Start Aktualności Konkurs dla szkół podstawowych „Do Hymnu”

Konkurs dla szkół podstawowych „Do Hymnu”

alt

altJest nam bardzo miło, że  nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w II edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do Hymnu”. Konkurs jest organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich w Suwałkach pod dyrekcją p. Moniki Kudela wykonali Mazurek Dąbrowskiego, Rotę oraz Odę do radości.

W dniu 04 kwietnia 2019r. mieliśmy przyjemność wykonać w/w pieśni hymniczne przed Komisją Konkursową.

Teraz oczekujemy na ogłoszenie wyników konkursu, do 11 czerwca 2019r.