Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Udany weekend siatkarzy SUKSS Suwałki PDF Drukuj
W sobotę 2.12.2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Młodzików. Na parkiecie rywalizowały cztery drużyny: SUKSS Suwałki 1, SUKSS Suwałki 2, UKS Mikolo Sokółka i UKS Centrum Augustów. Suwalczanie wygrali wszystkie cztery mecze. Aktualnie drużyna SUKSS Suwałki 1 zajmuje pierwsze miejsce
w tabeli Mistrzostw Województwa, natomiast drużyna SUKSS Suwałki 2 miejsce czwarte.
1. SUKSS Suwałki 1 – UKS Mikolo Sokółka        2:0 (25:19, 25:10)
2. SUKSS Suwałki 2 – UKS Centrum Augustów    2:0 (25:9, 25:13)
3. SUKSS Suwałki 1 – UKS Centrum Augustów    2:0 (25:9, 25:12)
4. SUKSS Suwałki 2 – UKS Mikolo Sokółka        2:1 (25:21, 23:25, 15:10)

Suwalczanie wystąpili w składzie:
SUKSS Suwałki 1:
Patryk Harackiewicz, Kacper Chmielewski, Adrian Andruszkiewicz, Jakub Krzyżewski, Paweł Popławski, Hubert Gryko (libero), Łukasz Chałko (kapitan), trener Marcin Orzechowski
SUKSS Suwałki 2:
Więcej…
 
Drużynowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie PDF Drukuj
W dniach 1-3.12.2017 w Białymstoku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski.
Suwalski Klub Badmintona w kategorii młodzik U15 wywalczył I miejsce, drużynę reprezentowali uczniowie  naszej szkoły Mateusz Hołub i Jan Filipowicz.
W kategorii młodzik młodszy U13 wywalczyli III miejsce w drużynie występowała nasza uczennica Natalia Skindzier.
GRATULUJEMY!
Trener Jerzy Dołhan
 
Lekcja samoobrony PDF Drukuj
alt
alt

Dnia 1 grudnia 2017 r. w naszej szkole w ramach kampanii „Białej Wstążki” odbyła się lekcja samoobrony dla dziewcząt z klas drugich i trzecich gimnazjum.

Lekcje prowadził nauczyciel Naszej Szkoły, trener karate i instruktor samoobrony Marek Krejpcio. Na początku lekcji Pan Marek przypomniał, co to jest agresja i przemoc oraz opowiedział jak na nią reagować. Następnie wyjaśnił, że kiedy dochodzi do agresji fizycznej, każda z nas może się bronić, używając adekwatnych możliwości, ale musimy uważać, ażeby nie przekroczyć warunków obrony koniecznej. Kobiety z racji tego, że są słabsze fizycznie od mężczyzn, mają większy problem, aby sobie poradzić z silniejszym agresorem. Pan Marek zademonstrował i wyjaśnił, jak można sobie trochę ułatwić obronę za pomocą podstawowych dźwigni i obezwładnień. Ćwiczyłyśmy sumiennie, ale okazało się, że nie jest to wcale takie proste, jak by się mogło wydawać, więc przesłaniem głównym lekcji zostało to, że trzeba unikać miejsc i zdarzeń, gdzie agresja występuje, a najlepszą formą obrony jest ucieczka. Chyba zaczniemy lepiej ćwiczyć na zajęciach W-f, aby mieć lepszą kondycję fizyczną i wtedy będziemy mogły szybciej oddalić się w bezpieczne miejsce, żeby na przykład zadzwonić po pomoc.

 
Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość PDF Drukuj
altSzkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach wzięła udział w projekcie finansowanym ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej „Bezpieczna szkoła, bezpieczna przyszłość". Projekt ma na celu upowszechnienie wśród nauczycieli i pracowników administracji i obsługi umiejętności rozpoznawania sytuacji zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacji zagrożenia. W pierwszej części projektu prowadzący dokonali szczegółowego przeglądu placówki w kontekście zagrożeń zewnętrznych, na podstawie, którego zostaną zredagowane rekomendacje dla dyrektora szkoły wskazujące na obszary, które należy poprawić, aby zapewnić optymalne warunki bezpieczeństwa.

W drugiej części projektu uczestniczyli nauczyciele oraz pracownicy obsługi i administracji. Podczas spotkania poznali zasady postępowania na wypadek wtargnięcia osoby niebezpiecznej na teren placówki oświatowej. Omówiono kilka przykładów zagrożeń, jakie mogą mieć miejsce na terenie szkoły. Następnie przeprowadzono warsztaty dla nauczycieli i pracowników szkoły w trakcie, których wypracowano procedury na wypadek zagrożeń w czterech obszarach: podłożenie bomby, zagrożenie chemiczne, napastnik z bronią, groźba zamach terrorystycznego.

 

alt   alt


 
Montaż słowno-muzyczny PDF Drukuj
altalt

29 listopada 2017r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny "Jestem, żyję, czuję..." przygotowany przez kolegów i koleżanki z klas: IVd, IVe, Vc, VIIa, VIIb i VIIc pod kierunkiem pań – Anny Bagińskiej, Katarzyny Bołtrukanis i Beaty Zdancewicz. Miał on na celu zwrócenie uwagi na to, co jest naprawdę w życiu ważne. Zaprezentowane utwory poetyckie i muzyczne skłaniały do refleksji nad sensem  ludzkiego istnienia i przemijania. Pozwoliły z pewnej perspektywy przyjrzeć się temu, co zostaje za nami i uświadomić sobie, że niczego nie można powtórzyć. Cieszmy się więc z życia i szanujmy je. Pomagajmy drugiemu człowiekowi. Doceniajmy rodzinę, przyjaciół i innych ludzi kroczących z nami krótką drogą życia.

Katarzyna Bołtrukanis


 
Andrzejki PDF Drukuj
alt
alt
W klimacie andrzejkowych wróżb i wspaniałej zabawy upłynął nam dzisiejszy dzień. Samorząd Uczniowski klas 0-III zorganizował dyskotekę połączoną z kiermaszem słodkości. Nasi rodzice spisali się na medal. Było pysznie, słodko i baaaaaaaaardzo wesoło. Zdjęcia przybliżą nam te radosne, pełne świetnej zabawy chwile spędzone w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tak urozmaiconych stoisk łakoci.
 
Akcja "Przyjaciel Zwierząt" PDF Drukuj

altalt

29 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole apel podsumowujący akcję „Przyjaciel Zwierząt”. Brały w nim udział klasy 0 – VII Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Na nasze zaproszenie gościliśmy Panią Krystynę Chylińską - prezes Polskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Zarząd Oddziału w Suwałkach, Panią Mirosławę Balcer, Monikę Filipkowską i Iwonę Kacprzyk - członek Zarządu Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Suwałkach.

W trakcie uroczystości rozdano dyplomy klasom, które wyróżniły się w zbiórce  znacznej ilości żywności jak i uczniom, którzy przynieśli najwięcej karmy.

Wyróżnieni: 1.  Klasa OA 2.  Klasa OB. 3.  Klasa III a 4.  Klasa VII b 5.  Ucz. kl. III a- Ostrowska Urszula 6.  Ucz. kl. OB.-  Racław Aleksander

 

Cała akcja zorganizowana była przez nasz Samorząd Uczniowski a jej opiekunami byli Panowie Marek Krejpcio i Marek Grzybowski.


 
Wycieczka szkolna do Białegostoku 22.11.2017r. PDF Drukuj

alt

alt
W dniu 22 listopada klasy IV A, B, C i E pojechały na wycieczkę szkolną do Białegostoku. Uczniowie uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Królewna Śnieżka” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Po wspaniałej sztuce wszyscy udali się na zwiedzanie stolicy regionu Podlasia. Odwiedziliśmy Pałac Branickich i Muzeum Farmacji, dzieci miały też szansę obejrzeć architekturę ogrodową w przypałacowym parku oraz nakarmić kaczki. Następnie  przeszliśmy deptakiem podziwiając  Bazylikę archikatedralną Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, Rynek Kościuszki i Ratusz miejski. Dzieci poznały również historię Ludwika Zamenhofa, który stworzył język Esperanto.
 
Laureaci konkursu „Andrzej Strumiłło – As Suwalszczyzny i Świata” PDF Drukuj

alt  

altW dniu 27.11.2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu IV Miejskiego Konkursu „Moje miasto Suwałki” pod hasłem „Andrzej Strumiłło – As Suwalszczyzny i Świata”, zorganizowanym przez SODN w Suwałkach.

W kategorii I – dzieci z przedszkoli i dzieci z klas przedszkolnych w szkołach  - zadanie polegało na wykonaniu pracy plastycznej pod hasłem „Portret Andrzeja Strumiłły”.

III miejsce zdobyła nasza uczennica, Agata Fryze, opiekun: pani Urszula Siedlecka.

W kategorii III – uczniowie szkół podstawowych (kl. IV-VI)- zadaniem uczestników było napisanie listu do Andrzeja Strumiłły. Laureatkami zostały trzy uczennice naszej szkoły:

I miejsce  - Oliwia Ubowska z kl. VI a, opiekun: pani Marzenna Iwanowska

II miejsce – Zofia Anna Sławińska z kl. VI a, opiekun: pani Marzenna Iwanowska

III miejsce – Gabriela Wowak z kl. IV b, opiekun: pani Katarzyna Bołtrukanis

       Profesor Strumiłło wyróżnił i wskazał również swoich faworytów poza konkursem. I tu nie zabrakło uczniów „dziesiątki”. Oto oni:

Julia Dąbrowska i Gabriele De Mitri z kl. 0 a, opiekunowie: pani Jolanta Gościewska

i pani Marianna Grzybowska

Bartosz Bołtrukanis z kl. IV d, opiekun pani Marzenna Iwanowska

Wiktoria Paciorkowska z kl. V b, opiekun pani Beata Zdancewicz

Emilia Bubieńczyk z kl. VI b, opiekun pani Beata Zdancewicz

       Rozdanie nagród było okazją do spotkania i rozmowy z profesorem Andrzejem Strumiłłą, który w ciepłych słowach podziękował uczniom za piękne prace.

       Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy wielu twórczych pomysłów.


http://www.suwalki24.pl
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 72


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG