Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Zabawa-zdrowa sprawa PDF Drukuj
altSuwalska Fundacja Ochrony Zdrowia „ GLOBMEDIS” zaprosiła naszą szkołę  do udziału w akcji „Zabawa-zdrowa sprawa”.  Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat Młodych  przeprowadził w grudniu  zbiórkę książek, gier planszowych, klocków, kolorowanek, kredek i innych materiałów piśmienniczych dla małych pacjentów suwalskich szpitali oraz placówek pomocowych.
 
Przegląd Kolęd i Pastorałek w SOSW PDF Drukuj
altNasi uczniowie wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który po raz czternasty odbył się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Suwałkach. Wykonali kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" , a ich występ został żywiołowo przyjęty przez publiczność.  Mini fotorelacja z wydarzenia TUTAJ
 
POŁFINAŁ WOJEWÓDZKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW PDF Drukuj
W dniu 11.12.2015r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się  Półfinał wojewódzki Szkół Podstawowych w piłce siatkowej chłopców. W rozgrywkach udział wzięło 7 drużyn:    SP 4 Suwałki, SP 9 Suwałki, SP 10 Suwałki, SP 3 Augustów,       SP 2 Augustów, SP 1 Sokółka i ZSI Sokółka. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy.     W grupie mecze „ każdy z każdym”. Dwa najlepsze zespoły z grupy awansują do finału, w finale „ każdy z każdym” z zaliczonym meczem z grupy. Najlepszym zespołem okazali się chłopcy z naszej Szkoły Podstawowej Nr 10, którzy wygrali wszystkie mecze 2:0 i awansowali do finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego.
Wyniki
GRUPA I
1.SP 10 Suwałki    - SP 4 Suwałki    2 : 0
Więcej…
 
Najciekawsza kartka świąteczna PDF Drukuj

14 grudnia 2015 odbył się konkurs na najciekawszą kartkę świąteczną z życzeniami w języku angielskim i niemieckim.
Zwycięzcami konkursu zostali:
I miejsce - Paulina Zubrzycka i Natalia Jabłońska kl. IIIB
II miejsce - Kinga Cuper kl. IIA, Ilona Kuprewicz kl. IIIB, Patrycja Mazalewska kl. IIA
III miejsce -Kacper Karniłowicz kl. IIA
 
Międzyszkolne Dyktando Językowe PDF Drukuj
W dniu 01.12.2015 w Gimnazjum odbył się etap szkolny II Międzyszkolnego Dyktanda Językowego (język angielski) w roku szkolnym 2015/2016.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów klas I –III gimnazjum.
Najlepszy wynik oraz miejsce I zdobyła uczennica klasy III B:
- Kinga Jacewicz ( z wynikiem 103/105,5 punktów)
- II miejsce: Katarzyna Sztukowska  - uczennica klasy III D (z wynikiem: 99/105,5 punktów)
- III miejsce Karol Duda – uczeń klasy III D (wynik: 91,5).
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Będziemy trzymali za nich kciuki w Międzyszkolnym Dyktandzie Językowym, które odbędzie się w naszej szkole w maju 2016.
 Organizatorzy: Marzena Wolska i Iwona Jóźwiak.


 
Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu PDF Drukuj

altW dniach 11-12.12.2015r. na pływalni w suwalskim Aquaparku odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Wśród najlepszych pływaków regionu nie zabrakło również uczniów klas pływackich z naszej szkoły. Przez dwa dni sportowej rywalizacji godnie reprezentowali Miasto Suwałki, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk i oczywiście Zespół Szkół Nr 10 w Suwałkach pokonując własne słabości ustanawiali wiele wartościowych rekordów życiowych.

alt
Mistrzami województwa zostali:

Więcej…
 
Przegląd Kolęd i Pastorałek PDF Drukuj

Dnia 12 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się X Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wzięło w nim udział 11 zespołów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów. Była to wspaniała okazja do wspólnej zabawy i integracji w świątecznej atmosferze.

   alt
 
VI Suwalska Kampania Białej Wstążki PDF Drukuj
         9.12 2015 r. podsumowaliśmy VI suwalską Kampanię Białej Wstążki. W tym roku hasło przewodnie brzmiało - "Każdy chłopak wie, że dziewcząt nie krzywdzi się."
W tym roku postawiliśmy przed sobą nowe wyzwania i postanowiliśmy je zrealizować.
Pierwszym zadaniem było nagranie spotu wśród dzieci w wieku 2 -7 lat na temat przemocy.
        Przeprowadziliśmy Debatę o przemocy w klasach II. Uczniowie musieli wcielić się w rolę:
- Kobiety nad którą mąż znęca się fizycznie,
- Dziewczyny spotykającej się z chłopakiem, który sprzeciwia się jej kontaktom z przyjaciółmi,
- Dziecka, które jest świadkiem częstych awantur w domu,
-Mężczyzny, który wybucha częstą, niepohamowaną złością,
- Świadka, który często słyszy zwroty poniżające od swojego przyjaciela w stosunku do jego mamy i siostry; ten sam stosunek, także prezentuje tata kolegi.
        Wszyscy uczestnicy Debaty w końcowej fazie doszli do wniosku, że PRZEMOC FIZYCZNA, PSYCHICZNA może wzbudzać lęk, niekontrolowaną agresję, niepokój oraz zamknięcie się w sobie. Dlatego każdy powinien reagować, gdy jest świadkiem przemocy i nie przechodzić obojętnie, ponieważ właśnie OBOJĘTNOŚĆ jest najgorsza w przemocy.
        Kolejnym zadaniem, które sobie zaplanowaliśmy było zorganizowanie marszu "STOP PRZEMOCY". Nie ukrywam było trochę kłopotów. Mało brakowało żeby się nie udało. Ale kto, jak kto MY nie poddajemy się tak łatwo i uuuuufffffff udało się. Cała społeczność naszego gimnazjum oraz nauczyciele i dyrekcja przemaszerowali ulicami Suwałk (ul Witosa - ul Reja - ul. Kowalskiego- ul. Pułaskiego - ul. Witosa) pod hasłem "STOP PRZEMOCY".      
Więcej…
 
XII Forum Wychowawcze Szkół PDF Drukuj
10 grudnia 2015 r. uczniowie klasy III A, III B i III C naszego gimnazjum  uczestniczyli w  XII Forum Wychowawczym Szkół w Ełku "Mądrość serca".
Gościem specjalnym kongresu był Josh McDowell - amerykański pisarz i ewangelizator. Jego wykład pt."Love story. O miłości i seksie we właściwym kontekście" wzbudził wśród młodzieży ogromne zaciekawienie i podziw. Pisarz nawiązał wspaniały kontakt z młodymi ludźmi i podarował im swoją najnowszą książkę " Więcej niż cieśla" przetłumaczoną na 85 języków. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w doskonałej lekcji języka angielskiego, ponieważ trzy wykłady Josha były w jezyku angielskim. Mimo tłumaczenia każdy mógł osłuchać się z pięknym, literackim językiem.
Opiekunkami młodzieży podczas wyjazdu do Ełku były nauczycielki: Brygida Markowaka, Beata Sobolewska-Szulgasz i Bożena Pojawa. Szczególne podziękowania składamy ks. proboszczowi Lechowi Łubie za wsparcie finansowe kosztów podróży.
 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 73 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG