Start Biblioteka

Narodowe Święto Niepodległości
W bibliotece zaprezentowano uczniom wystawkę dotyczącą 11 listopada 1918 roku - jednej
z najważniejszych dat w dziejach Polski.
 „Dzisiaj wielka jest rocznica –
 Jedenasty listopada!…
 Tym, co zmarli za Ojczyznę,
 Hołd wdzięczności Polska składa.”

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,
uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
.

J.CZECHOWICZ
PLAN WYPOŻYCZEŃ

ROK SZKOLNY 2021/ 2022

Biblioteka czynna
poniedziałek - czwartek -  8.00 -  15.30
piątek - 8.00-14.00
Nauczyciele bibliotekarze:
Anna Puczyłowska
Bożena Ołdak

Rok 2021 - Rokiem Norwida
         3 listopada wyeksponowano wystawkę „Rok 2021 - Rokiem Norwida, poety człowieczeństwa”. Wybitnego twórcy romantycznego, poety i dramatopisarza. Urodzonego 24 września 1821 roku w Polsce, a zmarłego 23 maja 1883 roku we Francji.

Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki
          Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki odbyło się 26 i 28 października 2021r. w bibliotece szkolnej. To oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona jej czytelników. Organizowane jest co roku i odbywa się zawsze po pasowaniu na ucznia. Dzieci wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku” zaprezentowanej techniką kamishibai.
         Głównym celem  imprezy czytelniczej było zachęcenie pierwszaków do czytania.

Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego
11 października 2021r. w bibliotece szkolnej została wykonana  i udostępniona uczniom wystawka „Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego" . 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej został dołączony do grona  błogosławionych. Na wystawie zamieszczono najładniejsze prace uczniów klas I – III.