Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Aktualności
Szlachetna Paczka PDF Drukuj
W tym roku przyłączyliśmy się do akcji Szlachetna Paczka.
Obdarowana rodzina składa serdeczne podziękowania wszystkim uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
{gallery}fotogal13_14/gim13_14/18_szlpacz{/gallery}


 
Podsumowanie Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj
 Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w kampanii przeciw przemocy "BIAŁA WSTĄŻKA". 6 grudnia 2013r. miało miejsce uroczyste podsumowanie działań przeprowadzonych w ramach tego przedsięwzięcia. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i fotograficznego, a także ogłoszenie wyników wyborów "Dżentelmena Szkoły" na poszczególnych poziomach.
        Uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek - opiekunek Samorządu Uczniowskiego przygotowali pantomimę na podstawie bajki terapeutycznej pt. "Kamień i łódka". Rolę lektorów przyjęli nauczyciele, którzy wystąpili razem z uczniami, użyczając młodym aktorom swojego głosu.
       Rozegrany został także mecz piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie, podczas którego zawodnicy wystąpili z symboliczną białą wstążką przypiętą do stroju.

 
Przyłączamy się do IV Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj
"Przemoc jest orężem ludzi słabych" – słowa te są mottem tegorocznej kampanii "BIAŁA WSTĄŻKA", do której nasze miasto przyłączyło się już czwarty raz. Trwa ona od 25 listopada do 10 grudnia 2013r.

Kampania "Biała Wstążka" została zainicjowana w 1991r. przez grupę mężczyzn w Kanadzie, w drugą rocznicę masakry w Montrealu. 6 grudnia 1989 r. w budynku tamtejszej politechniki mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób, ponieważ – jak tłumaczył – kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. Dwa lata po tych wydarzeniach przypięta na piersi biała wstążka stała się symbolem sprzeciwu mężczyzn wobec przemocy stosowanej względem kobiet. Obecnie kampania organizowana jest w ponad 50 krajach. Polska jest jednym z nich.
Więcej…
 
Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom PDF Drukuj
W związku z obchodami Roku Juliana Tuwima uczniowie Gimnazjum nr 7 pod kierunkiem Haliny Gładkowskiej przygotowali akcję „Gimnazjaliści czytają młodszym kolegom”. Uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej nr 10 obejrzeli widowisko pt. „Wierszykarnia Juliana Tuwima”. Wiersze takie jak: „Lokomotywa”, „Słoń Trąbalski, Okulary”, „Murzynek Bambo”, „Ptasie radio” - dzieci przyjmowały z entuzjazmem i radością. Wiersz „Rzepka” został przedstawiony z udziałem rekwizytów; do zabawy włączyły się małe dzieci. Inscenizacja miała miejsce w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 10.

 
Wyniki VIII Konkursu Informatycznego Bóbr PDF Drukuj

Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu  z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

Zasady konkursu są podobne do zasad bardzo popularnego w szkołach konkursu matematycznego Kangur. Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół.
Zainteresowanych zapraszamy na stronę: www.bobr.edu.pl


W szkole najlepiej napisali:

Więcej…
 
Nagrody w konkursie fotograficznym PDF DrukujUczniowie klasy VI dwraz z wychowawczynią panią Marzeną Iwanowską włączyli się w obchody 60. rocznicy śmierci Juliana Tuwima zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach.  Chłopcy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Spóźniony słowik. Skrzydlaci przyjaciele
w obiektywie”,
w którym zdobyli wysokie lokaty:


Krzysztof Szymaniak - II miejsce
Bartosz Nowialis – wyróżnienie


Prace zwycięzców można oglądać w galerii „Na schodach”w suwalskiej bibliotece.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
XV Szkolny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj

18 listopada 2013r. w naszej szkole odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski poświęcony poezji Juliana Tuwima zorganizowany przez nauczycielki języka polskiego – Alicję Rudziewicz i Katarzynę Bołtrukanis. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-III.

Wyniki konkursu:

I – Kamila Kibitlewska, klasa II a,

I – Oskar Jakubanis, klasa IIIe,

II – Zuzanna Witek, klasa IIId,

II - Kamil Plaga, klasa I d,

III – Klaudia Chalecka, klasa III b.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej…
 
Dzień Pluszowego Misia w klasach zerowych PDF Drukuj


Z tej to właśnie okazji 25 listopada wszystkie dzieci przyniosły do szkoły swojego ulubionego misia. Cały dzień wypełniony był wspólnymi zabawami oraz czytaniem książek o przygodach sławnych misiów. Dzieci wykonały misiowe maski oraz wzięły udział w konkursie plastycznym „Mój przyjaciel miś”. Świętowanie nie mogło obyć się bez słodkiego poczęstunku - kropelki miodu oraz misiowych żelków.

Laureatami konkursu zostali: Grzegorz Gorszewski z klasy 0a, Wiktoria Gieniul z klasy 0b oraz Veronica Zarnowska z klasy 0c. Gratulujemy!


Więcej =>>

 
To nie jest choroba zakaźna PDF Drukuj

Główny Inspektor Sanitarny

Szanowni Państwo

 

W związku z podnoszonymi przez środowisko rodziców oraz pojawiającymi się w mediach komentarzami związanymi z rozpowszechnieniem wszawicy w szkołach i jej zwalczaniem, przekazuję następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

            Wszawica, zaliczana pod względem medycznym do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi, nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych

więcej =>>

*  * * * * * *
Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Wszawica zaliczana jest do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi i nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych stanowiącym załącznik do obowiązującej ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. nr 234, poz. 1570 z późn. zm.). Wynika to z faktu, że

więcej =>>

 
« pierwszapoprzednia919293949596979899100następnaostatnia »

Strona 96 z 100


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG