Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Seminarium szkoleniowe karate PDF Drukuj
alt2 października. W tym dniach odbyło się seminarium szkoleniowe karate shinkyokushin. Wyjątkowość tego zdarzenia podkreślili goście z zagranicy, którzy nas odwiedzili. Po raz pierwszy w naszym mieście, przebywał Prezydent Europejskiej Organizacji Karate Shihan Koen Scharrenberg, towarzyszył mu trener reprezentacji Belgii Shihan Koen Spitaels. Zagraniczni instruktorzy przyjechali do Suwałk, aby spotkać się z setką dzieci, trenujacych karate w Suwałkach, Ełku i Grajewie. Wśród nich byli karatecy trenujący w Suwalskim Klubie Karate Kyokushin, oraz nasi uczniowie. Zajęcia odbyły się na dużej hali. Trening rozpoczął się o godzinie 9.30 i trwał do 11.00. Gości, wraz z Shihan Markirm Krejpcio przywitał Prezydent Naszego miasta Czesław Renkiewicz.  Treningowi towarzyszyła sympatyczna i wesoła atmosfera. Goście byli zachwyceni gościnnością Naszego Miasta i ilością trenujących dzieci w Naszym Klubie i Regionie. Prezydent Renkiewicz i Shihan Krejpcio wręczyli też gościom, zaproszenie na uroczystą "Galę Karate" z okazji 25-lecia Suwalskiego Klubu, która ma się odbyć 5 listopada w suwalskiej hali OSiR.
alt
 
Apel podsumowujący miesiąc wrzesień - fotogaleria PDF Drukuj
0alt3.10.2016 r. w naszej  szkole odbył się pierwszy apel organizacyjny.
"Centrum Trójki", "Fundacja Lilia" oraz "Fundacja Zwierzęta niczyje" przyznały naszej nauczycielce o wielkim sercu Ani Kęćko dyplom "Naszego Bohatera" za wsparcie i pomoc naszej absolwentce Patrycji M., która uległa wypadkowi oraz za wspaniałą opiekę nad Ruinkiem. P. Ania otrzymała laurkę, dyplom oraz specjalną piosenkę zaśpiewaną przez zespół wokalny gimnazjum.
Nagrodzono trenerów sportowych oraz uczniów.
Zosia Warczyńska otrzymała nagrodę za hasło promujące szkołę.
M. K.
 
AKCJA - „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ” PDF Drukuj
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 7 prosi uczniów, rodziców i nauczycieli o podarowanie ciekawych książek ze swoich zbiorów.
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe pozycje książkowe.
Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom.
Zapraszamy do współpracy z biblioteką.
W imieniu naszych czytelników
wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.
 
Drodzy Rodzice PDF Drukuj
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska
   
Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u czytelników zamiłowanie do książek.
    Na mądrych i dzielnych ludzi wyrastają dzieci, które od najmłodszych lat słuchają opowieści i czytają książki.
    Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, będą czytać w przyszłości.
Więcej…
 
Obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego PDF Drukuj

alt27 września 2016r. w naszym mieście odbyły się obchody Dnia Podziemnego Państwa Polskiego, w których wzięliśmy udział. Uczniowie kl. IV c wraz z wychowawczynią – panią Katarzyną Bołtrukanis, klasy II b gimnazjum pod opieką pani Jadwigi Michniewicz, poczet sztandarowy wraz z panią Haliną Korzun oraz pani wicedyrektor – Jolanta Klucznik uczestniczyli we mszy świętej w kościele pw. św. Wojciecha oraz okolicznościowych wystąpieniach przedstawicieli władz i kombatantów pod pomnikiem 41. Pułku Piechoty Armii Krajowej przy ulicy Sejneńskiej. Antoni Mazalewski, Prezes Obwodu Suwalskiego  Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, w swoich wystąpieniach przypomnieli historię Podziemnego Państwa Polskiego. Polskie Państwo Podziemnego to tajne struktury państwa powstałe w czasie II wojny światowej. Podziemie, oprócz walki z okupantem, niosło materialną pomoc więźniom i ich rodzinom, organizowało szkoły, miało własne sądy i administrację. Po przemówieniach ksiądz proboszcz parafii św. Wojciecha, Wiesław Śliwczyński odmówił modlitwę „Anioł Pański” w intencji zmarłych, a zgromadzeni złożyli wieńce i kwiaty pod obeliskiem.

alt

 
Podsumowanie Miejskiej Rywalizacji Sportowej Szkół PDF Drukuj
27.09.2016r. odbyło się uroczyste Podsumowanie XVI edycji Miejskiej Rywalizacji Sportowej Szkół w roku szkolnym 2015/2016.
Wręczone zostały nagrody dyrektorom szkół, nauczycielom wychowania fizycznego oraz uczniom - sportowcom. Nagrody i wyróżnienia wręczał Czesław Renkiewicz - Prezydent Suwałk wraz z zastępcą Ewą Beatą Sidorek.
W klasyfikacji generalnej szkół podstawowych, "dziesiątka" zajęła II miejsce z 649 punktami. Natomiast w klasyfikacji generalnej gimnazjów, "siódemka" zajęła I miejsce z 742 punktami.
Wyróżnieni zostali również nauczyciele wychowania fizycznego za wyniki w rywalizacji wojewódzkiej i ogólnopolskiej szkół, m.in.:
Jerzy Szuliński, Celina Szmajda, Roman Wieczorek, Bartosz Jasiński.
Wręczone zostały czeki na zakup sprzętu sportowego.
Nagrodzonym gratulujemy i życzymy wyników sportowych.
 
Dzień bez samochodu PDF Drukuj
18.09.2016 r. uczniowie klasy 3b pod opieką p. Elwiry Konik, p.Anny Łojko oraz p. Moniki Kudela wzięli udział w Europejskim Dniu Bez Samochodu w Suwałkach.
O godzinie 10,00 uczestnicy wystartowali z parkingu przy markecie na ul.Kowalskiego . Następnie peleton przejechał ścieżkami rowerowymi wzdłuż ulic Armii Krajowej, Reja, Bulwarowej, Sikorskiego, Reymonta, Staszica i ulicą Mickiewicza do Parku Konstytucji 3 Maja.
W Parku uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach sprawnościowych,można pomalować twarz, poza tym można było skorzystać z profesjonalnego doradztwa technicznego oraz regulacji rowerów przez specjalistów, a także bezpłatnego znakowania jednośladów. Wszyscy rowerzyści mogli wziąć udział w konkursie i wygrać rower ufundowany przez Prezydenta Miasta Suwałk.
 
Co słychać w Gimnazjum nr 7? PDF Drukuj
   Audycja radiowa do posłuchania i pobrania TUTAJ
 
Przerwa z książką PDF Drukuj
16.09.2016r.  społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 10 Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 7 zebrała się pod opieką nauczycieli bibliotekarzy H. Gładkowskiej i A. Puczyłowskiej na placu apelowym. Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w akcji czytelniczej "Przerwa z książką", by promować ciekawe formy spędzania czasu na przerwach. Wszyscy przynieśli swoje ulubione książki.
Do zobaczenia na kolejnych akcjach czytelniczych.
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 75 z 114


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG