Tutoring w naszej szkole

W tym roku szkolnym w naszej szkole w ramach innowacji pedagogicznej ,,Tutoring – droga do zrozumienia siebie ’’ rozpoczęły się zajęcia realizowane metodą edukacji spersonalizowanej, której celem jest wspieranie rozwoju ucznia, odkrywanie jego talentu, zainteresowań i możliwości. Tutoring to forma wymagająca dużego wysiłku i zaangażowania zarówno ze strony nauczyciela, jak też i jego podopiecznego. Warto jednak przyjrzeć się jej bliżej dlatego, że w szkołach pracujących metodą tutoringu zauważono jej pozytywny wpływ na zmianę relacji łączących ucznia i nauczyciela oraz znaczną poprawę wizerunku szkoły. Tutoring wpływa na samodzielność i samodyscyplinę ucznia, jego odpowiedzialność oraz umiejętność wykorzystania – a wcześniej zauważenia – jego mocnych stron. Sprzyja również pracy nad sobą, pozwala budować osobistą ścieżkę rozwoju.
Nauczyciel jest dla ucznia wsparciem w odkrywaniu i rozwijaniu jego zdolności, pomaga mu wypracować własny styl odkrywania nowych obszarów wiedzy. Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej prowadzą dr Renata Duroł (autorka innowacji ), mgr Bożena Pojawa, mgr Iwona Jodzis – Jafiszow, mgr Anna Kęćko i mgr Iwona Wiszniewska. Wspierając osobisty rozwój ucznia , proponują mu , zgodne z zainteresowaniami i potrzebami ucznia, zadania.
Więcej na temat metody, form i efektów pracy w artykule autorstwa dr Renaty Duroł, ”Jeśli nie Oksford, to może … tutoring ?”– więcej czytaj