Ścieżka powrotu

Start Aktualności Nasi pływacy najlepsi w Michałowie

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Nasi pływacy najlepsi w Michałowie PDF Drukuj

Rewelacyjny występ odnotowali uczniowie klas pływackich naszej szkoły (reprezentujący barwy MUKS „Olimpijczyk” Suwałki) na VI Międzynarodowych Mistrzostwach Michałowa w pływaniu zorganizowanych z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. W miniony weekend 04.11.2017r. rywalizowali z ponad 300 zawodnikami z 14 klubów z Polski i Białorusi. Spośród licznej konkurencji pokazali się z jak najlepszej strony, godnie reprezentując klub, szkołę i nasze miasto.
Młodzi pływacy zdobyli łącznie 51 medali: 15 złotych, 21 srebrnych i 15 brązowych, tym samym w klasyfikacji drużynowej zwyciężając wszystkie zespoły i zdobywając I miejsce.
 
Indywidualnie medale zdobywali:
1.    Złoto: Julia Domoradzka (kl. Ve) – 100 m stylem zmiennym
Joanna Bobrowska (kl. Ve) – 50 m i 100 m stylem motylkowym
Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve) – 50 m stylem dowolnym
Zuzanna Żuk (kl. Ve ) – 100 m stylem grzbietowym
Dominika Burdyn (kl. VIIc) – 50 m i 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym
Mateusz Pietkiewicz  (kl. VIIc) – 50 m stylem grzbietowym
Marcin Szmajda (kl. VI c) – 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem dowolnym
Patryk Truchan (kl. VIIc) – 100 m stylem zmiennym
Julia Gwaj (kl. VIIc) – 100 m stylem grzbietowym
Maciej Tumialis (kl.IId Gim) – 100 m stylem grzbietowym
Natalia Woronko  (kl.IId Gim) – 50 m stylem grzbietowym
2.    Srebro: Julia Domoradzka (kl. Ve) – 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem dowolnym
    Joanna Bobrowska (kl. Ve) – 100 m stylem zmiennym
    Nikodem Szmajda (kl. Ve) – 100 m stylem grzbietowym
    Michał Zieliński  (kl. Ve) – 50 m i 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem zmiennym
    Jakub Ruszewski (kl. VIIc) – 100 m stylem klasycznym
    Marcin Szmajda (kl. VI c) – 50 m stylem dowolnym
    Mateusz Pietkiewicz (kl. VIIc) – 100 m stylem grzbietowym i 100 m stylem zmiennym
    Jakub Wojczulis (kl. VI c) – 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym
    Adrian Jodzio  (kl.IId Gim) – 100 m stylem grzbietowym
    Paweł Milewski (kl.IId Gim)  – 100 m stylem klasycznym
    Anna Ostrowska (kl.IId Gim)  – 50 m i 100 m stylem motylkowym
    Maciej Tumialis (kl.IId Gim)  – 100 m stylem dowolnym
    Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (mężczyźni) w składzie: Maciej Tumialis, Paweł
Milewski, Michał Wróblewski i Adrian Jodzio
    Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (kobiety) w składzie: Julia Gwaj, Natalia Woronko, Natalia Żyła i Anna Ostrowska
Sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (mężczyźni) w składzie: Maciej Tumialis, Paweł
Milewski, Michał Wróblewski i Adrian Jodzio
3.    Brąz: Mateusz Kusek (kl.IVe) – 50 m stylem dowolnym
    Wiktoria Palanis (kl. Ve) – 100 m stylem motylkowym
    Martyna Węgrzynowicz  (kl. Ve )– 100 m stylem zmiennym
     Zuzanna Żuk (kl. Ve) – 50 m stylem grzbietowym
     Jakub Ruszewski (kl. VIIc) – 50 m stylem klasycznym
     Patryk Truchan (kl. VIIc) – 100 m stylem dowolnym
     Jakub Wojczulis (kl. VI c) – 50 m stylem dowolnym
     Julia Gwaj (kl. VIIc) – 100 m stylem motylkowym
     Adrian Jodzio (kl.IId Gim)  – 50 m stylem grzbietowym
     Paweł Milewski (kl.IId Gim)  – 100 m stylem motylkowym
     Zuzanna Sztukowska (kl. VIIc) – 100 m stylem klasycznym
     Michał Wróblewski (kl.IId Gim)  – 100 m stylem dowolnym
     Natalia Woronko (kl.IId Gim)  – 100 m stylem grzbietowym
     Natalia Żyła (kl. VIIc) – 100 m stylem zmiennym
Sztafeta 4x50 m stylem zmiennym (kobiety) w składzie: Julia Gwaj, Natalia Woronko,     Zuzanna Sztukowska i Anna Ostrowska

W klasyfikacji ogólnej punktacji FINA (po 3 startach) Julia Domoradzka (kl. Ve) i Dominika Wiktoria Burdyn zajęły 1 miejsce, Marcin Szmajda zajął 2 miejsce oraz Patryk Truchan i Martyna Węgrzynowicz (kl. Ve ) zajęli 3 miejsce.

Pozostałym zawodnikom, mimo iż nie zdobyli medali, gratulujemy udanych startów i poprawienia „życiówek”. Powodzenia na kolejnych zawodach!!!
 


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG