Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Pomoc dla Bartka PDF Drukuj
altNasz kolega, uczeń klasy III A Bartosz Sadłowski cierpi na bardzo poważną chorobę. Możemy mu pomóc przekazując min. 1 % podatku na Stowarzyszenie Spełniona Nadzieja w Suwałkach KRS 0000093850 z dopiskiem Bartosz Sadłowski. Wszelkie wpłaty pieniężne można kierować na konto Stowarzyszenia Spełniona Nadzieja w Suwałkach 53 1090 2776 0000 0006 8600 0611 tytuł Bartosz Sadłowski
 
List do dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych PDF Drukuj

Serdecznie zachęcamy do przeczytania listu Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka do dzieci i młodzieży  z okazji ferii zimowych ( treść listu znajdziesz tutaj )

 
Ferie 2018 PDF Drukuj
 
Dzień Babci w naszej szkole PDF Drukuj
altalt
19 stycznia 2018 r. gościliśmy w progach naszej szkoły zacnych gości. Na montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka przybyły nasze kochane Babcie i nasi Dziadkowie. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali wszystkich pięknym serduszkiem. Uczniowie klas: III a, III c i III d wspaniale recytowali, śpiewali a nawet tańczyli. Było pięknie i radośnie. Bardzo licznie zgromadzeni widzowie nagrodzili występujących brawami. Zakończeniem wspaniałego spotkania był słodki poczęstunek. Dziękujemy Babciom i Dziadkom, na których zawsze możemy liczyć a przede wszystkim dziękujemy naszym małym artystom. Jesteście NIESAMOWICI !!!
                                                
 
 
Dzień Babci w DPS Kalina PDF Drukuj
altalt

19 stycznia 2018 roku uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza  wraz opiekunem p. Beatą Zdancewicz  spotkali się z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej ,,Kalina” w Suwałkach , by złożyć  życzenia z okazji zbliżającego się święta  - Dnia Babci i Dziadka oraz wręczyć  wykonane przez uczniów laurki.  Wolontariusze zakupili również Babciom i Dziadkom słodycze.

Pieniądze na ten cel pozyskali z kiermaszu , który odbył się 17 stycznia.


 
Nie ma mocnych na SUKSS PDF Drukuj
 
Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki PDF Drukuj

11 stycznia 2018r.  w bibliotece szkolnej odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klas I  na czytelników biblioteki. Dzieci wysłuchały „Bajki o zmęczonej książce” i wspólnie odgadywały zagadki o postaciach z bajek. Potem przyrzekały, że będą wypożyczać, czytać i szanować książki.  
 
Orszak 3 króli PDF Drukuj
alt
alt
Już po raz kolejny Suwałki były jednym z setek miast (w kraju i za granicą), w których pojawił się dnia 6 stycznia br. Orszak Trzech Króli. Korowód w stronę Stajenki Betlejemskiej na Placu Konstytucji 3-Maja wyruszył spod Aquaparku około godz. 13.00. Każdy mógł przyłączyć się do kolorowego pochodu. Jest to wydarzenie nie tylko religijne, ale przede wszystkim społeczne, promujące wartości rodzinne, integrujące lokalną społeczność, budujące więzi z miastem i jego mieszkańcami. Barwne papierowe korony, przebrania, sztandary, a przede wszystkim uśmiech i doskonała pogoda nadały uroczystości wyjątkowego charakteru.
Na trasie przemarszu Orszaku Trzech Króli było przygotowanych kilka scenek (tzw. mansjonów). Nasza Szkoła miała także wydatny udział w tym wydarzeniu. Dzieci i Młodzież z SP nr 10 w Suwałkach we współpracy z Suwalskim Ośrodkiem Kultury, przygotowali scenkę „Kuszenia Adama i Ewy” która to była przedstawiona na trasie przemarszu Orszaku przed gmachem SOK. Udział brali uczniowie wszystkich poziomów edukacyjnych Naszej Szkoły (od najmłodszych do gimnazjalistów) wraz z rodzicami. Występ był udany, a młodzi aktorzy pięknie przebrani i przygotowani perfekcyjnie przez panią reżyser Mirosławę Krymską, na której ręce składamy serdeczne wyrazy podziękowania. Dziękujemy także wszystkim którzy współpracowali i przyczynili się do tego aby to wydarzenie miało właściwą oprawę: Księdzu Adamowi Adukowskiemu, paniom katechetkom oraz wychowawczyniom występujących dzieci. Dziękujemy rodzicom dzieci za poświęcony czas na próby i kooperację w realizacji tej sceny, a szczególnie Państwu Murawskim. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach oraz Rev. Ks. Prał. Lechowi Łubie, Proboszczowi par. pw. Św. Kazimierza Królewicza za życzliwe wsparcie całego przedsięwzięcia.
 
Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj
alt    alt    alt
 
 
     Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Jest to przedsięwzięcie polegające na modlitwie w intencji Misji, poznawaniu tematów związanych z misjami oraz kolędowaniu na rzecz dzieci z konkretnych krajów misyjnych – w tym roku są to Syria i Liban. Co roku w tę akcję włączają się dzieci i młodzież z naszej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.
     Najważniejsze w całym przedsięwzięciu jest nasze zbliżenie się do Boga, modlitwa, budowanie wspólnoty i radość. Skuteczność kolędowania nie mierzy się ilością zebranych pieniędzy, ale tym co dokonuje się w naszych sercach. Dzięki temu wszyscy – i dzieci, i rodzice – mają szansę przeżyć owocnie ten czas.
Samo kolędowanie odbywało się przez 3 dni od 7 do 9 stycznia br. Dzieci udały się na kolędowanie w 6 osobowych grupach wraz z dorosłym opiekunem. Grupy szły zaplanowaną uprzednio trasą na terenie naszej parafii, a ks. Proboszcz tydzień wcześniej ogłosił, pod które adresy zawitają kolędnicy. Chodzenie po domach trwało ok. 1,5 – 2 godz. Zebrane ofiary zostały przeznaczone na cele misyjne, a zebrane słodycze były do dyspozycji Kolędników.
     Grupy Kolędników Misyjnych w tym roku utworzyli: Dagmara Hołoweńko z klasy 4B, oraz Dominika Burdyn, Kacper Ciepielewski, Anna Górska, Julia Gwaj, Dominika Jodzis, Aleksandra Juszkiewicz, Marta Kossakowska, Olga Krakowska, Maria Osiecka, Natalia Skindzier i Sara Zapolska z klasy 7C.
     Składamy serdeczne podziękowanie paniom wychowawczyniom wymienionych klas 4B i 7C za okazaną pomoc w zmobilizowaniu i zorganizowaniu młodzieży, rodzicom wymienionych uczniów, a także niezawodnej pani Czesławie Ostrowskiej za pomoc, zaangażowanie i towarzyszenie Kolędnikom Misyjnym w kolędowaniu na rzecz ich rówieśników z Syrii i Libanu. Dziękujemy wszystkim przedsiębiorcom, a także mieszkańcom suwalskich blokowisk, którzy otworzyli swe drzwi Kolędnikom Misyjnym. Bóg zapłać!

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 77


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG