Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom PDF Drukuj
W związku z obchodami Roku Juliana Tuwima uczniowie Gimnazjum nr 7 pod kierunkiem Haliny Gładkowskiej przygotowali akcję „Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom”. Uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 10 obejrzeli widowisko pt. „Wierszykarnia Juliana Tuwima”. Wiersze takie jak: „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski, Okulary”, „Murzynek Bambo”, „Ptasie radio” - dzieci przyjmowały z entuzjazmem i radością. Wiersz „Rzepka” został przedstawiony z udziałem rekwizytów; do zabawy włączyły się małe dzieci. Inscenizacja miała miejsce w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10.

 
Wyniki VIII Konkursu Informatycznego Bóbr PDF Drukuj

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu  z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.
Zainteresowanych zapraszamy na stronę: www.bobr.edu.pl


W szkole najlepiej napisali:

Więcej…
 
Nagrody w konkursie fotograficznym PDF DrukujUczniowie klasy VI dwraz z wychowawczynią panią Marzeną Iwanowską włączyli się w obchody 60. rocznicy śmierci Juliana Tuwima zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach.  Chłopcy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Spóźniony słowik. Skrzydlaci przyjaciele
w obiektywie”,
w którym zdobyli wysokie lokaty:


Krzysztof Szymaniak - II miejsce
Bartosz Nowialis – wyróżnienie


Prace zwycięzców można oglądać w galerii „Na schodach”w suwalskiej bibliotece.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
XV Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj

18 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – Alicję Rudziewicz i Katarzynę Bołtrukanis. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-III.

Wyniki konkursu:

I – Kamila Kibitlewska, klasa II a,

I – Oskar Jakubanis, klasa IIIe,

II – Zuzanna Witek, klasa IIId,

II - Kamil Plaga, klasa I d,

III – Klaudia Chalecka, klasa III b.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w klasach zerowych PDF Drukuj


Z tej to właśnie okazji 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego ulubionego misia. Cały dzień wypełniony był wspólnymi zabawami oraz czytaniem książek o przygodach sławnych misiów. Dzieci wykonały misiowe maski oraz wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś”. Świętowanie nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku - kropelki miodu oraz misiowych żelków.

Laureatami konkursu zostali: Grzegorz Gorszewski z klasy 0a, Wiktoria Gieniul z klasy 0b oraz Veronica Zarnowska z klasy 0c. Gratulujemy!


Więcej =>>

 
To nie jest choroba zakaźna PDF Drukuj

Główny Inspektor Sanitarny

Szanowni Państwo

 

W związku z podnoszonymi przez środowisko rodziców oraz pojawiającymi się w mediach komentarzami związanymi z rozpowszechnieniem wszawicy w szkołach i jej zwalczaniem, przekazuję następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

            Wszawica, zaliczana pod względem medycznym do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi, nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych

więcej =>>

*  * * * * * *
Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Wszawica zaliczana jest do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi i nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych stanowiącym załącznik do obowiązującej ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. nr 234, poz. 1570 z późn. zm.). Wynika to z faktu, że

więcej =>>

 
Mistrzostwa Suwałk w Futsalu Chłopców PDF Drukuj
Z udziałem siedmiu drużyn w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Mistrzostwa Suwałk w futsalu chłopców Gimnazjów. Zwyciężyli faworyci, czyli chłopcy z Naszego Gimnazjum, którzy w finale pokonali kolegów z Gimnazjum nr 6. Te dwa zespoły reprezentować będą Suwałki w półfinale wojewódzkim. Królem strzelców został Maciej Janczulewicz PG 7 - 17 goli a najlepszym zawodnikiem turnieju - Wojciech Bil z PG 7. Oprócz wyróżnionych Naszą Szkołę reprezentowali: Krzysztof Sztukowski, Tomasz Rytelewski, Karol Zdanewicz, Mateusz Rojek, Hubert Maksimowicz, Krystian Sitko, Adrian Piekarski, Arkadiusz Dzikielewski.
Więcej…
 
Szlachetna Paczka PDF Drukuj
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu SZLACHETNA PACZKA.
Jest to ogólnopolski projekt, który dociera do rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych choroba lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.
W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina.
Wśród takich rodzin jest również rodzina uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyłączysz się do nas i pomożesz nam sprawić, by w ich domu zagościła prawdziwa radość.
Więcej…
 
Nasi siatkarze w Wałczu PDF Drukuj
W dniach 15-17 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu odbył  się III Ogólnopolski Turniej w Mini Siatkówce Chłopców.
Impreza, jak co roku, zgromadziła jedne z najlepszych drużyn mini siatkówki chłopców z terenu całej Polski. Suwałki reprezentował SUKSS – uczniowie V klasy o profilu piłka siatkowa z Zespołu Szkól Nr 10. Nasi zawodnicy  pokonali ponad 500 km w jedną stronę, aby przez trzy dni walczyć w Wałczu o zwycięstwo. Nikt nie ukrywał, że towarzyski turniej stanowi ostatni sprawdzian przez rozgrywkami Kinder+Sport. Dlatego wszyscy przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, aby walczyć na 100% swoich możliwości.
W turnieju udział wzięło 36 zespołów. Rozegranych zostało 396 meczów na sześciu  boiskach.
SUKSS wygrywając  18  spotkań i przegrywając 4 zajął ostatecznie wysokie V miejsce. Nasi zawodnicy pokonali między innymi  silne drużyny z Gdańska, Warszawy , Bydgoszczy, Milicza,   Białegostoku  i  Szczecina. Turniej wygrała drużyna ze Zbąszynka przed Lęborkiem i Grudziądzem.
Suwałki reprezentowali: Michał Jarmołowski, Adrian Żukowaski, Oskar Chwieduk, Hubert Krupa, Miłosz Jaśkiewicz, Bartosz Pawluczyk, Albert Panasiewicz, Mateusz Rojek.

 
« pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia »

Strona 100 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG