Ścieżka powrotu

Start START

Projekty

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
Postępowanie uzupełniające do oddziału sportowego na rok szkolny 2021/2022

Informujemy, że w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną i ograniczeniami wprowadzonymi w szkole zmianie ulegnie termin prób sprawności fizycznej do oddziału sportowego o profilu badminton. O terminie poinformujemy w terminie późniejszym.

 
Szkolny konkurs o Berlinie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W marcu odbył się Szkolny konkurs „Berlin- die schönste Hauptstadt in Europa”  -Berlin najpiękniejszą stolicą w Europie. Konkurs dedykowany był dla klas 7. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką.

I miejsce -  Klaudiusz Pazoła kl.7b

II miejsce- Gabriela Wowak kl.7 b

III miejsce- Weronika Wójtowicz kl. 7e

 

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 
Postępowanie uzupełniające do oddziału sportowego na rok szkolny 2021/2022


Informujemy, że zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające do oddziału sportowego o profilu badminton.

Liczba wolnych miejsc: 3

 

 

 

 

 

Terminy postępowania uzupełniającego do oddziału sportowego na rok szkolny 2021/2022

1) Terminy składania dokumentów w postępowaniu uzupełniającym do oddziału sportowego: od 6 kwietnia 2021 r. godz. 8:00 do 13 kwietnia 2021 r. godz. 15:00.

2) Termin przeprowadzenia prób sprawności fizycznej: 20 kwietnia 2021 r., godz. 16.00, aula Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach, ul. Antoniewicza 5,

3) Podanie do publicznej wiadomości wyników prób sprawności fizycznej – 22 kwietnia 2021 r. o godz.15:00.

4) Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych – 30 kwietnia 2021 r. godz. 8:00.

5) Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia - od 4 maja 2021 r. godz. 8:00 do 10 maja 2021 r. godz. 14:00.

6) Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do oddziałów sportowych – 11 maja 2021 r. godz. 8:00.

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO ODDZIAŁU SPORTOWEGO

OŚWIADCZENIE - WIELODZIETNOŚĆ RODZINY

OŚWIADCZENIE OBJĘCIE PIECZĄ ZASTĘPCZĄ
OŚWIADCZENIE SAMOTNE WYCHOWYWANIE DZIECKA

 
Sukcesy IIc

Mimo pandemii uczniowie klasy II C aktywnie włączają się do współzawodnictwa . W ostatnim czasie  podczas Marzeńtańców 2021-Suwalskie Prezentacje Artystyczne-  Nadia Barszczewska miała okazję zaprezentować swój talent plastyczny wykonując kukłę Marzanny. Swoich talentów nie kryją też inni: Dominika Socińska zajęła II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Zimowy pejzaż", a Karol Krzesickiego zajął II miejsce w szkolnym konkursie plastycznym "Dary jesieni". Odnosimy też sukcesy w szachach i sztukach walki. Dominika Socińska w Mikołajkowym Turnieju Szachowym w swojej grupie zajęła 3 miejsce spośród dziewczynek, Nadia Barszczewska- 4 m. w Mistrzostwach Suwałk Młodzików do lat 8 w szachach dziewcząt, a Natalia Panasiewicz - 1m.w kumite dziewcząt w Mistrzostwach Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin. Gratulacje!

 
Konkurs Easter cards

Zwycięzcami konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną w języku obcym Easter cards zostali:

I miejsce- Przemek Doszuta-kl IVB i Wojtek Doszuta- kl IVC

II miejsce -Wiktor Rowiński- kl IVE i Blanka Kardel kl IVB

III miejsce- Paulina Prokopowicz- kl IVB i Monika Wójtowicz kl IVB

Konkurs zorganizowały i przeprowadziły - Teresa Kozłowska i Iwona Jóźwiak.

Oceniana była pomysłowość i estetyka wykonania oraz poprawność życzeń w języku angielskim.

 
Szkolny konkurs „Święty Kazimierz – duchowy „siłacz”.

W marcu 2021 r. odbył się Szkolny konkurs „Święty Kazimierz – duchowy „siłacz”. Inicjatywa zespołu nauczycieli religii była jedną z form tegorocznych obchodów patronalnego święta parafii p.w. św. Kazimierza Królewicza oraz propozycją wychowawczą w procesie poszukiwania duchowych autorytetów dzieci i młodzieży.

Zadaniem uczestników konkursu – uczniów klas IV-VIII było przygotowanie projektu koszulki, którego treść związana była z życiem i osobą św. Kazimierza. Uczniowie klas I-III przygotowali obrazy z wizerunkiem świętego. Na konkurs wpłynęło 120 prac. Wykonane zostały z wykorzystaniem różnych technik, w tym technologii komputerowej.

Komisja konkursowa wybrała najlepsze  prac e w czterech kategoriach wiekowych oraz wyróżniła prace szczególnie kreatywne.

Więcej…
 
ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA KARTKĘ WIELKANOCNĄ

Konkurs przeznaczony był dla klas I-VIII. Największym jednak zainteresowaniem cieszył się wśród uczniów klas I-III. Spośród wszystkich kartek wybraliśmy najciekawsze i przyznaliśmy trzy miejsca.
I. Julian Oberman  Ic , Oliwier Brzozowski Ib, Aleksandra Dąbrowska VIIIe
II. Krzysztof Cichucki IIIa, Maja Klepacka IIb
III. Maria Wróblewska Ia, Maja Szyszkowska IIIc

Wyróżnienie: Nadia Barszczewska IIc, Weronika Gabrycka VI b, Gabriela Gabryska VIb.

Wszystkie kartki przekażemy podopiecznym Domu Pomocy Społecznej „Kalina”.

 

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wyróżnienia. Nagrody rzeczowe będzie można odebrać po świętach w przy wejściu głównym do szkoły, jeśli uczniowie nie wrócą do nauki stacjonarnej.

Wszystkim życzymy spokojnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

 

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza

 
Bądź eco dla naszej ZIEMI

Bycie ECO jest COOL


 

Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Kryzys dotyczący stosunku człowieka do środowiska, pojawił się i narasta obejmując swym zasięgiem cały świat. Dlatego ogromnie ważnym problemem ludzkości u progu XXI wieku jest przetrwanie i stworzenie warunków godnego życia dla przyszłych pokoleń, życia w harmonii z naturą i drugim człowiekiem.

Więcej…
 
Izolacja w czasie epidemii a higiena psychiczna

Przymusowa izolacja w czasie epidemii a higiena psychiczna


Obowiązujące ograniczenia mające za zadanie zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19 w istotny sposób zmieniają życie codzienne wszystkich ludzi. Pozostawanie w izolacji i liczne ograniczenia związane z życiem codziennym w istotny sposób mogą wpływać na obniżenie nastroju. Długotrwałe pozostawanie w odosobnieniu i rezygnowanie ze swoich zwykłych zajęć wymaga reorganizacji życia i poukładania wszystkiego na nowo. By zadbać o higienę psychiczną, należy postarać się zastąpić aktywności z których musimy rezygnować lub je ograniczyć innymi, które staną się częścią nowego schematu dnia. Ważna jest ta powtarzalność i zaplanowanie sobie zdań. Na przykład: chodzenie na siłownię warto zamienić na domowe treningi: o stałej porze, konkretne serie ćwiczeń. Spotkanie towarzyskie  można urządzić za pośrednictwem videorozmowy - wcale nie trzeba z tego rezygnować.

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do obejrzenia filmu poniżej:

Higiena psychiczna i zdrowe relacje z rodziną w czasach izolacji społecznej - film edukacyjny. - YouTube

 
DNI GIER PLANSZOWYCH

Wiosna tuż, tuż, w związku z tym Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował w dniach 11-12 marca 2021 roku dni gier planszowych. Nasze zajęcia odbywały się w luźnej, przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie klas integracyjnych w tym czasie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe. Wszyscy uczestnicy twierdzą, że warto w nie grać, ponieważ jest to dobry pomysł na spędzenie czasu z rodziną i znajomymi. Rozwijają umysł i wyobraźnię, uczą również zasad fair play. Ta forma zabawy jest wspaniałą okazją do pogłębiania integracji zwłaszcza w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Kolejny raz okazało się, że istnieje dobra zabawa bez gier komputerowych czy też bez „udziału” naszych smartfonów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Kolejne spotkanie z GRĄ PLANSZOWĄ już zapewne niebawem :D

 
Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia w ramach programu "Aktywny Suwalczanin"

Zajęcia w ramach programu "Sport wszystkim dzieciom służy"

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 97


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG