Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Aktualności
Podsumowanie Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj
 Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w kampanii przeciw przemocy "BIAŁA WSTĄŻKA". 6 grudnia 2013r. miało miejsce uroczyste podsumowanie działań przeprowadzonych w ramach tego przedsięwzięcia. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursów plastycznych i fotograficznego, a także ogłoszenie wyników wyborów "Dżentelmena Szkoły" na poszczególnych poziomach.
        Uczniowie klasy IIIa gimnazjum pod kierunkiem nauczycielek - opiekunek Samorządu Uczniowskiego przygotowali pantomimę na podstawie bajki terapeutycznej pt. "Kamień i łódka". Rolę lektorów przyjęli nauczyciele, którzy wystąpili razem z uczniami, użyczając młodym aktorom swojego głosu.
       Rozegrany został także mecz piłki siatkowej – nauczyciele kontra uczniowie, podczas którego zawodnicy wystąpili z symboliczną białą wstążką przypiętą do stroju.

 
Przyłączamy się do IV Kampanii BIAŁA WSTĄŻKA PDF Drukuj
"Przemoc jest orężem ludzi słabych" – słowa te są mottem tegorocznej kampanii "BIAŁA WSTĄŻKA", do której nasze miasto przyłączyło się już czwarty raz. Trwa ona od 25 listopada do 10 grudnia 2013r.

Kampania "Biała Wstążka" została zainicjowana w 1991r. przez grupę mężczyzn w Kanadzie, w drugą rocznicę masakry w Montrealu. 6 grudnia 1989 r. w budynku tamtejszej politechniki mężczyzna zastrzelił 14 kobiet i ranił 13 innych osób, ponieważ – jak tłumaczył – kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. Dwa lata po tych wydarzeniach przypięta na piersi biała wstążka stała się symbolem sprzeciwu mężczyzn wobec przemocy stosowanej względem kobiet. Obecnie kampania organizowana jest w ponad 50 krajach. Polska jest jednym z nich.
Więcej…
 
Mikołaj "wędruje" po kalendarzu adwentowym PDF Drukuj

W świetlicy dzieci rozpoczęły okres oczekiwania na święta. Mikołaj "wędruje" po kalendarzu adwentowym odwiedzając kolejne domki. Rano organizujemy kiermasz bożonarodzeniowy. Oto nasze świąteczne ozdoby. Zebrane pieniądze wykorzystane zostaną na nagrody i materiały do dekoracji szkoły.
Więcej…
 
Nagrody w konkursie fotograficznym PDF DrukujUczniowie klasy VI dwraz z wychowawczynią panią Marzeną Iwanowską włączyli się w obchody 60. rocznicy śmierci Juliana Tuwima zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną im. M. Konopnickiej w Suwałkach.  Chłopcy wzięli udział w konkursie fotograficznym pt. „Spóźniony słowik. Skrzydlaci przyjaciele
w obiektywie”,
w którym zdobyli wysokie lokaty:


Krzysztof Szymaniak - II miejsce
Bartosz Nowialis – wyróżnienie


Prace zwycięzców można oglądać w galerii „Na schodach”w suwalskiej bibliotece.

         Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
 
To nie jest choroba zakaźna PDF Drukuj

Główny Inspektor Sanitarny

Szanowni Państwo

 

W związku z podnoszonymi przez środowisko rodziców oraz pojawiającymi się w mediach komentarzami związanymi z rozpowszechnieniem wszawicy w szkołach i jej zwalczaniem, przekazuję następujące stanowisko w przedmiotowej sprawie.

            Wszawica, zaliczana pod względem medycznym do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi, nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych

więcej =>>

*  * * * * * *
Stanowisko Departamentu Matki i Dziecka w Ministerstwie Zdrowia
w sprawie zapobiegania i zwalczania wszawicy u dzieci i młodzieży

Wszawica zaliczana jest do grupy inwazji pasożytami zewnętrznymi i nie znajduje się w wykazie chorób zakaźnych stanowiącym załącznik do obowiązującej ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (Dz. U. nr 234, poz. 1570 z późn. zm.). Wynika to z faktu, że

więcej =>>

 
Szlachetna Paczka PDF Drukuj
Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do projektu SZLACHETNA PACZKA.
Jest to ogólnopolski projekt, który dociera do rodzin w potrzebie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych choroba lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.
W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie, dokładnie czego potrzebuje dana rodzina.
Wśród takich rodzin jest również rodzina uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że przyłączysz się do nas i pomożesz nam sprawić, by w ich domu zagościła prawdziwa radość.
Więcej…
 
Nasi siatkarze w Wałczu PDF Drukuj
W dniach 15-17 listopada w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu odbył  się III Ogólnopolski Turniej w Mini Siatkówce Chłopców.
Impreza, jak co roku, zgromadziła jedne z najlepszych drużyn mini siatkówki chłopców z terenu całej Polski. Suwałki reprezentował SUKSS – uczniowie V klasy o profilu piłka siatkowa z Zespołu Szkól Nr 10. Nasi zawodnicy  pokonali ponad 500 km w jedną stronę, aby przez trzy dni walczyć w Wałczu o zwycięstwo. Nikt nie ukrywał, że towarzyski turniej stanowi ostatni sprawdzian przez rozgrywkami Kinder+Sport. Dlatego wszyscy przystąpili skoncentrowani i zdeterminowani, aby walczyć na 100% swoich możliwości.
W turnieju udział wzięło 36 zespołów. Rozegranych zostało 396 meczów na sześciu  boiskach.
SUKSS wygrywając  18  spotkań i przegrywając 4 zajął ostatecznie wysokie V miejsce. Nasi zawodnicy pokonali między innymi  silne drużyny z Gdańska, Warszawy , Bydgoszczy, Milicza,   Białegostoku  i  Szczecina. Turniej wygrała drużyna ze Zbąszynka przed Lęborkiem i Grudziądzem.
Suwałki reprezentowali: Michał Jarmołowski, Adrian Żukowaski, Oskar Chwieduk, Hubert Krupa, Miłosz Jaśkiewicz, Bartosz Pawluczyk, Albert Panasiewicz, Mateusz Rojek.

 
Święto Niepodległości w naszej szkole PDF Drukuj

Święto Niepodległości w naszej szkole uczciliśmy Koncertem Pieśni Legionowej, przygotowanym pod kierunkiem pani Anny Bagińskiej i pani Marzeny Iwanowskiej.

Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołałysłowa pieśni patriotycznych tamtego okresu. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem śpiewali wesołe piosenki o ułanach przeplatane melancholijnymi pieśniami o Wodzu Piłsudskim, Pierwszej Brygadzie czy strzelcach piechoty.

Pięknie zaprezentowane pieśni dostarczyły wszystkim wielu wzruszeń i radości.

                   Gratulujemy wykonawcom!

 
Nasz ślad w Afryce – dyskoteka charytatywna PDF Drukuj
W dniu 28 października 2013 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w charytatywnej dyskotece zorganizowanej przez Szkolne Koło Caritas i Samorząd Uczniowski. Celem akcji było połączenie dobrej zabawy z pomocą potrzebującym rówieśnikom w dalekiej Malawi (w Afryce). Podczas dyskoteki nie zabrakło zarówno atrakcji jak i hojnych serc ofiarodawców. Można było spróbować słodkości, wybrać prezenty z  kosza obfitości,  sprawdzić się w różnych konkursach oraz wziąć udział w losowaniu nagród. Już czwarty rok nasza szkoła realizuje projekt „Adopcja na odległość” wspierający edukację afrykańskich dzieci. Koordynatorem projektu jest pani Bożena Pojawa.
Więcej…
 
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze PDF Drukuj

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

  

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.

 
« pierwszapoprzednia41424344następnaostatnia »

Strona 43 z 44


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG