Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Akcja "Przerwa na czytanie" PDF Drukuj

13.05.2019r. na dwóch długich przerwach uczniowie Szkoły Podstawowej
nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zebrali się na holu przed biblioteką by uczestniczyć w akcji „Przerwa na czytanie”.
Ogłoszenia o akcji wywieszono w pokoju nauczycielskim i na holach szkoły.
Przed biblioteką wywieszono plakat reklamujący akcję. Większość uczniów przyniosła swoje książki, nielicznym, którzy ich nie mieli rozdano literaturę dziecięcą z biblioteki szkolnej.
Zebrani zostali powitani oraz poinformowani przez nauczycieli bibliotekarzy o celach i przebiegu akcji. Na hasło zaczynamy – uczniowie z radością zatopili się w lekturze. W akcji uczestniczyło około 60 uczniów.
Nauczyciele bibliotekarze: Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt PDF Drukuj

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
Więcej…
 
Poznajemy nasze miasto cd. - warsztaty PDF Drukuj

Uczniowie poznawali zwyczaje ludowe naszego regionu. Wykonywali pisanki. Wybraliśmy się szlakiem krasnoludków do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy ekspozycje stałe oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 
Informator 2019/2020 PDF Drukuj

Informator o szkołach publicznych dla młodzieży i dorosłych

na rok szkolny 2019/2020 w województwie podlaskim


 
Konkurs o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej PDF Drukuj
23 maja w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się X Jubileuszowa edycja Konkursu o Życiu i Twórczości Marii Konopnickiej pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Wzięli w niej udział przedstawiciele kilku suwalskich szkół podstawowych, w tym dwie uczennice naszej szkoły – Gabriela Wowak i Julia Chomicz z klasy Vb. Rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Należało wykazać się doskonałą znajomością życiorysu i wielu utworów poetki.
Miło nam poinformować, że Gabrysia zajęła II miejsce, a Julia III miejsce. Obie uczennice do konkursu przygotowała p. Katarzyna Bołtrukanis.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej PDF Drukuj
W dniu 23 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Religijnej ku czci Świętego Jana Pawła II. Wyróżnienie otrzymała: Sylwia Jabłońska z kl. V a za wiersz „Zawierzenie”  - G. Jachowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania.
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny klas IV PDF Drukuj

altalt

20 maja 2019 roku już po raz 23 w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV.W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 23 uczniów z 5 suwalskich szkół podstawowych. Konkurs składał się z dwóch części: dyktanda oraz testu sprawdzającego znajomość zasad ortograficznych.

Zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Domoradzka z klasy IVa z SP10, uczennica p. Katarzyny Bołtrukanis, II miejsce zajął Jakub Śnieciński, ucz SP5, III miejsce- Gabriela Ogórkis  z SP 10 , również uczennica p. Katarzyny Bołtrukanis. Wyróżnione zostały również: Patrycja Palanis z   SP 10, ucz p. Bogdana Kościucha oraz Weronika Kulesza z SP 11.

Uczniom oraz nauczycielom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.


 
Wiosenny wystrój wnętrz PDF Drukuj

W naszej szkole komisja oceniła dekorację wiosenną w salach lekcyjnych, zerówkach i przedszkolu. 
Wyniki:
Klasy 0-III
I miejsce - 304 i 303
II miejsce 315
III miejsce przedszkole
Klasy IV -VIII i gimnazjum
I miejsce -311
II miejsce - 312,  313 i psycholog
III miejsce - 305
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”cd. PDF Drukuj
W ramach realizacji projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”:
Uczestniczyliśmy w SOK-u w japońskim Dniu Dziecka. Pod okiem instruktorów wykonaliśmy japońskie czapki oraz bibułowe rybki latające na wietrze.

Poznawaliśmy świat zwierząt i roślin Wigierskiego Parku Narodowego. Bogactwo organizmów naszego regionu przedstawiliśmy w postaci planszy „Budowa warstwowa lasu”, która znajduje się w sali 102 naszej szkoły.

Badaliśmy czy w Suwałkach padają kwaśne deszcze. Działają one niszcząco nie tylko na florę i faunę, ale znacznie przyspieszają korozję konstrukcji metalowych oraz pomników i budynków. Na podstawie wykonanych przez nas badań nie stwierdziliśmy kwaśnych opadów nad Suwałkami.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 106


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG