Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Konkurs "Pocztówka patriotyczna" PDF Drukuj

             

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole został zorganizowany międzyszkolny konkurs „Pocztówka patriotyczna”. Wpłynęło 18 prac konkursowych. Dzieci i młodzież podeszła bardzo poważnie do tematu. Prace były wykonane różnymi technikami.  Komisja w składzie: Małgorzata Moczulska, Joanna Wysocka i Urszula Zachar wyróżniła prace: I miejsce – Gabriela Waraksa uczennica III klasy gimnazjum – Szkoła Podstawowa w Jeleniewie; II miejsce – Kacper Sukany uczeń V klasy – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1 w Suwałkach; III miejsce – Urszula Cherubin uczennica III klasy gimnazjum -  Szkoła Podstawowa w Jeleniewie; wyróżnienie – Izabela Niedźwiecka uczennica III klasy gimnazjum -  Szkoła Podstawowa w Jeleniewie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie. Dziękujemy.

 
Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w grupach przedszkolnych PDF Drukuj
Najmłodsze dzieci z naszej szkoły z okazji Narodowego Święta Niepodległości wzięły udział w Przedszkolnym Przeglądzie Wierszy i Piosenek Patriotycznych.  Wszystkie grupy: klasa Oa, Ob i Oc zaprezentowały przygotowane wiersze i piosenki , w tym oczywiście wiersz, który powinny znać wszystkie dzieci „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Wcześniej przedszkolaki przez wiele tygodni poznawały symbole narodowe,  krótką historię powstania państwa polskiego oraz tę,  związaną z utratą i odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ta uroczystość była dla wszystkich dzieci pierwszą, wielką lekcją patriotyzmu małego Polaka.  
 
BIEG NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj

alt

altUczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości biorąc udział w Biegu Niepodległości – Biegu Małych Patriotów, którego uczestnicy o godzinie 12.00, po odśpiewaniu Hymnu Narodowego wyruszyli z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w kierunku hali Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie usytułowana była meta.

 Naszą szkołę w tej wspaniałej sportowej imprezie reprezentowali: Adrian Andruszkiewicz, Igor Karczewski, Piotr Przeborowski, Michał Przeborowski, Jakub Żyliński, Paulina Klekowicka, Izabela Jodzio, Anna Ostrowska, Klaudia Urbanowicz, Natalia Woronko.

 
Informacja o wyniku naboru na stanowisko inspektora ds. BHP PDF Drukuj
Informacja o wyniku naboru na stanowisko inspektora ds. BHP w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach.pdf
 
Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V” już trwa! PDF Drukuj

Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!
W rama
ch akcji uczniowie (klasy 6-8) mają możliwość uczestnictwa w wyjątkowych zajęciach, przybliżających im świat Funduszy Europejskich. Co świadczy o ich niezwykłości? Przede wszystkim formuła zajęć. Podstawowym materiałem dydaktycznym lekcji jest komiks oraz film animowany. Komiks nosi tytuł „Fundusze Europejskie – Z nimi wszystko jest możliwe” i przedstawia historię Olka, niepełnosprawnego chłopca, który sądzi, że nie poradzi sobie w „zewnętrznym” świecie, poza swoim mieszkaniem oraz jego koleżanki Julki – nowej sąsiadki, która namawia chłopca na wzięcie udziału w szkolnej wycieczce. Wyjazd z klasą otwiera Olka na nowe doświadczenia.

Więcej…
 
Turniej klas VI - "Kocham Cię, Polsko" PDF Drukuj
9 listopada uczniowie klas VI  uczcili 100 lat Niepodległości wspaniałym turniejem "Kocham Cię, Polsko". W 6 rundach zespoły musiały wykazać się różnorodną wiedzą o Polsce i szkole oraz umiejętnością współpracy.  Ile pucharów znajduje się w holu przed Sekretariatem szkoły? Ile lat władał Bolesław Chrobry? Ile wzrostu razem mają wychowawcy klas VI? Z tymi i innymi  pytaniami  licytacji  uczniowie poradzili sobie znakomicie. Polskie seriale, tradycyjne potrawy, Ojczyzna - Polszczyzna, polskie przysłowia i oczywiście Urodziny - urodziny to tematy kolejnych zmagań. Nie zabrakło również patriotycznych piosenek.  W świątecznej atmosferze i zdrowej rywalizacji spedziliśmy radosny czas. Gratulujemy  wszystkim zespołom uczestrniczącym w turnieju. 
 
Kolejna runda Podlaskiej Ligi Badmintona PDF Drukuj
10.11.2018 roku odbyła się kolejna runda Podlaskiej Ligi Badmintona. Turniej odbywał się w Białymstoku. Odbyło się 160 pojedynków, a udział brało ponad 100 zawodników. Suwalski Klub Badmintona reprezentowało 20 zawodników, są to uczniowie naszej szkoły. Graliśmy w kategoriach U-9, U-11 i U13. W kategorii „dziewięciolatków” najlepiej wypadła Helenka Malinowska z II E zajmując  2miejsce. W kategorii 11 lat turniej dziewcząt całkowicie zdominowała „10”. 1 miejsce Nicola Piotrowska z VIE przed Aleksandrą Wilczewska VD oraz Ania Kaszubą VE. Kategoria dziewcząt 13 lat wypadła podobnie – 1 miejsce zdobyła Wiktoria Banaszewska z VD przed Zosią Matyszkiel i Oliwią Siemińską z VIE. Dobrze wypadli chłopcy U-13  1 miejsce zajął Janek Szeszko pokonując w finale 2:1 po pasjonującym pojedynku Kacpra Węgrowskiego. Gratulacje należą się całej drużynie za waleczną postawę i świetny wynik.
 
Uroczystości 11 listopada PDF Drukuj
alt
altPiątek 9 listopada 2018 r. to w historii naszej szkoły ważna data. Cała społeczność szkolna obchodziła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości rozpoczęły się mszą w intencji ojczyzny odprawioną przez księdza Adama Adukowskiego. Następnie udaliśmy się na uroczysty apel poświęcony setnej rocznicy odzyskania przez Polskę w 1918 roku niepodległości. Podsumowaniem uroczystości było wspólne odśpiewanie o godzinie 11.11 hymnu państwowego.
 
Turniej SUKSS dla Niepodległej PDF Drukuj
alt
altW minioną sobotę podopieczni trenera Bartka Jasińskiego wygrali turniej Sukss dla Niepodległej. Zawodnicy SUKSS zajęli pierwsze miejsce pokonująć zespoły z Augustowa i Kleosina. Sportowym emocjom towarzyszył doping wiernej publiczności. Zapraszamy do fotorelacji.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 94


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG