Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Pisane uczuciami PDF Drukuj
  alt
altDnia 8 grudnia 2017r. w ramach VIII Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki został zaprezentowany spektakl teatralny pt.” Pisane uczuciami”. Młodzież swoją grą aktorską ukazała jak trudne są relacje międzyludzkie. Dopiero  utrata bliskiej osoby potrafi nam uświadomić, jak ważny jest wzajemny szacunek. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas gimnazjalnych:3c, 3b, 2a pod opieką p. Moniki Kudeli, p. Mileny Daniłowicz i Renaty Duroł. 
 
Lekcja z psychologiem PDF Drukuj
 alt
Dnia alt8.12.2018 odbyła się lekcja z psychologiem w klasie 7a na temat: "Przeciwdziałanie agresji. Jak pomóc osobom pokrzywdzonym?" Na zajęciach dzieci poszerzyły swoją wiedzę odnośnie pomocy ofiarom przemocy, odpowiedniemu reagowaniu na przemoc oraz same wcieliły się w różne rolę odgrywając scenki z przykładami agresywnych zachowań.
 
SP 10 w Kampanii Białej wstążki PDF Drukuj
alt
altNasi uczniowie już kolejny raz zaangażowali się w Kampanię Białej Wstążki. Akcja ma na celu uświadomić, jak ważne jest przeciwdziałanie przemocy na każdym etapie naszego życia. Uczniowie "Dziesiątki" przygotowali bardzo ciekawe plakaty. Ich próbka w załączeniu. Poniżej prezentujemy też film przygotowany przez uczniów naszej szkoły.


 
 
Stop przemocy w szkole PDF Drukuj

alt

altW dniach 30 listopada i 6 grudnia 2017 roku klasy VI b, VII b, d i II c Gimnazjum 7  wzięły  udział w szkoleniu pt.  ,,Stop przemocy w szkole” przeprowadzonym przez wychowawców z Aresztu Śledczego w Suwałkach p. kapitan Brygidę Aleksandrowicz, p. porucznika Radosława Kałęka. Dowiedzieliśmy  się , co to jest agresja i przemoc oraz co może być jej przyczyną. Omawialiśmy sytuacje, w których dochodzi do takich zdarzeń. Prowadzący udzieli informacji, jak należy się zachować, gdy jesteśmy ofiarami lub świadkami przemocy  czy agresji. Uświadomili, jakie konsekwencje grożą osobom, które dopuszczają się takich czynów.  Szkolenie było bardzo ciekawe i przydatne. Dziękujemy organizatorom, p. kapitan Małgorzacie Błażewicz- kierownikowi oddziału penitencjarnego oraz wychowawcom z Aresztu Śledczego w Suwałkach.

 
IIIc w Midicentrum PDF Drukuj
6 grudnia klasa III c wybrała się na kolejne spotkanie do Midicentrum. Było niezwykle ciekawie. Rozmawialiśmy o kolejnym żywiole, jakim jest powietrze. Uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych doświadczeniach. Nasza wiedza została pogłębiona a mikołajkowy czas mile spędzony.
 
Finał Grupy Północnej - Drużynowe Igrzyska w szachach PDF Drukuj

alt25 listopada 2017r.w Suwałkach odbył się Finał Grupy Północnej - Drużynowe Igrzyska w szachach. Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zajęła IV miejsce w kategorii dziewcząt i V miejsce w kategorii chłopców. Zdobywając punkty do rywalizacji sportowej województwa podlaskiego - organizowanej przez Podlaski Szkolny Związek Sportowy w Białymstoku.

Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowali uczniowie:

 Magdalena Brzozowska z klasy V,

Aleksandra Wasilewska  z klasy III,

Marta Brzozowska  z klasy III

Oliwia   Moczulska z  klasy I,

Dominik Pupel  z klasy III,

Michał Niewiarowski  z klasy III,

Przemysław Doszuta  z klasy I,

Wojciech Doszuta  z klasy I.

 


 
Drużynowe Igrzyska Suwałk w szachach PDF Drukuj

alt26 listopada w Suwałkach odbyły się Drużynowe Igrzyska Suwałk w szachach. Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zajęła II miejsce w kategorii dziewcząt i III miejsce w kategorii chłopców . Zdobywając punkty do rywalizacji sportowej Suwałk( w rywalizacji wzięło udział sześć suwalskich szkół podstawowych)

Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowali uczniowie:

 Magdalena Brzozowska z klasy V,

Aleksandra Wasilewska  z klasy III,

Marta Brzozowska  z klasy III

Martyna  Moczulska z  klasy I,

Wojciech Ołów z klasy V,

Michał Niewiarowski  z klasy III,

Przemysław Doszuta  z klasy I,

Wojciech Doszuta  z klasy I.

 
Dzień Pluszowego Misia PDF Drukuj
altalt
24 listopada obchodziliśmy w naszych oddziałach przedszkolnych Dzień Pluszowego Misia. Był korowód z misiami, tańce, wiersze i piosenki o misiach. Nie zabakło też misiowego przysmaku, czyli miodu.Na koniec dzieci wykonały przepiękne prace plastyczne z ulubionym misiem w roli głównej.Dzień minął nam wesoło i słodko!

 

 
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk PDF Drukuj

alt

 W miniony weealtkend (1-3.12.2017r.) w suwalskim Aquaparku rywalizowało ponad 300 zawodników z 12 klubów województwa podlaskiego na zawodach pływackich Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Imprezę honorowym patronatem objął Pan Czesław Renkiewicz – Prezydent Miasta Suwałk. Uroczystej ceremonii otwarcia zawodów dokonał Pan Czesław Renkiewicz-Prezydent Miasta Suwałk wraz z Panem Grzegorzem Krysą-Zastępcą Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Suwalski MUKS „Olimpijczyk” reprezentowali zawodnicy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, którzy zdobyli 69 medali: 22 złotych, 26 srebrnych i 21 brązowych.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 72


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG