Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Zdrowo się odżywiamy. PDF Drukuj
alt
altW dniach 06.11-07.11.19 w klasie IE rozmawiliśmy o zdrowym żywieniu, co jest dobre a co niekoniecznie. Dowiedzilismy się również co daje nam jedzenie różnych produktów. Układaliśmy zdrowy jadłospis na jeden dzień. Na koniec wykonaliśmy piramidy zdrowego żywienia. Pamiętamy, że podstawą żywienia i dobrego samopoczucia jest aktywność fizyczna, picie dużej ilości wody oraz jedzenie warzyw i owoców.
 
Narodowy Dzień Niepodległości 2019 PDF Drukuj
alt
altPrzez cały tydzień klasa IE poznawała symbole narodowe Polski, mapę Polski oraz najważniejsze rzeczy na temat naszego kraju. Za pomocą kodowania odkryli godło naszej ojczyzny, dowiedzieli się co to jest kotylion. Dzięki mapie znaleźli najdłuższą rzekę w Polsce, gdzie znajdują się góry a gdzie morze. Pani wyjaśniła gdzie leży Warszawa i dlaczego jest stolicą Polski. Śpiewali również ,,Mazurka Dąbrowskiego". Na koniec tygodnia wzięli udział w uroczystym apelu szkolnym w którym występowała nasza uczennica Wiktoria Cybulska oraz akcji ,,Szkoła do hymnu".

Natalia Przekop
 
Wspólne śpiewanie Hymnu Narodowego PDF Drukuj

alt
 
Apel Święto Niepodległości PDF Drukuj

altalt

Dnia 8.11.2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel w związku ze 101 rocznicą odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

Uroczystość ta rozpoczęła się odśpiewaniem przez wszystkich uczniów naszej szkoły oraz rady pedagogicznej o godzinie 11.11 hymnu narodowego w ramach akcji zorganizowanej przez ministerstwo edukacji narodowej „Szkoła Do Hymnu”.

Uczniowie klas VIII i IV szkoły podstawowej przygotowali przedstawienie pod kierunkiem nauczycieli historii pod tytułem „Nasza Niepodległa”. Część muzyczną tego wydarzenia przygotował i zaprezentował chór Fa-Sol-La pod kierownictwem Pani Moniki Kudeli oraz wystąpili soliści Zuzanna Oberman oraz Wiktoria Cybulska, a na akordeonie zagrał Tymek Żyliński. Dekoracje przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela.

Dla całej naszej społeczności szkolnej było to podniosłe i głębokie przeżycie.


 
VII D w Parku Trampolin Movement Arena PDF Drukuj

altalt

W dniu  7.11.2019 r. uczniowie klasy VII D uczestniczyli w zajęciach w Parku Trampolin Movement Arena w Suwałkach. Przez 1,5 godziny młodzież spędzała aktywnie czas w strefie trampolin i parkour. Zabawa zaczęła się od rozgrzewki z trenerem, który przygotował uczniów do ćwiczeń oraz przypomniał im o obowiązującym na terenie obiektu regulaminie. Wszyscy świetnie się bawili,  testowali swoje umiejętności akrobatyczne i skakali do basenu z gąbkami.   Niecodzienny trening pod okiem trenera był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i rozwijania sportowych pasji. Z miłą chęcią odwiedzimy to miejsce ponownie!

 
 
Ia w Midicentrum PDF Drukuj
altalt
Dziś wielki dzień dla naszych pierwszoklasistów. Wielu z nich po raz pierwszy wzięło udział w zajęciach programowania robota. Klasa Ia serdecznie dziękuje Midicentrum, iż mogła uczestniczyć w tej pasjonującej przygodzie.
 
Pasowanie na przedszkolaka PDF Drukuj
alt
alt
Pasowanie na Przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dnia 23 października 2019 r. najmłodsze dzieci 3-latki z grupy Pszczółki zostały pełnoprawnymi Przedszkolakami. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.  Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.
 
Kiermasz misyjny PDF Drukuj
altalt
Niedziela misyjna - nasz ślad dobra w Afryce. 20 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było włączenie się aktywnie w przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego oraz  pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole. W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
- opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
- pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
- dożywianie dzieci w szkole,
- zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.
Więcej…
 
SBO 2020 PDF Drukuj
altGłosuj na Projekt nr 1 !!!
Kamil Skrzypkowski to nie tylko znakomity siatkarz, ale również spełniający się nauczyciel wychowania fizycznego w
Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach
z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich!
Szkoła bierze udział w głosowaniu SBO 2020 -
http://bit.ly/32Kw0x9. Projekt zakłada modernizację zaplecza szatniowego przy basenie, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji elektrycznej, tynków, posadzek, dostawę i montaż szafek basenowych. Zapraszamy do głosowania! #RazemMożemyWięcej #Ślepsk #Malow #MebleMetalowe #PlusLiga
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 109


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG