Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
„Co daje nam czytanie” PDF Drukuj
W ramach promowania czytelnictwa w holu przed biblioteką wywieszono „złote myśli o czytaniu” w postaci fiszek. Materiały podkreślają znaczenie czytelnictwa w życiu każdego człowieka od dzieciństwa do dorosłości.
 
„Kocie portrety” – konkurs plastyczny PDF Drukuj
Kontynuacją obchodów Światowego Dnia Kota było ogłoszenie konkursu plastycznego
” Kocie portrety” dla klas I-III. Wpłynęło 40 rysunków. Wszystkie prace zostały wyeksponowane przed biblioteką i świetlicą. Nauczyciele bibliotekarze wyłonili zwycięzców. Oto oni: Natalia Kruszko I E ; Aleksander Racław I D ; Michalina Jasielon I D ; Ola Wikarska I D ; Nikola Szukajt I C ; Milena Murawska I A ; Amelia Czarkowska I E ; Dawid Rydzewski I D ; Miłosz Mor I E ; Magda Woroniecka I E ; Bartek Taraszkiewicz I D ; Dominik Borkowski ; Aniela Baczewska II C.
 
„Dzień Kota” w bibliotece szkolnej PDF Drukuj
17 lutego przypada Światowy Dzień Kota . W bibliotece szkolnej zorganizowano wesołą imprezę dla klas „O” A i C oraz klasy III C.  Zebranym dzieciom przedstawiono teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”; dzieci poznały różne ciekawostki z życia kotów, wysłuchały wierszyków i opowiastek o kotach. Imprezie towarzyszyła wystawka książek z literatury pięknej i popularnonaukowej na „kocie tematy” oraz wystawka kocich fotografii.


 
Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników PDF Drukuj
altalt
Jak co roku w II semestrze odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelników biblioteki. Nauczyciele bibliotekarze przedstawili dzieciom teatrzyk kamishibai pt.  „Kot w butach”. Po złożonej przysiędze uczniowie uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników.
 
300-lecie Suwałk PDF Drukuj
altalt
Biblioteka  szkolna  przygotowała cykl wystaw  z okazji „300-lecia Suwałk” . Zgromadzone materiały podzielono tematycznie: 1. Suwalczanie 300-lecia  2. Z historii Suwałk 3. Suwałki w literaturze. Książki zgromadzone na wystawie przedstawiają znanych i zasłużonych suwałczan oraz dzieje Suwałk.
 
 
Na zajęciach czytelniczych cyklicznie omawiane są sylwetki znamienitych suwałczan. W marcu odbędzie się spotkanie z historykiem A. Matusiewiczem dotyczące powstania naszego miasta Suwałki.
 
 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym PDF Drukuj

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej w SP nr 6. Byli to: Dagmara Hołoweńko, Weronika Ryszkiewicz i Jacek Misiukiewicz, który zajął I miejsce. Uczniów przygotowywała pani Bożena Ołdak.
 
Co daje nam czytanie? PDF Drukuj
 

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Więcej…
 
Jan Paweł II święty PDF Drukuj
altalt
W związku z ogłoszeniem 2020 – Rokiem Jana Pawła II w Polsce w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę fotografii, materiałów źródłowych, czasopism oraz książek. Uczniowie mogą zapoznać się z literaturą dotyczącą życia i pontyfikatu Papieża; zaprezentowano ciekawostki, anegdoty o Świętym oraz znane cytaty autorstwa Jana Pawła II.
 
DBAMY O SWÓJ ROZWÓJ FIZYCZNY PDF Drukuj
altalt
Na lekcjach wychowania fizycznego ćwiczymy wykorzystując podłogowe gry planszowe. Dzięki nim poznajemy polskie miasta i utrwalamy zasady ruchu drogowego. To świetna zabawa połączona z nauką. Nasze Panie urozmaicają nam zajęcia o nowe gry i zabawy, w których same dawno temu uczestniczyły. Bardzo lubimy zabawy i zajęcia ruchowe. 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 115


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG