Start Biblioteka

Co daje nam czytanie? PDF Drukuj
5 kwietnia 2018r. klasa IV d uczestniczyła w warsztatach: Co daje nam czytanie? w CEN Suwałkach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wykonali powierzone im zadania.

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj

26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II .
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczestników olimpiady przywitał ks. Kan. Lech Łuba. W komisji pracowali nauczyciele religii: pani Małgorzata Moczulska, ks. Adam Adukowski, oraz koordynator i organizator konkursu w naszej szkole pani Bożena Ołdak.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone w czerwcu.

„Suwałki ku niepodległości” PDF Drukuj
W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole miała miejsce prelekcja i prezentacja multimedialna  dla uczniów klas VII  „Suwałki ku niepodległości”. Tematykę przybliżył pan Andrzej Matusiewicz - historyk i znawca regionu. Uczniowie słuchali z dużym  zainteresowaniem.

Koło Teologiczne PDF Drukuj
Koło Teologiczne prowadzone jest dziewiętnasty rok przez Panią Bożenę Ołdak.
W kole rozwijamy swoje talenty, wykonujemy świąteczne i okolicznościowe dekoracje i wystawy przygotowujemy się do konkursów, dzielimy się wiarą, bierzemy udział w nabożeństwach i misyjnej działalności Kościoła.

Św. Kazimierz Królewicz – patron dzieci i młodzieży PDF Drukuj

Z okazji święta patrona parafii i patrona dzieci i młodzieży tydzień wcześniej zorganizowana została wystawa pod tytułem: Św. Kazimierz Królewicz – patron dzieci i młodzieży. W dniu 1 marca uczniom kl. I B , IV A , IV C oraz młodzieży gimnazjalnej kl. III A, B, C, pani B. Ołdak przeprowadziła zajęcia czytelnicze o św. Kazimierzu Jagiellończyku. Na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne uczniów naszej szkoły oraz różne materiały dotyczące Królewicza m.in. książki, broszury, czasopisma, plansze, albumy i prace plastyczne archiwalne „Portret Kazimierza Królewicza”. Następnie część wystawy została udostępniona w naszej parafii podczas obchodów XIX Suwalskiego Kaziuka.