Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
„Nie jestem inny”- „Mistrz matematyki” PDF Drukuj
alt 
altW ramach projektu „Nie jestem inny”- „Mistrz matematyki” uczniowie klasy I C poznają świat liczb. Rozwiązują  ciekawe zagadki i krzyżówki  matematyczne. Ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie uzupełniając brakujące  liczby w SUDOKU . Doskonalą umiejętność dodawania i odejmowania wykorzystując PUS-y. Uczniowie szczególnie polubili gry karciane, dzięki którym uczą się nie tylko matematyki , ale i zdrowej rywalizacji.
Elżbieta Wiszniewska
 
Festiwal Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej „Christmas songs” PDF Drukuj

alt

alt17 grudnia 2019 r w naszej szkole odbył się Festiwal Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej „Christmas songs”. Wzięli w nim udział soliści i grupy uczniów z klas I – VIII. Wykonawcy śpiewali popularne angielskie i amerykańskie  piosenki świąteczne.

   Przed koncertem zostały odczytane nazwiska laureatów konkursu na  kartkę świąteczną w języku obcym „Christmas cards”. Ze wszystkich kartek z życzeniami w języku obcym wyróżnione zostały

 

1.Nikola Góral kl – VID  i  Sylwia Rozmysłowska  kl -VIIA

2. Maja Skłodowska kl – VC

3. Zuzanna Szczęsnowicz kl – VC  i  Agata Murawska kl – VB

 

 

                             Organizatorki – D.Karmiłowicz, T.Kozłowska, I.Jóźwiak

 
ŚWIĄTECZNA PACZKA PDF Drukuj

alt

altŚwięta to radosny czas obdarowywania innych. W związku z tym uczniowie klas I - III przygotowali pluszaki, gry planszowe, książki, artykuły papiernicze i słodkie upominki dla Świetlicy Środowiskowej "Przystań" i Pogotowia Opiekuńczego w Suwałkach. Mamy nadzieję, że "Świąteczna Paczka", którą przekazaliśmy, sprawi dzieciom wiele radości oraz umili świąteczny czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za tak ogromne zaangażowanie i "otwarte serca".                         
S.U. klas I - III                     
E.Czywilis, M.Daniłowicz, B.Kopiczko

 
Wady postawy PDF Drukuj

Postawa człowieka jest określana jako układ ciała w pozycji stojącej (z medycznego punktu widzenia). Wyróżniamy postawę zwykłą (swobodną) oraz postawę baczną – poprawioną poprzez napięcie różnych grup mięśni. Pierwsza – zależy od czynników genetycznych, wieku, rasy, płci, warunków środowiska, ogólnego stanu człowieka. Zagrożenia dla nieprawidłowej postawy to głównie wiek 6-7 lat i 12-16 lat – wtedy to następuje przyspieszenie prędkości wzrastania. W tym czasie rozwój układu mięśniowego „nie nadąża” za szybkim wzrostem kości. Dzieci w tym wieku bardzo często przyjmują nieprawidłową postawę, co sprzyja kształtowaniu wad postawy. Należy wspomnieć, że nieprawidłowości te nie są tylko brakiem kosmetycznym, ale w przyszłości poważnie mogą oddziaływać na zdrowie człowieka.
Powikłania: powstanie garba, upośledzenie sprawności i wydolności organizmu, częste zapalenia płuc i oskrzeli, nieprawidłowa praca serca, trudności w oddychaniu, zespoły bólowe kręgosłupa. Konieczne jest więc gromadzenie badań przesiewowych, wykonywanych przez pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania.

Aby profilaktyka była skuteczna, należy ją oprzeć na wspólnym realizowaniu działań ( rodzice, pracownicy oświaty, pracownicy ochrony zdrowia).

 

U uczniów wykonuje się badania wzrostu ciała, dostosowuje się odpowiednią wysokość ławki i krzesła. Dzieci nie powinny nosić zbyt ciężkich plecaków, część rzeczy można zostawiać w szkole, a niepotrzebne w danym dniu książki i zeszyty regularnie wypakowywać w domu.

Serdecznie prosimy rodziców, aby przypominali dzieciom o siadaniu w zaleconych krzesełkach, przy określonych ławkach szkolnych, o rozpakowywaniu tornistra na bieżąco. Podstawą w leczeniu i zapobieganiu wadom postawy są również ćwiczenia ruchowe.

 

 Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania Natalia Wiktorzak.

 
Życzenia Świąteczne PDF Drukuj
 
Jasełka w naszej szkole PDF Drukuj
alt
alt20 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne Jasełka. Zapraszamy do obejrzenia relacji i życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj
altalt
W Bibliotece Publicznej im. Marii  Konopnickiej odbył się XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! ty nad poziomy wylatuj…” Ma na celu propagowanie twórczości naszego wieszcza i promowanie młodych talentów recytatorskich. Uczennica klasy VIII A Oliwia Ubowska przygotowana przez Halinę Gładkowską i Annę Puczyłowską zajęła III miejsce. Wcześniej nauczycielki przeprowadziły szkolny etap konkursu.
 
Szachiści z Ic PDF Drukuj
altalt
8 XII 2019 r. przedstawiciele klasy I C wzięli udział w Turnieju Szachowym Zimowych Mistrzostw SP 10 w Suwałkach. Kamil Pupel zdobył puchar i zajął I miejsce w kategorii chłopców klas I. W tej samej kategorii  II miejsce zajął Hubert Bujnowski. GRATULUJEMY!
 
 
Podaruj pluszowego misia PDF Drukuj
altalt Po raz kolejny S.U. klas I - III  zorganizował akcję charytatywną 
dzieciom z oddziału SOR-u w Suwałkach. Zbieraliśmy nowiutkie, śliczne 
misiaczki, pluszaczki, zwierzaczki, które sprawią radość maluchom
przebywającym w szpitalu.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 2 z 109


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG