Oferta na ferie 2020 PDF Drukuj
alt  alt   alt    alt    altaltalt

KOLĘDNICY MISYJNI PDF Drukuj
altalt
Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Co roku w tę akcję włączają się dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Samo kolędowanie odbywało się w piątek 3 stycznia 2020 r. Dzieci udały się na kolędowanie wraz z dorosłymi opiekunami. Grupy szły zaplanowaną uprzednio trasą na terenie naszej parafii. Zebrane ofiary zostały przeznaczone na cele misyjne, a zebrane słodycze były do dyspozycji Kolędników. Grupy Kolędników Misyjnych w tym roku utworzyli uczniowie klasy 6B i 8A. Składamy serdeczne podziękowanie paniom wychowawczyniom tych klas za okazaną pomoc; rodzicom wymienionych uczniów, a także Księdzu Prałatowi mgr lic. Lechowi Łubie za pomoc, zaangażowanie i towarzyszenie Kolędnikom Misyjnym w kolędowaniu. Dziękujemy mieszkańcom ul. Patli oraz bloków przy ul. Witosa 15 i 17, którzy otworzyli swe drzwi Kolędnikom Misyjnym i okazali życzliwość.

SP 10 wspiera Fundację Jurka Owsiaka PDF Drukuj

alt

alt12.01.2020 nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Suwałkach nad zalewem Arkadia. Liczna grupa, bo licząca około 50 osób, wspierała coroczną inicjatywę Jurka Owsiaka. Najpierw ponad trzydziestu uczniów wystartowało w Marszu & Marszobiegu  wokół zalewu a następnie dwudziestu ochotników wzięło udział w pięciokilometrowym biegu „Policz się z cukrzycą” zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach i Fundację Kierunek Ultra. Dwa dystanse, dwa wyzwania.

Cieszymy się, że młodzież naszej szkoły aktywnie uczestniczy i wspiera tego typu inicjatywy.

"WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO" PDF Drukuj

Dnia 14 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Księżniczki, policjanci, jednorożce, czarodzieje i wszystkie wróżki doskonale bawiły się w rytm dyskotekowych przebojów. Po wspaniałej zabawie w klasach czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
EDUKACJA WCZESNOSZKOLNA

"CHOINKA MOICH MARZEŃ" PDF Drukuj

alt

altSamorząd Uczniowski klas I - III ogłosił w grudniu konkurs plastyczny pt." Choinka moich marzeń". Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem. Wpłynęły 83 prace plastyczne. Komisja wraz z przedstawicielami dzieci wyłoniła zwycięzców.
I miejsce ALEKSANDER ANESZKO I A BARTOSZ STANKIEWICZ II C KACPER JAŚKO III E HANNA MARCIŃCZYK III A
II miejsce MAJA KLEPACKA I B KRZYŚ WIĘCEK II A LENA KRAKOWSKA III C
III miejsce LENA BIERYŁO I D NADIA BARSZCZEWSKA I C JULIA DĄBROWSKA II B SZYMON KAMIŃSKI III B
Wyróżnienia BARTOSZ SŁABIŃSKI III D JAKUB GNOZA I A
G R A T U L U J E M Y ! ! !
S.U. klas I - III
E.Czywilis, M.Daniłowicz, B.Kopiczko

Pszczólki w MIDI Centrum PDF Drukuj
alt
altDnia 9 stycznia 2020 r. grupa trzylatków odwiedziła Midicentrum. Tematem przewodnim był dom i drzewo. Pszczółki uważnie wysłuchały prowadzących, po czym układały budowle z klocków lego. Powstały kreatywne, kolorowe konstrukcje. Dzieci były zachywycone. Zapewniły, że wrócą w czerwcu.
                                                                   Wioleta Rogowska

Szkolenie WOPR PDF Drukuj
alt

alt13 stycznia w naszej szkole pojawili się członkowie Suwalskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Panowie opwiedzieli, jakie zagrożenia wiązą się z przebywaniem na lodzie oraz pokazali techniki ratowania życia w przypadku załamania lodu. Dodatkowo przypomnaniano podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dbajmy o nasze bezpieczeństwo na wodzie i lądzie.

Świątecznie u Pszczółek PDF Drukuj
altalt
Grudzień w grupie 3-latków minął pracowicie. Wspólnie ubieraliśmy choinkę, świętowaliśmy Mikołajki, zdobiliśmy pierniczki, kartki świąteczne i odliczaliśmy dni do Świąt na kalendarzu adwentowym. Robiliśmy też zdjęcia w saniach Mikołaja, przy których czekał renifer. Rodzicom podarowaliśmy brokatowe witraże choinki. Życzymy Magicznych Świąt!

Konkurs plastyczny "Czekamy na Mikołaja" PDF Drukuj
altalt
Przedszkolny konkurs plastyczny, który zorganizowała p. Wioleta Rogowska rozstrzygnięty. Tematem pracy było przedstawienie portretu Świętego Mikołaja. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci. W dniu 18.12.2019 r. wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy i słodką niespodziankę.

Wyróżnienie: Grupa 0 a:  Zuzanna Zdancewicz, Oskar Waszkiewicz Grupa 0 b Tygrysy: Róża Adamska,  Dawid Makowski Grupa 0 c Słodziaki: Matylda Adamska,  Marlena Charmuszko-Kogut,  Zuzanna Śniatkowska,  Nikola Szkarnulis