Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Do you speak English fluently? PDF Drukuj

altDnia 21.05.2015 odbył się konkurs leksykalno - gramatyczny z języka angielskiego „Do you speak English fluently?”.

W konkursie uczestniczyło 62 uczniów z klas 4-6.

 

Komisja w składzie:

1.     Dorota Karmiłowicz – przewodnicząca
2.     Bogusława Kalinowska – sekretarz
3.     Ewa Michniewicz – członek
 

Wyniki konkursu:

Więcej…
 
Mistrzostwa Suwałk z Matematyki PDF Drukuj

Dnia 25 maja 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się

MISTRZOSTWA SUWAŁK Z MATEMATYKI KLAS I GIMNAZJUM zorganizowane przez nauczycieli matematyki: panią Agnieszkę Chodkiewicz i pana Damiana Sołtysiuka. W konkursie uczestniczyło 35 uczniów z siedmiu suwalskich gimnazjów. Indywidualnie zwycięzcami zostały następujące osoby:

I miejsce   - Dawid Woźniak - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
II miejsce  - Sebastian Taraszkiewicz - Gimnazjum nr 6
III miejsce -
Aleksandra Jamróz - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
IV miejsce -
Bartosz Nowialis - Gimnazjum nr 7
IV miejsce -
Anita Strzyżewska - Gimnazjum nr 6
V miejsce -
Hubert Ziajka - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej
VI miejsce -
Grzegorz Zawadzki - Gimnazjum nr 7

Więcej…
 
Dzień Dobrych Uczynków PDF Drukuj

 

alt19 maja Dzień Dobrych Uczynków.Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka  karmy dla kotów i psów, gryzaczków, akcesorii do zabawyitp. dla  podopiecznych Fundacji „Zwierzęta niczyje”. Fundacja ta wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt. Panie w niej pracujące gościły już w klasach edukacji wczesnoszkolnej zachęcając dzieciaki do pomocy bezdomnym zwierzętom. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich działania właśnie poprzez akcję Dnia Dobrych Uczynków dla zwierząt. 

 Przekazanie zebranych darów serca odbyło się w klasie 0 „a”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom w imieniu przedstawicieli fundacji oraz potrzebujących zwierzaków.

alt

 
Klasa IV D realizuje projekt pt. „ Klasa dookoła obiektywu” PDF Drukuj

altKlasa IV d to klasa sportowa - siatkarska, gdzie wspólne działania są niezmiernie ważne. Poprzez sport, kulturę i historię w połączeniu z najnowszymi technologiami chcemy stworzyć film/reportaż o nas, dzięki temu poznać siebie, zintegrować się, wziąć na siebie odpowiedzialność za całą grupę, razem rozwiązywać problemy, wspierać się w trudnych sytuacjach oraz cieszyć wspólnymi sukcesami.

 alt

Dzięki wsparciu rodziców, wychowawcy- pani Marzenny Iwanowskiej oraz trenera – pana  Artura Łabacza przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.

Projekt składa się z dwóch części.

W sobotę 9.05.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach z edukacji filmowej prowadzonych przez naszą wychowawczynię. Poznaliśmy historię kinematografii, dowiedzieliśmy się, jakie elementy tworzą dzieło filmowe oraz jakim językiem posługują się twórcy filmu. Na przykładzie fragmentu filmu pt. „Opowieści z Narnii” obserwowaliśmy rodzaje zastosowanych planów filmowych, analizowaliśmy funkcję muzyki oraz ciekawe efekty specjalne.

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w czołówce w Polsce PDF Drukuj
 

altZnamy już wyniki rozegranych w marcu na terenie całej Polski I Rundy Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12, 13lat w Pływaniu.

W zawodach tych udział wzięli uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach startujący w barwach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk pod okiem terenerek pani Celiny Szmajdy i Katarzyny Salweckiej. Młodzi adepci pływania uplasowali się na wysokim 11 miejscu  spośród 187 klubów z całej Polski zdobywając 9948 punktów

 

Na wynik drużyny składają się dwa najlepsze rezultaty w każdej konkurencji, oto one:

alt

Więcej…
 
Wojna i okupacja PDF Drukuj

We wtorek, 12 maja, w naszej szkole odbył się wyjątkowy wieczór poetycki, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego pn. „Wojna i okupacja”, realizowanego w ramach działalności Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych. Założycielką Koła i pomysłodawczynią projektu jest pani Natalia Krejpcio, a jego członkami uczennice klas trzecich: Magdalena Pułtorak, Klaudia Falejczyk, Martyna Kadysz, Aleksandra Jachowicz, Kamila Kibitlewska oraz uczeń klasy drugiej - Damian Siejwa. Osoby te przez dziewięć miesięcy systematycznie spotykały się na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Często do późnych godzin wieczornych i podczas weekendów pracowali nad kolejnymi zagadnieniami. Na zajęciach poznawali historię Polski, począwszy od II wojny światowej, dzięki różnorodnym tekstom kultury: poezji, prozie i piosenkom lat wojennych, a także filmom i biografiom ówczesnych patriotów.

Więcej…
 
XIII Przegląd Małych Form Teatralnych PDF Drukuj
altDnia 14.05.2015 roku w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się XIII Przegląd Małych Form Teatralnych. Kolejny raz spotkaliśmy się, aby obejrzeć występy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Była to okazja do wspólnej zabawy i radosnego spędzenia czasu.
alt
 
NOC FILMOWA – POWRÓT DO DZIECIŃSTWA PDF Drukuj
08.05 – 09.05.2015 r.

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”

A guzik prawda J za oknami jasno, słońce pięknie świeci a my szykujemy się do kolejnej Nocy filmowej. Kotary J na okna, materace na podłogę, sprzęt już rozstawiony, muzyka gra i czekamy na pierwszych uczestników. Iiiiiiiii są. Rozkładają tobołki, śpiworki i przygotowują się na wspaniałe przeżycia. Najważniejsze aby humory dopisały.

A jakże zabawa była przednia. Wróciliśmy do zabaw z dzieciństwa. Na planszy od Twistera szaleliśmy do wyłonienia zwycięscy. Śmiechu i dziwnych pozycji ciała było wiele (lewa ręka na niebieski, prawa noga na żółty, prawa ręka na zielony a lewa ręka na czerwonym) Ojjjjjjj działo się i śmiechu było wiele.

Więcej…
 
Miejskie obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
W dniu 3 maja 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w obchodach 224rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość odbyła się na Placu J. Piłsudskiego przed konkatedrą św. Aleksandra w Suwałkach. Uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli we mszy świętej, a następnie złożyli kwiaty pod Dębem Wolności.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 76 z 100


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG