Biblioteka SP

"Wajda jest nasz" - wystawa

W związku z ogłoszeniem roku 2021 - Rokiem Andrzeja Wajdy w Suwałkach w bibliotece przygotowano
i udostępniono wystawę p.t. "Wajda jest nasz". Materiały wyeksponowano w gablotach na holu oraz
w pomieszczeniu biblioteki.

Pasowanie na czytelników
W ostatnim tygodniu października odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej.
Uczniowie klasy I A, I B i I C złożyli przyrzeczenie następującej treści:
"Każdy pierwszak obiecuje po książki sięgać z radością .
Bo czytanie daje wiedzę, i jest wielką przyjemnością."

Z wizytą w bibliotece

Biblioteka szkolna to miejsce bezpieczne i przyjazne, gdzie uczniowie są mile widziani. Dlatego zachęcamy wszystkich do korzystania z jej zbiorów.

Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki

11 stycznia 2018r.  w bibliotece szkolnej odbyło się  uroczyste pasowanie uczniów klas I  na czytelników biblioteki. Dzieci wysłuchały „Bajki o zmęczonej książce” i wspólnie odgadywały zagadki o postaciach z bajek. Potem przyrzekały, że będą wypożyczać, czytać i szanować książki.

Biblioteka SP10
Działalność biblioteki

Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 10
w Suwałkach istnieje od października 1989 roku. Obejmuje swoim działaniem uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi.
Posiada wypożyczalnię, obszerną czytelnię z Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej gdzie oddane są do dyspozycji 3 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, trzy pomieszczenia magazynowe oraz pokój do pracy dla nauczycieli bibliotekarzy.
Zbiory obejmują około 20 tysięcy książek i broszur oraz ponad 1000 pozycji zbiorów specjalnych. W bibliotece działa także Koło Miłośników Biblioteki.

Dzieci z Koła pomagają bibliotekarkom w prostych pracach bibliotecznych. Co roku organizowane jest uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki połączone z krótką inscenizacją w wykonaniu uczniów należących
do Koła Miłośników Biblioteki. Oprócz stale zmienianych wystawek okolicznościowych cyklicznie prezentowane są duże wystawy fotograficzne lub malarskie oraz wystawy poświęcone dziecięcym hobby. Co roku organizowane są dwa konkursy czytelnicze z nagrodami dla wszystkich uczestników.
Cały czas prowadzona jest akcja “Podaruj książkę bibliotece szkolnej”. Dzięki tej akcji pozyskano kilkaset ciekawych pozycji. Również wiele czasopism dostępnych w bibliotece to także dary naszych czytelników.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA

Z ZASOBÓW NASZEJ BIBLIOTEKI