Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Witamy! PDF Drukuj


1 września o godzinie 9.00 uroczyście rozpoczęliśmy
Nowy Rok Szkolny 2015/2016
Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów

 
Apel podsumowujący rok szkolny 2014/2015 - fotorelacja PDF Drukuj
W dniu 24 czerwca w naszej szkole odbyły się apele podsumowujące rok szkolny 2014/2015. Nastapiło rozdanie dyplomów i nagród za udział w konkursach organizowanych w kończącym się roku szkolnym.
Laureatom gratulujemy sukcesów!!!

Fotorelacja z apelu klas 0 - 3 SP10  TUTAJ

Fotorelacja z apelu klas 4 - 6 SP10 TUTAJ

Fotorelacja z apelu GIM7 TUTAJ

 
Rejonowy konkurs mitologiczny PDF Drukuj

alt29 maja 2015r.  w naszej szkole odbył się  IV Rejonowy Konkurs Mitologiczny Po nitce Ariadny do stajni Augiasza zorganizowany przez nauczycieli języka polskiego - panią  Bożenę Fabisiak  i panią  Katarzynę Bołtrukanis. Wzięło w nim  udział 20  uczniów z  8  szkół:
Laureatami  Rejonowego  Konkursu  Mitologicznego  zostali:              

          I miejsce Kinga Kalinowska     - SP nr 5  w Suwałkach
          I miejsce Patrycja Sitkowska  -  SP  nr 6 w Suwałkach

          II miejsce Dominika Jurczyk   - ZS w Przebrodzie

           III miejsce Wiktoria Wołczek  - SP nr 10 w Suwałkach

          III miejsce Gabriela Suproń     - SP  nr 5 w Suwałkach


 

Wyróżnienie  otrzymały:

    Agata Klimach    -       SP nr 6  w Suwałkach

    Patrycja Kamińska  -   SP nr 10  w Suwałkach

Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy!

alt

 

 
Dzień Dobrych Uczynków PDF Drukuj

 

alt19 maja Dzień Dobrych Uczynków.Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań.

W ramach obchodów tego święta w naszej szkole przeprowadzona została zbiórka  karmy dla kotów i psów, gryzaczków, akcesorii do zabawyitp. dla  podopiecznych Fundacji „Zwierzęta niczyje”. Fundacja ta wspiera wszelkie działania w zakresie zwalczania bezdomności zwierząt. Panie w niej pracujące gościły już w klasach edukacji wczesnoszkolnej zachęcając dzieciaki do pomocy bezdomnym zwierzętom. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć ich działania właśnie poprzez akcję Dnia Dobrych Uczynków dla zwierząt. 

 Przekazanie zebranych darów serca odbyło się w klasie 0 „a”. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom w imieniu przedstawicieli fundacji oraz potrzebujących zwierzaków.

alt

 
Klasa IV D realizuje projekt pt. „ Klasa dookoła obiektywu” PDF Drukuj

altKlasa IV d to klasa sportowa - siatkarska, gdzie wspólne działania są niezmiernie ważne. Poprzez sport, kulturę i historię w połączeniu z najnowszymi technologiami chcemy stworzyć film/reportaż o nas, dzięki temu poznać siebie, zintegrować się, wziąć na siebie odpowiedzialność za całą grupę, razem rozwiązywać problemy, wspierać się w trudnych sytuacjach oraz cieszyć wspólnymi sukcesami.

 alt

Dzięki wsparciu rodziców, wychowawcy- pani Marzenny Iwanowskiej oraz trenera – pana  Artura Łabacza przystąpiliśmy do realizacji projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu”, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji.

Projekt składa się z dwóch części.

W sobotę 9.05.2015r. uczestniczyliśmy w warsztatach z edukacji filmowej prowadzonych przez naszą wychowawczynię. Poznaliśmy historię kinematografii, dowiedzieliśmy się, jakie elementy tworzą dzieło filmowe oraz jakim językiem posługują się twórcy filmu. Na przykładzie fragmentu filmu pt. „Opowieści z Narnii” obserwowaliśmy rodzaje zastosowanych planów filmowych, analizowaliśmy funkcję muzyki oraz ciekawe efekty specjalne.

Więcej…
 
Uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w czołówce w Polsce PDF Drukuj
 

altZnamy już wyniki rozegranych w marcu na terenie całej Polski I Rundy Drużynowych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12, 13lat w Pływaniu.

W zawodach tych udział wzięli uczniowie klasy Ve Szkoły Podstawowej Nr 10 w Suwałkach startujący w barwach Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk pod okiem terenerek pani Celiny Szmajdy i Katarzyny Salweckiej. Młodzi adepci pływania uplasowali się na wysokim 11 miejscu  spośród 187 klubów z całej Polski zdobywając 9948 punktów

 

Na wynik drużyny składają się dwa najlepsze rezultaty w każdej konkurencji, oto one:

alt

Więcej…
 
Wyjazd integracyjny klasy IVd w ramach projektu pt. „Klasa dookoła obiektywu” PDF Drukuj

W dniach 18-19 maja klasa IVd wraz z wychowawczynią, panią Marzenną Iwanowską i trenerem, panem Arturem Łabaczem podczas realizacji projektu współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach Podlaskiego Pozarządowego Funduszu Mikrodotacji uczestniczyła  w wyjeździe integracyjnym do „Zatoki Labiryntów” w Danowskich. Tam realizowaliśmy drugą część projektu.

Więcej…
 
XIII Przegląd Małych Form Teatralnych PDF Drukuj
altDnia 14.05.2015 roku w Zespole Szkół nr 10 w Suwałkach odbył się XIII Przegląd Małych Form Teatralnych. Kolejny raz spotkaliśmy się, aby obejrzeć występy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjum oraz uczestników warsztatów terapii zajęciowej. Była to okazja do wspólnej zabawy i radosnego spędzenia czasu.
alt
 
Święto Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj

alt30 kwietnia 2015r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel, poświęcony 224 rocznicy uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie klas Vd, Ve, VIc, VId szkoły podstawowej oraz IIIb gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek – pani Katarzyny Bołtrukanis, pani Agnieszki Romansewicz i pani Anny Bagińskiej przygotowali program artystyczny, w którym przypomnieli sytuację polityczną Rzeczypospolitej XVIII wieku, okoliczności uchwalenia konstytucji, jej twórców oraz główne założenia. Uświadomili również, jak bliskie jest nam słowo "Ojczyzna" współcześnie. Zaprezentowali także piękne patriotyczne wiersze i piosenki zwiazane z tym świętem.

alt

 
 
Testy Instytutu Badań Edukacyjnych PDF Drukuj

alt24.04.2015r. uczniowie z klasy IVa oraz IVc  pisali testy mające na celu  zbadanie wyników nauczania matematyki  i nauk przyrodniczych. 

Jest to badanie międzynarodowe ( bierze w nim udział 40 krajów i regionów z całego świata)) przeprowadzone przez Instytut Badań Edukacyjnych. Badanie służy ocenie skuteczności szeroko rozumianego systemu edukacji w każdym z krajów uczestniczących w badaniu. Komisja Europejska na podstawie wyników badania tworzy wskaźniki efektów edukacji w krajach członkowskich.

 
« pierwszapoprzednia41424344454647484950następnaostatnia »

Strona 43 z 51


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG