Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Cross- podejmij wyzwanie PDF Drukuj

altalt

 

12 maja to też pierwsza edycja biegu "Cross - podejmij wyzwanie". Zawody były skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.
Głównym organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach w ramach projektu Urzędu Miasta Suwałki „Rozwijam swoje pasje” pt. „Pozytywny zastrzyk energii- podejmij wyzwanie” z koordynatorami projektu Joanną Karczewską i Anną Grygoruk.
Współorganizatorem była Gmina Suwałki oraz Fundacja „Kierunek Ultra”. W pierwszej edycji biegu Cross- podejmij wyzwanie wzięło udział 100 uczestników w trzech kategoriach. Wszyscy pomyślnie ukończyli bieg.

Więcej…
 
Konkurs na wiosenną dekorację drzwi PDF Drukuj


W naszej szkole odbył się konkurs na wiosenną dekorację drzwi w salach lekcyjnych.

Zapraszamy do Fotogalerii.


 
Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj
W naszej szkole Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II została zorganizowana i przeprowadzona  25 marca 2019r. przez p, Bożenę Ołdak. Konkurs zainaugurowali  ks. kan. L. Łuba i pani Dorota Macewicz.  W komisji  pracowały również  panie Halina Gładkowska i  Małgorzata  Moczulska.
W Olimpusie  wzięło udział 22 uczniów z kl. IV – VI.  Uczennice z kl. IV E- przygotowała P. Małgorzata Moczulska  pozostałe osoby z klas VE, VA, VB, IV A, C, D przygotowała Bożena Ołdak. Uczniowie naszej szkoły uzyskali sumę punktów od 208 do 140 na 240 pkt. do uzyskania, czyli od 17 miejsca do 51 w Polsce. Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejne olimpiady. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uznania z Olimpusa. Ranking wyników w załączniku
wyniki.pdf

 
Światowy Dzień bez Papierosa PDF Drukuj
Co roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.
 
Zakazy palenia w miejscach publicznych i wszelkich miejscach, w których mogą przebywać osoby narażone na bierne palenie, stają się coraz popularniejsze. Obowiązują m. in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji. W Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.
 
Zachęcamy młodzież oraz rodziców do obejrzenia filmu profilaktycznego
 
Pszczółki w Midicentrum PDF Drukuj
altalt
Dnia 30 kwietnia 2019 roku byliśmi w Midicentrum na zajęciach konstrukcyjno - kreatywnych. Miło spędziliśmy czas na tworzeniu pomysłowych budowli z klocków Lego. Dzieci zbudowały twórcze konstrukcje. z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do przedszkola.
 
Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj

6 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się apel związany z 228 rocznicą  uchwalenia konstytucji 3 maja. W trakcie uroczystości uczniowie pod kierunkiem Alicji Makuchy oraz Wiolety Rogowskiej zaprezentowali polski taniec ludowy oberek. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z historią tego wydarzenia poprzez prezentację multimedialną  „Konstytucja 3 Maja w polskiej kulturze”.

 
Warszaty przyrodnicze "Krajobrazy świata" PDF Drukuj
Grupa realizująca projekt "Krajobrazy świata - warsztaty przyrodnicze" 29 styczna była w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Obejrzeliśmy wystawę o epoce lodowej na Suwalszczyźnie i prace Alfreda Wierusza- Kowalskiego. Ogromne wrażenie zrobił na nas obraz przedstawiający wilka.

27 kwietnia w ramach  realizacji projektu "Krajobrazy świata- warsztaty przyrodnicze" byliśmy na pieszej wędrówce po Wigierskim Parku Narodowym. Pogoda była iście letnia, jeziora w koło, ale woda w nich jeszcze zimna. Zobaczyliśmy na własne oczy różne rośliny i zwierzęta np.bagno zwyczajne, mech torfowiec, kruki. 
Akcja "Sprzątanie Świata" PDF Drukuj
30 kwietnia, jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Sprzątaliśmy teren wokół szkoły. Pogoda nam dopisała.
 
XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym PDF Drukuj

alt

altDnia 26 kwietnia 2019 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach odbył się XLII Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- etap rejonowy.

Drużyna reprezentująca naszą szkolę w składzie:

1.   Zuzanna Słabińska kl. VII c

2.   Marcin Szmajda kl. VII c

3.   Emil Piotrowski kl. VIII c

Opiekun drużyny: p. Marek Grzybowski

Każdy uczestnik  miał do rozwiązania test teoretyczny z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych i sytuacji w ruchu drogowym. Dodatkowo jurorzy sprawdzali umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejną częścią rywalizacji był test praktyczny - jazda rowerem po wyznaczonym torze przeszkód i poprawny przejazd rowerem w miasteczku rowerowym.

 

Drużyna nasza zajęła kolejny już raz zasłużone I miejsce. Gratulujemy!
 Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych odbędzie się dnia 16 maja 2019 roku w Białymstoku.
Życzymy powodzenia i dalszych sukcesów.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG