Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
KODOWANIE W II C PDF Drukuj
alt
altKreatywne i logiczne myślenie to cel naszych kolejnych zajęć w II c. Poprzedziliśmy je wycieczką do parku. Póżniej znakomicie bawiliśmy się rozwiązując jesienne łamigłówki. Na zajęciach komputerowych doskonaliliśmy operacje na liczbach i utrwalaliśmy znajomość liter. Na następnych zajęciach czytaliśmy nieskomplikowane teksty, dekodowaliśmy informacje oraz układaliśmy i zapisywaliśmy różne rodzaje zdań. Kodowanie to jak widać ciekawa forma zajęć.
 
UCZYMY SIĘ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ PDF Drukuj
alt
alt7 pażdziernika uczniowie klasy 3d pod okiem lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyliśmy na fantomie, jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej. To była bardzo pouczająca lekcja!
 
Jesienne zawody LZS w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj
W dniu 18.09.2019 odbyły się Jesienne zawody LZS rocznik 2005-2006 w Lekkiej Atletyce.
Nasza szkoła zajęła 7 miejsce.
 
Jesienne zawody LZS PDF Drukuj
W dniu 24.09.2019 odbyły się Jesienne zawody LZS w Lekkiej Atletyce.
Nasza szkoła w punktacji drużynowej zajęła 5 miejsce.

 
Mistrzostwa Suwałk w piłce nożnej dziewcząt PDF Drukuj
W dniu 26.09.2019 odbyły się Mistrzostwa Suwałk szkół podstawowych w piłce noznej dziewczat.
Nasze dziewczyny zajęły miejsce 5-6.

 
30 Lat Szkoły Podstawowej nr 10 za nami PDF Drukuj
alt
 
Klockowe L-maszyny PDF Drukuj
alt

25.09.2019 odbyły się w naszej klasie warsztaty techniczne z klockami Lego. Odkrywaliśmy, wyrażaliśmy i dzieliliśmy się pomysłami, ucząc przez doświadczenie. W oparciu o klocki Lego eksperymentowaliśmy, dzięki czemu powstały wspaniałe prace. Bawiliśmy się wyśmienicie a efekt naszej pracy podziwialiśmy na koniec dzisiejszego dnia zajęć.
 
Dzień Kropki w przedszkolu. PDF Drukuj

Dnia 16 września 2019 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego Dnia jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenia ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze ubrania, prace plastyczne wypełnione były kolorowymi kropkami – moc kolorów i radości.
 
Europejski Dzień Języków w naszej szkole PDF Drukuj
26 września 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole  Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a jego celem jest ukazanie różnorodności językowo- kulturowej naszego kontynentu oraz propagowanie uczenia się języków przez całe życie.
Z tej okazji w naszej szkole podczas lekcji języków obcych odbyły się różne konkurencje, w których wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Uczestnicy wykazywali się znajomością przysłów angielskich i niemieckich,  rozpoznawali europejskie flagi, sprawdzili swoją znajomość wyrazów obcego pochodzenia, grali w quizy językowe w aplikacji Kahoot. Uczniowie przygotowali również plakaty promujące naukę języków obcych. Dodatkową atrakcją była gra szkolna „Talk to me!”, w której uczniowie musieli odnaleźć rozmieszczone w różnych miejscach szkoły karty oraz zapisanie w jakich są językach.
Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie oraz zaangażowanie i zapraszamy na kolejny Europejski Dzień Języków, który odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.

Nauczyciele języków obcych w SP10 w Suwałkach

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 109


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG