Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Projekt "Nie jestem inny" PDF Drukuj

altalt

Zajęcia wspierające dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych „Nie jestem inny” – wspomaganie ucznia niepełnosprawnego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych, wyprawach do SOK-u, Midicentrum, Muzeum Okręgowego, Biblioteki, kręgielni, Parku Naukowo Technologicznego, restauracji, barów, kina, piekły ciasta, pierniki, były w Pracowni Ceramicznej „Kulka” i na lodowisku.

Prowadzące Joanna Wysocka i Maria Murawko.


 
Dzień Misia PDF Drukuj

altalt

W poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia.

Uczniowie przynieśli swoje maskotki: te duże i te małe, ale wszystkie milutkie, kochane i przez nas uwielbiane! Nasze koleżanki i koledzy pojawili się tego dnia przebrani od stóp do głów za pluszaki.

  W auli szkoły samorząd uczniowski zorganizował tego dnia różnorodne gry i zabawy wszystkim uczniom klas 1-3, np. śpiewanie „misiowych” piosenek, konkurs wiedzy na temat pluszowego misia, wspólny taniec z pluszakiem czy rysowanie kolorowych postaci misia przez poszczególne klasy. Największą atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje u dzieci, było przybycie pluszowego misia. Podziwiał on prace wykonane przez uczniów, pozował do wspólnych zdjęć, a na koniec poczęstował uczestników zabawy cukierkami.

 

SAMORZĄD SZKOLNY

 


 
Atletics Camp 2019 PDF Drukuj
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!
 
7D w Midicentrum PDF Drukuj

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

 


 
Przemocy mówimy NIE PDF Drukuj

                                                                                                                                                      alt  alt
DZIEŃ BIAŁEJ WSTĄŻKI
PODAJMY ZGODNIE RĄCZKI
UŻYWAJMY SŁÓW:
KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ, DZIĘKUJĘ
PRZECIEŻ TO NIC NIE KOSZTUJE!
W związku z akcją " Biała wstążka" klasy I - III  z wychowawczyniami brały udział w pogadankach, spotkaniach, warsztatach prowadzonych przez specjalistów. W klasach odbyły się zajęcia, których efektem były plakaty wykonane przez uczniów.


 
Pszczółki i Słodziaki w kinie PDF Drukuj
altalt
Dnia 4 grudnia 2019 r. grupa 3-4-latków wybrała się do kina Cinema Lumiere w Suwałkach. Dzieci oglądały bajkę animowaną p.t. „Baranek Shoun Film. Farmageddon” i były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.
 
XVI Spartakiadzie Integracyjnej PDF Drukuj
26 listopada uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach uczestniczyli w XVI Spartakiadzie Integracyjnej  w sp nr 11.  Drużyna sportowców zajęła II miejsce. Młodzi sportowcy otrzymali medale i nagrody rzeczowe.
 
„Napiszę i zobaczę” - projekt PDF Drukuj
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:   
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,  
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,  
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.


 
Jakie jest futerko zwierząt? PDF Drukuj
altalt
Małe Pszczółki wcieliły się w rolę badaczy, gdzie rozpoznawały właściwości substancji. Dzięki  temu dowiedziały się, że przedmioty są twarde lub miękkie. Z niecierpliwością czekały na wykonanie pracy plastycznej "Miękkie futerko liska" z waty i włóczki. Wiedzą już, że futerko zwierząt jest bardzo miękkie.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 113


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG