Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV PDF Drukuj
27 kwietnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Klas IV. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 30 uczniów z siedmiu suwalskich szkół .
I miejsce zajęła Zosia Siecinska ,uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 5,II miejsce- Bartosz Boltrukanis z SP 10, uczeń p. Marzenny Iwanowskiej, III miejsce zdobyła Gabriela Wowak z SP 10- uczennica p.Katarzyny Boltrukanis.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
alt         alt        alt
 
IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego PDF Drukuj

26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się IV Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W dyktandzie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych z trzech suwalskich szkół.  Konkurs trwał 40 minut i polegał na napisaniu dyktanda oraz wykonaniu innych ćwiczeń sprawdzających zasady pisowni wyrazów w języku angielskim. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy przedstawicielom wydawnictwa Oxford University Press za dostarczenie nagród.

Organizatorzy:

Iwona Jóźwiak
Iwona Wiszniewska

 

Uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów:


L.p.


Imię i nazwisko ucznia


Szkoła

Suma punktów

(na 64 możliwych
do zdobycia)

1.

Patrycja Konewko

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

56

2.

Piotr Barwicki

Gimnazjum im. Marii Konopnickiej

55

3.

Jan Antoni Drejer

 Gimnazjum nr 1 im. Marszałka J. Piłsudskiego

47,5

 
Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
alt
Dnia 26.04.2018 roku w naszej szkole odbyła się  akademia z okazji 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Podczas tej uroczystości uczniowie klas VIID oraz IIIB gimnazjum pod opieką Pani Aldony Bieleckiej i Pana Łukasza Nowalskiego przygotowali i przedstawili w jaki sposób powstała konstytucja z 1791 roku. Nad oprawą muzyczną tego wydarzenia czuwała Pani Monika Kudela wraz ze szkolnym zespołem muzycznym. Całą scenografię przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela. Na koniec uroczystości uczniowie klas III szkoły podstawowej pod opieką Pani Alicji Makuchy i Pani Marii Murawko zaprezentowali tradycyjny polski taniec narodowy Polonez, wywołując wzruszenie na twarzach całej widowni.
Całe to wydarzenie przybliżyło nam informacje z historii naszego kraju oraz pozwoliło poznać los ludzi z tamtego okresu. Ten występ z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci

 
 
Wiosenne porządki klas czwartych w Wigierskim Parku Narodowym PDF Drukuj
alt
altW środę 25 kwietnia klasa 4B i 4A pod opieką Pani Ewy Olisiejko, Pani Bożeny Ołdak i Pani Beaty Sobolewskiej-Szulgacz pojechały do Wigierskiego Parku Narodowego. Cel wyprawy był proekologiczny - aby uczcić obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi, uczniowie "posprzątali świat". Na początku dzieci dowiedziały się, co nie co o historii Parku i o zamieszkujących go zwierzętach. Uczniowie uczestniczyli też w przyrodniczym queście i mieli za zadanie rozpoznać tutejsze gatunki roślin, ryb i zwierząt, w tym wiele chronionych. Później cała grupa ochoczo ruszyła do zadań w terenie, dzieciom udało się oczyścić ścieżkę edukacyjną "Las" i zebrać kilka worków śmieci.


 
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
227 lat minęło od 1791 roku, kiedy w Polsce uchwalono pierwszą w nowożytnej Europie konstytucję. Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja. W programie występy, koncerty, wspólne zdjęcie oraz polonez, który poprowadzą tancerze wyróżnionego niedawno tytułem Podlaska Marka Roku, Zespołu Pieśni i Tańca Suwalszczyzna.
PROGRAM OBCHODÓW
Uroczystości oficjalne

10:30
msza św. w intencji Ojczyzny
plac przed konkatedrą pw. św. Aleksandra

11:45
wystąpienia okolicznościowe i złożenie kwiatów pod Dębem Wolności
park Konstytucji 3 Maja
*********************************************************************
Majówka rodzinna
muszla koncertowa w parku Konstytucji 3 Maja
Więcej…
 
Spartakiada integracyjna PDF Drukuj

altalt

25 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 11 odbyła się XV Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Szkoła Podstawowa nr. 10, jak co roku wystawiła 12 osobową ekipę zawodników składającą się z uczniów klas integracyjnych. Opiekunami naszych zawodników byli Pani Halina Korzun i Marek Krejpcio. W spartakiadzie wystartowało 5 drużyn, ze Szkół Podstawowych oraz Ośrodków Wychowawczych z Suwałk i Augustowa. W tym roku nasza ekipa zajęła I miejsce wraz z drużyną z Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej  „Bajka”. Ale nie miejsca były ważne. Najważniejsza była wspaniała rywalizacja do ostatniego tchu, dobra zabawa i integracja uczestników niepełnosprawnych ze sprawnymi rówieśnikami, którzy pomagali przy wykonywaniu konkurencji. Na koniec wszystkie drużyny otrzymały puchary za uczestnictwo, a każdy zawodnik medal na szyję, nie zabrakło też dla każdego torby pamiątek i słodyczy. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za start i zaangażowanie, organizatorom dziękujemy za przygotowanie imprezy, która pokazuje że rywalizacja sportowa może być fajną rehabilitacją i mile spędzonym czasem z uśmiechem na twarzy. Za rok z chęcią weźmiemy udział w następnej edycji.

 

 
Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy I PDF Drukuj
  Lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu uzupełniającym do klasy I [PDF]
 
Listy przyjętych i nieprzyjętych PDF Drukuj
  Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów sportowych [PDF]
 
Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych PDF Drukuj
  Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do oddziałów sportowych [PDF]
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 85


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG