Ścieżka powrotu

Start START

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
Konkurs Mistrz Ortografii
W I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbył się XXI Miejski Konkurs Ortograficzny Uczniów Szkół Podstawowych. Wzięło  w nim udział ponad 30 uczniów z większości szkół podstawowych.

Tytuły laureatów w konkursie zdobyli uczniowie naszej szkoly:

IV miejsce – Bartosz Bołtrukanis
VI miejsce – Julia Kowalewska
VI miejsce – Gabriela Ogórkis
VII miejsce – Gabriela Wowak

Gratulujemy!
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w kl 1 c
Dzisiaj tj. 27.10.2021 roku w klasie Ic było smacznie i kolorowo. Sami przygotowywaliśmy sobie drugie śniadanie. Kanapki, surówki i owocowe szaszłyki smakowały wyśmienicie. Na chwilę staliśmy się szefami kuchni, którzy dbają o prawidłowe pełne witamin posiłki.
 
Wędrówka po magicznym lesie
25.10.2021 roku klasy: Ic, drugie i trzecie wybrały się do kina Lumiere na sceniczną adaptację „Jasia i Małgosi” J.W. Grimm. Spotkanie z głównymi bohaterami tej ponadczasowej baśni stanowi cenny drogowskaz na drodze każdego człowieka. Nasi uczniowie znaleźli się w świecie wymagającym zdecydowanego działania, odwagi, mądrości i poświęcenia.

       Wszystkim podobała się wędrówka po magicznym lesie, ścieżką pełną zaskakujących zwrotów akcji.
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo w klasie 1 d
          26 października w naszej klasie robiliśmy pyszne i zdrowe kanapeczki. Zanim rozpoczęliśmy swoją kulinarną przygodę  omówiliśmy  zasady pracy, zachowania higieny, właściwego i bezpiecznego posługiwania się narzędziami kuchennymi.  Wspólnie ustaliliśmy kolejne etapy pracy. Później była już sama przyjemność – wykonanie i degustacja własnoręcznie zrobionych kanapek.   
Było pysznie.

 
Ślubowanie klas pierwszych
"Ja,uczeń Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach
 ślubuję..."


          15 października 2021 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste Ślubowanie klas pierwszych.
        Na tę okazję dzieci przygotowały część artystyczną, która uświetniła tak ważne wydarzenie.
        Po prezentacji umiejętności i wiadomości pierwszoklasistów nastąpił akt ślubowania i pasowania.
Uroczysty dzień zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

 
Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego
11 października 2021r. w bibliotece szkolnej została wykonana  i udostępniona uczniom wystawka „Rok 2021 - Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego" . 12 września w Świątyni Opatrzności Bożej został dołączony do grona  błogosławionych. Na wystawie zamieszczono najładniejsze prace uczniów klas I – III.
 
Diecezjalny Konkurs plastyczno- literacki
            15 października 2021r. w ramach Sympozjum historycznego „Bł. Kard. Stefan Wyszyński –symbol wiary i patriotyzmu” w Ełckim Centrum Kultury został rozstrzygnięty konkurs pt. „Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Elżbieta Róża Czacka- świadkowie umiłowania Boga, bliźniego i Ojczyzny”  w którym uczestniczyli uczniowie naszej szkoły przygotowani przez panią Bożenę Ołdak.
II miejsce zajął: Michał Bołtrukanis z kl. II B oraz
Wyróżnienie: Miłosz Mor kl. III E        
Gratulujemy zwycięzcom.
 
Rok 2021 – Rokiem Teofila Noniewicza
4 października 2021r. w bibliotece szkolnej wyeksponowano wystawkę
 „Rok 2021 – Rokiem Teofila Noniewicza”.  Zmarłego w 1928 roku w Suwałkach. Był wybitnym lekarzem i działaczem społecznym.


 
Szkolny konkurs „Czas to miłość”.

                 W październiku bieżącego roku szkolnego Zespół nauczycieli religii zorganizował  Szkolny konkurs „Czas to miłość” poświęcony osobie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Konkurs adresowany  był  do uczniów klas IV-VIII.
Jego celem było poznanie życia i dorobku  nowego polskiego błogosławionego, motywowanie uczniów do podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz innych, rozwijanie  wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka oraz  integracja środowiska szkolnego wokół idei budowania wspólnoty rodzinnej, szkolnej i społecznej.
Uczniowie  wykonali indywidualne prace plastyczne, których tematyką była interpretacja słynnego Dekalogu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Prezentacje uczniów pokazały jak wciąż bardzo aktualne są Jego zasady i mogą być inspiracją nie tylko do pracy nad sobą, ale także podejmowania różnorodnych inicjatyw na rzecz budowania wspólnoty między ludźmi.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za pochylenie się nad tą ważną tematyką, kreatywne rozwiązania oraz gotowość otwierania się na relacje międzyludzkie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujących uczniów:

Kategoria – klasy IV-VI
1. miejce – Julia Kida – klasa 5D
2. miejsce – Wiktor Rowiński – klasa 5E
3. miejsce – Aleksandra Salwecka – klasa 5E

Wyróżnienia: Oliwia Kowalczyk – klasa 5A
Nikola Ewko – klasa 6B
Daria Siłkowska – klasa 5C

Kategoria – klasy VII - VIII
1. miejsce – Wiktoria Gorlo – klasa 7B
2. miejsce – Mateusz Jarmołowicz – klasa 7A
3. miejsce – Wiktoria Syper – klasa 8C

Wyróżnienia: Gabriela Ogórkis – klasa 7A
Maja Żuk – klasa 7D

 
Ziemniak w roli głównej

             Wybraliśmy się z uczniami klasy IIIe i IIb na wycieczkę do gospodarstwa Miodoborze w Starych Matulach.

W Miodoborzu obieraliśmy ziemniaki na babkę ziemniaczaną, oglądaliśmy zwierzęta, które były tam hodowane i robiliśmy figurki z ziemniaków.

Potem pojechaliśmy na pole, gdzie zbieraliśmy ziemniaki. Pamiętam, że wycieczka była bardzo fajna, bo było dużo emocji, zabaw i pracy.

Alan Dyczewski uczeń klasy III a

 
Spotkanie z policjantem

            24 września nasi pierwszoklasiści oraz klasa IIIb brała udział w spotkaniu z policją - "Moja bezpieczna droga do szkoły". Dzieciaki mogły dowiedzieć się jak bezpiecznie podróżować, jak poprawnie przechodzić przez jezdnię oraz jak reagować na spotkanie z niebezpiecznym psem. Dzieci mogły poćwiczyć prawidłowe przechodzenie przez pasy. Całe spotkanie było bardzo owocne i przydatne. Nasi uczniowie bardzo chętnie i uważnie słuchali, a następnie zadawali pytania.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 107


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG