Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników PDF Drukuj
altalt
Jak co roku w II semestrze odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelników biblioteki. Nauczyciele bibliotekarze przedstawili dzieciom teatrzyk kamishibai pt.  „Kot w butach”. Po złożonej przysiędze uczniowie uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników.
 
300-lecie Suwałk PDF Drukuj
altalt
Biblioteka  szkolna  przygotowała cykl wystaw  z okazji „300-lecia Suwałk” . Zgromadzone materiały podzielono tematycznie: 1. Suwalczanie 300-lecia  2. Z historii Suwałk 3. Suwałki w literaturze. Książki zgromadzone na wystawie przedstawiają znanych i zasłużonych suwałczan oraz dzieje Suwałk.
 
 
Na zajęciach czytelniczych cyklicznie omawiane są sylwetki znamienitych suwałczan. W marcu odbędzie się spotkanie z historykiem A. Matusiewiczem dotyczące powstania naszego miasta Suwałki.
 
 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej w SP nr 6. Byli to: Dagmara Hołoweńko, Weronika Ryszkiewicz i Jacek Misiukiewicz, który zajął I miejsce. Uczniów przygotowywała pani Bożena Ołdak.
 
Co daje nam czytanie? PDF Drukuj
 

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Więcej…
 
Jan Paweł II święty PDF Drukuj
altalt
W związku z ogłoszeniem 2020 – Rokiem Jana Pawła II w Polsce w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę fotografii, materiałów źródłowych, czasopism oraz książek. Uczniowie mogą zapoznać się z literaturą dotyczącą życia i pontyfikatu Papieża; zaprezentowano ciekawostki, anegdoty o Świętym oraz znane cytaty autorstwa Jana Pawła II.
 
DBAMY O SWÓJ ROZWÓJ FIZYCZNY PDF Drukuj
altalt
Na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczymy wykorzystując podłogowe gry planszowe. Dzięki nim poznajemy polskie miasta i utrwalamy zasady ruchu drogowego. To świetna zabawa połączona z nauką. Nasze Panie urozmaicają nam zajęcia o nowe gry i zabawy, w których same dawno temu uczestniczyły. Bardzo lubimy zabawy i zajęcia ruchowe. 
Zapraszamy PDF Drukuj
 
„Jak zachęcam innych do czytania”- szkolny konkurs czytelniczo - plastyczny PDF Drukuj
altW grudniu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas II – VI. Celem konkursu było propagowanie wartościowych książek poprzez krótką recenzję oraz prace plastyczne. Wpłynęło 15 prac. Najciekawsze prace nagrodzono.
Laureaci w kategorii klas IV - VI : I miejsce – Julia Chomicz kl. VI B , II miejsce – Sebastian Jarmołowicz kl. V A i Weronika Ryszkiewicz kl. VI A .  W kategorii klas II i III: I miejsce – Helena Malinowska kl. III E, II miejsce - Weronika Kusek kl. II B, III miejsce –Natalia Fornalik II A i Magda Nadziejko kl. III E.
 

 
 
Zawody pływackie PDF Drukuj
W dniu 18.02.2020 w naszej szkole odbyły się zawody pływackie klas II i III o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10. Na starcie stawiło się 74 zawodników z ze szkoły podstawowej nr  10, oraz ze szkół nr. 5 i nr. 4.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych sukcesów.

Konkurencja 1 Dziewcząt, 25m dowolny 9 - 10 lat
9 lat
1. SZMAJDA, Antonina 11 Szkoła Podstawowa nr 10 26.43 61
2. KUPREWICZ, Julia 11 Szkoła Podstawowa nr 5 27.56 54
3. KOSZCZUK, Klaudia 11 Szkoła Podstawowa nr 5 40.00 17
4. BUTKIEWICZ, Lena 11 Szkoła Podstawowa nr 10 40.84 16
5. GRYSZKIEWICZ, Viktoria 11 Szkoła Podstawowa nr 10 43.09 14
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 115


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG