Ścieżka powrotu

Start Nie jestem inny

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Nie jestem inny
„Napiszę i zobaczę” - projekt
Nowy rok szkolny- nowe zadania przed uczestnikami projektu „Napisze i zobaczę”. Nasze dotychczasowe działania to między innymi:   
*czytanie wierszy o jesieni i przemijaniu,  
*układanie ,,okruszków”, czyli krótkich form poetyckich,
*poznanie dawnych tradycji ludowych związanych ze Świętem Zmarłych,  
*wykonanie prac plastycznych z materiałów przyrodniczych zebranych na spacerze oraz prac na konkurs ,,Moja Mała Ojczyzna”,
*uczestnictwo w spotkaniu autorskim z Zofią Piłasiewicz ,,W słonecznej Gruzji”, *wspólne wróżby i zabawy andrzejkowe połączone ze słodkim poczęstunkiem, który sami przygotowaliśmy. O innych ciekawych przedsięwzięciach napiszemy wkrótce.


 
"Mistrz matematyki" - projekt
W projekcie brało udział 29 uczniów klas I. Przez cały rok szkolny bawiliśmy się matematyką i czerpaliśmy z tego przyjemności. Graliśmy w gry logiczne, strategiczne, i karciane. Kręciliśmy piruety bączkami Grabowskiego. Układaliśmy tangramy i „łamaliśmy głowy” nad SUDOKU. Doskonaliliśmy  rachunek pamięciowy wykorzystując PUS-y. Organizowaliśmy turnieje gry w kości. Korzystaliśmy z bezpiecznych stron internetowych proponujących zabawy i gry matematyczne.
To był przyjemnie i pożytecznie spędzony czas, dzięki któremu zrozumieliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna. 
Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Uczestnicy projektu "Napiszę i zobaczę" podczas wiosennych spotkań
Uczestnicy projektu ,,Napiszę i zobaczę" pracowicie spędzali czas podczas wiosennych spotkań. Byliśmy w SOK-u na zajęciach zorganizowanych z okazji Japońskiego Dnia Dziecka, redagowaliśmy życzenia dla naszych mam, nagraliśmy filmik pt "Dzień Dziecka". Braliśmy udział w imprezach towarzyszących "Muszelkom Wigier". Podsumowaniem naszej działalności będzie piknik.

 
 
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto"
Byliśmy na Festynie Archeologicznym w ramach projektu "Poznajemy nasze miasto". Zapraszamy do Fotogalerii.
 
„Poznajemy nasze miasto” cd - projekt

Na zajęciach czytaliśmy legendy o Suwałkach i Suwalszczyźnie. Poznaliśmy zabytki naszego miasta. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami w historii Suwałk.
Wykonaliśmy wiele prac plastycznych.
Korzystając z okazji, że początek maja to w Midicentrum Dni Czarnej Hańczy   9.05.wybraliśmy się właśnie tam na zajęcia. Obejrzeliśmy teatrzyk walizkowy kamishibai
„W Czarnej Hańczy”, potem tworzyliśmy rzekę, „zarybialiśmy” lego-rybami i je łowiliśmy. Konstruowaliśmy łódki, statki, mosty i inne ciekawe budowle.
11.05.  udaliśmy się do Pomnika Upamiętnienia Ofiar Obławy Augustowskiej. Przeczytaliśmy krótką historię zamieszczoną na tablicy informacyjnej. Następnie przeszliśmy   uliczkami osiedla zapoznając się z życiorysami „patronów naszych ulic”.
Więcej…
 
Poznajemy nasze miasto cd. - warsztaty

Uczniowie poznawali zwyczaje ludowe naszego regionu. Wykonywali pisanki. Wybraliśmy się szlakiem krasnoludków do Muzeum Marii Konopnickiej. Zwiedziliśmy ekspozycje stałe oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej.
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”cd.
W ramach realizacji projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”:
Uczestniczyliśmy w SOK-u w japońskim Dniu Dziecka. Pod okiem instruktorów wykonaliśmy japońskie czapki oraz bibułowe rybki latające na wietrze.

Poznawaliśmy świat zwierząt i roślin Wigierskiego Parku Narodowego. Bogactwo organizmów naszego regionu przedstawiliśmy w postaci planszy „Budowa warstwowa lasu”, która znajduje się w sali 102 naszej szkoły.

Badaliśmy czy w Suwałkach padają kwaśne deszcze. Działają one niszcząco nie tylko na florę i faunę, ale znacznie przyspieszają korozję konstrukcji metalowych oraz pomników i budynków. Na podstawie wykonanych przez nas badań nie stwierdziliśmy kwaśnych opadów nad Suwałkami.
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Strona 1 z 3


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG