Ścieżka powrotu

Start START

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
Konkurs plastyczny "Czekamy na Mikołaja"
altalt
Przedszkolny konkurs plastyczny, który zorganizowała p. Wioleta Rogowska rozstrzygnięty. Tematem pracy było przedstawienie portretu Świętego Mikołaja. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej dzieci. W dniu 18.12.2019 r. wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy i słodką niespodziankę.
 
Wyróżnienie: Grupa 0 a:  Zuzanna Zdancewicz, Oskar Waszkiewicz Grupa 0 b Tygrysy: Róża Adamska,  Dawid Makowski Grupa 0 c Słodziaki: Matylda Adamska,  Marlena Charmuszko-Kogut,  Zuzanna Śniatkowska,  Nikola Szkarnulis
 
 
„Nie jestem inny”- „Mistrz matematyki”
alt 
altW ramach projektu „Nie jestem inny”- „Mistrz matematyki” uczniowie klasy I C poznają świat liczb. Rozwiązują  ciekawe zagadki i krzyżówki  matematyczne. Ćwiczą spostrzegawczość i logiczne myślenie uzupełniając brakujące  liczby w SUDOKU . Doskonalą umiejętność dodawania i odejmowania wykorzystując PUS-y. Uczniowie szczególnie polubili gry karciane, dzięki którym uczą się nie tylko matematyki , ale i zdrowej rywalizacji.
Elżbieta Wiszniewska
 
Festiwal Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej „Christmas songs”

alt

alt17 grudnia 2019 r w naszej szkole odbył się Festiwal Obcojęzycznej Piosenki Świątecznej „Christmas songs”. Wzięli w nim udział soliści i grupy uczniów z klas I – VIII. Wykonawcy śpiewali popularne angielskie i amerykańskie  piosenki świąteczne.

   Przed koncertem zostały odczytane nazwiska laureatów konkursu na  kartkę świąteczną w języku obcym „Christmas cards”. Ze wszystkich kartek z życzeniami w języku obcym wyróżnione zostały

 

1.Nikola Góral kl – VID  i  Sylwia Rozmysłowska  kl -VIIA

2. Maja Skłodowska kl – VC

3. Zuzanna Szczęsnowicz kl – VC  i  Agata Murawska kl – VB

 

 

                             Organizatorki – D.Karmiłowicz, T.Kozłowska, I.Jóźwiak

 
ŚWIĄTECZNA PACZKA

alt

altŚwięta to radosny czas obdarowywania innych. W związku z tym uczniowie klas I - III przygotowali pluszaki, gry planszowe, książki, artykuły papiernicze i słodkie upominki dla Świetlicy Środowiskowej "Przystań" i Pogotowia Opiekuńczego w Suwałkach. Mamy nadzieję, że "Świąteczna Paczka", którą przekazaliśmy, sprawi dzieciom wiele radości oraz umili świąteczny czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za tak ogromne zaangażowanie i "otwarte serca".                         
S.U. klas I - III                     
E.Czywilis, M.Daniłowicz, B.Kopiczko

 
Wady postawy

Postawa człowieka jest określana jako układ ciała w pozycji stojącej (z medycznego punktu widzenia). Wyróżniamy postawę zwykłą (swobodną) oraz postawę baczną – poprawioną poprzez napięcie różnych grup mięśni. Pierwsza – zależy od czynników genetycznych, wieku, rasy, płci, warunków środowiska, ogólnego stanu człowieka. Zagrożenia dla nieprawidłowej postawy to głównie wiek 6-7 lat i 12-16 lat – wtedy to następuje przyspieszenie prędkości wzrastania. W tym czasie rozwój układu mięśniowego „nie nadąża” za szybkim wzrostem kości. Dzieci w tym wieku bardzo często przyjmują nieprawidłową postawę, co sprzyja kształtowaniu wad postawy. Należy wspomnieć, że nieprawidłowości te nie są tylko brakiem kosmetycznym, ale w przyszłości poważnie mogą oddziaływać na zdrowie człowieka.
Powikłania: powstanie garba, upośledzenie sprawności i wydolności organizmu, częste zapalenia płuc i oskrzeli, nieprawidłowa praca serca, trudności w oddychaniu, zespoły bólowe kręgosłupa. Konieczne jest więc gromadzenie badań przesiewowych, wykonywanych przez pielęgniarkę środowiska nauczania i wychowania.

Aby profilaktyka była skuteczna, należy ją oprzeć na wspólnym realizowaniu działań ( rodzice, pracownicy oświaty, pracownicy ochrony zdrowia).

 

U uczniów wykonuje się badania wzrostu ciała, dostosowuje się odpowiednią wysokość ławki i krzesła. Dzieci nie powinny nosić zbyt ciężkich plecaków, część rzeczy można zostawiać w szkole, a niepotrzebne w danym dniu książki i zeszyty regularnie wypakowywać w domu.

Serdecznie prosimy rodziców, aby przypominali dzieciom o siadaniu w zaleconych krzesełkach, przy określonych ławkach szkolnych, o rozpakowywaniu tornistra na bieżąco. Podstawą w leczeniu i zapobieganiu wadom postawy są również ćwiczenia ruchowe.

 

 Pielęgniarka środowiska nauczania i wychowania Natalia Wiktorzak.

 
Życzenia Świąteczne
 
Jasełka w naszej szkole
alt
alt20 grudnia w naszej szkole odbyły się szkolne Jasełka. Zapraszamy do obejrzenia relacji i życzymy wszystkim zdrowych, pogodnych i wesołych świąt Bożego Narodzenia.
 
Konkurs recytatorski
altalt
W Bibliotece Publicznej im. Marii  Konopnickiej odbył się XIX Miejski Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza „Młodości! ty nad poziomy wylatuj…” Ma na celu propagowanie twórczości naszego wieszcza i promowanie młodych talentów recytatorskich. Uczennica klasy VIII A Oliwia Ubowska przygotowana przez Halinę Gładkowską i Annę Puczyłowską zajęła III miejsce. Wcześniej nauczycielki przeprowadziły szkolny etap konkursu.
 
Szachiści z Ic
altalt
8 XII 2019 r. przedstawiciele klasy I C wzięli udział w Turnieju Szachowym Zimowych Mistrzostw SP 10 w Suwałkach. Kamil Pupel zdobył puchar i zajął I miejsce w kategorii chłopców klas I. W tej samej kategorii  II miejsce zajął Hubert Bujnowski. GRATULUJEMY!
 
 
Podaruj pluszowego misia
altalt Po raz kolejny S.U. klas I - III  zorganizował akcję charytatywną 
dzieciom z oddziału SOR-u w Suwałkach. Zbieraliśmy nowiutkie, śliczne 
misiaczki, pluszaczki, zwierzaczki, które sprawią radość maluchom
przebywającym w szpitalu.
 
"Z historii Suwałk"

W związku ze zbliżającą rocznicą 300-lecia powstania miasta w bibliotece wyeksponowano wiadomości z historii Suwałk, literaturę o tematyce regionalnej oraz sylwetki zasłużonych Suwalczan. Na zajęciach czytelniczych uczniowie poznają życiorysy ludzi związanych z naszym miastem.
Nauczyciele bibliotekarze - Anna Puczyłowska i Halina Gładkowska
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 94


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG