Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Wycieczka do Krakowa PDF Drukuj

W poniedziałek 3 czerwca rozpoczęliśmy wycieczkę. Pierwszym jej punktem był park trampolin w Krakowie, gdzie wszyscy się świetnie bawili. Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy było Auschwitz- Birkenau. Po zwiedzaniu zakwaterowaliśmy się w krakowskim hotelu.
Następnego dnia zwiedzaliśmy to piękne miasto. Wawel, Kościół Mariacki, to wszystko robi wrażenie. Pogoda dopisywała.
Trzeci dzień był zdecydowanie najbardziej emocjonujący. Spędziliśmy go w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze. Wrażeń było co nie miara i każdy znalazł coś dla siebie. Oczywiście najodważniejsi mierzyli się z przerażającymy rollercoasterami i innymi kolejkami. Część obejrzała również spektakularny pokaz samochodowy.
W czwartek wyjechaliśmy do domu. Po drodze spędziliśmy kilka godzin w Warszawie, gdzie mieliśmy czas na małe zakupy oraz pospacerowanie po ZOO. Z mnóstwem wspomnień wróciliśmy do Suwałk.
Julka J.
 
Dobre maniery PDF Drukuj

altalt

W dniu 31 maja w ramach projektu “Kawiarenka” odbył się konkurs “Dobre maniery” dla klas integracyjnych. Przeprowadzono go w czterech etapach. Najpierw wybrane osoby z klas pisały test o dobrych manierach, następnie kolejne osoby nakrywały stół, prezentowały scenkę i plakat. Po podsumowaniu wyników wręczono dyplomy i nagrody w postaci Voucheru do kręgielni w Suwałkach. Nagrody zostały zakupione z projektu finansowanego przez Urząd Miasta, na które przewidziano kwotę 500,00 zł. Konkurs wygrała klasa VII a, a następnie II miejsce klasa III a (gim.), III klasa III c (gim.), IV klasa VIII a oraz V klasa III b (gim.). Gratulujemy!


 
Suwalska Liga Szachowa PDF Drukuj
altW dniu 4czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 11  została uroczyście  zakończona  Suwalska  Ligia Szachowa .W turniejach  brali udział  uczniowie z suwalskich szkół i okolicznych powiatów. Liga  odbywała się systematycznie raz w miesiącu od września 2018r. do kwietnia 2019r.  ( 29.09.2018r.,  20.10.2018r.,  11.2018r.,  2.12.2018r.,  12.01.2019r.,  9.02.2019r., 17.03.2019r., 7.04.2019r,) Uczniowie byli podzieleni  na trzy grupy wiekowe do lat :  9 grupa  „C”, 11 grupa „B” i starsi grupa „A” ( kategorie dziewcząt i chłopców).   
    Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach  godnie reprezentowali  Szkołę  zajmując czołowe miejsca ,


Więcej…
 
Kiermasz Charytatywny PDF Drukuj
W dniach 25.03- 6 .04.2019r  naszej szkole odbywał się Kiermasz Charytatywny na rzecz Wiktorii. Organizatorem był Szkolny Klub Wolontariusza . Pieniądze uzyskane ze sprzedaży słodyczy oraz przedmiotów podarowanych przez uczniów przekazaliśmy na konto Fundacji "Promyk".
 Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w nasze przedsięwzięcie.

 
Wycieczka klasy Vc i Ve PDF Drukuj
alt
altW dniu 27-29.05.2019r. uczniowie kl. V c i V e uczestniczyły w wycieczce szkolnej w Tatry. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Zakopane- stolicę polskich Tatr. Wjechali kolejką linową na Gubałówkę podziwiając panoramę Zakopanego oraz malowniczo położone tatrzańskie szczyty. Podczas spaceru po Krupówkach podziwiali tradycyjne drewniane domy góralskie budowane w stylu zakopiańskim. Drugiego dnia przeszli trasę do Morskiego Oka- największego i najpiękniejszego jeziora tatrzańskiego w otoczeniu którego podziwiali strzeliste szczyty Tatr. Widzieli drewnianą kaplicę na Jaszczurówce. Trzeciego dnia zwiedzali piękny Kraków- Rynek, a na nim kościół Mariacki, Sukiennice i pomnik Adama Mickiewicza oraz Wawel. Wspomnienie tego pięknego wyjazdu pozostanie we wszystkich na zawsze.
 
Wybory 04.06.2019 roku. PDF Drukuj
altalt
Dnia 04.06.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbyły się wybory pod hasłem "Co bym zmienił w naszej szkole?" Uczniowie tłumnie ruszyli do urny. Najwięcej głosów zdobyła propozycja wyremontowania basanu, bo aż 54%.
Uczniowie chetnie oddawali głosy, bo chcą miec wpływ na zmiany w naszej placówce, ale również ten gest miał na celu upamiętnienie 30 rocznicy pierwszych wolnych wyborów. Ta lekcja demokracji zostanie na długo w pamięci naszych uczniów.
Uczestnikom - Dziękujemy.
 
Puchar Prezydenta Miasta Suwałk PDF Drukuj

altDnia 03.06.2019r.(poniedziałek) na pływalni Aquapark odbyły się zawody podsumowujące projekt nauki pływania klas III szkół podstawowych „Umiem pływać”. W zawodach wzięło udział ok. 100 uczniów z siedmiu suwalskich podstawówek. Młodzi adepci pływania ścigali się na dystansach 25m w trzech konkurencjach : styl dowolny, styl grzbietowy oraz styl klasyczny z podziałem na płeć rywalizację kończyła sztafeta 8x25m  stylem dowolnym.

Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 9 medali:

25m st.dowolnym:

I miejsce Michał Sapkowski (kl. IIIb)

25m st.grzbietowym:

I miejsce Nikola Barwszczewska (kl. IIIb)

I miejsce Oliwier Żaborowski (kl. IIIb)

II miejsce Krzysztof Tumialis (kl. IIIb)

III miejsce Dawid Kutyło (kl. IIIb)

25m st.klasycznym

I miejsce Julia Rawinis (kl. IIIb)

II miejsce Maja Żelazko (kl. IIIb)

I miejsce Oscar Walendzewicz (kl. IIIb)

III miejsce Makar Popov (kl. IIIb)

Sztafeta 8x25m st.dowolnym w składzie: Julia Kaźmierowska, Nikola Barwszczewska,  Dawid Kutyło, Michał Sapkowski, Krzysztof Tumialis, Oliwier Żaborowski, Alan Szmajda, Oscar Walendzewicz ( wszyscy uczniowie kl. IIIb) – zajęła I miejsce i zdobywając tym samym Puchar Prezydenta Miasta Suwałk.

 
VII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy PDF Drukuj

alt

altW dniu 28 maja 2019r.  odbył się w naszej szkole VII Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas 4 - „Tajemnice ciała i zdrowia człowieka” oraz klas 6 -  „Krajobrazy świata”. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczestników, przyznała następujące miejsca:

- wśród uczniów klas czwartych:

I miejsce – Michał Pączkowski   SP 10

II miejsce – Dawid Jasiulewicz   NSP oraz Julia Syperek   SP 10

III miejsce – Jan Malinowski   SP 11

- wśród uczniów klas szóstych:

I miejsce – Joanna Bobrowska SP 10

II miejsce – Gabriela Wiszniewska SP 11

III miejsce – Bartosz Jaśkowski NSP oraz Paulina Rojek SP 11.

   W czasie prac komisji uczniowie wysłuchali prelekcji pani Teresy Świerubskiej - dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego dotyczącej życia nietoperzy.

   Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział oraz gratulujemy uzyskanych wyników.

 
Zaproszenie - „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” PDF Drukuj

Uczniowie klas czwartych realizujący projekt „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” wraz z opiekunem zapraszają do obejrzenia prac będących podsumowaniem naszej rocznej pracy. Plansze: "Krajobrazy świata”, „Krajobrazy Polski” oraz „Krajobrazy najbliższej okolicy” znajdują się przy pracowniach 102-103.  Zapraszamy.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 106


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG