Ścieżka powrotu

Start

Reforma Edukacji

Fotogaleria

Logowanie
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Aktualności
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj
3 października odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który oficjalnie w Europie obchodzony jest 26 września. Chcieliśmy przypomnieć, jak ważną rolę odgrywa nauka języków obcych. Uczniowie klas Vb i VIe pod przewodnictwem pani Doroty Karmiłowicz i Ewy Michniewicz przygotowali wiele ciekawych scenek, podczas których można było nauczyć się powitań w różnych europejskich językach, posłuchać śmiesznych dialogów i wziąć udział w  quizach. Najlepsi uczniowie oczywiście otrzymali słodkie upominki
 
Najserdeczniejsze życzenia PDF Drukuj
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy  wyrazy serdecznego podziękowania Dyrekcji,  Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za trudną i odpowiedzialną pracę z dziećmi i młodzieżą.
 
To dzięki Państwa zaangażowaniu i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mogą pogłębiać wiedzę i kształtować umysły.
 
Życzymy, aby przywiązanie i wdzięczność uczniów, a nierzadko również absolwentów szkół, wynagradzały Państwu trud niełatwej pracy, i stanowiły dowód na to,  jak ogromną rolę spełniliście Państwo w ich życiu.
 
Niech każdego dnia towarzyszy Państwu pogoda ducha oraz twórcza pasja przekazywania wiedzy, kształtowania postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.

UCZNIOWIE
 
Jesienne Mistrzostwa LZS w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj
30 września odbyły się Jesienne Mistrzostwa LZS w Lekkiej Atletyce. Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowali uczniowie klasy sportowej o profilu lekka atletyka. Były to pierwsze zawody po długiej przerwie wakacyjnej.
Znakomite starty zanotowali Marcin Miszkiel, który wygrał skok w dal oraz zajął 2 miejsce w biegu na 100 m. Dawid Dzierżyk z kolei wygrał bieg na 1000 m. oraz skok wzwyż. Dwa medale dołożył Sebastian Jaroszczuk, który wygrał w rzucie oszczepem,w pchnięciu kulą był drugi.
Z dziewcząt na 3 miejscu w skoku w dal znalazła się Weronika Andruszkiewicz, a jej pozostałe koleżanki startujący w innych konkurencjach były blisko podium. W sztafecie dziewcząt w skład w której wchodziły: Wiktoria Cherubin, Weronika Andruszkiewicz, Zuzanna Dzienisiewicz oraz Wiktoria Kisłowska nasze reprezentantki zajęły bardzo dobre drugie miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Dawid Dzierżyk, Marcin Miszkiel, Patryk Bogdanowicz, Michał Jarmołowski zajęli trzecią lokatę. Dzięki tym wynikom szkoła zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji Szkół Miejskich. Opiekunem był Rafał Gwiazdowski.
 
Poradnik PDF Drukuj

"Bezpieczeństwo nie jest wszystkim
lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym"

(-) K. Neyman


Do Dyrektorów szkół i placówek, nauczyciel, organizatorów wycieczek/imprez, rodziców (opiekunów prawnych) z woj. podlaskiego.


Sznowni Państwo!
Przedstawiamy Państwu do wykorzystania w pracy dydaktyczno - wychowawczej "Poradnik dotyczący organizacji wyjazdu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w woj. podlaskim".

PORADNIK.PDF

Powyższy dokument znajduje się również w dziale "DO POBRANIA/NAUCZYCIEL"
 
Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego PDF Drukuj

Dnia 20.09.2013r. na stadionie miejskim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego o puchar podlaskiego kuratora oświaty za rok szkolny 2012/2013.

Nasze gimnazjum zajęło 4 miejsce w województwie podlaskim w klasyfikacji generalnej, w kategorii chłopców uplasowaliśmy się na wysokim 2 miejscu, natomiast w kategorii dziewcząt na 6 miejscu.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nauczyciele wychowania fizycznego
 

 {gallery}r13_14/001_gim/g_01sport{/gallery}

 
Rowerowy Turniej inaugurujący działalność Miasteczka Ruchu Drogowego PDF Drukuj
Dnia 20.09.2013r. o godz. 1200 odbył się Rowerowy Turniej inaugurujący działalność Miasteczka Ruchu Drogowego. W konkursie wzięły udział 3-osobowe zespoły ze szkół podstawowych.

Drużyna naszej szkoły w składzie:

Ula Grzymkowska, Ania Kapłon, Michał Tylenda
zajęła III miejsce


Przyznano również nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników. Wśród nagrodzonych na 2 miejscu uplasował się  Michał Tylenda.

Naszym zawodnikom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za udział w turnieju w tak trudnych warunkach atmosferycznych.
 
Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej PDF Drukuj

W sobotę 21 września w Suwałkach rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Matka Boża wyruszyła w pielgrzymkę po Polsce 26 sierpnia 1957 roku z inicjatywy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Nawiedzenie Maryi w Jej Jasnogórskim wizerunku w diecezji ełckiej zakończy się 7 czerwca przyszłego roku. Długo oczekiwaną uroczystość w naszej parafii przeżywaliśmy w dniach 25 – 26 września. Czas przygotowania i nawiedzenia przypada w Roku Wiary, dlatego peregrynacji towarzyszy hasło: „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!”. Do spotkania z Maryją uczniowie naszej szkoły przygotowywali się podczas maryjnych rekolekcji. W czwartek cała wspólnota szkolna uczestniczyła w Eucharystii, podczas której zostały złożone do symbolicznej łódki dary duchowe, listy dzieci i młodzieży do Matki Bożej. Czuwaniu towarzyszyła radość i wzruszenie. Mamy nadzieję, że każdy zachowa głęboko w sercu to wyjątkowe spotkanie z Matką, następne bowiem odbędzie się dopiero za kolejne 27 lat.

Więcej…
 
Podsumowanie Miejskiej Rywalizacji Sportowej za rok szkolny 2012/2013 PDF Drukuj

Dnia 19 września 2013 r. o godz. 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbyło się Podsumowanie Miejskiej Rywalizacji Sportowej suwalskich szkół w roku szkolnym 2012/2013. W rankingu sklasyfikowano 26 suwalskich szkół: 8 szkół podstawowych,  8 gimnazjów oraz 10 szkół ponadgimnazjalnych. Nasze Gimnazjum nr 7 zwyciężyło w swojej kategorii, a szkoła Podstawowa nr 10 również uplasowała się na wysokim II miejscu.

Więcej…
 
Nowy Rok Szkolny rozpoczęty PDF Drukuj

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia101102103następnaostatnia »

Strona 103 z 103


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG