Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
CodeWeek2019 PDF Drukuj
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek2019.
Na czym polegało to świętowanie? Na świetnej zabawie.
Główną ideą CodeWeek2019 było promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i  młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. W akcji wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły
od IV do VIII.

 
"STANKUNY, SŁOŃCE I SERY" PDF Drukuj
21 X 2019 roku klasy IIIB i IIIE wyruszyły słonecznym szlakiem serowo - maślanej przygody. Pod kierunkiem przesympatycznych pań Tereski i Uli z gospodarstwa agroturystycznego w Stankunach dzieci poznały tajniki tradycyjnego wyrobu serów i masła. Najpierw w ruch poszła bojka. Potem mieszały, kroiły, wyciskały i doprawiały "magicznymi ziołami" sery. Następnie przy suto zastawionym stole degustowały pyszne wyroby gospodarzy. Korzystając z przecudnej pogody dzieci spędziły czas na udanej zabawie.
E. Czywilis, M. Daniłowicz, B. Kopiczko
 
Zajęcia pozalekcyjne PDF Drukuj

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach
programu profilaktycznego szkoły
od 07.10.2019 r. do 13.12.2019 r.

 
Z pamiętnika absolwenta PDF Drukuj

„Muzyka to dusza wszechświata,

Skrzydła umysłu.

Lot wyobraźni i wszelkie życie”.

 

W ramach obchodów 30-lecia, 16.10.2019r., wspaniałą ucztę duchową zapewnili nam absolwenci, prezentując wokalne i instrumentalne umiejętności w koncercie pod hasłem "Z pamiętnika Absolwenta". Wystąpili wokaliści: Monika Bogdanowicz, Monika Sacharzewska, Karolina Chomicz, Magdalena Zygmunt, Patrycja Słabińska, Ewelina Wojciechowska, Mariusz Cichocki, Aleksander Konikowski oraz instrumentaliści: Dawid Oszkinis, Karol Gudajtys, Antoni Kołodziej. Organizatorami koncertu były Monika Kudela oraz Anna Bagińska.

Wybór utworów muzycznych zaprezentowanych w czasie koncertu był podyktowany upodobaniami wykonawców. Można było słyszeć m.in.: „Z popielnika na Wojtusia”, „Laleczka z saskiej porcelany”, „Beatelmania Story”, „Shallow”, „ Nie wrócą te lata”, „Przeżyj to sam”, jak również improwizacje muzyczne w wykonaniu Dawida Oszkinis, Karola Gudajtysa i Bartłomieja Żylińskiego.

Zdjęcie wykonała Ewa Czarniewska.

 
 
Kiedy nadejdzie kryzys PDF Drukuj
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ PDF Drukuj
alt

14 X 2019 roku klasy III B i III E wystąpiły z częścią artystyczną z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczniowie w zabawny sposób przedstawili swój sposób widzenia nas - nauczycieli oraz siebie samych. Śpiewali też piosenki, a na koniec w krótkim koncercie akordeonowym wystąpił Tymek Żyliński z klasy IIIB. Grono pedagogiczne otrzymało od uczniów własnoręcznie wykonane laurki.
Elżbieta Czywilis, Małgorzata Daniłowicz, Barbara Kopiczko
 
Dni wolne od szkoły PDF Drukuj
Dni wolne od szkoły w roku szkolnym 2019/2020:
02.01.2020 r.
03.01.2020 r.
21.04.2020 r.
22.04.2020 r.
23.04.2020 r.
24.04.2020 r.
30.04.2020 r.
12.06.2020 r.

 
KODOWANIE W II C PDF Drukuj
alt
altKreatywne i logiczne myślenie to cel naszych kolejnych zajęć w II c. Poprzedziliśmy je wycieczką do parku. Póżniej znakomicie bawiliśmy się rozwiązując jesienne łamigłówki. Na zajęciach komputerowych doskonaliliśmy operacje na liczbach i utrwalaliśmy znajomość liter. Na następnych zajęciach czytaliśmy nieskomplikowane teksty, dekodowaliśmy informacje oraz układaliśmy i zapisywaliśmy różne rodzaje zdań. Kodowanie to jak widać ciekawa forma zajęć.
 
UCZYMY SIĘ PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ PDF Drukuj
alt
alt7 pażdziernika uczniowie klasy 3d pod okiem lekarza Szpitalnego Oddziału Ratunkowego uczyli się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczyliśmy na fantomie, jak prawidłowo wykonywać uciski klatki piersiowej. To była bardzo pouczająca lekcja!
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 106


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG