Start Aktualności Festyn ekologiczny

Festyn ekologiczny
altWe wtorek, 6.czerwca wszystkie czwarte klasy naszej szkoły uczestniczyły w FESTYNIE EKOLOGICZNYM zorganizowanym przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta.

Pokazy i zajęcia prowadzili w parku Marii Konopnickiej pracownicy Fundacji Ekologicznej z Bielska Białej.

Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, dzięki którym mogli sobie uświadomić jak ważna jest właściwa gospodarka surowcami energetycznymi a także, jak poprawić swoje życie dzięki oszczędności i rozsądnemu działaniu chociażby podczas prac kuchennych. Mieli także okazję przekonać się, że pedałując na rowerze mogą wytworzyć energię elektryczną potrzebną do projekcji filmu. Wzięli także udział w grze, podczas której musieli zmierzyć się z wieloma pytaniami o tematyce ekologicznej.

Podczas FESTYNU EKOLOGICZNEGO okazało się, że podczas zabawy także można się wiele nauczyć.