Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 PDF Drukuj


  altWojewódzki Konkurs Języka Polskiego:


  1. Izabela Wojdat– kl. VI C – n-l  przygotowujący –Bożena Fabisiak
  2. Maryla Perkowska  – kl. VI C –  n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak
  3. Urszula Grzymkowska  – kl. VI D – n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak
  4. Dominika Siłkowska – kl. VI D – n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak

 

 
 

 

 Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

1.  Izabela Wojdat - kl. VI C – n-l  przygotowujący – Jolanta Matyszczyk

 

 

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

1.    1.  Izabela Wojdat – kl. VI C  – n-l  przygotowujący – Małgorzata Nesteruk

 

 

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj
 9 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 Gimnazjum nr 5 w Suwałkach odbył się  IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej ku czci Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice klasy I e: Weronika Andruszkiewicz, Urszula Miszkiel, Magdalena Zygmunt oraz Kamila Kibitlewska.  - uczennica klasy III a, która recytowała wiersz „Późniejsze rozpamiętywanie spotkania” Jana Pawła II. Jury wysoko oceniło recytację i interpretację naszej uczennicy,  która w tej rywalizacji zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
 
Ankieta PDF DrukujAnkieta dotycząca potrzeb i oczekiwań wobec świetlicy szkolnej.doc

 
Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! PDF Drukuj

Wszystkich zainteresowanych uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do udziału w kolejnej edycji V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny.
Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:
– etap szkolny: 13-17 kwietnia 2015,
– etap regionalny: 28 kwietnia 2015,
– finał 12 maja 2015 w Warszawie, podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

regulamin konkursu
zgoda rodziców.pdf
 

 
"Zaświeć się niebiesko dla autyzmu" PDF Drukuj

W ramach Światowego Dnia Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci "Jesteśmy Razem" zorganizował i przeprowadził II edycję konkursu plastycznego "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" pt: Stacja: AUTYZM”.

Do komisji wpłynęło 118 prac z całej Polski – z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, między innymi  prace uczennic z naszej szkoły: Natalii Gałażyn Ia, Katarzyny Trusiło Ia, Moniki Pacewicz Ia, Karoliny Olszewskiej IIIb oraz Sylwii Franke IIIb.

Wśród nagrodzonych w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znalazły się prace:

Katarzyny Trusiło I miejsce
Natalii Gałażyn II miejsce

Sylwii Franke III miejsce

Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Joanny Karczewskiej. Nagrodzone prace można obejrzeć w Galerii Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury na placu J. Piłsudskiego, przy parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach w kwietniu.

 GRATULUJEMY NASZYM ARTYSTKOM!  Życzymy dalszych sukcesów! 
 
"Kamienie rzucane na szaniec" PDF Drukuj
W czwartek, 2 kwietnia, odbyła się na terenie naszego miasta III Gra Miejska "Kamienie rzucane na szaniec" zorganizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego. Z inicjatywy uczniów w wydarzeniu tym postanowili wziąć udział członkowie Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych, prowadzonego przez panią Natalię Krejpcio. Aby wziąć udział w tej fascynującej przygodzie należało stworzyć patrol, znaleźć dorosłego opiekuna, nadać sobie nazwę, opracować plan działania podczas gry, a także ułożyć piosenkę lub wiersz o tematyce wojennej. Gra miejska była inspirowana lekturą "Kamienie na szaniec", toteż uczniowie przypomnieli sobie treść książki i przestudiowali życiorysy jej bohaterów. Ostatecznie patrol reprezentujący naszą szkołę nadał sobie nazwę "Kajman" od drugiego pseudonimu Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". Przygotowania do gry odbywały się na zajęciach SKIP i wspaniale wprowadziły wszystkich w klimat II wojny światowej. Bardzo miło nam poinformować, że patrol "Kajman" WYGRAŁ III Grę Miejską "Kamienie rzucone na szaniec" bezkonkurencyjnie zostawiając w tyle 11 innych drużyn, które w większości tworzyli harcerze. Ponadto w konkursie wiersza i piosenki patriotycznej "Kajman" zajął III miejsce! Udział w tym wydarzeniu przyniósł wszystkim wspaniałe, niezapomniane emocje i ogromną satysfakcję, bowiem członkowie drużyny wykazali się podczas zadań niezwykłą kreatywnością, poświęceniem, wiedzą i umiejętnością współpracy. Jesteśmy przekonani, że udział w tej grze stanie się tradycją naszego koła naukowego. Uczniowie Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych biorący udział w III Grze Miejskiej "Kamienie rzucane na szaniec": Magdalena Pułtorak, Aleksandra Jachowicz, Klaudia Falejczyk, Martyna Kadysz (wszystkie z klasy III b) oraz Damian Siejwa (klasa II a) wraz z opiekunką Natalią Krejpcio.
 
I Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego PDF Drukuj

 

30 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się I Międzyszkolne Dyktando z Języka Angielskiego. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z 6 suwalskich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Jacewicz z klasy II B oraz Łukasz Pietkiewicz z klasy III C. Nagrody rzeczowe oraz dyplomy zostały przyznane 5 laureatom. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Organizatorzy: Iwona Jóźwiak i Iwona Wiszniewska

Więcej…
 
PŁYWACY DWUKROTNIE NA DRUGIM STOPNIU PODIUM PDF Drukuj

alt  alt  alt

Dnia 11.03.2015 roku na Pływalni Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie odbył się FINAŁ IGRZYSK WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PŁYWANIU. W finale wystartowało po 12 najlepszych dziewcząt i chłopców na dystansach indywidualnych oraz po 12 zespołów sztafetowych wyłonionych podczas czterech półfinałów wojewódzkich.

 

Więcej…
 
Nakręć się na zawodowstwo PDF Drukuj
24 marca 2015r w Zespole Szkół Technicznych odbyło się podsumowanie konkursu „Nakręć się na zawodowstwo”. Przedmiotem konkursu było nagranie materiału filmowego (filmu lub animacji), który miał przedstawiać jeden wybrany zawód z oferty ponadgimnazjalnych szkół zawodowych w Suwałkach. Komisja oceniając brała pod uwagę: charakterystykę danego zawodu z podkreśleniem korzyści wynikających z wykonywania danego zawodu oraz przedstawienie oferty i miejsca w Suwałkach w których można wykształcić się w danym zawodzie.

Do konkursu przystąpili uczniowie naszej szkoły - Ewelina i Michał z klasy III C pod kierunkiem p. Joanny Karczewskiej. Film, prezentujący zawód stolarza, zajął  III miejsce i zdobył tytuł brązowej kliszy.

Gratulujemy młodym „filmowcom” i życzymy dalszych sukcesów.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 79 z 100


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG