Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
KOLORYT ALFREDA WIERUSZA – KOWALSKIEGO PDF Drukuj
alt16.04.2015r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu KOLORYT ALFREDA WIERUSZA – KOWALSKIEGO zorganizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Suwałkach. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było napisanie wiersza, listu, kartki z pamiętnika, eseju (w zależnośći od kategorii wiekowej). Prace musiały być oczywiście związane z twórczością suwalskiego malarza.
Uchwałą Rady Miejskiej rok 2015 ustanowiony został rokiem Alfreda Wierusza – Kowalskiego.

alt


Więcej…
 
Pomoc na rzecz Świetlicy Środowiskowej Sióstr Terezjanek PDF Drukuj
altSamorządy Uczniowskie klas I – III, IV – VI oraz gimnazjum zaangażowały się w rozprowadzanie i sprzedaż  gipsowych figurek „cegiełek” na rzecz rozbudowy Świetlicy Środowiskowej im. Dzieciątka Jezus w Suwałkach.

Zostały zebrane nastepujące kwoty:
0-III - 545 zł
IV-VI - 204 zł
I-III gimnazjum - 92 zł

Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc i serce.


 
How much do you know about Great Britain & the USA? PDF Drukuj
altEtap szkolny Międzyszkolnego Konkursu

„How much do you know about Great Britain & the USA?”

Komisja:

Bogusława Kalinowska – przewodnicząca

Ewa Michniewicz – sekretarz

Małgorzata Krzesińska – członek

 

Konkurs odbył się dn. 14.04.2015r w Szkole Podstawowej Nr 10 w Suwałkach. W konkursie uczestniczyło 24 uczniów z klas 4-6.

Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 5 uczniów z najwyższym wynikiem.

 

Lp.

Imię i nazwisko

Klasa

Punkty

Nauczyciel uczący

1.

Natalia Szczęsna

6c

23

Dorota Karmiłowicz

2.

Paweł Senda

6b

21

Dorota Karmiłowicz

3.

Urszula Grzymkowska

6d

20

Ewa Michniewicz

4.

Michał Aleksandrowicz

5d

20

Iwona Wiszniewska

5.

Dominika Siłkowska

6d

19

Ewa Michniewicz

 

 
LAUREACI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2014/2015 PDF Drukuj


  altWojewódzki Konkurs Języka Polskiego:


  1. Izabela Wojdat– kl. VI C – n-l  przygotowujący –Bożena Fabisiak
  2. Maryla Perkowska  – kl. VI C –  n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak
  3. Urszula Grzymkowska  – kl. VI D – n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak
  4. Dominika Siłkowska – kl. VI D – n-l  przygotowujący – Bożena Fabisiak

 

 
 

 

 Wojewódzki Konkurs Matematyczny:

1.  Izabela Wojdat - kl. VI C – n-l  przygotowujący – Jolanta Matyszczyk

 

 

Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

1.    1.  Izabela Wojdat – kl. VI C  – n-l  przygotowujący – Małgorzata Nesteruk

 

 

Więcej…
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj
 9 kwietnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 3 Gimnazjum nr 5 w Suwałkach odbył się  IX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej ku czci Jana Pawła II. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice klasy I e: Weronika Andruszkiewicz, Urszula Miszkiel, Magdalena Zygmunt oraz Kamila Kibitlewska.  - uczennica klasy III a, która recytowała wiersz „Późniejsze rozpamiętywanie spotkania” Jana Pawła II. Jury wysoko oceniło recytację i interpretację naszej uczennicy,  która w tej rywalizacji zajęła I miejsce.
Serdecznie gratulujemy!
 
Ankieta PDF DrukujAnkieta dotycząca potrzeb i oczekiwań wobec świetlicy szkolnej.doc

 
Konkurs Informatyczny TIK?-TAK! PDF Drukuj

Wszystkich zainteresowanych uczniów naszego gimnazjum zapraszamy do udziału w kolejnej edycji V Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK?-TAK!”, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Celem Konkursu jest rozwijanie zainteresowań informatycznych i przygotowanie młodzieży do funkcjonowania w zinformatyzowanym społeczeństwie.Udział w konkursie dla uczniów jest bezpłatny i dobrowolny.
Konkurs, o zasięgu ogólnopolskim, przeprowadzony będzie w trzech etapach:
– etap szkolny: 13-17 kwietnia 2015,
– etap regionalny: 28 kwietnia 2015,
– finał 12 maja 2015 w Warszawie, podczas obchodów Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego.

regulamin konkursu
zgoda rodziców.pdf
 

 
"Zaświeć się niebiesko dla autyzmu" PDF Drukuj

W ramach Światowego Dnia Autyzmu obchodzonego 2 kwietnia Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 1 wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci "Jesteśmy Razem" zorganizował i przeprowadził II edycję konkursu plastycznego "Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu" pt: Stacja: AUTYZM”.

Do komisji wpłynęło 118 prac z całej Polski – z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, między innymi  prace uczennic z naszej szkoły: Natalii Gałażyn Ia, Katarzyny Trusiło Ia, Moniki Pacewicz Ia, Karoliny Olszewskiej IIIb oraz Sylwii Franke IIIb.

Wśród nagrodzonych w kategorii gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych znalazły się prace:

Katarzyny Trusiło I miejsce
Natalii Gałażyn II miejsce

Sylwii Franke III miejsce

Prace zostały wykonane pod kierunkiem p. Joanny Karczewskiej. Nagrodzone prace można obejrzeć w Galerii Jednego Obrazu Suwalskiego Ośrodka Kultury na placu J. Piłsudskiego, przy parku Konstytucji 3 Maja w Suwałkach w kwietniu.

 GRATULUJEMY NASZYM ARTYSTKOM!  Życzymy dalszych sukcesów! 
 
"Kamienie rzucane na szaniec" PDF Drukuj
W czwartek, 2 kwietnia, odbyła się na terenie naszego miasta III Gra Miejska "Kamienie rzucane na szaniec" zorganizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego. Z inicjatywy uczniów w wydarzeniu tym postanowili wziąć udział członkowie Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych, prowadzonego przez panią Natalię Krejpcio. Aby wziąć udział w tej fascynującej przygodzie należało stworzyć patrol, znaleźć dorosłego opiekuna, nadać sobie nazwę, opracować plan działania podczas gry, a także ułożyć piosenkę lub wiersz o tematyce wojennej. Gra miejska była inspirowana lekturą "Kamienie na szaniec", toteż uczniowie przypomnieli sobie treść książki i przestudiowali życiorysy jej bohaterów. Ostatecznie patrol reprezentujący naszą szkołę nadał sobie nazwę "Kajman" od drugiego pseudonimu Tadeusza Zawadzkiego "Zośki". Przygotowania do gry odbywały się na zajęciach SKIP i wspaniale wprowadziły wszystkich w klimat II wojny światowej. Bardzo miło nam poinformować, że patrol "Kajman" WYGRAŁ III Grę Miejską "Kamienie rzucone na szaniec" bezkonkurencyjnie zostawiając w tyle 11 innych drużyn, które w większości tworzyli harcerze. Ponadto w konkursie wiersza i piosenki patriotycznej "Kajman" zajął III miejsce! Udział w tym wydarzeniu przyniósł wszystkim wspaniałe, niezapomniane emocje i ogromną satysfakcję, bowiem członkowie drużyny wykazali się podczas zadań niezwykłą kreatywnością, poświęceniem, wiedzą i umiejętnością współpracy. Jesteśmy przekonani, że udział w tej grze stanie się tradycją naszego koła naukowego. Uczniowie Szkolnego Koła Inicjatyw Polonistycznych biorący udział w III Grze Miejskiej "Kamienie rzucane na szaniec": Magdalena Pułtorak, Aleksandra Jachowicz, Klaudia Falejczyk, Martyna Kadysz (wszystkie z klasy III b) oraz Damian Siejwa (klasa II a) wraz z opiekunką Natalią Krejpcio.
 
« pierwszapoprzednia61626364656667686970następnaostatnia »

Strona 70 z 91


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG