Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Konkurs klas V PDF Drukuj

altW ramach obchodów upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klas piątych na zajęciach z techniki wykonali kotyliony.

Komisja w składzie: Agnieszka Pietrewicz i Marek Grzybowski za dokładność i estetykę wykonania wyróżniła prace uczniów:

·        Wilczewska Aleksandra kl. V d

·        Kusek Mateusz kl. V e

·        Piekarska Patrycja kl. V c

 
Dekoracje klas - Święto Niepodległości - fotogaleria PDF Drukuj
 
Międzyszkolna Gra Miejska "100 lat Niepodległości" PDF Drukuj

W dniu 5 listopada uczniowie szkoły wzięli udział w Międzyszkolnej Grze Miejskiej "100 lat Niepodległości".
Zadaniem każdego patrolu było zaliczenie 9 punktów kontrolnych, które znajdowały się w szczególnych miejscach naszego miasta. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą  dotyczącą postaci historycznych takich jak:  Józef Piłsudski, Teofil Noniewicz, Tadeusz Kościuszko, Emil Młynarski, Ignacy Daszyński, Aleksandra Kujałowicz, Witold Urbanowicz, Maria Konopnicka, Andrzej Wajda, Alfred Wierusz - Kowalski, Kazimierz Pułaski.  Najciekawsze okazały się zadania wymagające wszechstronnych umiejętności np. udzielanie pierwszej pomocy, śpiewanie pieśni patriotycznych, nadawanie meldunku alfabetem Morse'a, malowanie plakatu,  gry zręcznościowe.   Uczennice klasy III A gimnazjum wspaniale poradziły sobie podczas gry,  wykazały  się wytrwałością i bardzo dobrą kondycją pokonując trasę 12 kilometrów.
Dziękujemy organizatorowi -  Szkole Podstawowej nr 11 za miłą atmosferę, zadbanie o ciało i ducha oraz  ciekawą imprezę.

 
IIIb na antenie PDF Drukuj

W mglisty czwartek 08.11.2018r. uczniowie kl. IIIb wzięli udział w nagraniu audycji radiowej „Szkoła na antenie”. Słuchaczom Radia Bayer FM opowiedzieliśmy o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej szkoły. Bardzo spodobało nam się studio i praca radiowca. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę.

 
ZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA. PDF Drukuj

altZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich szkoły podstawowej na pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki siatkowej, pływania i badmintona.

Harmonogram zajęć:

- piłka siatkowa – poniedziałek godz. 19.00 – 20.15 – sala gimnastyczna lewa SP 10

- pływanie – wtorek, czwartek godz. 16.15 – 17.00 – pływalnia SP 10

- badminton – poniedziałek – czwartek godz. 17.15 – 18.30 – aula SP 10

 
Śpieszmy się kochać ludzi... PDF Drukuj
alt

altDla tych,

którzy odeszli

w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry.

I dla nich ten dzień- ten listopadowy dzień.

6 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny "Śpieszmy się kochać ludzi..." przygotowany przez kolegów i koleżanki z klas: Vb, Vd, Ve, VIe, VIIb, VIIIb i VIIIc pod kierunkiem pań – Anny Bagińskiej, Katarzyny Bołtrukanis i Beaty Zdancewicz. Zaprezentowane utwory poetyckie i muzyczne skłaniały do refleksji nad sensem ludzkiego istnienia i przemijania. Pozwoliły z pewnej perspektywy przyjrzeć się temu, co zostaje za nami i uświadomić sobie, że niczego nie można powtórzyć. Zechciejmy więc przystanąć na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem, które jest przecież podróżą ku wiecznej przystani...

 

 
WSPÓLNIE UCZCILIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W I C PDF Drukuj
Dzisiaj wielka jest rocznica-
jedenasty listopada...
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.
 
Dzisiaj było pracowicie w kl.I c. Na zajęciach techniki wykonaliśmy kotyliony a wcześniej dekorowaliśmy salę lekcyjną. Poznaliśmy również historię naszego kraju sprzed 100 lat. Wykonane dziś kotyliony wykorzystamy na uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.
 
Dąb stulecia PDF Drukuj
alt
alt

Dnia 24.10.2018r. uczniowie klas pierwszych oraz dyrekcja naszej szkoły posadzili „Dąb stulecia”. Akcja miała na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny. Taka postawa stanowi dzisiaj jedną z form współczesnego patriotyzmu.

 
"Pszczółki" w bibliotece PDF Drukuj
Dnia 11 października 2018 r. grupa 3-4-latków "Pszczółki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wzięliśmy udział w zajęciach zainspirowanych "Bajką o rybaku i złotej rybce". Z uwagą wysłuchaliśmy czytanej bajki, ilustrowaliśmy swoje życzenia, po czym odegraliśmy miniteatrzyk kukiełkowy. Przejazd autobusem również sprawił nam sporą frajdę.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 94


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG