Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Spartakiada integracyjna PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się XV Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Szkoła Podstawowa nr. 10, jak co roku wystawiła 12 osobową ekipę zawodników składającą się z uczniów klas integracyjnych. Opiekunami naszych zawodników byli Pani Halina Korzun i Marek Krejpcio. W spartakiadzie wystartowało 5 drużyn, ze Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Wychowawczych z Suwałk i Augustowa. W tym roku nasza ekipa zajęła I miejsce wraz z drużyną z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej  „Bajka”. Ale nie miejsca były ważne. Najważniejsza była wspaniała rywalizacja do ostatniego tchu, dobra zabawa i integracja uczestników niepełnosprawnych ze sprawnymi rówieśnikami, którzy pomagali przy wykonywaniu konkurencji. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo, a każdy zawodnik medal na szyję, nie zabrakło też dla każdego torby pamiątek i słodyczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start i zaangażowanie, organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy, która pokazuje że rywalizacja sportowa może być fajną rehabilitacją i mile spędzonym czasem z uśmiechem na twarzy. Za rok z chęcią weźmiemy udział w następnej edycji.

 

 
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy I PDF Drukuj
  Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy I [PDF]
 
Listy przyjętych i nieprzyjętych PDF Drukuj
  Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów sportowych [PDF]
 
Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych PDF Drukuj
  Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów sportowych [PDF]
 
Otwarta lekcja historii PDF Drukuj

altalt

23 kwietnia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pięciolatki z grupy IV z Przedszkola nr 5 w Suwałakch. Nauczycielki historii – p. Aldona Bielecka i p. Katarzyna Bołtrukanis zorganizowały i poprowadziły otwartą lekcję historii Jesteśmy Polakami. Co wypada wiedzieć patriocie? Zajęcia odbyły się w ramach obchodów upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z wielkim zaangażowaniem rozmawiały o swojej Ojczyźnie. Pokazywały na mapie stolicę Polski, rzekę Wisłę oraz nasze miasto – Suwałki. Pogłębiały swoją wiedzę na temat symboli narodowych, ich pochodzenia, znaczenia i kolorystyki. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzały film i wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, pięknie prezentowały postawę  w czasie śpiewania hymnu narodowego. Rozwiązywały również ćwiczenia interaktywne dotyczące symboli narodowych, oglądały prezentację multimedialną dotyczącą sławnych Polaków – bohaterów narodowych oraz pięknie recytowały wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?". Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach. To prawdziwi mali patrioci!

 
Konkurs matemeatyczny klas III PDF Drukuj
altDnia 28 marca 2018 r. odbył się I etap międzyszkolnego konkursu matematycznego klas III. W konkursie brało udział 40 uczniów. Do II etapu zakwalifikowały się następujące osoby:
1. Julia Syperek III C
2. Katarzyna Domoradzka III A
3. Patrycja Palanis III E
4. Michał Pączkowski III A
5. Mateusz Jarmołowicz III A
6. Michał Niewiarowski III C
7. Oliwier Tylman III E
 
Dzień Ziemi PDF Drukuj
altalt
Z okazji Święta Ziemi, które obchodzimy co roku 22 kwietnia  kasa III „e” pod kierownictwem wychowawczyni A. Kropiewnickiej przygotowała projekt p.t. „Ziemia”. Uczniowie przez kilka tygodni pracowali w grupach realizując różnorodne zadania, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom  na zajęciach szkolnych. Część  dzieci wcieliło się w rolę fotoreporterów wyszukując i dokumentując na zdjęciach najpiękniejsze  przyrodniczo miejsca w okolicy ich zamieszkania oraz pokazując piękno pierwszych oznak wiosny. Innie  dzieci szukały rozwiązań, jak chronić środowisko przed szkodliwym wpływem człowieka. Kilkoro uczniów opracowało ekologiczne krzyżówki, których rozwiązaniem była oczywiście hasło: ekologia. Dwóch chłopców ułożyło rymowanki i wierszyki,  zachęcające do ochrony przyrody i uczące proekologicznych zachowań, które prezentujemy poniżej. Na koniec obchodów Dnia Ziemi wszystkie dzieci odtańczyły wesołą cha-chę na cześć naszej ukochanej Planety.

 

Więcej…
 
Niedościgniona Martyna PDF Drukuj
Dnia 14.04.2018r tym razem przy pięknej, słonecznej pogodzie i w malowniczym terenie leśnym urokliwego Supraśla odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Mateusz Kusek (kl. IVe) i Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve).
Mateusz mimo wypadku na trasie uplasował się na 27 miejscu na 52 startujących chłopców w jego kategorii wiekowej. Natomiast Martyna pokazała po raz kolejny swoją klasę i tak jak w ubiegłym roku wygrała, potwierdzając ty samym swoją dominację zdobywając tytuł Mistrzyni Województwa na dystansie 700m (mimo że na co dzień nie biega a trenuje pływanie).
Gratulujemy !!!
 
O egzaminie gimnazjalnym PDF Drukuj
Strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

  Harmonogram egzaminu gimnazjalnego [JPG]
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 86


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG