Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym. PDF Drukuj

altDnia 31.05.2019 r. na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się Finał Grupy Północnej Igrzysk Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Adrian Iwanowski, Bartosz Ćwikowski, Michał Przeborowski, Igor Karczewski, Michał Wiśniewski. Pięcioosobowa reprezentacja zajęła III miejsce na 14 startujących drużyn.

 

Serdecznie gratulujemy!

 
"Mistrz matematyki" - projekt PDF Drukuj
W projekcie brało udział 29 uczniów klas I. Przez cały rok szkolny bawiliśmy się matematyką i czerpaliśmy z tego przyjemności. Graliśmy w gry logiczne, strategiczne, i karciane. Kręciliśmy piruety bączkami Grabowskiego. Układaliśmy tangramy i „łamaliśmy głowy” nad SUDOKU. Doskonaliliśmy  rachunek pamięciowy wykorzystując PUS-y. Organizowaliśmy turnieje gry w kości. Korzystaliśmy z bezpiecznych stron internetowych proponujących zabawy i gry matematyczne.
To był przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, dzięki któremu zrozumieliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Uczestnicy projektu "Napiszę i zobaczę" podczas wiosennych spotkań PDF Drukuj
Uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" pracowicie spędzali czas podczas wiosennych spotkań. Byliśmy w SOK-u na zajęciach zorganizowanych z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, redagowaliśmy życzenia dla naszych mam, nagraliśmy filmik pt "Dzień Dziecka". Braliśmy udział w imprezach towarzyszących "Muszelkom Wigier". Podsumowaniem naszej działalności będzie piknik.

 
 
V MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO PDF Drukuj
28 maja 2019r. w naszej szkole odbyła się V edycja Międzyszkolnego Dyktanda z Języka Angielskiego. Tak jak co roku nasi przyjaciele z innych szkól nie zawiedli. Uczniowie mogliV MIĘDZYSZKOLNE DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO uzyskać 51 punktów z a wykonane zadania. Gratulujemy zwycięzcom: I miejsce - Alexander Mark Wiktor ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 50 punktów I miejsce - Bartosz Bogdan z naszej szkoły, 50 punktów II miejsce - Aleksandra Sobolewska ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 48 punktów III miejsce - Sofia Natalia Jurewicz ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, 47 punktów Wyróżnienia: Mikołaj Derlecki ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku, 44 punkty Michał Owsiejew z naszej szkoły, 42 punkty.
 
„Napiszę i zobaczę” cd. PDF Drukuj

Uczestnicy projektu „Napiszę i zobaczę” aktywnie i ciekawie spędzali czas. Między innymi:
*wybraliśmy się do kina na film ”Corgi- psiak królowej”,
*oglądaliśmy prezentację multimedialną „Film i jego twórcy” oraz wykonaliśmy interpretację plastyczną wybranego fragmentu ulubionego filmu,
*metodą wydzieranki przygotowaliśmy portret Krecika oraz redagowaliśmy opis tej postaci, *byliśmy także na zajęciach w Midicentrum , a w bibliotece szkolnej poznaliśmy historię czekolady,
*na spotkaniu z dziennikarką Pauliną Drażbą nagrywaliśmy świąteczne życzenia. Nieodłącznym elementem zajęć są rebusy i zagadki. Podczas ich rozwiązywania wszyscy się wyśmienicie bawimy.
 
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto" PDF Drukuj
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto". Zapraszamy do Fotogalerii.
 
Akcja "Przerwa na czytanie" PDF Drukuj

13.05.2019r. na dwóch długich przerwach uczniowie Szkoły Podstawowej
nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach zebrali się na holu przed biblioteką by uczestniczyć w akcji „Przerwa na czytanie”.
Ogłoszenia o akcji wywieszono w pokoju nauczycielskim i na holach szkoły.
Przed biblioteką wywieszono plakat reklamujący akcję. Większość uczniów przyniosła swoje książki, nielicznym, którzy ich nie mieli rozdano literaturę dziecięcą z biblioteki szkolnej.
Zebrani zostali powitani oraz poinformowani przez nauczycieli bibliotekarzy o celach i przebiegu akcji. Na hasło zaczynamy – uczniowie z radością zatopili się w lekturze. W akcji uczestniczyło około 60 uczniów.
Nauczyciele bibliotekarze: Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt PDF Drukuj

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
Więcej…
 
Poznajemy nasze miasto cd. - warsztaty PDF Drukuj

Uczniowie poznawali zwyczaje ludowe naszego regionu. Wykonywali pisanki. Wybraliśmy się szlakiem krasnoludków do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy ekspozycje stałe oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG