Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Spotkanie z pracownikami PEC PDF Drukuj
17 stycznia 2019 r. uczniowie klasy I c i II d gościli na zajęciach pracowników PEC-u. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali wielu ciekawych informacji dotyczących pracy w Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, tego w jaki sposób dociera do naszych domów  ciepło i wielu innych ciekawostek związanych z ogrzewaniem. Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy świetne kolorowanki i książeczki "Czerwony Kapturek w mieście". W czasie ferii będziemy je czytać i kolorować.
 
Wyróżnienie w konkursie literackim "Wiersze z szuflady" PDF Drukuj


11 stycznia 2019 r. odbyło się podsumowanie Regionalnego Konkursu Literackiego pt.  ,,Wiersze z szuflady", organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 43 im. Simony Kossak w Białymstoku. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała  Paulina Opanowska z klasy 8c, uczennica p. Beaty Zdancewicz.

Laureatce gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
Bieg z okazji WOŚP „Policz się z cukrzycą” PDF Drukuj
 W biegu „Policz się z cukrzycą” zorganizowanym podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (13.01.2019r.) wzięło udział 152 zawodników. Uczestnicy musieli pokonać 4,2 kilometrowy dystans wokół Zalewu Arkadia i wzdłuż Czarnej Hańczy.
Naszą szkołę pod opieką Joanny Karczewskiej reprezentowali: Klaudia Dmochowska, Igor Karczewski, Bartłomiej Ćwiek, Oskar Pikor, Dawid Szukajt. Miłym zaskoczeniem było wyróżnienie za udział najliczniejszego zespołu.
W drużynie siła!
 
Ferie zimowe 2019 PDF Drukuj
 
 
Kolędnicy Misyjni PDF Drukuj
Kolędnicy Misyjni to Ogólnopolskie Dzieło związane z Papieskimi Dziełami Misyjnymi Dzieci. Co roku w tę akcję włącza się młodzież z Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach. Składamy serdeczne podziękowanie pani wychowawczyni klasy 8C Beacie Zdancewicz za okazaną pomoc w zmobilizowaniu i zorganizowaniu młodzieży, Dyrekcji naszej Szkoły, Rodzicom uczniów, a także mieszkańcom ul. Patli w Suwałkach, którzy otworzyli swe drzwi i serca Kolędnikom Misyjnym. Kolędowanie odbyło się popołudniem 4 stycznia br., zaplanowaną uprzednio trasą i trwało około 2 godzin. Zebrane ofiary pieniężne zostały przeznaczone na cele misyjne (w tym roku dla ubogich dzieci w Rwandzie i Burundi), a otrzymane słodycze pozostały do dyspozycji Kolędników.
 
Już z małym dzieckiem można i warto rozmawiać PDF Drukuj
Już z małym dzieckiem można i warto rozmawiać. Ważne, by robić to z uwagą i szacunkiem. Bo słowa mogą wiele zbudować, ale i też wiele zburzyć

Rodzice to dla dziecka największy autorytet. Dlatego rozmawiając, powinniśmy ostrożnie dobierać słowa. Nie możemy uchronić dziecka przed wszystkimi wyzwaniami dorosłego życia, przed porażkami i stratami, ale możemy dać mu poczucie własnej wartości i wiarę we własne siły. To, co i jak do niego mówimy, ma olbrzymie znaczenie, może wzmacniać w nim poczucie bycia akceptowanym i kochanym albo je rujnować. Bo dziecko nasze słowa przyjmuje bezkrytycznie, uznaje za jedyne i prawdziwe...
Zainteresowanych rodziców zapraszam do lektury poniżej ;)

https://www.blogojciec.pl                               https://kobieta.onet.pl
 
CHRISTMAS CARDS PDF Drukuj

altCHRISTMAS CARDS - Konkurs na naj.... kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim lub niemieckim. Jak co roku konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem, a uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością. Ze wszystkich naj... kartek postanowiłyśmy wyróżnić: I miejsce: Zuzanna Szczęsnowicz klasa 4C Bartosz Bizoń klasa 5E II miejsce: Paweł Kuczyński klasa 3B gimnazjum Karolina Chomicz klasa 8B III miejsce: Olaf Pliszka 5E Aleksandra Dąbrowska klasa VIE Wyróźnienie: Justyna Jagłowska klasa 3B gimnazjum Organizatorki: Teresa Gościewska - Kozłowska, Iwona Jóźwiak
 
Zrealizowany przez nas film wygrał nagrodę PDF Drukuj
Dnia 18.12.2018r. delegacja Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły była na podsumowaniu IX Suwalskiej Kampanii Białej Wstążki. Zrealizowany przez nas film promujący tę kampanię wygrał nagrodę pieniężną. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc i wsparcie.
 
Uroczyste podsumowanie akcji Biała Wstążka 2018 PDF Drukuj

W dniu 14.12.2018r. na auli szkolnej odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Biała Wstążka 2018. Podczas apelu złożyliśmy serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w przeprowadzenie tej kampanii, wyłoniliśmy dżentelmena szkoły w konkursie składającym się z trzech etapów. Pierwszy etap polegał na wyłonieniu jednego dżentelmena z każdej klasy, kolejnym był test składający się z kilkunastu pytań dotyczących savoir vivre, a ostatnim była prezentacja zachowań i napisanie zasad dżentelmena na tle szkoły.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 99


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG