Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
XII Przygraniczna Parada Piosenki Patriotycznej PDF Drukuj


W dniu 18 listopada 2017 roku w GOK- u w Rutce-Tartak odbyła się XII Przygraniczna Parada Piosenki Patriotycznej, do udziału w której nasza szkoła zgłosiła Maję Chwalińską uczennice klasy 3c szkoły podstawowej. W tegorocznej Paradzie wzięło udział 41 uczestników, a w grupie wiekowej Mai 6- 9 lat śpiewało 8 osób. Opieką ze strony muzyczno – wokalnej sprawowała p. Monika Kudela, natomiast dobór pieśni pod kątem historycznym dokonała p. Aldona Bielecka.

Wzorem lat ubiegłych do uczestnictwa zaproszone zostały dzieci i młodzież z terenów zamieszkujących powiat suwalski i powiaty przygraniczne. Podczas Parady wprowadzone zostały tematy obydwu pieśni obowiązkowych - pieśń ludowa z naszego regionu, druga pieśń o tematyce patriotycznej.

Uczestnicy popularyzowali pieśni patriotyczne i żołnierskie, kultywowali tradycję  przekazywania pieśni ludowych dla młodych pokoleń oraz rozbudzali świadomość narodowej dumy z przynależności do kraju o pięknie zapisanej historii polskiego oręża.

Majeczka, zaśpiewała utwór patriotyczny: „Białe róże”, a ludowy: „Tam na mostku”. Nasza mała debiutantka otrzymała wyróżnienie.

W koncercie gościnnie wystąpił zespół „Pogranicze”, który wykonał a capella pieśni ludowe i żołnierskie.

Szczerze Gratulujemy!!! Jesteśmy z Ciebie bardzo dumni Majeczko.

M. Kudela

 
Światowy Dzień Walki z Cukrzycą PDF Drukuj
6.11.2017r.  obchodzony był Światowy Dzień Walki z Cukrzycą.
Zespol wokalny pod opieką p. Moniki Kudeli wystąpił przed zgromadzonymi diabetykami z Suwałk.
Dziękujemy za zaproszenie.
M. Kudela

 
Koncert "Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych" PDF Drukuj

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.
                                                                           O. Kolberg
13 listopada 2017r. odbył się koncert z potrzeby serca, ze wspomnień dzieciństwa, z tradycji domu rodzinnego, z przeżyć przodków. Zatytułowany „Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych”.
Spotkały się dwa pokolenia – seniorzy i młodzież. Przypomnieliśmy pieśni, które kiedyś rozbrzmiewały w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły naszemu narodowi w najważniejszych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy zachęcić do wskrzeszenia oraz kontynuowania tradycji wspólnego wielopokoleniowego śpiewana w gronie rodziny, przyjaciół, aby dzięki muzyce kwitło w nas poczucie wspólnoty, więzi rodzinnej, narodowej, abyśmy nie zapominali zarówno o pięknych, jak i trudnych momentach naszej historii i abyśmy potrafili lepiej ją zrozumieć.
W koncercie wzięły udział zaproszone chóry:
Więcej…
 
Międzynarodowy Turniej Grand Prix Festiwal Badmintona PDF Drukuj
W dniach 10-12.11.2017 w Warszawie odbył się Międzynarodowy Turniej Grand Prix Festiwal Badmintona,
w kategoriach junior U19 i młodzik U15. Oczywiście zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona uczestniczyli w zawodach, naszą szkołę reprezentowali Mateusz Hołub i Jan FilipowiczMateusz Hołub wraz z partnerem Michałem Aleksandrowiczem okazali się najlepsi w grze podwójnej i wywalczyli złoty medal.
Trener Jerzy Dołhan
 
Szkolny Konkurs Plastyczny pt. Barwy jesieni PDF Drukuj
W miesiącu październiku 2017 r. zorganizowany został Szkolny Konkurs Plastyczny
pt. Barwy jesieni
- dla dzieci z klas O -I. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w dniu 30.10.2017 r.

Komisja konkursowa w składzie:
1. Iwona Karczewska - nauczyciel / organizator konkursu /
2. Justyna Jagłowska - uczennica klasy II b gimnazjum
3. Dawid Brodowski - uczeń klasy II b gimanzjum
po zapoznaniu się z wykonanymi pracami, których wpłynęło 41, przyznano nagrody i wyróżnienia następującym uczniom:
1. I miejsce Szymon Kamiński kl. I b
2. II miejsce Kacper Ryszkiewicz kl. I a
3. II miejsce Martyna Moczulska kl. I a
4. III miejsce Julia Borsuk kl. I a
Więcej…
 
Koncert Pieśni Legionowych PDF Drukuj

10 listopada 2017r. w naszej szkole odbył się Koncert Pieśni Legionowych. Ideą tego spotkania było świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.  Wszyscy z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w tej ciekawej lekcji historii i patriotyzmu.

M. Iwanowska

 
Rocznica Odzyskania Niepodległości 11 Listopada Droga do wolności. PDF Drukuj
To już bardzoalt dawna historia kiedy Polska utraciła wolność. Trzej sąsiedzi: Rosja, Prusy i Austria zawarły między soba sojusz i dokonały rozbiorów Polski. Było to w 1772, 1793 i 1795 roku. Mimo że Polskę wymazano z mapy świata na 123 lata, nie wymazano jej z serc Polaków.  Społeczeństwo polskie skutecznie przeciwstawiało się próbom wynarodowienia. Dbano by dzieci mówiły po polsku, by znały polskie tradycje i obyczaje. Wychowywano je w duchu patriotyzmu i szacunku dla bohaterów narodowych.
1 sierpnia 1914 r. wybuchła wojna pomiędzy zaborcami. W sercach Polaków zapłonęła iskierka nadziei że, nadchodzi wyzwolenie.
11 listopada 1918 roku Niemcy podpisały kapitulację. Koniec wojny. Mamy wolna Polskę. jeszcze trzeba było o nią stoczyć boje, ale były to boje zwycięskie.
 
Podsumowanie XVII edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej Szkół PDF Drukuj
30.10. 2017 r. odbyło się uroczyste Podsumowanie XVII edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej Szkół w roku szkolnym 2016/2017.
Wręczone zostały nagrody dyrektorom szkół, nauczycielom wychowania fizycznego oraz uczniom - sportowcom. Nagrody i wyróżnienia wręczał Czesław Renkiewicz - Prezydent Suwałk wraz z zastępcą Ewą Beatą Sidorek.
W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, "dziesiątka" – SP 10 zajęła II miejsce ,natomiast w klasyfikacji generalnej gimnazjów, "siódemka"- Gim 7 zajęła I miejsce. Wyróżnie
ni zostali również nauczyciele wychowania fizycznego za wyniki w rywalizacji wojewódzkiej i ogólnopolskiej szkół
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy wyników sportowych. 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Jesień złotem malowana” PDF Drukuj
Dnia 8.11.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym KonkursieRecytatorskim „Jesień złotem malowana” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Jeleniewie. Zadaniem uczestników było wygłoszenie wiersza o tematyce jesiennej oraz przygotowanie odpowiedniego stroju i rekwizytów. Piękne występy naszych uczniów zostały wysoko ocenione przez jury konkursowe.
Bartosz Bołtrukanis z kl. IV D zajął II miejsce (uczeń pani Marzenny Iwanowskiej) .
Julia Chomicz z kl. IV B zdobyła III miejsce (uczennica pani Katarzyny Bołtrukanis).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 72


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG