Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Klasa IV D realizuje projekt pt. „ Klasa dookoła obiektywu” PDF Drukuj

altKlasa IV d to klasa sportowa - siatkarska, gdzie wspólne działania są niezmiernie ważne. Poprzez sport, kulturę i historię w połączeniu z najnowszymi technologiami chcemy stworzyć film/reportaż o nas, dzięki temu poznać siebie, zintegrować się, wziąć na siebie odpowiedzialność za całą grupę, razem rozwiązywać problemy, wspierać się w trudnych sytuacjach oraz cieszyć wspólnymi sukcesami.

 alt

Dzięki wsparciu rodziców, wychowawcy- pani Marzenny Iwanowskiej oraz trenera – pana  Artura Łabacza przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.

Projekt składa się z dwóch części.

W sobotę 9.05.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach z edukacji filmowej prowadzonych przez naszą wychowawczynię. Poznaliśmy historię kinematografii, dowiedzieliśmy się, jakie elementy tworzą dzieło filmowe oraz jakim językiem posługują się twórcy filmu. Na przykładzie fragmentu filmu pt. „Opowieści z Narnii” obserwowaliśmy rodzaje zastosowanych planów filmowych, analizowaliśmy funkcję muzyki oraz ciekawe efekty specjalne.

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w czołówce w Polsce PDF Drukuj
 

altZnamy już wyniki rozegranych w marcu na terenie całej Polski I Rundy Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12, 13lat w Pływaniu.

W zawodach tych udział wzięli uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach startujący w barwach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk pod okiem terenerek pani Celiny Szmajdy i Katarzyny Salweckiej. Młodzi adepci pływania uplasowali się na wysokim 11 miejscu  spośród 187 klubów z całej Polski zdobywając 9948 punktów

 

Na wynik drużyny składają się dwa najlepsze rezultaty w każdej konkurencji, oto one:

alt

Więcej…
 
Wojna i okupacja PDF Drukuj

We wtorek, 12 maja, w naszej szkole odbył się wyjątkowy wieczór poetycki, który był podsumowaniem projektu edukacyjnego pn. „Wojna i okupacja”, realizowanego w ramach działalności Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych. Założycielką Koła i pomysłodawczynią projektu jest pani Natalia Krejpcio, a jego członkami uczennice klas trzecich: Magdalena Pułtorak, Klaudia Falejczyk, Martyna Kadysz, Aleksandra Jachowicz, Kamila Kibitlewska oraz uczeń klasy drugiej - Damian Siejwa. Osoby te przez dziewięć miesięcy systematycznie spotykały się na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych. Często do późnych godzin wieczornych i podczas weekendów pracowali nad kolejnymi zagadnieniami. Na zajęciach poznawali historię Polski, począwszy od II wojny światowej, dzięki różnorodnym tekstom kultury: poezji, prozie i piosenkom lat wojennych, a także filmom i biografiom ówczesnych patriotów.

Więcej…
 
XIII Przegląd Małych Form Teatralnych PDF Drukuj
altDnia 14.05.2015 roku w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się XIII Przegląd Małych Form Teatralnych. Kolejny raz spotkaliśmy się, aby obejrzeć występy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Była to okazja do wspólnej zabawy i radosnego spędzenia czasu.
alt
 
NOC FILMOWA – POWRÓT DO DZIECIŃSTWA PDF Drukuj
08.05 – 09.05.2015 r.

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie,
Co to będzie, co to będzie?”

A guzik prawda J za oknami jasno, słońce pięknie świeci a my szykujemy się do kolejnej Nocy filmowej. Kotary J na okna, materace na podłogę, sprzęt już rozstawiony, muzyka gra i czekamy na pierwszych uczestników. Iiiiiiiii są. Rozkładają tobołki, śpiworki i przygotowują się na wspaniałe przeżycia. Najważniejsze aby humory dopisały.

A jakże zabawa była przednia. Wróciliśmy do zabaw z dzieciństwa. Na planszy od Twistera szaleliśmy do wyłonienia zwycięscy. Śmiechu i dziwnych pozycji ciała było wiele (lewa ręka na niebieski, prawa noga na żółty, prawa ręka na zielony a lewa ręka na czerwonym) Ojjjjjjj działo się i śmiechu było wiele.

Więcej…
 
Miejskie obchody 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj
W dniu 3 maja 2015 roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w obchodach 224rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Uroczystość odbyła się na Placu J. Piłsudskiego przed konkatedrą św. Aleksandra w Suwałkach. Uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli we mszy świętej, a następnie złożyli kwiaty pod Dębem Wolności.

 
Turniej BRD - etap wojewódzki PDF Drukuj
Dnia 5.05.2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 pod opieką p. Marka Grzybowskiego wzięli udział w 38. Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - etap wojewódzki.
Do  turnieju przystąpiło 17 drużyn z województwa podlaskiego (68 zawodników).
Po zaciętej walce drużyna w składzie:
Urszula Grzymkowska, Paweł Senda, Karolina Szyszko i Miłosz Węgrzynowicz
zajęła drużynowo VII miejsce. Natomiast indywidualnie
Paweł Senda zajął I miejsce.

                                          Gratulujemy sukcesu!
 
Święto Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj

alt30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, poświęcony 224 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie klas Vd, Ve, VIc, VId szkoły podstawowej oraz IIIb gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek – pani Katarzyny Bołtrukanis, pani Agnieszki Romansewicz i pani Anny Bagińskiej przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Uświadomili również, jak bliskie jest nam słowo "Ojczyzna" współcześnie. Zaprezentowali także piękne patriotyczne wiersze i piosenki zwiazane z tym świętem.

alt

 
 
XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny Klas IV PDF Drukuj

alt

 Dnia 28.04.2015r. w naszej szkole odbył się XIX Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny KlasIV zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego: panią Beatę Zdancewicz i panią Marzennę Iwanowską. W konkursie udział wzięło 29 uczestników z siedmiu suwalskich szkół podstawowych. Zadaniem uczniów było napisanie trudnego dyktanda. Oto najlepsi z nich:

I miejsce  - Ewa Wojtanis     SP5

II miejsce – Kacper Gliniecki    SP11

III miejsce  - Eryk Kalinowski    SP6

IV miejsce – Martyna Jonio   SP6

V miejsce – Olga Wiszniewska   SP2
Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy.

W konkursie drużynowym zwyciężyli uczniowie ze  Szkoły Podstawowej nr 6 w Suwałkach, zdobywając tytuł Supermistrza Ortografii 2015 i Puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 80 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG