Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

25 lat szkoły

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Wycieczka do ślicznej stolicy województwa PDF Drukuj
altalt
W piątek, 24.11.2017r., klasy Vc i Ve wraz z wychowawczyniami oraz kilkoro uczniów z innych klas wybrało się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw obejrzeliśmy spektakl pt. "Królewna Śnieżka" w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki. Zachwyciła nas przepiękna scenografia, kostiumy oraz muzyka. Na pewien czas przenieśliśmy się w magiczny świat – do królestwa próżności oraz zaczarowanego lasu pełnego niezwykłych istot. Następnie zwiedzaliśmy Pałac Branickich – zabytkowy pałac w Białymstoku, określany mianem "Wersalu Północy". Byliśmy w Muzeum Historii Medycyny i Farmacji, gdzie zgłębialiśmy tajniki medycyny. Oglądaliśmy wnętrza i wyposażenie różnych gabinetów lekarskich z przełomu XIX i XX wieku. Uczestniczyliśmy także w ciekawych warsztatach – robiliśmy gipsowe odlewy Pałacu Branickich, które zabraliśmy ze sobą na pamiątkę.
Wycieczka była udana i dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń!
 
Szkolny Konkurs "Mój zeszyt - moja wizytówka" PDF Drukuj

altRozpowszechnianie się nowoczesnych i  multimedialnych środków dydaktycznych oraz  postęp techniczny sprawiają, że tradycyjne pomoce, którymi posługuje się zarówno nauczyciel, jak i uczeń, bardzo szybko tracą na wartości edukacyjnej. Tym samym są postrzegane jako przestarzałe. Zeszyt ucznia, choć wciąż  należy do tradycyjnych środków dydaktycznych,  ma do spełnienia istotną rolę w procesie uczenia się.  
Każdego roku w listopadzie nauczyciele religii doceniając wartość kształcącą i wychowawczą zeszytu ucznia  organizują dla klas IV - VI  Szkolny Konkurs  "Mój zeszyt - moja wizytówka". Jego  celem jest  zmotywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności rozwijanych podczas  systematycznego prowadzenia  zeszytu uczniowskiego. 
W konkursie zwyciężyli uczniowie, którzy wykazali się nie tylko poprawnością merytoryczną zawartych w zeszycie  treści, staranną formą zapisów, poprawną kompozycją, ale przede wszystkim kreatywnością w tworzeniu przestrzeni dla poznawanych podczas lekcji  treści.
Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:
1. miejsce  -  Oliwia Ubowska z klasy VI A, Karolina Słowikowska  z klasy V E
i Wiktoria Truchan z klasy V C.
2. miejsce  - Adam Cherubin z klasy VI C i Wiktoria Paciorkowska z klasy V B.
3. miejsce - Anna Hołub z klasy VI C.
Wszystkich uczniów zachęcamy do dbania o swoje  zeszyty, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

                                                                                                                            B. Pojawa


 
Z życia biblioteki PDF Drukuj

Z życia biblioteki.pdf

19 października uczniowie klasy II D Gimnazjum wraz z nauczycielami bibliotekarzami udali się do Biblioteki Publicznej na warsztaty czytelnicze
pt. „Zakazane książki”. Takie spotkania odbywają się w ciągu roku szkolnego
w ramach współpracy z instytucjami kultury w naszym mieście.

22 października w bibliotece odbyła się akcja czytelnicza „Cukierek z książką”. Promowała ona książki i zachęcała do czytania.
W tym dniu uczniowie wypożyczyli dużo książek – oby tak było zawsze.
 
W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała 2 cykliczne imprezy czytelnicze:
  • Zaduszki z wierszem – czytanie poezji o przemijaniu w klasach
  • Nauczyciele czytają wiersze patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Koordynatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o Józefie Piłsudskim ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej.
 
Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci PDF Drukuj
  W dniu 23.11.2017 w Szkołe Podstawowej nr 10 odbyły się Mistrzostwa Suwałk Igrzysk Dzieci w minisiatkówce czwórek chłopców. W zawodach uczestniczyło pięc druzyn z Suwałk : SP 2, SP 4, SP 6, SP 10, SP 11. Po zaciętej walce wygrała SP 10, która nie przegrała żadnego meczu. Do dalszej fazy rozgrywek awansowały dwa najlepsze zespoły SP 10 i SP 4. Najlepszym zawodnikiem turnieju  został uczeń SP 10 Gabriel Kumiszcza.

Więcej…
 
Szkolny Konkurs Wiedzy o kosmosie PDF Drukuj

altW czwartek, 16. listopada 2017 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy o Kosmosie dla uczniów klas szóstych. Spośród uczniów trzech klas szóstych do konkursu przystąpiło dziesięć osób. Ich zadaniem było rozwiązanie krzyżówki, quizu oraz wykazanie się szczegółową wiedza na temat budowy Układu Słonecznego. Komisja konkursowa, po sprawdzeniu prac uczestników, wyłoniła zwycięzców. Oto oni:

PIOTR TUROWSKI

VI C

I miejsce

27 punktów

BARTOSZ WRONKA

VI B

II miejsce

26 punktów

GASPAR MACKIEWICZ

VI C

III miejsce

25 punktów

HUBERT GILANT

VI C

III miejsce

25 punktów

 

Zwycięzcom gratulujemy!

 
Najlepszy zawodnik turnieju PDF Drukuj
W dniach 18-19.11.2017r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbył sie regionalny turniej talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Trenerem naszego województwa był Artur Łabacz. Miło nam poinformować, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został suwalczanin Patryk Harackiewicz (kl. II D).
Gratulujemy!!!
 
W tajemniczej Krainie Krasnali PDF Drukuj

alt

15.11.2017 roku uczniowie klasy II A i I A uczestniczyli w przepięknym widowisku "W tajemniczej Krainie Krasnali" organizowanym przez Teatr Muzyczny Duduś z Łodzi.
Specjalnie przygotowana scenografia, efekty świetlne, wspaniałe kostiumy, cudowna muzyka i profesjonalny ośmioosobowy zespół teatralny wprowadził uczniów w zaczarowany i magiczny  świat baśni. Na koniec przedstawienia odbyło się losowanie ze wszystkich obecnych uczestników. Szczęśliwymi zwycięzcami byli uczniowie naszej szkoły Dawid Krzemiński i Oliwia Moczulska.

 
Wstydliwy problem PDF Drukuj

<<List Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w SuwałkachWarto przeczytać [pdf] >> 
Ogłoszenie Rady Rodziców PDF Drukuj
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 72


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG