Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Jasełka w naszej szkole PDF Drukuj
alt
alt20 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne Jasełka. Zapraszamy do obejrzenia relacji i życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
 
Konkurs recytatorski PDF Drukuj
altalt
W Bibliotece Publicznej im. Marii  Konopnickiej odbył się XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! ty nad poziomy wylatuj…” Ma na celu propagowanie twórczości naszego wieszcza i promowanie młodych talentów recytatorskich. Uczennica klasy VIII A Oliwia Ubowska przygotowana przez Halinę Gładkowską i Annę Puczyłowską zajęła III miejsce. Wcześniej nauczycielki przeprowadziły szkolny etap konkursu.
 
Szachiści z Ic PDF Drukuj
altalt
8 XII 2019 r. przedstawiciele klasy I C wzięli udział w Turnieju Szachowym Zimowych Mistrzostw SP 10 w Suwałkach. Kamil Pupel zdobył puchar i zajął I miejsce w kategorii chłopców klas I. W tej samej kategorii  II miejsce zajął Hubert Bujnowski. GRATULUJEMY!
 
 
Podaruj pluszowego misia PDF Drukuj
altalt Po raz kolejny S.U. klas I - III  zorganizował akcję charytatywną 
dzieciom z oddziału SOR-u w Suwałkach. Zbieraliśmy nowiutkie, śliczne 
misiaczki, pluszaczki, zwierzaczki, które sprawią radość maluchom
przebywającym w szpitalu.
 
"Z historii Suwałk" PDF Drukuj

W związku ze zbliżającą rocznicą 300-lecia powstania miasta w bibliotece wyeksponowano wiadomości z historii Suwałk, literaturę o tematyce regionalnej oraz sylwetki zasłużonych Suwalczan. Na zajęciach czytelniczych uczniowie poznają życiorysy ludzi związanych z naszym miastem.
Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
"Mikołaj w oczach dzieci" PDF Drukuj

W klasach I - III biblioteka ogłosiła błyskawiczny konkurs literacko-plastyczny "Mikołaj w oczach dzieci". Na zajęciach czytelniczych nauczyciele bibliotekarze i starsi uczniowie czytali wiersze i krótkie opowiadania o tematyce świątecznej. Dzieci wykonały ciekawe rysunki oraz napisały kilka wierszyków.
Nauczyciele bibliotekarze - Halina Gładkowska i Anna Puczyłowska
 
"Misiowe czytanie w bibliotece" PDF Drukuj

Z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25XI biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla klas "O". Dzieci słuchały wierszy o misiach i bawiły się przy misiowych piosenkach. Oglądały różne misie zgromadzone na wystawie.

Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
"Poznajemy nasze miasto - warsztaty" PDF Drukuj

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie z klasy II kontynuują˝ zajęcia warsztatowe "Poznajemy nasze miasto" w ramach projektu "Nie jestem inny". W świetlicy szkolnej dzieci tworzyły makietę Suwałk z drewnianych klocków "Nasze miasto w przyszłości". Wyszukiwały zmiany zachodzące w mieście na starych i nowych fotografiach i ilustracjach. Przypomniały sobie słowa hymnu Suwałk i piosenki o Czarnej Hańczy. Czytały same wiersze o naszym mieście oraz poznały legendę o powstaniu Suwałk. W związku z obchodami 300-lecia Suwałk czytamy opowiadania pani Grażyny Serafin "10/100/300". Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych.
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” PDF Drukuj
Uczniowie kl.VA i VB realizujący zajęcia w ramach projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” uczestniczyli w Bibliotece Publicznej  w spotkaniu z p. M. Szumską, podczas którego poznali warunki życia Polaków zesłanych na Syberię. Wzięli również udział  w zajęciach plastycznych „Opowieść o lesie”, podczas których powstały piękne prace przedstawiające las, zarówno naturalny jak i bajkowy.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 115


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG