Start Biblioteka

"Bajeczka pod chmurką" PDF Drukuj
We wtorek 05.06.2018r. odbyła się impreza czytelnicza dla klas 0–III „Bajeczka pod chmurką”.
Uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli wyszli z kocykami na trawnik przy placu zabaw. Nauczyciele czytali uczniom bajeczki, zadawali zagadki.
Zabawy i pląsy ze śpiewem poprowadziła Smerfetka w osobie pani Alicji Makuchy.
Na koniec odbył się pokaz bajkowych strojów. Najlepsze nagrodzono drobnymi upominkami i oklaskami.
Wszystkich uczestników poczęstowano cukierkami. Organizatorem imprezy  była biblioteka szkolna.

Promocja czytelnictwa PDF Drukuj
15 maja 2018r.Pod opieką p. B. Ołdak i p. M. Krejpcio klasa VI A wzięła  udział w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną „Przysłowia mądrością narodów” . Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Rozwiązywali różnorodne zadania nie zależnie od stopnia trudności. Wykazali się dużą wiedzą na temat przysłów. Najchętniej uczestniczyli w Kalamburach.

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II PDF Drukuj

26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II .
Do konkursu przystąpiło 31 uczniów. Uczestników olimpiady przywitał ks. Kan. Lech Łuba. W komisji pracowali nauczyciele religii: pani Małgorzata Moczulska, ks. Adam Adukowski, oraz koordynator i organizator konkursu w naszej szkole pani Bożena Ołdak.

Najwięcej punktów uzyskał Wiktor Łukaszewicz z kl. IV E - 182 pkt. uczeń przygotowywany przez P. Bożenę Ołdak. Jak również dużą liczbę punktów uzyskali uczniowie  z kl. III C gimnazjum przygotowani przez p. B. Ołdak gdzie Natalia Brzozowska uzyskała 162 pkt. Następnie uczennice p. Brygidy Markowskiej Zuzanna Słabińska z kl VI C - 180 pkt i Małgorzata Makarewicz z kl.VII A- 164 pkt.

Wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II [PDF]

Co daje nam czytanie? PDF Drukuj
5 kwietnia 2018r. klasa IV d uczestniczyła w warsztatach: Co daje nam czytanie? w CEN Suwałkach. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wykonali powierzone im zadania.

„Suwałki ku niepodległości” PDF Drukuj
W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole miała miejsce prelekcja i prezentacja multimedialna  dla uczniów klas VII  „Suwałki ku niepodległości”. Tematykę przybliżył pan Andrzej Matusiewicz - historyk i znawca regionu. Uczniowie słuchali z dużym  zainteresowaniem.