Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Orszak 3 króli PDF Drukuj
alt
alt
Już po raz kolejny Suwałki były jednym z setek miast (w kraju i za granicą), w których pojawił się dnia 6 stycznia br. Orszak Trzech Króli. Korowód w stronę Stajenki Betlejemskiej na Placu Konstytucji 3-Maja wyruszył spod Aquaparku około godz. 13.00. Każdy mógł przyłączyć się do kolorowego pochodu. Jest to wydarzenie nie tylko religijne, ale przede wszystkim społeczne, promujące wartości rodzinne, integrujące lokalną społeczność, budujące więzi z miastem i jego mieszkańcami. Barwne papierowe korony, przebrania, sztandary, a przede wszystkim uśmiech i doskonała pogoda nadały uroczystości wyjątkowego charakteru.
Na trasie przemarszu Orszaku Trzech Króli było przygotowanych kilka scenek (tzw. mansjonów). Nasza Szkoła miała także wydatny udział w tym wydarzeniu. Dzieci i Młodzież z SP nr 10 w Suwałkach we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, przygotowali scenkę „Kuszenia Adama i Ewy” która to była przedstawiona na trasie przemarszu Orszaku przed gmachem SOK. Udział brali uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych Naszej Szkoły (od najmłodszych do gimnazjalistów) wraz z rodzicami. Występ był udany, a młodzi aktorzy pięknie przebrani i przygotowani perfekcyjnie przez panią reżyser Mirosławę Krymską, na której ręce składamy serdeczne wyrazy podziękowania. Dziękujemy także wszystkim którzy współpracowali i przyczynili się do tego aby to wydarzenie miało właściwą oprawę: Księdzu Adamowi Adukowskiemu, paniom katechetkom oraz wychowawczyniom występujących dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci za poświęcony czas na próby i kooperację w realizacji tej sceny, a szczególnie Państwu Murawskim. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz Rev. Ks. Prał. Lechowi Łubie, Proboszczowi par. pw. Św. Kazimierza Królewicza za życzliwe wsparcie całego przedsięwzięcia.
 
Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj
alt    alt    alt
 
 
     Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Jest to przedsięwzięcie polegające na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z konkretnych krajów misyjnych – w tym roku są to Syria i Liban. Co roku w tę akcję włączają się dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.
     Najważniejsze w całym przedsięwzięciu jest nasze zbliżenie się do Boga, modlitwa, budowanie wspólnoty i radość. Skuteczność kolędowania nie mierzy się ilością zebranych pieniędzy, ale tym co dokonuje się w naszych sercach. Dzięki temu wszyscy – i dzieci, i rodzice – mają szansę przeżyć owocnie ten czas.
Samo kolędowanie odbywało się przez 3 dni od 7 do 9 stycznia br. Dzieci udały się na kolędowanie w 6 osobowych grupach wraz z dorosłym opiekunem. Grupy szły zaplanowaną uprzednio trasą na terenie naszej parafii, a ks. Proboszcz tydzień wcześniej ogłosił, pod które adresy zawitają kolędnicy. Chodzenie po domach trwało ok. 1,5 – 2 godz. Zebrane ofiary zostały przeznaczone na cele misyjne, a zebrane słodycze były do dyspozycji Kolędników.
     Grupy Kolędników Misyjnych w tym roku utworzyli: Dagmara Hołoweńko z klasy 4B, oraz Dominika Burdyn, Kacper Ciepielewski, Anna Górska, Julia Gwaj, Dominika Jodzis, Aleksandra Juszkiewicz, Marta Kossakowska, Olga Krakowska, Maria Osiecka, Natalia Skindzier i Sara Zapolska z klasy 7C.
     Składamy serdeczne podziękowanie paniom wychowawczyniom wymienionych klas 4B i 7C za okazaną pomoc w zmobilizowaniu i zorganizowaniu młodzieży, rodzicom wymienionych uczniów, a także niezawodnej pani Czesławie Ostrowskiej za pomoc, zaangażowanie i towarzyszenie Kolędnikom Misyjnym w kolędowaniu na rzecz ich rówieśników z Syrii i Libanu. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, a także mieszkańcom suwalskich blokowisk, którzy otworzyli swe drzwi Kolędnikom Misyjnym. Bóg zapłać!

 
Szkolne Koło Wolontariatu PDF Drukuj
Szkolne Koło Wolontariatu prosi o pomoc. Przeczytajcie, przekazcie rodzicom, kazdy 1% się liczy.
Przekażmy TEN PROCENT na szczytny cel.
alt
 
Jasełka w parafii pw. Kazimierza Królewicza PDF Drukuj
Dnia 7.01.2018 roku uczniowie naszej szkoły, przygotowani przez ks. Adama Adukowskiego, przedstawili jasełka na niedzielnej mszy św. w kościele pw. Kazimierza Królewicza.

Zapraszamy na relację mediów z tego wydarzenia.

 

 
 
Mikołaj z VII A w suwalskim szpitalu PDF Drukuj


altDobroć jest czymś bardzo prostym. Zawsze warto zrobić coś dla innych. Wspólnie z rodzicami i naszą wychowawczynią przygotowaliśmy niespodziankę chorym dzieciom z oddzialu pediatrycznego suwalskiego szpitala. Kupiliśmy gry planszowe oraz zebraliśmy zabawki i książeczki, z których już wyrośliśmy. 5 stycznia 2018 r.delegacja naszej klasy udała sie do szpitala. Tam przekazaliśmy zabawki do świetlicy oddziału pediatrii.  Zaciekawienie i radość na twarzach małych pacjentów sprawiły nam satysfakcję. Zachęcimy innych uczniów do udziału w podobnych działaniach.

uczniowie klasy VII a

 


 
Jasełka 2017 PDF Drukuj

alt

altWigilia Świąt Bożego Narodzenia to czas który wyraźnie kreśli uśmiech na twarzach i sercach wielu ludzi. To czas zgłębiania tajemnicy, w której odkrywamy, że Wszechmogący Bóg stał się człowiekiem i zamieszkał między nami. Wydarzeniu temu towarzyszą różnego rodzaju tradycje i symbole. Tak też tradycją Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach są organizowane jasełka, które odbyły się 22 grudnia 2017r. Jasełka przygotował ks. Adam Adukowski  z udziałem klas: 6a, 4c, 4d, 4e, 1b oraz z uczennicami gimnazjum należącymi do koła muzycznego prowadzonego przez p. Monikę Kudelę. Klasyczną formę jasełek ubogacały humorystyczne akcenty i gra na instrumentach muzycznych. Oliwia Ubowska na wiolonczeli zagrała kolędę "Cicha noc" a Mariusz Biegasik na klarnecie zagrał kolędy "Bóg się rodzi", "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i "Przybieżeli do Betlejem". Główną rolę Maryi zagrała Zofia Sławińska.


 
Wigilia w II b PDF Drukuj
alt

altW czwartek 22 XII 2017 r. nasi rodzice przygotowali nam wspaniałe spotkanie wigilijne. Najpierw było ozdabianie  pierniczków, malowanie figurek i zdobienie bombek. Potem wszyscy składaliśmy sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Wszyscy uczniowie IIb otrzymali też prezenty od św. Mikołaja. To było udane spotkanie wigilijne, za które serdecznie dziękujemy rodzicom.


 
Wesołych Świąt PDF Drukuj
Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego.
Świąt pachnących choinką, skrzypiących śniegiem, dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija.

 
Terminy przerw w pracy przedszkoli i odziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych PDF Drukuj
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 72


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG