Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej PDF Drukuj
W dniu 25 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli  w wyjątkowym wydarzeniu. II Suwalski Historyczny Bieg na Orientację im. Anieli Wysockiej wpisuje się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości – Program “Niepodległa”.
Akcja miała na celu uczczenie Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku, upowszechnianie biegu na orientację jako innowacyjnej i niedocenianej formy aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia. Bieg skierowany był do uczniów szkół oraz do lokalnej społeczności z terenu,  na którym doszło do Obławy Augustowskiej.
Patronką Biegu jest Aniela Wysocka – łączniczka Suwalskiego Obwodu Armii Krajowej, która w wieku 17 lat, tak jak blisko 2000 innych osób nigdy nie wróciła do domu – została  zamordowana i pochowana w nieznanym miejscu. W zmaganiach szkołę reprezentował zespół uczniów z klasy III A gimnazjum i klasy VII A.  Zadaniem uczestników było odnalezienie w lesie punktów kontrolnych posługując się jedynie mapą i dobrą orientacją w terenie. Nasza ekipa wspaniale poradziła sobie z wyzwaniem, z entuzjazmem i motywacją zaliczała kolejne punkty.  Uczniowie  otrzymali pamiątkowe medale i z pewnością wystartują w biegu za rok!
 
DZIEŃ PUSTEJ KLASY PDF Drukuj
 
FINAŁ WOJEWÓDZKI W CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM PDF Drukuj
Udany występ zaliczyła  drużyna naszej szkoły w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci w Czwórboju Lekkoatletycznym. W czteroosobowym składzie chłopcy uplasowali się na VII miejscu, a Jakub Królczyk indywidualnie wywalczył III miejsce zdobywając brązowy medal. Skład drużyny SP 10: Jakub Królczyk, Bartosz Dmochowski, Adam Cherubin i Igor Karczewski.
 
Międzyszkolny Konkurs Literacki PDF Drukuj

 alt17 maja w Szkole Podstawowej nr 7 odbył się Międzyszkolny Konkurs Literacki pt. „ Czy znasz tę książkę?”. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów z kl. I-III. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą znajomością wymaganych lektur. Sukces odniosła Nadia Jurkun   z klasy  I b- II miejsce oraz Nikola Barszczewska z klasy II b -wyróżnienie                           


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 
Loteria na rzecz bezdomnych zwierząt PDF Drukuj

alt

alt10 maja 2018 w naszej szkole odbyła się loteria na rzecz bezdomnych zwierząt. Cały dochód zastanie przekazany fundacji  „ Zwierzęta Niczyje”. 

Imprezę prowadziły uczennice z klasy 4b, 5e i 7a.


 
Brzechwochwałki PDF Drukuj

altalt

17 maja w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach odbył się  Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Klas I „Brzechwochwałki”. W konkursie wzięło udział 34 dzieci ze wszystkich suwalskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Helena Malinowska kl. I e, Nadia Jurkun kl. I b, Monika Wójtowicz kl. Ib i Oskar Kalmonowicz kl. I d. Wszystkie dzieci pięknie wyrecytowały wiersze Jana Brzechwy. Szczególną uwagę komisji oceniającej zwróciła prezentacja wiersza pt. „Brudas” w wykonaniu uczennicy naszej szkoły, Moniki Wójtowicz z kl. I b. Monika zajęła II miejsce, czym powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku, gdzie w  również zajęła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Klas Zerowych „Wiosna idzie przez świat”, organizowanym corocznie w naszej szkole. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 
Konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych „Let’s visit the USA” PDF Drukuj

altaltDnia 17maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły Maria Osiecka kl. VIIc, Łukasz Wojczulis kl. VIIb i Gaspar Mackiewicz kl. VIc zajęli II miejsce w konkursie wiedzy o Stanach Zjednoczonych „Let’s visit the USA” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Konkurs odbywał się pod patronatem Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Uczniowie musieli wykazać ogromną wiedzą na temat życia codziennego, historii, geografii, sławnych ludzi oraz innych ciekawostek o Stanach Zjednoczonych. Ponadto doskonale poradzili sobie z językiem angielskim reklamując jedno z wybranych miejsc w USA. Serdecznie gratulujemy!!!

 
List MEN PDF Drukuj
 
Nabór uzupełniający do oddziałów sportowych PDF Drukuj
"Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach
ogłasza nabór uzupełniający do oddziałów sportowych w roku szkolnym 2018/2019."

Postępowanie uzupełniające do oddziałów sportowych
1. Terminy składania dokumentów w postępowaniu uzupełniającym do oddziałów sportowych do 01.06.2018 r.. do godz.15.00,
2. Termin przeprowadzenia prób sprawności fizycznej – od 04 czerwca 2018 r. do 05 czerwca 2018 r. według harmonogramu.
     a) piłka siatkowa chłopców – 05 czerwca 2018 r., godz. 16:00, hala sportowa Szkoły Podstawowej  nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5,
     b) badminton – 04 czerwca 2018 r., godz. 16.00, aula Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5,
     c) pływanie – 05 czerwca 2018 r., godz. 16:00 – testy na sali małej lewej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5, godz. 17:00 – testy w wodzie, pływalnia Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5.
3. Ogłoszenie wyników prób sprawności fizycznej – 07 czerwca 2018 r. o godz.15:00.
4. Ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – 11.06.2018 r.
5. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do oddziałów sportowych–15.06.2018 r.
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 85


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG