Ścieżka powrotu

Start START

Reforma Edukacji

Fotogaleria


Szkoła Podstawowa nr 10 w Suwałkach
Apel Święto Niepodległości

altalt

Dnia 8.11.2019 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel w związku ze 101 rocznicą odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.

Uroczystość ta rozpoczęła się odśpiewaniem przez wszystkich uczniów naszej szkoły oraz rady pedagogicznej o godzinie 11.11 hymnu narodowego w ramach akcji zorganizowanej przez ministerstwo edukacji narodowej „Szkoła Do Hymnu”.

Uczniowie klas VIII i IV szkoły podstawowej przygotowali przedstawienie pod kierunkiem nauczycieli historii pod tytułem „Nasza Niepodległa”. Część muzyczną tego wydarzenia przygotował i zaprezentował chór Fa-Sol-La pod kierownictwem Pani Moniki Kudeli oraz wystąpili soliści Zuzanna Oberman oraz Wiktoria Cybulska, a na akordeonie zagrał Tymek Żyliński. Dekoracje przygotowały Pani Joanna Karczewska oraz Pani Monika Kudela.

Dla całej naszej społeczności szkolnej było to podniosłe i głębokie przeżycie.


 
VII D w Parku Trampolin Movement Arena

altalt

W dniu  7.11.2019 r. uczniowie klasy VII D uczestniczyli w zajęciach w Parku Trampolin Movement Arena w Suwałkach. Przez 1,5 godziny młodzież spędzała aktywnie czas w strefie trampolin i parkour. Zabawa zaczęła się od rozgrzewki z trenerem, który przygotował uczniów do ćwiczeń oraz przypomniał im o obowiązującym na terenie obiektu regulaminie. Wszyscy świetnie się bawili,  testowali swoje umiejętności akrobatyczne i skakali do basenu z gąbkami.   Niecodzienny trening pod okiem trenera był wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i rozwijania sportowych pasji. Z miłą chęcią odwiedzimy to miejsce ponownie!

 
 
Ia w Midicentrum
altalt
Dziś wielki dzień dla naszych pierwszoklasistów. Wielu z nich po raz pierwszy wzięło udział w zajęciach programowania robota. Klasa Ia serdecznie dziękuje Midicentrum, iż mogła uczestniczyć w tej pasjonującej przygodzie.
 
Pasowanie na przedszkolaka
alt
alt
Pasowanie na Przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dnia 23 października 2019 r. najmłodsze dzieci 3-latki z grupy Pszczółki zostały pełnoprawnymi Przedszkolakami. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.  Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek.
 
Kiermasz misyjny
altalt
Niedziela misyjna - nasz ślad dobra w Afryce. 20 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły zorganizowali w parafii św. Kazimierza Królewicza niezwykły „Kiermasz misyjny”. Celem akcji charytatywnej było włączenie się aktywnie w przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego oraz  pomoc dzieciom i młodzieży z Malawi pragnącym podjąć lub kontynuować naukę w szkole. W ramach międzynarodowego programu „Adopcja na odległość” umożliwiamy im dostęp do edukacji poprzez długoterminową pomoc materialną.
Pomoc finansowa przekazana szkole w Afryce przeznaczana jest na:
- opłacenie czesnego uczniom, których rodzin nie stać na opłaty,
- pokrycie kosztów utrzymania uczniów w internacie, gdy jest taka konieczność,
- dożywianie dzieci w szkole,
- zakup pomocy dydaktycznych, naukowych i sportowych.
Więcej…
 
SBO 2020
altGłosuj na Projekt nr 1 !!!
Kamil Skrzypkowski to nie tylko znakomity siatkarz, ale również spełniający się nauczyciel wychowania fizycznego w
Szkole Podstawowej nr 10 w Suwałkach
z Oddziałami Integracyjnymi im. Olimpijczyków Polskich!
Szkoła bierze udział w głosowaniu SBO 2020 -
http://bit.ly/32Kw0x9. Projekt zakłada modernizację zaplecza szatniowego przy basenie, przebudowę instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wykonanie instalacji elektrycznej, tynków, posadzek, dostawę i montaż szafek basenowych. Zapraszamy do głosowania! #RazemMożemyWięcej #Ślepsk #Malow #MebleMetalowe #PlusLiga
 
Ve w Białymstoku

Dnia 21.10.2019r uczniowie klasy Ve wraz z wychowawcą byli na wycieczce szkolnej w Białymstoku. Głównym celem wycieczki była Papugarnia, która zrobiła na wszystkich ogromne wrażenie.  Mogliśmy zobaczyć różne gatunki papug, a nawet doświadczyliśmy ich na sobie. Papugi uwielbiają  podjadać, siadać na ramionach, głowie a także odrywać guziki od ubrań. Po wizycie w Papugarni pojechaliśmy do parku trampolin Jumper Park, gdzie mogliśmy skakać, robić różne przewrotki, skakać do basenu z pianek, oczywiście pod okiem trenera. Niektórym z nas nawet udało  się dostać darmowe wejściówki podczas kolejnej wizyty w parku. W drodze powrotnej oczywiście udaliśmy się do McDonalda i zadowoleni wróciliśmy do domu.

 
"Ślub będziemy brać ze szkołą".
altDnia 23 października 2019 r. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły,zaproszonych gości, rodziców i wychowawców złożyli uroczyste ślubowanie. Od tej chwili stali się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej i otrzymali legitymacje szkolne.
Klasa I A - wych. Paulina Żyżyk, Beata Sobolewska-Szulgacz,
klasa I B - wych. Mirosława Skowina-Konik, Teresa Cuper,
klasa I C - wych. Elżbieta Wiszniewska,
klasa I D - wych. Małgorzata Kucharzewska,
klasa I E - wych. Natalia Przekop.
Gratulujemy najmłodszym uczniom i życzymy sukcesów!
 
CodeWeek2019
Od 5 do 20 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce i w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek2019.
Na czym polegało to świętowanie? Na świetnej zabawie.
Główną ideą CodeWeek2019 było promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom i  młodzieży sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu. W akcji wzięły udział wszystkie klasy naszej szkoły
od IV do VIII.

 
"STANKUNY, SŁOŃCE I SERY"
21 X 2019 roku klasy IIIB i IIIE wyruszyły słonecznym szlakiem serowo - maślanej przygody. Pod kierunkiem przesympatycznych pań Tereski i Uli z gospodarstwa agroturystycznego w Stankunach dzieci poznały tajniki tradycyjnego wyrobu serów i masła. Najpierw w ruch poszła bojka. Potem mieszały, kroiły, wyciskały i doprawiały "magicznymi ziołami" sery. Następnie przy suto zastawionym stole degustowały pyszne wyroby gospodarzy. Korzystając z przecudnej pogody dzieci spędziły czas na udanej zabawie.
E. Czywilis, M. Daniłowicz, B. Kopiczko
 
Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia pozalekcyjne realizowane w ramach
programu profilaktycznego szkoły
od 07.10.2019 r. do 13.12.2019 r.

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 85


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG