Start Aktualności Jasełka Szkoły Podstawowej

Jasełka Szkoły Podstawowej

altŚwięta Bożego Narodzenia to piękny czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są jasełka, które przenoszą nas w czasy narodzin Chrystusa. 22 grudnia  w ostatnim dniu zajęć przed przerwą świąteczną  uczniowie

i nauczyciele podziwiali piękne widowisko „Ziemskie kolędowanie” przygotowane przez klasę IIIe pod kierunkiem pani  Małgorzaty Moczulskiej.  Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, małych dzieci, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej  stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy śpiewane przez małych artystów, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt.

Po występie głos zabrała pani dyrektor, życząc wszystkim zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz udanej i bezpiecznej przerwy świątecznej