Ścieżka powrotu

Start START

Rekrutacja 2020/2021

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
"NIE dla używek! Młodość bez uzależnień"

"NIE dla używek! Młodość bez uzależnień" – regulamin konkursu szkolnego o tematyce profilaktycznej 

Cele konkursu:

        promocja zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży,

        uswiadomienie zagrożenia związanego z paleniem papierosów, spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych,

        zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych. 

Uczestnicy

Konkurs realizowany jest w ramach projektu "Włącz myślenie, nie wchodź w uzależnienie" i adresowany jest do uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach.

Konkurs zostanie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych:

Więcej…
 
Rekrutacja do przedszkoli
Witamy w systemie rekrutacji do przedszkoli. 
Przed rozpoczęciem udziału w rekrutacji
zachęcamy Państwa do zapoznania się z krótkim filmem instruktażowym, który dostępny jest tutaj:

alt

 
W Roku św. Jana Pawła II i w 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II

alt

alt
Wystawa została zorganizowana przez panią Bożenę Ołdak w katechetycznej sali 402. Wystawę można będzie oglądać do  końca października 2020r. Zawiera ona: Najważniejsze wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II, Pielgrzymki do Polski, zdjęcia z pobytu na Wigrach, Myśli Jana Pawła II i prace uczniów postaci papieża z orgiami oraz pomocy katechetycznych w postaci malowanek, komiksów, krzyżówek, czasopism, filmów i innych materiałów z, których uczniowie korzystają przygotowując się do Olimpusa o św. Janie Pawle II.

 
Dzień Otwarty - fotogaleria
 
„Co daje nam czytanie”
W ramach promowania czytelnictwa w holu przed biblioteką wywieszono „złote myśli o czytaniu” w postaci fiszek. Materiały podkreślają znaczenie czytelnictwa w życiu każdego człowieka od dzieciństwa do dorosłości.
 
„Kocie portrety” – konkurs plastyczny
Kontynuacją obchodów Światowego Dnia Kota było ogłoszenie konkursu plastycznego
” Kocie portrety” dla klas I-III. Wpłynęło 40 rysunków. Wszystkie prace zostały wyeksponowane przed biblioteką i świetlicą. Nauczyciele bibliotekarze wyłonili zwycięzców. Oto oni: Natalia Kruszko I E ; Aleksander Racław I D ; Michalina Jasielon I D ; Ola Wikarska I D ; Nikola Szukajt I C ; Milena Murawska I A ; Amelia Czarkowska I E ; Dawid Rydzewski I D ; Miłosz Mor I E ; Magda Woroniecka I E ; Bartek Taraszkiewicz I D ; Dominik Borkowski ; Aniela Baczewska II C.
 
„Dzień Kota” w bibliotece szkolnej
17 lutego przypada Światowy Dzień Kota . W bibliotece szkolnej zorganizowano wesołą imprezę dla klas „O” A i C oraz klasy III C.  Zebranym dzieciom przedstawiono teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”; dzieci poznały różne ciekawostki z życia kotów, wysłuchały wierszyków i opowiastek o kotach. Imprezie towarzyszyła wystawka książek z literatury pięknej i popularnonaukowej na „kocie tematy” oraz wystawka kocich fotografii.


 
Uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników
altalt
Jak co roku w II semestrze odbyło się pasowanie uczniów klas I  na czytelników biblioteki. Nauczyciele bibliotekarze przedstawili dzieciom teatrzyk kamishibai pt.  „Kot w butach”. Po złożonej przysiędze uczniowie uroczyście zostali przyjęci w poczet czytelników.
 
300-lecie Suwałk
altalt
Biblioteka  szkolna  przygotowała cykl wystaw  z okazji „300-lecia Suwałk” . Zgromadzone materiały podzielono tematycznie: 1. Suwalczanie 300-lecia  2. Z historii Suwałk 3. Suwałki w literaturze. Książki zgromadzone na wystawie przedstawiają znanych i zasłużonych suwałczan oraz dzieje Suwałk.
 
 
Na zajęciach czytelniczych cyklicznie omawiane są sylwetki znamienitych suwałczan. W marcu odbędzie się spotkanie z historykiem A. Matusiewiczem dotyczące powstania naszego miasta Suwałki.
 
 
I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Biblijnej w SP nr 6. Byli to: Dagmara Hołoweńko, Weronika Ryszkiewicz i Jacek Misiukiewicz, który zajął I miejsce. Uczniów przygotowywała pani Bożena Ołdak.
 
Co daje nam czytanie?
 

Nie ma wątpliwości, że czytanie wpływa w znaczącym stopniu na nasz umysł. Choć statystyki nie są pozytywne i pokazują, że coraz więcej osób zamiast papierowej lektury wybiera Internet jako podstawowe źródło informacji, bez wątpienia to właśnie czytanie książek pogłębia zasób słownictwa, uczy ortografii, interpunkcji, pozwala na dogłębne poznanie problemu, poszerza wiedzę. Czasami wystarczy kilka minut dziennie, by w ciągu roku przeczytać wiele wartościowych książek.

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 96


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG