Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Klasa V d w Midicentrum PDF Drukuj
altW sobotę 7 listopada 2015 r. klasa V d wraz z wychowawczynią , panią Marzenną Iwanowską wybrała się na zajęcia do Midicentrum – Kreatywnego Ośrodka Nauki i Technologii w Suwałkach.Zostaliśmy podzieleni na dwuosobowe zespoły i otrzymaliśmy do wykonania trudne zadania. Po krótkim instruktażu z entuzjazmem przystąpiliśmy do pracy. Najpierw  konstruowaliśmy roboty. To zadanie wymagało dużej koncentracji i cierpliwości. Trzeba było utworzyć algorytm oraz wykorzystać czujnik koloru. Następnie nasze maszyny musieliśmy zaprogramować, żeby mogły się poruszać. Wszyscy wzorowo wykonali swoje zadania. Okazało się, że świat sterowanych komputerowo robotów nie jest nam obcy. Zajęcia w Midicentrum były bardzo kreatywne, mieliśmy możliwość poszerzyć nasze zainteresowania i ciekawie spędzić sobotnie przedpołudnie. Polecamy wszystkim!
alt

 
Otrzęsiny klas pierwszych PDF Drukuj
27 października wychowawcy klas pierwszych zorganizowali swoim uczniom OTRZĘSINY. Nasze "kotki" miały za zadanie ładnie zaprezentować się pokazując kocie stroje i makijaże oraz część artystyczną (wiersz, piosenka, skecz). Musiały przejść próby: ciemności, zachowań kocich, zręczności kociej, mądrości oraz spostrzegawczości. Dowiedzieliśmy się co słychać w szkolnej modzie.  Wszystkie klasy  poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami. Najlepiej wypadła klasa I C, która w nagrodę otrzymała słodką niespodziankę i DZIEŃ BEZ ODPYTYWANIA, SPRAWDZIANÓW I KARTKÓWEK.
Na koniec usłyszeliśmy obietnicę:

Ja, kot szarobury!!!

 Z ogonem zadartym do góry!!!

 Wyżej niż Pałac Kultury!!!

 Przysięgam!!!

 Nauczycieli słuchać dokładnie!!!

 Myć się!!!

 Czesać!!! 

I ubierać ładnie!!! 

Miauczeć głośno i dosadnie!!! 

Kota ogonem nie odwrócimy!!!

Słowa przysięgi wypełnimy!!!

W przeprowadzeniu poszczególnych konkurencji pomagali uczniowie samorządu szkolnego.
 
Wyniki wyborów do Zarządu SU klas IV-VI PDF Drukuj
altW dniu  26 października 2015 r. podczas uroczystego apelu Szkolna Komisja wyborcza ogłosiła wyniki piątkowych wyborów. W głosowaniu wzięło udział 219 uczniów klas IV-VI.  Do Zarządu Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów. 
Pani dyrektor Halina Walendzewicz i Pani wicedyrektor Jolanta Klucznik wręczyły nowemu Zarządowi symboliczny Klucz samorządowej władzy życząc aktywnej pracy na rzecz uczniów naszej szkoły.  Serdecznie gratulujemy!!!  
 
 
alt
 
Więcej…
 
Dyskoteka misyjna PDF Drukuj
altW dniu 26 października 2015 r. uczniowie naszej szkoły już po raz szósty uczestniczyli w charytatywnej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski klas IV-VI oraz Wolontariat młodych naszego gimnazjum. Celem akcji było połączenie dobrej zabawy z pomocą uczniom w Malawi. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji: można było spróbować słodkości i wybrać dla siebie w „Bazarku misyjnym” ulubioną maskotkę. Nasza szkoła od 2010 roku realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci. Dzięki ofiarności uczestników dyskoteki nasi szkolni przyjaciele: Maria, Emily i Teresa będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczne uczą się i mieszkają w stolicy kraju Lilongwe. Uczestnicy imprezy przekonali się, że można połączyć przyjemne z pożytecznym. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
alt
 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj

alt22 pażdziernika 2015 r. klasy pierwsze miały swoje święto. Uroczystość prowadziła Elżbieta Zych. Dzieci ślubowały być dobrym uczniem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, kochać swój kraj a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Starsi koledzy skierowali do pierwszoklasistów kilka ciepłych słów, rad i wskazówek.

Do ślubowania przystąpiło pięć klas: Ia, Ib, Ic, Id, Ie. Wychowawczynie zadbały o dekorację i wspaniałe przygotowanie części artystycznej. Dzieci spisały się na medal o czym świadczyć mogą ogromne brawa i uśmiechy na twarzach zgromadzonych w auli szkolnej gości.

Dyrekcja szkoły dokonała pasowania na ucznia Zespołu Szkół nr 10  za pomocą symbolicznych ołówków. Były też prezenty od Szkolnej Rady Rodziców, Dyrekcji i PZU.

Po części oficjalnej odbyło się spotkanie w salach lekcyjnych. Uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Wysiłek Pań uczących w poszczególnych klasach został nagrodzony pięknym występem uczniów.


alt
 
Wybory do Zarządu SU klas IV-VI PDF Drukuj

altW dniu 23 października 2015 r. uczniowie szkoły podstawowej klas IV-VI mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji demokracji. W tym dniu odbyły się wybory do Zarzadu Samorządu Uczniowskiego zorganizowane przez Szkolną Komisję Wyborczą. Uczniowie wybierali swoich przedstawicieli spośród 22 zgłoszonych kandydatów. Każdy z nich przez tydzień zabiegał o głosy wyborców prowadząc ciekawą kampanię wyborczą. Były to wybory powszechne (każdy uczeń miał prawo do udziału w głosowaniu), równe (każdy uczeń miał jeden głos), bezpośrednie (każdy głosował osobiście), tajne (wybór był anonimowy, a warunki podczas wyborów zapewniały tajność aktu głosowania) oraz większościowe, tzn. wybory wygrał kandydat, który otrzymał najwięcej głosów. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Ogłoszenie wyników wyborów odbędzie się 26 października 2015 r. podczas uroczystego apelu.

 
Najserdeczniejsze życzenia PDF Drukuj
alt

Fotogaleria TUTAJ
 
Kochający dobrą muzykę pilnie poszukiwani PDF Drukuj

Poszukujemy uczniów, którzy słuchają muzyki o pozytywnym przekazie.
Czy znacie wykonawców śpiewających dobrą muzykę, ale nie muszą podkreślać swojego zdania poprzez wulgaryzmy i obrażanie innych?

Zapraszamy również tych z Was, którzy mają talenty do pisania tekstów piosenek bądź grają na jakimś instrumencie.

Zachęcam Was do zgłoszenia się do psychologa  szkolnego, p. Iwony Osieckej, gab. 321. Pozmawiamy o tym, co twórczego i radosnego możemy z tym zrobić.

Wyczekuję Was z niecierpliwością :)

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 75 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG