Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Błąd
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
 • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG
 • JW_SIG_PRG
 • Aktualności
  "Woda w kadrze" PDF Drukuj


  12 czerwca 2014r. w Zespole Szkół nr 4 w Suwałkach odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie fotograficznym "Woda w kadrze".
  NASZE LAUREATKI:

  III miejsce - Sara Łoboda (3d) zdjęcie nr1
  wyróżnienie - Patrycja Martynko (3d) zdjęcie nr 2
  Zdjęcia zostały wykonane pod kierunkiem p. Moniki Kudela oraz p. Joanny Karczewskiej.  Więcej…
   
  III miejsce w Supergłowie … PDF Drukuj

  Niezmiernie miło jest nam poinformować, że  w XXIII edycji konkursu Supergłowa Suwalskich Gimnazjów, który odbył się 10 czerwca w Gimnazjum nr 6 im. Jana Pawła II w Suwałkach, nasza uczennica BEATA MICHALUK z klasy II C, zajęła wysokie III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

  Zdjęcia pochodzą ze strony Gimnazjum nr 6 w Suwałkach

  {gallery}fotogal13_14/gim13_14/34_supergowa{/gallery}

   
  I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II PDF Drukuj


  3 czerwca w Gimnazjum nr 2 w Suwałkach odbył się I Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II. Nasza uczennica Agnieszka Turowicz z  klasy II A, zajęła III miejsce.


  Serdecznie gratulujemy.   
  Siatkarze z IV d medalistami mistrzostw województwa PDF Drukuj


  Adrian Andruszkiewicz, Łukasz Jurewicz i  Patryk Ostaszewski
  ( kl.III ), wywalczyli złoty medal mistrzostw województwa podlaskiego w minisiatkówce chłopców „dwójek” (klasa IV) Kinder+Sport . Brąz przypadł Jakubowi Mellerowi, Kacprowi Chmielewskiemu i Hubertowi Orłowskiemu. Oba suwalskie zespoły awansowały do finału Mistrzostw Polski, które odbędą się 3-6 lipca w Drzonkowie.

   
  Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego PDF Drukuj
  {gallery}fotogal13_14/sp13_14/29_igrzyska{/gallery}

  W dniu 7.06 odbył się Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy sportowej o profilu lekka atletyka oraz uczniowie z innych klas.

  Najlepsze wyniki osiągnęli:

  Marcin Miszkiel, który zdobył złoto na dystansie 60 metrów z czasem 7,65 oraz srebro w skoku w dal. Kolejnym dwukrotnym medalistą został Dawid Dzierżyk zdobywając srebro na 200m. i brąz w skoku wzwyż. Należy dodać, że wszyscy trzej uczestnicy pokonali wysokość 150 cm i niestety Dawid przegrał tylko w ilości niezaliczonych prób na poprzedniej wysokości. Sebastian Jaroszczuk zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą, do złota dla Sebastiana zabrakło tylko 4 cm. Ukończył rywalizację z znakomitym wynikiem 12,14 m. W rzucie oszczepem bardzo dobry start zanotowała Wiktoria Kisłowska, która w  zajęła 5 miejsce. Sztafeta dziewcząt w składzie Wiktoria Cherubin, Zuzanna Dzienisiewicz, Weronika Andruszkiewicz oraz Wiktoria Kisłowska zajęła 8 miejsce w województwie. Dziewczyny ustaliły swój najlepszy wynik w obecnym sezonie 34,34. 9 miejsce w biegu na 600 metrów zajęła Joanna Ciruk. Ostatnią konkurencją była sztafeta 4x60 m chłopców, w której głównym faworytem do zwycięstwa byli reprezentanci naszej szkoły. Sztafeta wystąpiła w składzie: Sebastian Jaroszczuk, Jakub Żuchowski, Dawid Dzierżyk, Marcin Miszkiel. Chłopcy nie zawiedli i zdobyli złoty medal osiągając znakomity czas 31,43. Podsumowaniem zawodów było zdobycie drugiego miejsca drużynowo  w województwie podlaskim w kategorii chłopców.  Opiekunem był Rafał Gwiazdowski

   
  Zmiany na sprawdzianie od 2015 roku PDF Drukuj

   

  Minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podpisała 25 kwietnia 2013 r. znowelizowane rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Określa ono nowe zasady przeprowadzania sprawdzianu i egzaminu maturalnego począwszy od 2015 r.

  więcej>> zmiany.doc

   
  II marsz z okazji Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych PDF Drukuj

  27 maja 2014 r. uczniowie z ZS nr 10 wzięli  udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Integrując się z innymi placówkami przemaszerowali ulicami Suwałk w  II Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych.

   
  W Polsce żyje 380 tysięcy osób z niepełnosprawnością intelektualną. Według Światowej Organizacji Zdrowia ten rodzaj problemu dotyczy 1% populacji. Niestety wiele z tych osób żyje na marginesie życia społecznego. Są także pozbawieni prawa do nauki i pracy.  Dzień Godności ma na celu łamanie barier i stereotypów panujących w opinii publicznej na temat osób niepełnosprawnych intelektualnie. Wydarzenie to pozwala osobom z niepełnosprawnością intelektualną pokazać, że są kimś więcej niż ludźmi dotkniętymi przez los – są tacy sami jak wszyscy inni.
  {gallery}fotogal13_14/gim13_14/33_marsz{/gallery}
   
  "Moje marzenie" PDF Drukuj
  "Wieczorem, kiedy mam chwilę wytchnienia,
  siadam przy oknie i snuję marzenia..."


  Kamila Kibitlewska to utalentowana uczennica kl. II a, która odnosi liczne sukcesy w konkursach recytatorskich i poetyckich.

  W marcu 2014 roku w Szkole Podstawowej Nr 28 w Białymstoku odbył się finał XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego " Ocalić od zapomnienia" pod hasłem "A ty mnie na wyspy  szczęśliwe zawieź", w którym za wiersz "Moje marzenie" zdobyła II miejsce. Dużym sukcesem zakończył się też udział w listopadzie 2013 roku w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Jesień złotem malowana", w którym  wywalczyła I miejsce.  
  W lutym 2014 roku Kamila zajęła III miejsce w Suwalskim Etapie Powiatowym Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta i zakwalifikowała się do konkursu finałowego, który odbył się 7 marca 2014 roku w Olecku. Wśród recytatorów z powiatu ełckiego, oleckiego, gołdapskiego, augustowskiego i suwalskiego Kamila zajęła II miejsce.
  6 czerwca 2014r. Kamila wzięła udział w XVIII Konkursie Recytatorskim im. Wiesława Kazaneckiego organizowanym przez Publicznie Gimnazjum nr 15 w Białymstoku. Za recytację wiersza "Gdybyśmy byli ptakami" w gronie 24 recytatorów zdobyła wyróżnienie.
  To tylko ważniejsze osiągnięcia Kamili.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  {gallery}fotogal13_14/gim13_14/32_kamila{/gallery}

   
  Konkurs „Moje Miasto Suwałki” PDF Drukuj

  4 czerwca 2014r. w Urzędzie Miasta Suwałki odbyło się podsumowanie I Miejskiego Konkursu „Moje Miasto Suwałki” zorganizowanego przez Suwalski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Uczennice naszego gimnazjum odebrały z rąk Pana Prezydenta Czesława Renkiewicza nagrody w kategorii III – konkursu fotograficznego pod hasłem „Moja ulica, moja dzielnica”.


  NASZE LAUREATKI:
  II miejsce - Sara Łoboda (kl. 3d)

  III miejsce – Klaudia Chalecka (kl. 3b)

  Wyróżnienia: Natalia Luty (kl. 3d)

                         Zuzanna Witek (kl. 3d)

                         Agnieszka Kruszko (kl. 3a)

  Zdjęcia zostały wykonane pod kierunkiem: p.Joanny Karczewskiej i p.Moniki Kudela.

   
  GRATULUJEMY !!!!!
  {gallery}fotogal13_14/gim13_14/31_konksuwmoje{/gallery}
   
  « pierwszapoprzednia101102103104105106107108109następnaostatnia »

  Strona 101 z 109


  Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG