Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Aktualności
Mistrzostwa Suwałk w Futsalu Chłopców PDF Drukuj
Z udziałem siedmiu drużyn w Zespole Szkół nr 6 odbyły się Mistrzostwa Suwałk w futsalu chłopców Gimnazjów. Zwyciężyli faworyci, czyli chłopcy z Naszego Gimnazjum, którzy w finale pokonali kolegów z Gimnazjum nr 6. Te dwa zespoły reprezentować będą Suwałki w półfinale wojewódzkim. Królem strzelców został Maciej Janczulewicz PG 7 - 17 goli a najlepszym zawodnikiem turnieju - Wojciech Bil z PG 7. Oprócz wyróżnionych Naszą Szkołę reprezentowali: Krzysztof Sztukowski, Tomasz Rytelewski, Karol Zdanewicz, Mateusz Rojek, Hubert Maksimowicz, Krystian Sitko, Adrian Piekarski, Arkadiusz Dzikielewski.
Więcej…
 
Szlachetna Paczka PDF Drukuj
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu SZLACHETNA PACZKA.
Jest to ogólnopolski projekt, który dociera do rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych choroba lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.
W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina.
Wśród takich rodzin jest również rodzina uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyłączysz się do nas i pomożesz nam sprawić, by w ich domu zagościła prawdziwa radość.
Więcej…
 
Nasi siatkarze w Wałczu PDF Drukuj
W dniach 15-17 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu odbył  się III Ogólnopolski Turniej w Mini Siatkówce Chłopców.
Impreza, jak co roku, zgromadziła jedne z najlepszych drużyn mini siatkówki chłopców z terenu całej Polski. Suwałki reprezentował SUKSS – uczniowie V klasy o profilu piłka siatkowa z Zespołu Szkól Nr 10. Nasi zawodnicy  pokonali ponad 500 km w jedną stronę, aby przez trzy dni walczyć w Wałczu o zwycięstwo. Nikt nie ukrywał, że towarzyski turniej stanowi ostatni sprawdzian przez rozgrywkami Kinder+Sport. Dlatego wszyscy przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, aby walczyć na 100% swoich możliwości.
W turnieju udział wzięło 36 zespołów. Rozegranych zostało 396 meczów na sześciu  boiskach.
SUKSS wygrywając  18  spotkań i przegrywając 4 zajął ostatecznie wysokie V miejsce. Nasi zawodnicy pokonali między innymi  silne drużyny z Gdańska, Warszawy , Bydgoszczy, Milicza,   Białegostoku  i  Szczecina. Turniej wygrała drużyna ze Zbąszynka przed Lęborkiem i Grudziądzem.
Suwałki reprezentowali: Michał Jarmołowski, Adrian Żukowaski, Oskar Chwieduk, Hubert Krupa, Miłosz Jaśkiewicz, Bartosz Pawluczyk, Albert Panasiewicz, Mateusz Rojek.

 
Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej PDF Drukuj
5 października 2013r. w galerii „Na marmurach” Suwalskiego Ośrodka Kultury odbył się wernisaż i podsumowanie Przeglądu Dziecięcej Twórczości Plastycznej pt: „O Alfredzie jak stał się malarzem”. Tegoroczny przegląd za cel obrał artystyczne życie Alfreda Wierusza- Kowalskiego, znakomitego malarza, który we wczesnym dzieciństwie wędrował szlakami Suwalszczyzny, a później jako dorosły artysta utrwalił na płótnach wiele scen zapamiętanych z tamtego okresu.
Udział w wernisażu wzięły dzieci w wieku od 5 do 15 lat, między innymi uczennica kl. IIb Sylwia Franke. Praca Sylwii zdobyła III miejsce w kategorii wiekowej 13- 15 lat.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
 
MISTRZOSTA SUWAŁK w piłce siatkowej chłopców gimnazjum PDF Drukuj
W dniach 12-14.11.2013r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Suwałk Szkół Gimnazjalnych  w piłce siatkowej chłopców. W rozgrywkach udział  wzięło 7 drużyn: Gimnazjum nr 1 Suwałki, Gimnazjum nr 3 Suwałki, Gimnazjum nr 4 Suwałki, Gimnazjum nr 5 Suwałki, Gimnazjum nr 6 Suwałki, Gimnazjum nr 7 Suwałki i Gimnazjum Raczki. Eliminacje rozegrane zostały w dwóch grupach wyłonionych w drodze losowania, systemem „każdy z każdym”. Do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.
Ostatecznie drużyna naszego gimnazjum wywalczyła I miejsce, zdobywając tytuł mistrzowski. Na II miejscu podium znalazło się Gimnazjum nr 4, a na III Gimnazjum Raczki.
Najlepszym  zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Krupiński uczeń naszego gimnazjum.
Bardzo miłą niespodzianką było również ufundowanie przez organizatorów mini statuetek dla najlepszych zawodników z każdego zespołu. W drużynie Gimnazjum nr 7 to wyróżnienie otrzymał Karol Duda.
Serdecznie gratulujemy trenerowi i zawodnikom!
 
Miejskie uroczystości z okazji Święta Niepodległości PDF Drukuj

W miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości, dnia 11 listopada 2013r wzięła udział delegacja uczniów Zespołu Szkół nr 10, Gimnazjum nr 7 z klasy III A .

   Uroczystości rozpoczęły się mszą święta za Ojczyznę w konkatedrze z udziałem kompanii honorowej wojska, pocztów sztandarowych, kombatantów i władz miasta. W południe pod pomnikiem Polskiej Organizacji Wojskowej, na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej odbył się apel pamięci, salwa honorowa i złożenie kwiatów na grobach nieznanych żołnierzy.
 
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze PDF Drukuj

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

  

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.

 
Święto Niepodległości w naszej szkole PDF Drukuj

Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy Koncertem Pieśni Legionowej, przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Bagińskiej i pani Marzeny Iwanowskiej.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołałysłowa pieśni patriotycznych tamtego okresu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem śpiewali wesołe piosenki o ułanach przeplatane melancholijnymi pieśniami o Wodzu Piłsudskim, Pierwszej Brygadzie czy strzelcach piechoty.

Pięknie zaprezentowane pieśni dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i radości.

                   Gratulujemy wykonawcom!

 
Mojej Ojczyźnie PDF Drukuj


Dnia 8.11.2013r. w naszym gimnazjum odbył się montaż słowno - muzyczny ,,Mojej Ojczyźnie". W apelu wzięła udział młodzież z klasy IIb, która przygotowywała się pod opieką p. B. Markowskiej i p. J. Michniewicz


 
« pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia »

Strona 97 z 100


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG