Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Międzyszkolna Gra Miejska "100 lat Niepodległości" PDF Drukuj

W dniu 5 listopada uczniowie szkoły wzięli udział w Międzyszkolnej Grze Miejskiej "100 lat Niepodległości".
Zadaniem każdego patrolu było zaliczenie 9 punktów kontrolnych, które znajdowały się w szczególnych miejscach naszego miasta. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą  dotyczącą postaci historycznych takich jak:  Józef Piłsudski, Teofil Noniewicz, Tadeusz Kościuszko, Emil Młynarski, Ignacy Daszyński, Aleksandra Kujałowicz, Witold Urbanowicz, Maria Konopnicka, Andrzej Wajda, Alfred Wierusz - Kowalski, Kazimierz Pułaski.  Najciekawsze okazały się zadania wymagające wszechstronnych umiejętności np. udzielanie pierwszej pomocy, śpiewanie pieśni patriotycznych, nadawanie meldunku alfabetem Morse'a, malowanie plakatu,  gry zręcznościowe.   Uczennice klasy III A gimnazjum wspaniale poradziły sobie podczas gry,  wykazały  się wytrwałością i bardzo dobrą kondycją pokonując trasę 12 kilometrów.
Dziękujemy organizatorowi -  Szkole Podstawowej nr 11 za miłą atmosferę, zadbanie o ciało i ducha oraz  ciekawą imprezę.

 
IIIb na antenie PDF Drukuj

W mglisty czwartek 08.11.2018r. uczniowie kl. IIIb wzięli udział w nagraniu audycji radiowej „Szkoła na antenie”. Słuchaczom Radia Bayer FM opowiedzieliśmy o najważniejszych wydarzeniach z życia naszej szkoły. Bardzo spodobało nam się studio i praca radiowca. Przeżyliśmy wspaniałą przygodę.

 
ZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA. PDF Drukuj

altZAJĘCIA SPORTOWE Z PIŁKI SIATKOWEJ, PŁYWANIA I BADMINTONA.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas trzecich szkoły podstawowej na pozalekcyjne zajęcia sportowe z piłki siatkowej, pływania i badmintona.

Harmonogram zajęć:

- piłka siatkowa – poniedziałek godz. 19.00 – 20.15 – sala gimnastyczna lewa SP 10

- pływanie – wtorek, czwartek godz. 16.15 – 17.00 – pływalnia SP 10

- badminton – poniedziałek – czwartek godz. 17.15 – 18.30 – aula SP 10

 
Śpieszmy się kochać ludzi... PDF Drukuj
alt

altDla tych,

którzy odeszli

w nieznany świat,

płomień na wietrze kołysze wiatr.

Dla nich tyle kwiatów

pod cmentarnym murem

i niebo jesienne

u góry.

I dla nich ten dzień- ten listopadowy dzień.

6 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli montaż słowno – muzyczny "Śpieszmy się kochać ludzi..." przygotowany przez kolegów i koleżanki z klas: Vb, Vd, Ve, VIe, VIIb, VIIIb i VIIIc pod kierunkiem pań – Anny Bagińskiej, Katarzyny Bołtrukanis i Beaty Zdancewicz. Zaprezentowane utwory poetyckie i muzyczne skłaniały do refleksji nad sensem ludzkiego istnienia i przemijania. Pozwoliły z pewnej perspektywy przyjrzeć się temu, co zostaje za nami i uświadomić sobie, że niczego nie można powtórzyć. Zechciejmy więc przystanąć na chwilę i zastanowić się nad własnym życiem, które jest przecież podróżą ku wiecznej przystani...

 

 
WSPÓLNIE UCZCILIŚMY 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W I C PDF Drukuj
Dzisiaj wielka jest rocznica-
jedenasty listopada...
Tym, co zmarli za Ojczyznę
hołd wdzięczności Polska składa.
 
Dzisiaj było pracowicie w kl.I c. Na zajęciach techniki wykonaliśmy kotyliony a wcześniej dekorowaliśmy salę lekcyjną. Poznaliśmy również historię naszego kraju sprzed 100 lat. Wykonane dziś kotyliony wykorzystamy na uroczystej akademii z okazji odzyskania niepodległości.
 
Dąb stulecia PDF Drukuj
alt
alt

Dnia 24.10.2018r. uczniowie klas pierwszych oraz dyrekcja naszej szkoły posadzili „Dąb stulecia”. Akcja miała na celu uczczenie w sposób szczególny 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a przy okazji także zwrócenie uwagi Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny. Taka postawa stanowi dzisiaj jedną z form współczesnego patriotyzmu.

 
"Pszczółki" w bibliotece PDF Drukuj
Dnia 11 października 2018 r. grupa 3-4-latków "Pszczółki" odwiedziła Bibliotekę Publiczną im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. Wzięliśmy udział w zajęciach zainspirowanych "Bajką o rybaku i złotej rybce". Z uwagą wysłuchaliśmy czytanej bajki, ilustrowaliśmy swoje życzenia, po czym odegraliśmy miniteatrzyk kukiełkowy. Przejazd autobusem również sprawił nam sporą frajdę.
 
„Seniorzy z Pasją HORYZONT” PDF Drukuj

alt

alt
Na zaproszenie - Prezes Stowarzyszenia „Seniorzy z Pasją HORYZONT”,  Pani Jadwigi Sowulewskiej,  23 października 2018 r. zespół wokalny wraz z solistką Zuzanną Oberman, solistka Maja Chwalińska oraz absolwentki Magdalena Zygmunt (stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego dla dzieci uzdolnionych artystycznie) i Patrycja Słabińska wstąpiły podczas „Wyborów Miss i Mistera Trzeciej Młodości” w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

 
Pasowanie klas pierwszych PDF Drukuj

alt

alt
24 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści w obecności dyrekcji szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej Ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów szkoły. Uczniowie otrzymali drobne upominki, nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Kochani pierwszoklasiści! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością.

M. Grzybowska

J. Gościewska

E. Zych

U. Siedlecka


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 91


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG