Start Nie jestem inny

Nie jestem inny
"Poznajemy nasze miasto - warsztaty"
altalt
W roku szkolnym 2019/20 uczniowie z klasy II kontynuują zajęcia warsztatowe "Poznajemy nasze miasto" w ramach projektu "Nie jestem inny". W świetlicy szkolnej dzieci tworzyły makietę Suwałk z drewnianych klocków "Nasze miasto w przyszłości". Wyszukiwały zmiany zachodzące w mieście na starych i nowych fotografiach i ilustracjach. Przypomniały sobie słowa hymnu Suwałk i piosenki o Czarnej Hańczy. Czytały same wiersze o naszym mieście oraz poznały legendę o powstaniu Suwałk.
W związku z obchodami 300-lecia Suwałk czytamy opowiadania pani Grażyny Serafin "10/100/300". Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych. Mieli też dużo czasu na wspólną zabawę.                                     Nauczyciel prowadzący - Anna Puczyłowska

„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”
Uczniowie kl.VA i VB realizujący zajęcia w ramach projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” uczestniczyli w Bibliotece Publicznej  w spotkaniu z p. M. Szumską, podczas którego poznali warunki życia Polaków zesłanych na Syberię. Wzięli również udział  w zajęciach plastycznych „Opowieść o lesie”, podczas których powstały piękne prace przedstawiające las, zarówno naturalny jak i bajkowy.

Świąteczne Życzenia

„Napiszę i zobaczę” - projekt
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.

"Mistrz matematyki" - projekt
W projekcie brało udział 29 uczniów klas I. Przez cały rok szkolny bawiliśmy się matematyką i czerpaliśmy z tego przyjemności. Graliśmy w gry logiczne, strategiczne, i karciane. Kręciliśmy piruety bączkami Grabowskiego. Układaliśmy tangramy i „łamaliśmy głowy” nad SUDOKU. Doskonaliliśmy  rachunek pamięciowy wykorzystując PUS-y. Organizowaliśmy turnieje gry w kości. Korzystaliśmy z bezpiecznych stron internetowych proponujących zabawy i gry matematyczne.
To był przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, dzięki któremu zrozumieliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna.
Zapraszamy do galerii zdjęć.

Uczestnicy projektu "Napiszę i zobaczę" podczas wiosennych spotkań
Uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" pracowicie spędzali czas podczas wiosennych spotkań. Byliśmy w SOK-u na zajęciach zorganizowanych z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, redagowaliśmy życzenia dla naszych mam, nagraliśmy filmik pt "Dzień Dziecka". Braliśmy udział w imprezach towarzyszących "Muszelkom Wigier". Podsumowaniem naszej działalności będzie piknik.

Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto"
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto". Zapraszamy do Fotogalerii.