Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Konkurs o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej PDF Drukuj
23 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się X Jubileuszowa edycja Konkursu o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w niej udział przedstawiciele kilku suwalskich szkół podstawowych, w tym dwie uczennice naszej szkoły – Gabriela Wowak i Julia Chomicz z klasy Vb. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Należało wykazać się doskonałą znajomością życiorysu i wielu utworów poetki.
Miło nam poinformować, że Gabrysia zajęła II miejsce, a Julia III miejsce. Obie uczennice do konkursu przygotowała p. Katarzyna Bołtrukanis.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej PDF Drukuj
W dniu 23 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej ku czci Świętego Jana Pawła II. Wyróżnienie otrzymała: Sylwia Jabłońska z kl. V a za wiersz „Zawierzenie”  - G. Jachowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania.
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV PDF Drukuj

altalt

20 maja 2019 roku już po raz 23 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV.W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 23 uczniów z 5 suwalskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz testu sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych.

Zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Domoradzka z klasy IVa z SP10, uczennica p. Katarzyny Bołtrukanis, II miejsce zajął Jakub Śnieciński, ucz SP5, III miejsce- Gabriela Ogórkis  z SP 10 , również uczennica p. Katarzyny Bołtrukanis. Wyróżnione zostały również: Patrycja Palanis z   SP 10, ucz p. Bogdana Kościucha oraz Weronika Kulesza z SP 11.

Uczniom oraz nauczycielom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.


 
Wiosenny wystrój wnętrz PDF Drukuj

W naszej szkole komisja oceniła dekorację wiosenną w salach lekcyjnych, zerówkach i przedszkolu. 
Wyniki:
Klasy 0-III
I miejsce - 304 i 303
II miejsce 315
III miejsce przedszkole
Klasy IV -VIII i gimnazjum
I miejsce -311
II miejsce - 312,  313 i psycholog
III miejsce - 305
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”cd. PDF Drukuj
W ramach realizacji projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”:
Uczestniczyliśmy w SOK-u w japońskim Dniu Dziecka. Pod okiem instruktorów wykonaliśmy japońskie czapki oraz bibułowe rybki latające na wietrze.

Poznawaliśmy świat zwierząt i roślin Wigierskiego Parku Narodowego. Bogactwo organizmów naszego regionu przedstawiliśmy w postaci planszy „Budowa warstwowa lasu”, która znajduje się w sali 102 naszej szkoły.

Badaliśmy czy w Suwałkach padają kwaśne deszcze. Działają one niszcząco nie tylko na florę i faunę, ale znacznie przyspieszają korozję konstrukcji metalowych oraz pomników i budynków. Na podstawie wykonanych przez nas badań nie stwierdziliśmy kwaśnych opadów nad Suwałkami.
Więcej…
 
Diecezjalny Dzień Młodzieży PDF Drukuj
18 maja 2019 r, uczniowie klas VII  i VIII oraz III klas gimnazjum uczestniczyli w Diecezjalnym Dniu Młodzieży, który w tym roku odbył się pod hasłem „Miłości bez Krzyża nie znajdziesz. Krzyża bez miłości nie udźwigniesz”.   Gospodarzem wydarzenia było Olecko. Spotkaniu młodych towarzyszyły świadectwa, modlitwy, Q&A z Księdzem Biskupem, Droga Krzyżowa oraz Msza św. Do Olecka przybyło ponad 2 tys. młodych osób z całej diecezji ełckiej, reprezentujących różne grupy, ruchy i stowarzyszenia młodzieżowe. Spotkanie w Hali Lega Olecko rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty. Po nim młodzi ludzie dzielili się świadectwami swojej wiary, a następnie młodzież zadawała pytania ks. Biskupowi Jerzemu Mazurowi. Droga Krzyżowa ulicami miasta Olecka, to następny punkt DDM. Młodym towarzyszyło skupienie i modlitwa. Kulminacyjnym punktem spotkania była uroczysta Msza święta odprawiona w Oleckim Amfiteatrze. Dzień Młodzieży już od kilkunastu lat odbywa się na terenie diecezji ełckiej. W przyszłym roku taki dzień odbędzie się w Augustowie.

 
Przegląd Twórczości Artystycznej PDF Drukuj

altalt

16 maja w naszej szkole już po raz siedemnasty odbył się Przegląd Twórczości Artystycznej. Gościliśmy grupy przedszkolne, uczniów szkół podstawowych oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W czasie imprezy uczestnicy mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji.

 
Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. PDF Drukuj
 altDnia 08.05.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Adrian Andruszkiewicz, Jakub Królczyk, Piotr Przeborowski, Karol Kotarski, Olivier Beczkowski, Aleksandra Kaszuba. Sześcioosobowa reprezentacja zajęła wysokie miejsca uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie.

 
Cross- podejmij wyzwanie PDF Drukuj

altalt

 

12 maja to też pierwsza edycja biegu "Cross - podejmij wyzwanie". Zawody były skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach w ramach projektu Urzędu Miasta Suwałki „Rozwijam swoje pasje” pt. „Pozytywny zastrzyk energii- podejmij wyzwanie” z koordynatorami projektu Joanną Karczewską i Anną Grygoruk.
Współorganizatorem była Gmina Suwałki oraz Fundacja „Kierunek Ultra”. W pierwszej edycji biegu Cross- podejmij wyzwanie wzięło udział 100 uczestników w trzech kategoriach. Wszyscy pomyślnie ukończyli bieg.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG