Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj
22.05.2015r. w Gimnazjum nr 7 w Suwałkach odbył siępierwszy MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI „CO W TRAWIE PISZCZY” dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obejmował on młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z trzech suwalskich szkół (w tym uczniowie naszej szkoły).
O godz. 9:30, po krótkim wprowadzeniu, rozpoczęły się zmagania uczestników. O kolejności wystąpienia decydował  los. Komisja słuchała kolejnych wystąpień, skupiając się na stopniu opanowania tekstu, odpowiedniej intonacji, interpretacji, dykcji oraz ogólnym wyrazie artystycznym.

Po zsumowaniu punktów uzyskanych przez uczestników za prezentację, wyniki ukształtowały się następująco:
I miejsce: Jakub Sebastian Suchocki- Gim. nr 7
II miejsce: Dorota Bernatowicz- ZSZ
III miejsce: Róża Toczko- Gim. nr 7
Zwycięzcy konkursu uzyskali nagrody, a pozostali uczestnicy upominki oraz pamiątkowe dyplomy i ogrom satysfakcji.
Konkurs został przygotowany przez p. Joannę Karczewską przy pomocy pedagogów wspomagających, a w szczególności p. Elwiry Konik, p.NataliiKrejpcio, p. Ewy Moroz. Mamynadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie cieszył się jeszcze większym zainteresowaniem.

 
Rejonowy konkurs mitologiczny PDF Drukuj

alt29 maja 2015r.  w naszej szkole odbył się  IV Rejonowy Konkurs Mitologiczny Po nitce Ariadny do stajni Augiasza zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego - panią  Bożenę Fabisiak  i panią  Katarzynę Bołtrukanis. Wzięło w nim  udział 20  uczniów z  8  szkół:
Laureatami  Rejonowego  Konkursu  Mitologicznego  zostali:              

          I miejsce Kinga Kalinowska     - SP nr 5  w Suwałkach
          I miejsce Patrycja Sitkowska  -  SP  nr 6 w Suwałkach

          II miejsce Dominika Jurczyk   - ZS w Przebrodzie

           III miejsce Wiktoria Wołczek  - SP nr 10 w Suwałkach

          III miejsce Gabriela Suproń     - SP  nr 5 w Suwałkach


 

Wyróżnienie  otrzymały:

    Agata Klimach    -       SP nr 6  w Suwałkach

    Patrycja Kamińska  -   SP nr 10  w Suwałkach

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy!

alt

 

 
Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj
Dnia 26.05.2015 r. odbyły się Wiosenne Zawody Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Karpińska, Izabela Łada, Patrycja Kundzicz, Wiktoria Kisłowska, Zuzanna Dzienisiewicz, Weronika Pułtorak ,Urszula Miszkiel Dawid Dzierżyk, Sebastian Jaroszczuk, Marcin Miszkiel oraz Rafał Konopko.
Izabela Łada wygrała bieg na 100 metrów, w skoku w dal Martyna Karpińska również zajęła pierwsze miejsce i dołożyła drugie w pchnięciu kulą, w rzucie oszczepem z dobrej strony pokazała się Urszula Miszkiel zajmując drugie miejsce. W biegu na 600 metrów Patrycja Kundzicz również zajęła drugą lokatę. Pośród chłopców drugie miejsce w biegu na 100 metrów zajął Marcin Miszkiel poprawiając swój ostatni rekord ustanawiając wynik 11,51, wygrał natomiast w skoku w dal z rezultatem 5,52 . Dawid Dzierżyk odniósł zwycięstwo w skoku wzwyż. Należy również pochwalić Rafała Konopko, który zajął trzecie miejsce w skoku w dal i drugie w biegu na 1000 metrów. Sebastian Jaroszczuk natomiast dołożył drugie miejsce w kuli oraz drugie w oszczepie. Na zakończenie zawodów odbyły się biegi sztafetowe dziewcząt oraz chłopców. Tutaj również pierwsze miejsca zajęła zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców. Końcowy wynik mógł być tylko jeden. Szkoła zajęła pierwsze miejsce w ogólnej klasyfikacji.

 
Finał Grupy Północnej w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj
W dniu 20 maja 2015 r. w Olecku odbył się Finał Grupy Północnej w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 17 osób. Pierwsze trzy miejsca dawały awans do finału wojewódzkiego. Najlepsze wyniki uzyskali: Dawid Dzierżyk, który z 3 miejsca uzyskał awans, Marcin Miszkiel, który poprawił swój rekord życiowy na 100 metrów uzyskując wynik 11,55 zajmując pierwszą lokatę w zawodach. Z dziewcząt najlepiej spisała się Martyna Karpińska, która awansowała w dwóch konkurencjach, w skoku w dal oraz pchnięciu kulą.
 
