Ścieżka powrotu

Start START

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
"Mikołaj w oczach dzieci"

W klasach I - III biblioteka ogłosiła błyskawiczny konkurs literacko-plastyczny "Mikołaj w oczach dzieci". Na zajęciach czytelniczych nauczyciele bibliotekarze i starsi uczniowie czytali wiersze i krótkie opowiadania o tematyce świątecznej. Dzieci wykonały ciekawe rysunki oraz napisały kilka wierszyków.
Nauczyciele bibliotekarze - Halina Gładkowska i Anna Puczyłowska
 
"Misiowe czytanie w bibliotece"

Z okazji Dnia Pluszowego Misia obchodzonego 25XI biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla klas "O". Dzieci słuchały wierszy o misiach i bawiły się przy misiowych piosenkach. Oglądały różne misie zgromadzone na wystawie.

Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
"Poznajemy nasze miasto - warsztaty"

W roku szkolnym 2019/20 uczniowie z klasy II kontynuują˝ zajęcia warsztatowe "Poznajemy nasze miasto" w ramach projektu "Nie jestem inny". W świetlicy szkolnej dzieci tworzyły makietę Suwałk z drewnianych klocków "Nasze miasto w przyszłości". Wyszukiwały zmiany zachodzące w mieście na starych i nowych fotografiach i ilustracjach. Przypomniały sobie słowa hymnu Suwałk i piosenki o Czarnej Hańczy. Czytały same wiersze o naszym mieście oraz poznały legendę o powstaniu Suwałk. W związku z obchodami 300-lecia Suwałk czytamy opowiadania pani Grażyny Serafin "10/100/300". Uczniowie wykonali wiele prac plastycznych.
 
„Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze”
Uczniowie kl.VA i VB realizujący zajęcia w ramach projektu „Krajobrazy świata – warsztaty przyrodnicze” uczestniczyli w Bibliotece Publicznej  w spotkaniu z p. M. Szumską, podczas którego poznali warunki życia Polaków zesłanych na Syberię. Wzięli również udział  w zajęciach plastycznych „Opowieść o lesie”, podczas których powstały piękne prace przedstawiające las, zarówno naturalny jak i bajkowy.
 
Świąteczne Życzenia
 
Świąteczne przygotowania w II c
16 grudnia uczniowie klasy II c spotkali się w sali lekcyjnej z rodzicami i wychowawcą. Postanowiliśmy wspólnie wykonać bożonarodzeniowe stroiki. W miłej i serdecznej atmosferze powstały wspaniałe prace, które można podziwiać na załączonych zdjęciach Były też kolędy, pastorałki i wiersze o tematyce świątecznej. Tatusiowie dzielnie wspinali się po drabinie i zawieszali nam lampki. Klasa jest już przygotowana na nadchodzące święta. Ciekawym akcentem spotkania była autoprezentacja uczniów. Rodzice poznali ciekawostki z życia szkolnego swojej pociechy. Wieczór spędzony wspólnie uznaliśmy za udany.
Elżbieta Zych
 
Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych

Zajęcia matematyczne dla uczniów uzdolnionych prowadzę w dwóch grupach. Spotykamy się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i wtorki. Uczniowie klasy 1A i 1D chętnie i z dużym zaangażowaniem pracują na zajęciach. Poszerzam zakres kształcenia uczniów o dodatkowe wiadomości i umiejętności z zakresu poznawania liczb, uzupełniania tabelek funkcyjnych, grafów i rozwiązywania zadań tekstowych. Na spotkaniach wykorzystuję gry logiczne, sudoku, aby bez przeszkód i w pełni realizować ustawowe zadania szkoły dla tego etapu kształcenia, czyli koncepcję wszechstronnego kształcenia i rozwoju ucznia. Staram się na zajęciach wprowadzać i rozszerzać zagadnienia ważne dla edukacji matematycznej, np. doskonalimy umiejętność wykorzystywania wiedzy matematycznej w sytuacjach praktycznych, w życiu codziennym oraz do rozwiązywania problemów. Mojej pracy towarzyszą metody aktywizujące, które pozwalają na twórcze podchodzenie do problemów i zagadnień matematycznych. Uczniowie klas 1A i 1D, potrafią już pięknie liczyć w pamięci w zakresie 10 i rozwiązuja proste zadania tekstowe. Bardzo lubią sudoku i łamigłówki matematyczne.
Elżbieta Zych
 
Projekt "Nie jestem inny"

altalt

Zajęcia wspierające dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych „Nie jestem inny” – wspomaganie ucznia niepełnosprawnego. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu. Uczniowie brali udział w zajęciach plastycznych, grach i zabawach ruchowych, wyprawach do SOK-u, Midicentrum, Muzeum Okręgowego, Biblioteki, kręgielni, Parku Naukowo Technologicznego, restauracji, barów, kina, piekły ciasta, pierniki, były w Pracowni Ceramicznej „Kulka” i na lodowisku.

Prowadzące Joanna Wysocka i Maria Murawko.


 
Dzień Misia

altalt

W poniedziałek, 25 listopada 2019 roku, po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Misia.

Uczniowie przynieśli swoje maskotki: te duże i te małe, ale wszystkie milutkie, kochane i przez nas uwielbiane! Nasze koleżanki i koledzy pojawili się tego dnia przebrani od stóp do głów za pluszaki.

  W auli szkoły samorząd uczniowski zorganizował tego dnia różnorodne gry i zabawy wszystkim uczniom klas 1-3, np. śpiewanie „misiowych” piosenek, konkurs wiedzy na temat pluszowego misia, wspólny taniec z pluszakiem czy rysowanie kolorowych postaci misia przez poszczególne klasy. Największą atrakcją, która wzbudziła ogromne emocje u dzieci, było przybycie pluszowego misia. Podziwiał on prace wykonane przez uczniów, pozował do wspólnych zdjęć, a na koniec poczęstował uczestników zabawy cukierkami.

 

SAMORZĄD SZKOLNY

 


 
Atletics Camp 2019
W dniu 24.10.2019 na hali Osir w Suwałkach odbyła sie druga edycja Atletics Camp 2019.
Jest to cykl imprez sportowych skierowanych do dzieci w wieku 9-12 lat. Głównymi celami ich organizacji sa: popularyzowanie wśród dzieci i młodziezy sztandardowych konkurencji lekkoatletycznych, edukacja sportowa a także prozdrowotna dieci i nauczycieli oraz zachecenie dzieci do podejmowania aktywności fizycznej.
Uczniowie naszej szkoły wraz z pania Milena Daniłowicz, nauczycielką wychowania fizycznego uczestniczyli w tej imprezie.
Podczas tej imprezy uczniowie mogli poznac poszczególne konkurencje lekkoatletyczne, rzucać oszczzepem, pchać kulą, biegać przez płotki, rzucać młotem jak i równiez poznać zasady zdrowego odżywiania się, poznac przepis na zdrowy wspaniały koktail oraz sprawdzic jak negatynie moga działać na nas złe nawyki żywieniowe i potrawy, które spożywamy kazdego dnia typu; cola, chipsy, ciastka, paluszki..itp
Imprezę rozpoczeliśmy rozgrzewką w postaci Zumby. Teń dzień to była dobra zabawa z pozytywna dawką energii i wiedzy!
 
7D w Midicentrum

altalt

5.12.2019 r. klasa 7D odwiedziła MidiCENTRUM - Kreatywny Ośrodku Nauki i Technologii w Suwałkach. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach projektowych pt. UMYSŁ, podczas których ćwiczyli pamięć, zręczność, spostrzegawczość oraz logiczne i kreatywne myślenie. Pracowali w grupach rozwiązując zadania w różnych kategoriach. Wszystko to w atmosferze świetnej zabawy i współpracy.

 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 94


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG