Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Zapraszamy do udziału w konkursie PDF Drukuj
 
Powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.

Uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy o ruchu drogowym i wykonywali zadania praktyczne. W eliminacjach udział wzięły czteroosobowe drużyny z siedmiu szkół podstawowych i trzyosobowe z sześciu gimnazjów z terenu Miasta Suwałk.
Nasze gimnazjum wywalczyło I miejsce, szkoła podstawowa zajęła II miejsce.
 

Szkołę podstawową reprezentowali:
* Jodzis Dominika kl. VII c,
* Zuzanna Słabińska kl. VI c,
* Emil Piotrowski kl. VII c,
* Michał Szmajda kl. VI c.
nauczyciel przygotowujący: Marek Grzybowski

Gimnazjum reprezentowali:

* Paweł Senda kl. III b,
* Karolina Szyszko kl. II d,
* Miłosz Węgrzynowicz kl. II d.
nauczyciel przygotowujący : Teresa Gajewska
GRATULACJE!
 
Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza” PDF Drukuj
altW dniu 27 kwietnia 2018 r. zespół nauczycieli religii przeprowadził Szkolny Konkurs „Święci Ołtarza”, w kórym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Celem konkursu było zdobycie  wiedzy na temat czterech świętych patronów, których figury zdobią ołtarz główny w kościele  p.w. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach oraz poszukiwanie wzorców do naśladowania w codziennym życiu. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością  żywotów św. Franciszka z Asyżu, św. Łukasza, św. Floriana oraz św. Krzysztofa.

Najlepsze wyniki uzyskali:

1. miejsce - Adam Cherubin - klasa VI C oraz Oliwia Ubowska - klasa VI A.
2. miejsce - Ida Protasiewicz - klasa V A.
3. miejsce - Julia Chomicz - klasa IV B, Dominik Lauryn - klasa V A oraz Zuzanna Kossowska - klasa V C.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
 
Liga Szkolna w Szachach PDF Drukuj

altW kwietniu 2018 roku zakończyła się  suwalska szachowa liga szkolna 2017/2018r.

Zespołowo Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach zajeła II miejsce a indywidualnie  I miejsce uczennica klasy trzeciej   MARTA  BRZOZOWSKA w kategorii wiekowej dziewcząt do lat 9 i młodsze , II miejsce  uczeń klasy pierwszej WOJCIECH  DOSZUTA w kategorii wiekowej  chłopców do lat 9 i młodsi , I miejsce uczennica klasy piątej  MAGDALENA  BRZOZOWSKA  w kategorii wiekowej do lat 11 i młodsze . Zawody odbywały się w formie 8 turniejów  od września  2017r.  do kwietnia  2018r.,w Szkole Podstawowej  nr 11 w Suwałkach.Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV PDF Drukuj
27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 30 uczniów z siedmiu suwalskich szkół .
I miejsce zajęła Zosia Siecinska ,uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5,II miejsce- Bartosz Boltrukanis z SP 10, uczeń p. Marzenny Iwanowskiej, III miejsce zdobyła Gabriela Wowak z SP 10- uczennica p.Katarzyny Boltrukanis.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
alt         alt        alt
 
IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych z trzech suwalskich szkół.  Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy przedstawicielom wydawnictwa Oxford University Press za dostarczenie nagród.

Organizatorzy:

Iwona Jóźwiak
Iwona Wiszniewska

 

Uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów:


L.p.


Imię i nazwisko ucznia


Szkoła

Suma punktów

(na 64 możliwych
do zdobycia)

1.

Patrycja Konewko

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

56

2.

Piotr Barwicki

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej

55

3.

Jan Antoni Drejer

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

47,5

 
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
alt
Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas tej uroczystości uczniowie klas VIID oraz IIIB gimnazjum pod opieką Pani Aldony Bieleckiej i Pana Łukasza Nowalskiego przygotowali i przedstawili w jaki sposób powstała konstytucja z 1791 roku. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwała Pani Monika Kudela wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Całą scenografię przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela. Na koniec uroczystości uczniowie klas III szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Makuchy i Pani Marii Murawko zaprezentowali tradycyjny polski taniec narodowy Polonez, wywołując wzruszenie na twarzach całej widowni.
Całe to wydarzenie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci

 
 
Wiosenne porządki klas czwartych w Wigierskim Parku Narodowym PDF Drukuj
alt
altW środę 25 kwietnia klasa 4B i 4A pod opieką Pani Ewy Olisiejko, Pani Bożeny Ołdak i Pani Beaty Sobolewskiej-Szulgacz pojechały do Wigierskiego Parku Narodowego. Cel wyprawy był proekologiczny - aby uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi, uczniowie "posprzątali świat". Na początku dzieci dowiedziały się, co nie co o historii Parku i o zamieszkujących go zwierzętach. Uczniowie uczestniczyli też w przyrodniczym queście i mieli za zadanie rozpoznać tutejsze gatunki roślin, ryb i zwierząt, w tym wiele chronionych. Później cała grupa ochoczo ruszyła do zadań w terenie, dzieciom udało się oczyścić ścieżkę edukacyjną "Las" i zebrać kilka worków śmieci.


 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
227 lat minęło od 1791 roku, kiedy w Polsce uchwalono pierwszą w nowożytnej Europie konstytucję. Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W programie występy, koncerty, wspólne zdjęcie oraz polonez, który poprowadzą tancerze wyróżnionego niedawno tytułem Podlaska Marka Roku, Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.
PROGRAM OBCHODÓW
Uroczystości oficjalne

10:30
msza św. w intencji Ojczyzny
plac przed konkatedrą pw. św. Aleksandra

11:45
wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności
park Konstytucji 3 Maja
*********************************************************************
Majówka rodzinna
muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 86


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG