Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Ve w Białymstoku PDF Drukuj

Dnia 21.10.2019r uczniowie klasy Ve wraz z wychowawcą byli na wycieczce szkolnej w Białymstoku. Głównym celem wycieczki była Papugarnia, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.  Mogliśmy zobaczyć różne gatunki papug, a nawet doświadczyliśmy ich na sobie. Papugi uwielbiają  podjadać, siadać na ramionach, głowie a także odrywać guziki od ubrań. Po wizycie w Papugarni pojechaliśmy do parku trampolin Jumper Park, gdzie mogliśmy skakać, robić różne przewrotki, skakać do basenu z pianek, oczywiście pod okiem trenera. Niektórym z nas nawet udało  się dostać darmowe wejściówki podczas kolejnej wizyty w parku. W drodze powrotnej oczywiście udaliśmy się do McDonalda i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 
"Ślub będziemy brać ze szkołą". PDF Drukuj
altDnia 23 października 2019 r. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły,zaproszonych gości, rodziców i wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej i otrzymali legitymacje szkolne.
Klasa I A - wych. Paulina Żyżyk, Beata Sobolewska-Szulgacz,
klasa I B - wych. Mirosława Skowina-Konik, Teresa Cuper,
klasa I C - wych. Elżbieta Wiszniewska,
klasa I D - wych. Małgorzata Kucharzewska,
klasa I E - wych. Natalia Przekop.
Gratulujemy najmłodszym uczniom i życzymy sukcesów!
 
CodeWeek2019 PDF Drukuj
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek2019.
Na czym polegało to świętowanie? Na świetnej zabawie.
Główną ideą CodeWeek2019 było promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i  młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. W akcji wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły
od IV do VIII.

 
"STANKUNY, SŁOŃCE I SERY" PDF Drukuj
21 X 2019 roku klasy IIIB i IIIE wyruszyły słonecznym szlakiem serowo - maślanej przygody. Pod kierunkiem przesympatycznych pań Tereski i Uli z gospodarstwa agroturystycznego w Stankunach dzieci poznały tajniki tradycyjnego wyrobu serów i masła. Najpierw w ruch poszła bojka. Potem mieszały, kroiły, wyciskały i doprawiały "magicznymi ziołami" sery. Następnie przy suto zastawionym stole degustowały pyszne wyroby gospodarzy. Korzystając z przecudnej pogody dzieci spędziły czas na udanej zabawie.
E. Czywilis, M. Daniłowicz, B. Kopiczko
 
Zajęcia pozalekcyjne PDF Drukuj

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach
programu profilaktycznego szkoły
od 07.10.2019 r. do 13.12.2019 r.

 
Z pamiętnika absolwenta PDF Drukuj

„Muzyka to dusza wszechświata,

Skrzydła umysłu.

Lot wyobraźni i wszelkie życie”.

 

W ramach obchodów 30-lecia, 16.10.2019r., wspaniałą ucztę duchową zapewnili nam absolwenci, prezentując wokalne i instrumentalne umiejętności w koncercie pod hasłem "Z pamiętnika Absolwenta". Wystąpili wokaliści: Monika Bogdanowicz, Monika Sacharzewska, Karolina Chomicz, Magdalena Zygmunt, Patrycja Słabińska, Ewelina Wojciechowska, Mariusz Cichocki, Aleksander Konikowski oraz instrumentaliści: Dawid Oszkinis, Karol Gudajtys, Antoni Kołodziej. Organizatorami koncertu były Monika Kudela oraz Anna Bagińska.

Wybór utworów muzycznych zaprezentowanych w czasie koncertu był podyktowany upodobaniami wykonawców. Można było słyszeć m.in.: „Z popielnika na Wojtusia”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „Beatelmania Story”, „Shallow”, „ Nie wrócą te lata”, „Przeżyj to sam”, jak również improwizacje muzyczne w wykonaniu Dawida Oszkinis, Karola Gudajtysa i Bartłomieja Żylińskiego.

Zdjęcie wykonała Ewa Czarniewska.

 
 
Kiedy nadejdzie kryzys PDF Drukuj
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj
alt

14 X 2019 roku klasy III B i III E wystąpiły z częścią artystyczną z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili swój sposób widzenia nas - nauczycieli oraz siebie samych. Śpiewali też piosenki, a na koniec w krótkim koncercie akordeonowym wystąpił Tymek Żyliński z klasy IIIB. Grono pedagogiczne otrzymało od uczniów własnoręcznie wykonane laurki.
Elżbieta Czywilis, Małgorzata Daniłowicz, Barbara Kopiczko
 
Dni wolne od szkoły PDF Drukuj
Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2019/2020:
02.01.2020 r.
03.01.2020 r.
21.04.2020 r.
22.04.2020 r.
23.04.2020 r.
24.04.2020 r.
30.04.2020 r.
12.06.2020 r.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 109


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG