Start Biblioteka

Czytanie rozwija rozum młodzieży,
odmładza charakter starca,

uszlachetnia w chwilach pomyślności,
daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach
.

J.CZECHOWICZ
PLAN WYPOŻYCZEŃ

ROK SZKOLNY 2018/ 2019

Biblioteka czynna od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 -  15.30

Nauczyciele bibliotekarze:
Halina Gładkowska
Anna Puczyłowska

Warsztaty czytelnicze „Dlaczego warto czytać” PDF Drukuj
W ramach współpracy z CEN w Suwałkach odbywają się cykliczne warsztaty czytelnicze „Dlaczego warto czytać”. W lutym takie zajęcia miała klasa IV C. Uczniowie udali się do biblioteki pod opieką nauczycielek: H. Gładkowskiej i M. Sobuniewskiej.

Spotkania z książką PDF Drukuj
Nauczyciele bibliotekarze rozpoczęli od listopada cykl spotkań z książką w świetlicy szkolnej. Do głośnego czytania zapraszani są również chętni uczniowie. W ten sposób promujemy nowości czytelnicze zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

„Walentynki z książką” PDF Drukuj
14 lutego przygotowano w bibliotece szkolnej akcję „Walentynki z książką”. Zachęcano uczniów klas starszych do wypożyczania książek , których motywem przewodnim jest miłość.
Przygo
towano wystawkę na ten temat.

Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj
5 lutego 2019r. wypada Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie  z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce obchodzono ten dzień 13 raz.
Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej bibliotece przygotowałyśmy tematyczną dekorację
 „Moje prawa i obowiązki w Internecie”. Przeprowadzono pogadanki dla uczniów.