Na konflikty-mediacja

W dniach 4-6 lutego odbyło się szkolenie mediatorów rówieśniczych. Od nowego semestru mamy 12 młodych mediatorów, wyszkolonych po to, aby pomagać w rozwiązywaniu konfliktów wśród uczniów. Oto niektóre wypowiedzi uczestników po szkoleniu:
*Nauczyłem się lepiej słuchać ludzi oraz różnych sposobów psychologicznych jak "zdarta płyta", czy parafraza.
*Nauczyłem się rozumieć problemy ludzi, teraz wiem jak dobrze słuchać.
*Dowiedziałam się czym dokładnie jest mediacja, wiem jak dobrze dobierać słowa.
*W rozwiązywaniu sporów ważne są fakty, trzeba umieć je sparafrazować.
* Znam podstawy, jak należy rozwiązywać konflikty skutecznie. Wiem też, czego nie należy mówić, aby nie zaostrzyć problemu oraz aby ludzie nie zamykali się przede mną.
*Nauczyłam się dokładności
*Stałam się bardziej otwarta
*Dzięki tym zajęciom umiem przeprowadzić rozmowę między dwiema osobami. Wiem, że strony trzeba traktować równo, że nie można nikogo obwiniać.
*Poznałem siebie i wiem, jak dalej siebie poznawać.
 Już wkrótce w zakładce "mediatorzy" zamieszczone będą informacje na temat możliwości skorzystania z ich pomocy w naszej szkole. Zapraszamy

Wiedzą o mediacji poszerzali również nauczyciele. W ostatnią sobotę i niedzielę osoby chętne spotykały się z Prezesem Stowarzyszenia Mediatorów Polskich p. Marcinem Szargiejem. Pan Marcin  uczył, jak wykorzystać technikę mediacji w pracy z uczniami, rodzicami i  nauczycielami. Cieszymy się, że nasi nauczyciele wciąż rozwijają swoje umiejętności.

Oba szkolenia finansowane są ze środków budżetu miasta Suwałk.