Konkurs o życiu Marii Konopnickiej PDF Drukuj

altaltalt
26 maja w Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się VI edycja konkursu o ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI MARII KONOPNICKIEJ pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów – Maryla Perkowska z kl. VIc oraz Mikołaj Remelski i Michał Aleksandrowicz z kl. Vd. Wykazali się oni dużą wiedzą i znajomością tematu. Maryla zdobyła III miejsce, Mikołaj IV a Michał V.

Serdecznie gratulujemy uczniom i ich opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów!

 
Międzyszkolny konkurs przyrodniczy PDF Drukuj

 

 altaltaltalt

 W czwartek, 28. maja 2015 roku w naszej szkole odbyła się kolejna już edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów klas czwartych i piątych. W konkursie wzięło udział trzydziestu uczniów ze wszystkich szkół podstawowych w Suwałkach. Reprezentanci szkół musieli rozwiązać test konkursowy zawierający pytania z przyrody. Zadanie to, jak mówili po konkursie uczestnicy, nie było wcale łatwe.

Zwycięzcami tegorocznego konkursu w klasach piątych zostali:

ñ  IGOR PRZYBYLAK  - SP 6 – I miejsce

ñ  MATEUSZ KRACZAJ - SP 4 I DARIA BOBROWSKA - SP 11 – II miejsce (równorzędne)

ñ  MARIA ULIKOWSKA - SP 9 – III miejsce

W klasach czwartych zwyciężyli:

ñ  AMELIA KARŁOWICZ - SP 4 – I miejsce

ñ  AGATA PIETKIEWICZ - SP 7 – II miejsce

ñ  PIOTR KRZEMIŃSKI - SP 7 – III miejsce

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i upominki.

 

Konkurs był również okazją do wysłuchania ciekawej prelekcji pani Doroty Skórkiewicz – pracownika Nadleśnictwa w Suwałkach o lesie i jego mieszkańcach oraz o sposobach ochrony lasu przed różnorodnymi zagrożeniami
 
Do you speak English fluently? PDF Drukuj

altDnia 21.05.2015 odbył się konkurs leksykalno - gramatyczny z języka angielskiego „Do you speak English fluently?”.

W konkursie uczestniczyło 62 uczniów z klas 4-6.

 

Komisja w składzie:

1.     Dorota Karmiłowicz – przewodnicząca
2.     Bogusława Kalinowska – sekretarz
3.     Ewa Michniewicz – członek
 

Wyniki konkursu:

Więcej…
 
Mistrzostwa Suwałk z Matematyki PDF Drukuj

Dnia 25 maja 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się

MISTRZOSTWA SUWAŁK Z MATEMATYKI KLAS I GIMNAZJUM zorganizowane przez nauczycieli matematyki: panią Agnieszkę Chodkiewicz i pana Damiana Sołtysiuka. W konkursie uczestniczyło 35 uczniów z siedmiu suwalskich gimnazjów. Indywidualnie zwycięzcami zostały następujące osoby:

I miejsce   - Dawid Woźniak - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
II miejsce  - Sebastian Taraszkiewicz - Gimnazjum nr 6
III miejsce -
Aleksandra Jamróz - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
IV miejsce -
Bartosz Nowialis - Gimnazjum nr 7
IV miejsce -
Anita Strzyżewska - Gimnazjum nr 6
V miejsce -
Hubert Ziajka - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
VI miejsce -
Grzegorz Zawadzki - Gimnazjum nr 7

Więcej…
 
Dzień Dobrych Uczynków PDF Drukuj

 

alt19 maja Dzień Dobrych Uczynków.Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka  karmy dla kotów i psów, gryzaczków, akcesorii do zabawyitp. dla  podopiecznych Fundacji „Zwierzęta niczyje”. Fundacja ta wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt. Panie w niej pracujące gościły już w klasach edukacji wczesnoszkolnej zachęcając dzieciaki do pomocy bezdomnym zwierzętom. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich działania właśnie poprzez akcję Dnia Dobrych Uczynków dla zwierząt. 

 Przekazanie zebranych darów serca odbyło się w klasie 0 „a”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom w imieniu przedstawicieli fundacji oraz potrzebujących zwierzaków.

alt

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 79 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG