Ścieżka powrotu

Start

Fotogaleria

Logowanie
Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • JW_SIG_PRG
Aktualności
Nasi siatkarze w Wałczu PDF Drukuj
W dniach 15-17 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu odbył  się III Ogólnopolski Turniej w Mini Siatkówce Chłopców.
Impreza, jak co roku, zgromadziła jedne z najlepszych drużyn mini siatkówki chłopców z terenu całej Polski. Suwałki reprezentował SUKSS – uczniowie V klasy o profilu piłka siatkowa z Zespołu Szkól Nr 10. Nasi zawodnicy  pokonali ponad 500 km w jedną stronę, aby przez trzy dni walczyć w Wałczu o zwycięstwo. Nikt nie ukrywał, że towarzyski turniej stanowi ostatni sprawdzian przez rozgrywkami Kinder+Sport. Dlatego wszyscy przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, aby walczyć na 100% swoich możliwości.
W turnieju udział wzięło 36 zespołów. Rozegranych zostało 396 meczów na sześciu  boiskach.
SUKSS wygrywając  18  spotkań i przegrywając 4 zajął ostatecznie wysokie V miejsce. Nasi zawodnicy pokonali między innymi  silne drużyny z Gdańska, Warszawy , Bydgoszczy, Milicza,   Białegostoku  i  Szczecina. Turniej wygrała drużyna ze Zbąszynka przed Lęborkiem i Grudziądzem.
Suwałki reprezentowali: Michał Jarmołowski, Adrian Żukowaski, Oskar Chwieduk, Hubert Krupa, Miłosz Jaśkiewicz, Bartosz Pawluczyk, Albert Panasiewicz, Mateusz Rojek.

 
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze PDF Drukuj

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

  

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.

 
Działalność Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego zainaugurowano w naszym Gimnazjum PDF Drukuj
W inauguracji wzięły udział władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz  władze Suwałk z Prezydentem Czesławem Renkiewiczem na czele.

Pomysł tworzenia SOS-ów jest  podyktowany tym, by zainspirować młodzież do aktywności fizycznej oraz popularyzować grę w siatkówkę  już od najmłodszych lat - powiedział wiceprezes PZPS Artur Popko.

Siatkarski Ośrodek Szkolny to efekt realizacji ogólnopolskiego projektu dotyczącego szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie piłki siatkowej. Program polega m.in. na tworzeniu sieci ośrodków. W każdym województwie ma powstać przynajmniej jeden. Obejmie szkoleniem uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Więcej…
 
Finał Grupy Północnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych- Augustów PDF Drukuj
Dnia 10 października 2013 roku na trasach leśnych w Augustowie, przy słonecznej pogodzie odbyły się półfinały województwa podlaskiego w biegach przełajowych szkół gimnazjalnych.
W zawodach uczestniczyło 120 zawodniczek oraz 153 zawodników z trzydziestu dwóch szkół z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego. Piętnastu najlepszych z kazdego biegu uzyskało awans do finału wojewódzkiego.

Sześcioro najlepszych dziewcząt i chłopców zostało nagrodzonych dyplomami Szkolnego Związku Sportowego.

Z naszej szkoły awansowali:
Więcej…
 
Biegi Przełajowe - Dowspuda PDF Drukuj
482 zawodniczek i zawodników z 24 szkół z terenu powiatu suwalskiego, sejneńskiego, augustowskiego oraz z miasta Suwałki a także 17 uczestników z czterech ośrodków dla osób niepełnosprawnych stanęło na starcie Jesiennych Mistrzostw Zrzeszenia LZS w biegach przełajowych. Zawody odbyły się w dniu 8 października 2013 r. na trasach położonych przy Zespole Szkół w Dowspudzie.

Organizatorzy zorganizowali i przeprowadzili dwadzieścia biegów na dystansach od 500 m do 2700 m.

W otwarciu i w honorowaniu zwycięzców brali udział:

Więcej…
 
Dokumentacja Rady Rodziców PDF Drukuj
* * * * * * * * * * ** * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Więcej…
 
Jesienne Mistrzostwa LZS w Lekkiej Atletyce PDF Drukuj
30 września odbyły się Jesienne Mistrzostwa LZS w Lekkiej Atletyce. Szkołę Podstawową nr 10 reprezentowali uczniowie klasy sportowej o profilu lekka atletyka. Były to pierwsze zawody po długiej przerwie wakacyjnej.
Znakomite starty zanotowali Marcin Miszkiel, który wygrał skok w dal oraz zajął 2 miejsce w biegu na 100 m. Dawid Dzierżyk z kolei wygrał bieg na 1000 m. oraz skok wzwyż. Dwa medale dołożył Sebastian Jaroszczuk, który wygrał w rzucie oszczepem,w pchnięciu kulą był drugi.
Z dziewcząt na 3 miejscu w skoku w dal znalazła się Weronika Andruszkiewicz, a jej pozostałe koleżanki startujący w innych konkurencjach były blisko podium. W sztafecie dziewcząt w skład w której wchodziły: Wiktoria Cherubin, Weronika Andruszkiewicz, Zuzanna Dzienisiewicz oraz Wiktoria Kisłowska nasze reprezentantki zajęły bardzo dobre drugie miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Dawid Dzierżyk, Marcin Miszkiel, Patryk Bogdanowicz, Michał Jarmołowski zajęli trzecią lokatę. Dzięki tym wynikom szkoła zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji Szkół Miejskich. Opiekunem był Rafał Gwiazdowski.
 
Poradnik PDF Drukuj

"Bezpieczeństwo nie jest wszystkim
lecz bez bezpieczeństwa wszystko jest niczym"

(-) K. Neyman


Do Dyrektorów szkół i placówek, nauczyciel, organizatorów wycieczek/imprez, rodziców (opiekunów prawnych) z woj. podlaskiego.

Sznowni Państwo!
Przedstawiamy Państwu do wykorzystania w pracy dydaktyczno - wychowawczej "Poradnik dotyczący organizacji wyjazdu zorganizowanej grupy dzieci i młodzieży w woj. podlaskim".

PORADNIK.PDF


 
Podsumowanie wyników współzawodnictwa sportowego szkół województwa podlaskiego PDF Drukuj

Dnia 20.09.2013r. na stadionie miejskim w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego o puchar podlaskiego kuratora oświaty za rok szkolny 2012/2013.

Nasze gimnazjum zajęło 4 miejsce w województwie podlaskim w klasyfikacji generalnej, w kategorii chłopców uplasowaliśmy się na wysokim 2 miejscu, natomiast w kategorii dziewcząt na 6 miejscu.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Nauczyciele wychowania fizycznego
 

 {gallery}r13_14/001_gim/g_01sport{/gallery}

 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128następnaostatnia »

Strona 127 z 128


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG