazjum. Dzięki zaciętej sportowej rywalizacji drużynowo uplasowaliśmy się na II miejscu w województwie ustępując jedynie Szkole Podstawowej nr 29 z Białegostoku.

Na wyróżnienie zasługują uczestnicy Igrzysk Dzieci:

Domoradzka Julia (VIe) – I miejsce 50m stylem grzbietowym

Węgrzynowicz Martyna (VIe) – I miejsce 50m stylem dowolnym

Bobrowska Joanna (VIe) – II miejsce 50m stylem motylkowym

Zieliński Michał (VIe) – II miejsce 50m stylem klasycznym

Kusek Mateusz (Ve) – III miejsce 50m stylem dowolnym

Wycieczka I c i II d PDF Drukuj
altalt
27 marca klasa Ic i IId wybrały się na wycieczkę do Gwarka k. Giżycka. Naszym celem było poszukiwanie wielkanocnego zająca. Zanim go odnależliśmy, musieliśmy pokonać długą drogę zagadek i labiryntów. Przy okazji podziwialiśmy piękną, wiosenną scenerię, poznaliśmy zwyczaje wielkanocne i dawny sprzęt rolniczy. Mieliśmy okazję budować niezwykłe gniazda. Byliśmy uczestnikami koła fortuny i mogliśmy licytować. Świetnie spędziliśmy ten dzień na miłej zabawie, pełnej niespodzianek i wielu ciekawostek.

Wycieczka do Giżycka Ia i Ib PDF Drukuj
altalt
26 marca klasy Ia i Ib były na wycieczce w Giżycku w poszukiwaniu wielkanocnego zająca. Zając został złapany, co widać na zdjęciach. Po drodze czekało nas mnóstwo zabawy i śmiechu. Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni!!!