Ścieżka powrotu

Start

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Ziemniak w roli głównej PDF Drukuj

             Wybraliśmy się z uczniami klasy IIIe i IIb na wycieczkę do gospodarstwa Miodoborze w Starych Matulach.

W Miodoborzu obieraliśmy ziemniaki na babkę ziemniaczaną, oglądaliśmy zwierzęta, które były tam hodowane i robiliśmy figurki z ziemniaków.

Potem pojechaliśmy na pole, gdzie zbieraliśmy ziemniaki. Pamiętam, że wycieczka była bardzo fajna, bo było dużo emocji, zabaw i pracy.

Alan Dyczewski uczeń klasy III a

 
Spotkanie z policjantem PDF Drukuj

            24 września nasi pierwszoklasiści oraz klasa IIIb brała udział w spotkaniu z policją - "Moja bezpieczna droga do szkoły". Dzieciaki mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie podróżować, jak poprawnie przechodzić przez jezdnię oraz jak reagować na spotkanie z niebezpiecznym psem. Dzieci mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez pasy. Całe spotkanie było bardzo owocne i przydatne. Nasi uczniowie bardzo chętnie i uważnie słuchali, a następnie zadawali pytania.

 
"Magiczny Kwadrat" PDF Drukuj

            W naszej szkole tak jak i w ubiegłych latach odbywają sie cykliczne zajęcia pt."Magiczny Kwadrat". Dzieci oglądają i biorą udział w różnych doświadczeniach związanych z żywiołami.

Dowiadują się jakie zastosowanie w życiu codziennym ma woda, powietrze, ciśnienie. Zajęcia są prowadzone w bardzo ciekawy i interesujący sposób.

 
Wycieczka 3 B PDF Drukuj

             We wrześniu klasa IIIb była na wycieczce szkolnej w Epi-Centrum Nauki w Białymstoku oraz w Pałacu Branickich.

W Centum Nauki mogliśmy poznać różne tajniki nauki. Dowiedzieliśmy się oraz moglismy spróbować na symulacji jak lata sie samolotem lub jeździ się samochodem.

Każdy kto chciał mógł przymierzyć również okulary 3D. Wizyta w tym centrum była bardzo niezapomnianym przeżyciem.

Następnie mieliśmy wspaniały spacer po ogrodach Pałacu Branickich.

Cała wycieczka była udana i chętnie ją kiedyś powtórzymy.


 

 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj

 

Do życzeń dołączamy

Filmik 1 Filmik 2

 
Święto chleba w III C PDF Drukuj

               Czwartego października 2021r. na podsumowanie naszej wiedzy o polu zorganizowaliśmy w klasie święto chleba. Zajadaliśmy ze smakiem świeżo upieczone przez mamusie  chlebki pszenne, żytnie, mieszane. Furorę robiło też masełko własnej produkcji  oraz kiszone ogóreczki od babci. Mniam! Było apetycznie!

 
Święto pieczonego ziemniaka III C PDF Drukuj

              Klasa III C udał się 7.10.2021r.do Miodoborza . Zapoznaliśmy się z historią ziemniaka, piekliśmy babkę ziemniaczaną i doświadczyliśmy na własnej skórze czym są  wykopki. Piękna słoneczna pogoda umożliwiła zabawy na świeżym powietrzu, a pieczone na ognisku kiełbaski smakowały jak nigdy dotąd. Było cudownie!

 
"Sport wszystkim dzieciom służy" PDF Drukuj


Zajęcia sportowe z elementami gimnastyki korekcyjno – kompensacyjnej
współfinansowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów w 2021 roku pn. „Sport wszystkim dzieciom służy – Edycja II”.pdf

 
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj

            W poniedziałek  27 września 2021 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10  świętowali Europejski Dzień Języków,  który obchodzony jest 26 września w całej Europie.
Jest to okazja do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej.

           Na lekcjach języków obcych odbyły się lekcje kulturowe, na których uczniowie w różny i interesujący sposób rozmawiali o Europie i językach.
W klasach młodszych odbyły się gry i zabawy, w których uczniowie uzupełnili swoją wiedzę na temat języków i krajów europejskich.
Uczniowie klas starszych mogli legalnie użyć telefonów w poszukiwaniu  ukrytych w szkole kodów QR , które zawierały w sobie pytania dotyczące europejskich języków.

Odbył się również  quiz Kahoot dla klas VII i VIII , w którym przedstawiciele klas mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy dotyczącej języków obcych .  

Wyniki quizu:
I miejsce – Klaudiusz Pazoła kl. VIII B
II mejsce – Jacek Osiecki kl. VIII D
III miejsce – Ksawier Spudzis kl. VIII A


Gratulujemy!


Zespół nauczycieli języków obcych

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 128


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG