Start Aktualności Z boiska na stadion

Z boiska na stadion

Już na wiosnę w Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach świętować będziemy otwarcie boiska szkolnego. Być może właśnie tam kształtować się będą prawdziwe talenty piłkarskie i gwiazdy światowej sławy.
Z tej okazji w bibliotece szkolnej w dniu 21 listopada 2016 r. odbyło się otwarcie wystawy pod tytułem: „Z boiska na stadion WYSTAWA KOSZULEK PIŁKARSKICH WYBRANYCH DRUŻYN EUROPEJSKICH. Jest to kontynuacja cyklu Kolekcjonerstwo, moje HOBBY, rozpoczętego w 2005 roku.
Na wystawie uczniowie oraz inni goście biblioteki mogą podziwiać 27 koszulek piłkarskich. Do każdej koszulki przygotowany został krótki opis, z którego dowiedzieć się można m.in. czy jest to koszulka treningowa, domowa czy wyjazdowa, z którego sezonu pochodzi, jakim wydarzeniom towarzyszyła i którzy znani piłkarze w niej grali.
Nieodłączną częścią wystawy jest także księgozbiór dotyczący piłki nożnej. Zaprezentowane książki pomogą zainteresowanym rozwijać swoją pasję do futbolu, w przystępny sposób pozwolą na przyswojenie wiedzy z tej dziedziny, a może nawet staną się inspiracją dla odwiedzających do stworzenia własnej kolekcji koszulek lub innych atrybutów piłkarskich.