Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Kiermasz misyjny PDF Drukuj
altW dniu 23 października 2016 r. w kościele p.w. św. Kazimierza Królewicza uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami już po raz siódmy zorganizowali akcję charytatywną, której celem było zebranie pieniędzy na pomoc naszym kolegom adopcyjnym w Malawi. Członkowie Szkolnego Koła Caritas z Paniami katechetkami przygotowali „Bazarek misyjny”, w którym można było kupić domowe wypieki przygotowane przez rodziców dzieci. Nasza szkoła realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci od 2010 roku. Dzięki ofiarności uczestników akcji nasi szkolni przyjaciele będą mogli kontynuować naukę w nowym roku szkolnym. Podopieczni uczą się i mieszkają w stolicy kraju - Lilongwe. Wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w zbiórce serdecznie dziękujemy.
 
Otrzęsiny klas pierwszych 2016 PDF Drukuj
We środę (18.10.2016r.) w auli Szkoły Podstawowej odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Nasze "Kotki" musiały sprostać wielu zadaniom - kosmetycznym, fryzjerskim, plastycznym, sportowym. A na koniec "Kociaki pierwszaki" złożyły przysięgę:
"Ja, kot szarobury z ogonem zadartym do góry, wyżej niż Pałac Kultury, PRZYSIĘGAM !!! Nauczycieli słuchać dokładnie. Myć się, czesać i ubierać ładnie !! Miauczeć głośno i dosadnie !! Kota ogonem nie odwrócimy !!Słowa przysięgi wypełnimy!!"
Przysięga  pierwszoklasistów została przyjęta przez społeczność gimnazjum oraz Dyrekcję szkoły.
Do grona Rady Pedagogicznej zostali przyjęci nowi nauczyciele. Postawiono przed nimi "kwaśne" zadanie. Sok z cytryny nie stanowił problemu. Nowi nauczyciele, również złożyli PRZYSIĘGĘ - "Przysięgam przychodzić do szkoły: z uśmiechem na twarzy, z głową pełną pomysłów, iskrą w oku i pazurem do pracy."
Dyrekcja Zespołu Szkół nr 10 podziękowała pierwszoklasistom za zabawę i zaangażowanie i miłą zabawę, wręczając "słodkie upominki" każdej klasie pierwszej.
 
"Bądź na luzie - przebierz się" PDF Drukuj
Pierwsze przebrania w akcji "Bądź na luzie - przebierz się" już za nami.
Oto wyniki "Krawatowej i muszkowej" akcji:
I miejsce - klasa 3e
II miejsce ex aequo - klasa 2b i 2c
III miejsce - 1a
GRATULUJEMY
Zachęcamy do zabawy. Pokażcie, że jesteście na luzie !!!

 
Ślubowanie klas pierwszych PDF Drukuj
altFotorelacja TUTAJ
 
Spacer klasy 2c PDF Drukuj
altNie musieliśmy iść daleko, jesień znależliśmy tuż obok szkoły. Zrobimy albumy z liśćmi poznanych drzew a póżniej kolejne śniadanko własnoręcznie wykonane. Jem owoce, jem jarzyny, bo to same witaminy. II c warzywa je. Dzisiaj sałatki i surówki.alt
 
Nasi nauczyciele nagrodzeni PDF Drukuj
altZ okazji Dnia Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej wyróżnili suwalskich nauczycieli doceniając ich zangażowanie i długoletnią służbę. Miło nam poinformować że, w tym gronie znaleźli się również nauczyciele z naszej szkoły.

Nagrodę Prezydenta Miasta otrzymali:
1. Pani Katarzyna Bołtrukanis
2. Pani Małgorzata Koprowska
3. Pani Małgorzata Wysocka

Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymali:
1. Pani Agnieszka Chodkiewicz
2. Pan Marek Grzybowski
3. Pani Jolanta Klucznik
4. Pani Barbara Kopiczko
5. Pani Halina Korzun
6. Pani Jadwiga Michniewicz
7. Pani Marzenna Milewska
8. Pani Maria Murawko
9.Pani Halina Zaśkiewicz
10 Pan Artur Łabacz

 
"Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych" PDF Drukuj
W środę w Gimnazjum nr 7 miała miejsce akcja czytelnicza "Przyłapani z książką". Wszyscy, którzy tego dnia posiadali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej otrzymali drobne upominki. Akcję przeprowadziła pani Halina Gładkowska z uczennicami z koła czytelniczego. To nie była ostatnia taka akcja.
 
Kąciki czytelnicze PDF Drukuj
Na holach w Gimnazjum nr 7 zaaranżowano 3 kąciki czytelnicze. Na stolikach są dostępne czasopisma młodzieżowe oraz książki pozyskane w ramach akcji "Wędrująca książka". Warto tu na przerwach usiąść i zaczytać się.

Jeśli ktokolwiek z Was chciałby ofiarować książki, niech je przyniesie do biblioteki szkolnej.
 
Wycieczka do piekarni klasy IIIa PDF Drukuj
altDnia 13 października 2016r. pojechaliśmy na wycieczkę do piekarni „Cymes”. Na początku rozpoznawaliśmy rodzaje mąk, z których piecze się chleb. Następnie z panią kierownik poznawaliśmy kolejne etapy pieczenia chleba i bułeczek. Na koniec wycieczki otrzymaliśmy słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy kierownictwu piekarni,  za miłe przyjęcie nas i poczęstunek.
Uczniowie klasy III a
z wychowawczyniami

alt

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 73 z 113


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG