Start Biblioteka

Warsztaty czytelnicze „Dlaczego warto czytać” PDF Drukuj
W ramach współpracy z CEN w Suwałkach odbywają się cykliczne warsztaty czytelnicze „Dlaczego warto czytać”. W lutym takie zajęcia miała klasa IV C. Uczniowie udali się do biblioteki pod opieką nauczycielek: H. Gładkowskiej i M. Sobuniewskiej.

Spotkania z książką PDF Drukuj
Nauczyciele bibliotekarze rozpoczęli od listopada cykl spotkań z książką w świetlicy szkolnej. Do głośnego czytania zapraszani są również chętni uczniowie. W ten sposób promujemy nowości czytelnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka PDF Drukuj

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
.

J.CZECHOWICZ
PLAN WYPOŻYCZEŃ

ROK SZKOLNY 2018/ 2019

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 -  15.30

Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Gładkowska
Anna Puczyłowska

"Bajeczka pod chmurką" PDF Drukuj
We wtorek 05.06.2018r. odbyła się impreza czytelnicza dla klas 0–III „Bajeczka pod chmurką”.
Uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli wyszli z kocykami na trawnik przy placu zabaw. Nauczyciele czytali uczniom bajeczki, zadawali zagadki.
Zabawy i pląsy ze śpiewem poprowadziła Smerfetka w osobie pani Alicji Makuchy.
Na koniec odbył się pokaz bajkowych strojów. Najlepsze nagrodzono drobnymi upominkami i oklaskami.
Wszystkich uczestników poczęstowano cukierkami. Organizatorem imprezy  była biblioteka szkolna.

Promocja czytelnictwa PDF Drukuj
15 maja 2018r.Pod opieką p. B. Ołdak i p. M. Krejpcio klasa VI A wzięła  udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną „Przysłowia mądrością narodów” . Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Rozwiązywali różnorodne zadania nie zależnie od stopnia trudności. Wykazali się dużą wiedzą na temat przysłów. Najchętniej uczestniczyli w Kalamburach.