Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Otwarta lekcja historii PDF Drukuj

altalt

23 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pięciolatki z grupy IV z Przedszkola nr 5 w Suwałakch. Nauczycielki historii – p. Aldona Bielecka i p. Katarzyna Bołtrukanis zorganizowały i poprowadziły otwartą lekcję historii Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie? Zajęcia odbyły się w ramach obchodów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały o swojej Ojczyźnie. Pokazywały na mapie stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto – Suwałki. Pogłębiały swoją wiedzę na temat symboli narodowych, ich pochodzenia, znaczenia i kolorystyki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, pięknie prezentowały postawę  w czasie śpiewania hymnu narodowego. Rozwiązywały również ćwiczenia interaktywne dotyczące symboli narodowych, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą sławnych Polaków – bohaterów narodowych oraz pięknie recytowały wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. To prawdziwi mali patrioci!

 
Konkurs matemeatyczny klas III PDF Drukuj
altDnia 28 marca 2018 r. odbył się I etap międzyszkolnego konkursu matematycznego klas III. W konkursie brało udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Julia Syperek III C
2. Katarzyna Domoradzka III A
3. Patrycja Palanis III E
4. Michał Pączkowski III A
5. Mateusz Jarmołowicz III A
6. Michał Niewiarowski III C
7. Oliwier Tylman III E
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj
altalt
Z okazji Święta Ziemi, które obchodzimy co roku 22 kwietnia  kasa III „e” pod kierownictwem wychowawczyni A. Kropiewnickiej przygotowała projekt p.t. „Ziemia”. Uczniowie przez kilka tygodni pracowali w grupach realizując różnorodne zadania, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom  na zajęciach szkolnych. Część  dzieci wcieliło się w rolę fotoreporterów wyszukując i dokumentując na zdjęciach najpiękniejsze  przyrodniczo miejsca w okolicy ich zamieszkania oraz pokazując piękno pierwszych oznak wiosny. Innie  dzieci szukały rozwiązań, jak chronić środowisko przed szkodliwym wpływem człowieka. Kilkoro uczniów opracowało ekologiczne krzyżówki, których rozwiązaniem była oczywiście hasło: ekologia. Dwóch chłopców ułożyło rymowanki i wierszyki,  zachęcające do ochrony przyrody i uczące proekologicznych zachowań, które prezentujemy poniżej. Na koniec obchodów Dnia Ziemi wszystkie dzieci odtańczyły wesołą cha-chę na cześć naszej ukochanej Planety.

 

Więcej…
 
Niedościgniona Martyna PDF Drukuj
Dnia 14.04.2018r tym razem przy pięknej, słonecznej pogodzie i w malowniczym terenie leśnym urokliwego Supraśla odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Kusek (kl. IVe) i Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve).
Mateusz mimo wypadku na trasie uplasował się na 27 miejscu na 52 startujących chłopców w jego kategorii wiekowej. Natomiast Martyna pokazała po raz kolejny swoją klasę i tak jak w ubiegłym roku wygrała, potwierdzając ty samym swoją dominację zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa na dystansie 700m (mimo że na co dzień nie biega a trenuje pływanie).
Gratulujemy !!!
 
O egzaminie gimnazjalnym PDF Drukuj
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  Harmonogram egzaminu gimnazjalnego [JPG]
 
I runda Finału Wojewódzkich Igrzysk w Siatkówce PDF Drukuj
W dniu 12.04.2018 w Szkołe Podstawowej nr 21 w Białymstoku odbyła się I RUNDA FINAŁU WOJEWÓDZKICH IGRZYSK DZIECI W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW. W zawodach uczestniczyły cztery druzyny: SP 10 Suwałki, SP 21 Białystok, SP 2 Mońki, SP 5 Zambrów. Uczniowie naszej szkoły zajeli drugie miejsce i awansowali do II rundy gdzie w walce o medale zmierzą się z SP 21 Białystok, SP 26 Białystok i SP Sejny. Szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych o profilu piłka siatkowa: Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Adam Cherubin, Bartosz Dmochowski, Hubert Gilant, Patryk Bujakowski, Maciej Kanigowski ( wszyscy VI C), Michał Misiukiewicz VII D, Kacper Zackiewicz, Bartosz Borkowski, Bartosz Harackiewicz ( wszyscy V C).
 
II turniej eliminacyjny Kinder + Sport PDF Drukuj
W dniu 8.04 w Mońkach odbył się II turniej eliminacyjny Kinder + Sport w mini siatkówce czwórek chłopców. Uczniowie naszej szkoły którzy reprezentowali SUKSS Suwałki zajęli 1,3,4 i 6 miejsce.

SUKSS 1 (Gabriel Kumiszcza, Jakub Królczyk, Michał Misiukiewicz, Marcin Misiukiewicz) 1 miejsce
SUKSS 2 (Patryk Bujakowski, Adam Cherubin, Bartosz Dmochowski) 4 miejsce
SUKSS 3 (Filip Sadowski, Hubert Gilant, Maciej Kanigowski) 3 miejsce
SUKSS 4 (Mateusz Lutyński, Dariusz Konopko, Krystian Brzozowski) 5 miejsce
Cztery najlepsze drużyny zapewnily sobie awans do półfinału Mistrzostw Woj Podlaskiego Kinder + Sport
 
Wyniki prób sprawności fizycznej PDF Drukuj

Wyniki prób sprawności fizycznej kandydatów do oddziałów sportowych do klasy IV [PDF]
 
Srebrni Pływacy PDF Drukuj

W rozgrywanym w Augustowie Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Pływaniu uczniowie naszej szkoły zajęli drugie miejsce zarówno w klasyfikacji drużynowej dziewcząt jaki i chłopców.
W rywalizacji uczestniczyło ok 180 zawodników z  25 szkół z całego województwa podlaskiego.
W klasyfikacji dziewcząt i chłopców ustąpiliśmy jedynie zespołom z  SP 29 Białystok. Najlepszymi wynikami pochwalić się mogą:

Mistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym dziewcząt w składzie: Karolina Szyszko, Natalia Żyła, Anna Ostrowska, Amelia Ciszewska, Julia Gwaj i Aleksandra Domoradzka
Aleksandra Domoradzka – 50m st.grzbietowy
Karolina Szyszko – 50m st.motylkowym
Miłosz Węgrzynowicz – 50m st.motylkowym

Wicemistrzowie Województwa:
• Sztafeta 6x50m st.dowolnym chłopców: Miłosz Węgrzynowicz, Michał Wróblewski, Piotr Januszanis, Adrian Jodzio, Maciej Tumialis, Kamil Życzkowski   
Brązowi medaliści:
Julia Gwaj – 50m st.grzbietowy
Kamil Życzkowski – 50m st.grzbietowym
Gratulujemy!!!
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 85


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG