Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Podaruj pluszowego misia PDF Drukuj
altalt Po raz kolejny S.U. klas I - III  zorganizował akcję charytatywną 
dzieciom z oddziału SOR-u w Suwałkach. Zbieraliśmy nowiutkie, śliczne 
misiaczki, pluszaczki, zwierzaczki, które sprawią radość maluchom
przebywającym w szpitalu.
 
"Z historii Suwałk" PDF Drukuj

W związku ze zbliżającą rocznicą 300-lecia powstania miasta w bibliotece wyeksponowano wiadomości z historii Suwałk, literaturę o tematyce regionalnej oraz sylwetki zasłużonych Suwalczan. Na zajęciach czytelniczych uczniowie poznają życiorysy ludzi związanych z naszym miastem.
Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
"Mikołaj w oczach dzieci" PDF Drukuj

W klasach I - III biblioteka ogłosiła błyskawiczny konkurs literacko-plastyczny "Mikołaj w oczach dzieci". Na zajęciach czytelniczych nauczyciele bibliotekarze i starsi uczniowie czytali wiersze i krótkie opowiadania o tematyce świątecznej. Dzieci wykonały ciekawe rysunki oraz napisały kilka wierszyków.
Nauczyciele bibliotekarze - Halina Gładkowska i Anna Puczyłowska
 
"Misiowe czytanie w bibliotece" PDF Drukuj

Z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25XI biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla klas "O". Dzieci słuchały wierszy o misiach i bawiły się przy misiowych piosenkach. Oglądały różne misie zgromadzone na wystawie.

Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
"Poznajemy nasze miasto - warsztaty" PDF Drukuj

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie z klasy II kontynuują˝ zajęcia warsztatowe "Poznajemy nasze miasto" w ramach projektu "Nie jestem inny". W świetlicy szkolnej dzieci tworzyły makietę Suwałk z drewnianych klocków "Nasze miasto w przyszłości". Wyszukiwały zmiany zachodzące w mieście na starych i nowych fotografiach i ilustracjach. Przypomniały sobie słowa hymnu Suwałk i piosenki o Czarnej Hańczy. Czytały same wiersze o naszym mieście oraz poznały legendę o powstaniu Suwałk. W związku z obchodami 300-lecia Suwałk czytamy opowiadania pani Grażyny Serafin "10/100/300". Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych.
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” PDF Drukuj
Uczniowie kl.VA i VB realizujący zajęcia w ramach projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” uczestniczyli w Bibliotece Publicznej  w spotkaniu z p. M. Szumską, podczas którego poznali warunki życia Polaków zesłanych na Syberię. Wzięli również udział  w zajęciach plastycznych „Opowieść o lesie”, podczas których powstały piękne prace przedstawiające las, zarówno naturalny jak i bajkowy.
 
Świąteczne Życzenia PDF Drukuj
 
Świąteczne przygotowania w II c PDF Drukuj
16 grudnia uczniowie klasy II c spotkali się w sali lekcyjnej z rodzicami i wychowawcą. Postanowiliśmy wspólnie wykonać bożonarodzeniowe stroiki. W miłej i serdecznej atmosferze powstały wspaniałe prace, które można podziwiać na załączonych zdjęciach Były też kolędy, pastorałki i wiersze o tematyce świątecznej. Tatusiowie dzielnie wspinali się po drabinie i zawieszali nam lampki. Klasa jest już przygotowana na nadchodzące święta. Ciekawym akcentem spotkania była autoprezentacja uczniów. Rodzice poznali ciekawostki z życia szkolnego swojej pociechy. Wieczór spędzony wspólnie uznaliśmy za udany.
Elżbieta Zych
 
Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych PDF Drukuj

Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych prowadzę w dwóch grupach. Spotykamy się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i wtorki. Uczniowie klasy 1A i 1D chętnie i z dużym zaangażowaniem pracują na zajęciach. Poszerzam zakres kształcenia uczniów o dodatkowe wiadomości i umiejętności z zakresu poznawania liczb, uzupełniania tabelek funkcyjnych, grafów i rozwiązywania zadań tekstowych. Na spotkaniach wykorzystuję gry logiczne, sudoku, aby bez przeszkód i w pełni realizować ustawowe zadania szkoły dla tego etapu kształcenia, czyli koncepcję wszechstronnego kształcenia i rozwoju ucznia. Staram się na zajęciach wprowadzać i rozszerzać zagadnienia ważne dla edukacji matematycznej, np. doskonalimy umiejętność wykorzystywania wiedzy matematycznej w sytuacjach praktycznych, w życiu codziennym oraz do rozwiązywania problemów. Mojej pracy towarzyszą metody aktywizujące, które pozwalają na twórcze podchodzenie do problemów i zagadnień matematycznych. Uczniowie klas 1A i 1D, potrafią już pięknie liczyć w pamięci w zakresie 10 i rozwiązuja proste zadania tekstowe. Bardzo lubią sudoku i łamigłówki matematyczne.
Elżbieta Zych
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 113


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG