Start Aktualności Koncert "Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych"

Koncert "Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych" PDF Drukuj

„Naród, który przestaje śpiewać, przestaje istnieć”.
                                                                           O. Kolberg
13 listopada 2017r. odbył się koncert z potrzeby serca, ze wspomnień dzieciństwa, z tradycji domu rodzinnego, z przeżyć przodków. Zatytułowany „Międzypokoleniowe śpiewanie pieśni patriotycznych”.
Spotkały się dwa pokolenia – seniorzy i młodzież. Przypomnieliśmy pieśni, które kiedyś rozbrzmiewały w polskich domach. Pieśni, które towarzyszyły naszemu narodowi w najważniejszych wydarzeniach dziejowych. Chcieliśmy zachęcić do wskrzeszenia oraz kontynuowania tradycji wspólnego wielopokoleniowego śpiewana w gronie rodziny, przyjaciół, aby dzięki muzyce kwitło w nas poczucie wspólnoty, więzi rodzinnej, narodowej, abyśmy nie zapominali zarówno o pięknych, jak i trudnych momentach naszej historii i abyśmy potrafili lepiej ją zrozumieć.
W koncercie wzięły udział zaproszone chóry:
- chór "Ocena życia " - działający przy Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów
- chór "Złota Jesień " - działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku
- chór "Canto" - działający przy Suwalskim Ośrodku Kultury
- zespół wokalny oraz soliści ze Szkoły Podstawowej nr 10
Oraz nasi absolwenci – Magdalena Zygmunt i Dawid Oszkinis
To był wieczór pełen nostalgii i wzruszeń. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.
 Organizatorzy: Monika Kudela, Aldona Bielecka, Joanna Karczewska
Monika Kudela