Start Biblioteka

Z życia szkolnej biblioteki PDF Drukuj

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 6. 02. 2018r. pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Ideą DBI jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Z tej okazji w bibliotece przygotowaliśmy gazetkę i wystawkę książek.

Z okazji Walentynek obchodzonych 14. 02,2018r. została wykonana gazetka „Walentynki z książką” oraz wystawka książek pod tytułem „Romans w Bibliotece”. Natomiast dla dzieci młodszych kącik Walentynowy z kostkami szczęścia i książką o miłości.

Z życia biblioteki PDF Drukuj

Z życia biblioteki.pdf

19 października uczniowie klasy II D Gimnazjum wraz z nauczycielami bibliotekarzami udali się do Biblioteki Publicznej na warsztaty czytelnicze
pt. „Zakazane książki”. Takie spotkania odbywają się w ciągu roku szkolnego
w ramach współpracy z instytucjami kultury w naszym mieście.

22 października w bibliotece odbyła się akcja czytelnicza „Cukierek z książką”. Promowała ona książki i zachęcała do czytania.
W tym dniu uczniowie wypożyczyli dużo książek – oby tak było zawsze.

W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała 2 cykliczne imprezy czytelnicze:
  • Zaduszki z wierszem – czytanie poezji o przemijaniu w klasach
  • Nauczyciele czytają wiersze patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Koordynatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o Józefie Piłsudskim ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej.

Biblioteka PDF Drukuj

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
.

J.CZECHOWICZ
PLAN WYPOŻYCZEŃ

ROK SZKOLNY 2017/ 2018

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 -  16.00

Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Gładkowska
Bożena Ołdak
Anna Puczyłowska

AKCJA - „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ” PDF Drukuj
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 7 prosi uczniów, rodziców i nauczycieli o podarowanie ciekawych książek ze swoich zbiorów.
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe pozycje książkowe.
Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom.
Zapraszamy do współpracy z biblioteką.
W imieniu naszych czytelników
wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.

Drodzy Rodzice PDF Drukuj
„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
Wisława Szymborska

Rodzina odgrywa ważną rolę w kształtowaniu u dzieci nawyku czytania. Pierwszy kontakt dziecka z książką ma miejsce właśnie w domu rodzinnym. Edukacja w szkole to kolejny etap, w którym możemy utrwalać u czytelników zamiłowanie do książek.
    Na mądrych i dzielnych ludzi wyrastają dzieci, które od najmłodszych lat słuchają opowieści i czytają książki.
    Dzieci, którym od najmłodszych lat czytamy i w których zaszczepimy miłość do książek, będą czytać w przyszłości.