Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
"Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych" PDF Drukuj
W środę w Gimnazjum nr 7 miała miejsce akcja czytelnicza "Przyłapani z książką". Wszyscy, którzy tego dnia posiadali książki wypożyczone z biblioteki szkolnej otrzymali drobne upominki. Akcję przeprowadziła pani Halina Gładkowska z uczennicami z koła czytelniczego. To nie była ostatnia taka akcja.
 
Kąciki czytelnicze PDF Drukuj
Na holach w Gimnazjum nr 7 zaaranżowano 3 kąciki czytelnicze. Na stolikach są dostępne czasopisma młodzieżowe oraz książki pozyskane w ramach akcji "Wędrująca książka". Warto tu na przerwach usiąść i zaczytać się.

Jeśli ktokolwiek z Was chciałby ofiarować książki, niech je przyniesie do biblioteki szkolnej.
 
Wycieczka do piekarni klasy IIIa PDF Drukuj
altDnia 13 października 2016r. pojechaliśmy na wycieczkę do piekarni „Cymes”. Na początku rozpoznawaliśmy rodzaje mąk, z których piecze się chleb. Następnie z panią kierownik poznawaliśmy kolejne etapy pieczenia chleba i bułeczek. Na koniec wycieczki otrzymaliśmy słodką niespodziankę. Bardzo dziękujemy kierownictwu piekarni,  za miłe przyjęcie nas i poczęstunek.
Uczniowie klasy III a
z wychowawczyniami

alt

 
"Droga donikąd" PDF Drukuj
12.10.2016r odbył się spektakl pt: „Droga donikąd” przedstawiony przez animatorów z Teatru Profilaktycznego Edukacja i Animacja ,,Magik” z Białegostoku. Obejrzeli go uczniowie klas 6 oraz uczniowie klas gimnazjalnych.

Istotną częścią przedstawienia było ukazanie źródeł zagrożenia oraz wskazanie sposobów na przeciwstawienie się agresywnej ofercie rynku narkotykowego. Treść spektaklu dotyczyła życia młodej dziewczyny uwikłanej w uzależnienie od narkotyków.

Pomysł przedstawienia oparty był na formule połączenia teatru tradycyjnego, gdzie podstawowym znakiem wyrazu był język oraz teatru cienia i pantomimy. Podczas spektaklu sceny teatru cieni przeplatane były scenami dialogowymi, ale wszystko miało wymiar symboliczny i prowadził do refleksji nad ograniczeniami, wolną wolą, wolnością i samoświadomością jednostki ludzkiej.
 
Dzień Nauczyciela - fotorelacja PDF Drukuj

Więcej zdjęć TUTAJ

 
Zasady płatności za uszkodzone, zniszczone lub niezwrócone podręczniki PDF Drukuj
Uprzejmie przypominamy dyrektorom i rodzicom zasady płatności za podręczniki - zapewnione przez MEN i pochodzące z dotacji celowej.

W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia:

1. Podręcznika do klasy I, II i III zapewnionego przez Ministra Edukacji Narodowej szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu:

. kwoty 4,34 zł za każdą z czterech części "Naszego elementarza" do klasy I szkoły podstawowej;
Więcej…
 
Nasza Pani Bożenka nagrodzona! PDF Drukuj
14 września Wojewoda nagrodził podlaskie organizacje pozarządowe
Konkurs Inicjatywa Społeczna Roku, skierowany jest do organizacji pozarządowych działających aktywnie na terenie woj. podlaskiego. Jego celem jest promowanie działań aktywizujących społeczność lokalną i przyczyniających się do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, przedsięwzięć i zasad współżycia społecznego.
               Wyróżnienie Specjalne – za całokształt wieloletniej pracy na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego w woj. podlaskim - otrzymała pani Bożena Pojawa, nauczycielka religii w naszej szkole, harcmistrzyni Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, od ponad 20 lat liderka środowiska harcerskiego swojej organizacji w województwie podlaskim.
 
Kreatywne Suwałki PDF Drukuj

Dnia 13.09.2016r. klasy VIB oraz IVE uczestniczyły w wycieczce do Suwalskiego Parku Naukowo-Technologicznego i wzięły udział w programie ,,Kreatywne Suwałki”.  Klasy zaczerpnęły nowej wiedzy z wystawy ,,Eksperymentuj i Pokaz Muzyka z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie”. Uczennica Zofia Warczyńska wygrała MP3 za ułożenie hasła promującego szkołę, które brzmiało:

,,Gdy do sportu czujesz chęć,

do Dziesiątki szybko pędź!

Orlik, basen, duże hale,

Zdobywamy tu medale!”.


 
Sprzątanie świata PDF Drukuj

altKlasa 5B wzięła udział w akcji „Sprzątanie Świata” na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Sprzątanie rozpoczęliśmy od Góry Cisowej, później doszliśmy do młyna w Udziejku. Najwięcej znalezionych przez nas śmieci stanowiły opakowania po napojach, których czas rozkładu jest bardzo długi. Wędrówka nieco nas zmęczyła, ale szybko zregenerowaliśmy siły przy ognisku w Turtulu. Tu podczas zabaw pokonaliśmy więcej kilometrów niż na trasie sprzątania. Dziękujemy pracownikom parku za wszystkie atrakcje i upominki. Do zobaczenia za rok.

W dniu 16 09 2016r. uczniowie klasy VI b uczestniczyli w sprzątaniu Wigierskiego Parku Narodowego. Przy okazji zwiedzili ścieżki edukacyjne i wystawę okazów ryb, ptactwa i ssaków żyjących na terenie parku. Na koniec wspólnie z opiekunami bawili się przy ognisku.
alt alt alt alt alt


 
« pierwszapoprzednia71727374757677787980następnaostatnia »

Strona 74 z 114


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG