Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Nie pal przy mnie, proszę PDF Drukuj
altalt
W bieżącym roku szkolnym, klasy trzecie realizowały Program edukacji antytytoniowej dla uczniów klas I –III szkół podstawowych „Nie pal przy mnie, proszę”.

Główne cele tego programu to:

1. Kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie.
2. Uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem.
3. Wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
W ramach programu dzieci uczestniczyły w szeregu zajęć, w czasie których przede wszystkim dowiedziały się co to jest i od czego zależy zdrowie oraz co robić, gdy jest ono zagrożone. Dowiedziały się również, jak sobie radzić w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. Przy podejmowaniu różnorodnych zadań, towarzyszyła im postać Wiewiórki Wiki. Przeprowadzono również konkurs plastyczny oraz literacki. W holu szkoły zamieszczona została gazetka tematyczna pod hasłem „My dzieci, bardzo prosimy, nie palcie przy nas, bo się dusimy”

Mamy nadzieję, iż wszystkie te działania przyczynią się do tego, że nasze dzieci będą oddychać powietrzem wolnym od dymu tytoniowego.

 

 
Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną PDF Drukuj
altalt
W dniu 25 marca 2018 r. zespół nauczycieli religii zorganizował konkurs "Najpiękniejsza palma wielkanocna". Po uroczystej liturgii Niedzieli Palmowej uczniowie zaprezentowali przygotowane własnoręcznie barwne prace. Szczególną wartością podczas przygotowywania palm był udział w nim całej rodziny i czas wspólnie spędzony.
Zwycięzcą konkursu został Wiktor Sienkiewicz z klasy V A, drugie miejsce zajął Michał Sapkowski z klasy II B, na trzecim uplasował się Alan Bieryło z klasy IV E. Nagrody ufundował proboszcz parfii św. Kazimierza ks. Lech Łuba.
Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i podtrzymywanie tej pięknej,  polskiej tradycji.
 
WARSZTATY WIELKANOCNE W I B PDF Drukuj

altalt

23 marca w klasie I b  odbyły się warsztaty wielkanocne. W miłej, ciepłej atmosferze uczniowie z rodzicami i  wychowawczyniami zrobili wiele pięknych, świątecznych ozdób. Spotkanie było również okazją do rozmów o zwyczajach i tradycjach wielkanocnych w naszych domach oraz do złożenia  ciepłych i serdecznych życzeń świątecznych.


 
Nabór do odziałów przedszkolnych PDF Drukuj
Oddziały przedszkolne.

W roku szkolnym 2018/2019 nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
w szkołach
prowadzony będzie w formie elektronicznej.
Link do naboru dla rodziców:     www.suwalki.przedszkola.vnabor.pl
 
Rozpoczynamy rekrutację do klas I PDF Drukuj
UWAGA RODZICE!    
Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi 
 im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach
informuje, że od dnia 6 marca 2018 r.
rozpoczyna się rekrutacja do kl. I
  na rok szkolny 2018/2019
Terminy:  
 
Więcej…
 
Przedszkolaki witają wiosnę! PDF Drukuj
altalt
20 marca dzieci z grup przedszkolnych 0A, 0B, i 0C spotkały się, aby
wspólnie śpiewem i tańcem pożegnać zimę i powitać wiosnę.
 
Zawody pływackie klas II i III PDF Drukuj

altalt

W dniu 20.03.2018 na pływalni w naszej szkole odbyły się zawody pływackie klas II i III o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, gdzie od rana ściągały tłumy kibiców oraz zawodników. Trybuny szybko wypełniły się dziećmi i rodzicami, którzy przyszli dopingować młodym sportowcom. Do zmagań o najszybciej pływające dziecko w klasach II i klasach III stawiło się 69 dzielnych śmiałków z trzech suwalskich szkół SP 5, SP 7 oraz najliczniejsza reprezentacja SP 10. Poniżej przedstawiamy wyniki zmagań:
 

Więcej…
 
Świąteczne warsztaty z 2 b PDF Drukuj

alt

alt20 marca 2018r. uczniowie kl.II b gościli w swoich rodziców na warsztatach . Przy wspólnym stole  tworzyliśmy  ozdoby wielkanocne, które udekorują nasze  świąteczne stoły. Bardzo dziękujemy mamusiom  i tatusiom za kolejną inicjatywę na rzecz naszej klasy.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia »

Strona 11 z 85


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG