SOS

Udany weekend siatkarzy SUKSS Suwałki
W sobotę 2.12.2017r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach odbył się turniej w ramach Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Młodzików. Na parkiecie rywalizowały cztery drużyny: SUKSS Suwałki 1, SUKSS Suwałki 2, UKS Mikolo Sokółka i UKS Centrum Augustów. Suwalczanie wygrali wszystkie cztery mecze. Aktualnie drużyna SUKSS Suwałki 1 zajmuje pierwsze miejsce
w tabeli Mistrzostw Województwa, natomiast drużyna SUKSS Suwałki 2 miejsce czwarte.
1. SUKSS Suwałki 1 – UKS Mikolo Sokółka        2:0 (25:19, 25:10)
2. SUKSS Suwałki 2 – UKS Centrum Augustów    2:0 (25:9, 25:13)
3. SUKSS Suwałki 1 – UKS Centrum Augustów    2:0 (25:9, 25:12)
4. SUKSS Suwałki 2 – UKS Mikolo Sokółka        2:1 (25:21, 23:25, 15:10)

Suwalczanie wystąpili w składzie:
SUKSS Suwałki 1:
Patryk Harackiewicz, Kacper Chmielewski, Adrian Andruszkiewicz, Jakub Krzyżewski, Paweł Popławski, Hubert Gryko (libero), Łukasz Chałko (kapitan), trener Marcin Orzechowski
SUKSS Suwałki 2:

Najlepszy zawodnik turnieju
W dniach 18-19.11.2017r. w Nowym Dworze Mazowieckim odbył sie regionalny turniej talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W zawodach uczestniczyły reprezentacje czterech województw: mazowieckiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego i podlaskiego. Trenerem naszego województwa był Artur Łabacz. Miło nam poinformować, że najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został suwalczanin Patryk Harackiewicz (kl. II D).
Gratulujemy!!!

Spotkanie z ,,Mistrzem”

22.02.2017r. naszą szkołę  odwiedził były  reprezentant Polski, Mistrz Świata Juniorów i MVP Mistrzostw Świata Juniorów w piłce siatkowej Marcin Prus. Pierwszym etapem tego spotkania była część teoretyczna, w której brali udział uczniowie oddziałów sportowych o profilu piłka siatkowa klas IV-VI oraz I-III gimnazjum. Nasz gość opowiadał o dążeniu do sukcesów sportowych. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo ważna jest wiara we własne możliwości, motywacja oraz zaangażowanie. Podczas spotkania mieliśmy również możliwość zobaczenie z bliska mistrzowskich medali, zawieszenia ich sobie na szyi oraz poczucia się jak prawdziwy zwycięzca. Dodatkowo była to  też okazja poznania drogi jaką trzeba przejść, aby zostać reprezentantem kraju, mistrzem Europy i świata, najlepszym zawodnikiem mistrzostw świata, drogi pełnej wyrzeczeń, ciężkiej pracy, której finałem jest realizacja marzeń z dzieciństwa czy młodości
    Następnie odbyły się zajęcia praktyczne dla  uczniów trenujących piłkę siatkową w naszej szkole. Pierwsza oczywiście była rozgrzewka, w którą włączył się również nasz gość. Następnym punktem były ćwiczenia rozwojowe i mecz uczniowie kontra mistrz i trenerzy. Wynik tego spotkania uświadomił nam jak jeszcze wiele pracy jest przed nami.

Dobry weekend SUKSS Suwałki

W ubiegły weekend drużyny SUKSS rozgrywały mecze aż w trzech kategoriach: młodzików, kadetów i seniorów.

W sobotę 3 grudnia drużyna kadetów SUKSS 1 Suwałki, prowadzona przez Bartosza Jasińskiego, grała w Augustowie z drużyną UKS Centrum Augustów. Dwa pierwsze sety to ogromna przewaga suwalskiej drużyny i pewna wygrana 25:15 i 25:9. Niestety w trzecim secie nastąpiło rozluźnienie i brak koncentracji co skończyło się przegraną 26:24. Czwarty set zakończył się zwycięstwem suwalczan 25:20.

Wynik: SUKSS Suwałki – UKS Centrum Augustów 3:1 (25:15, 25:9, 24:26, 25:20)

Tego samego dnia =>> więcej

Turniej Talentów Siatkarskich
W dniach 19-20.11.2016r. w Białej Podlaskiej odbył się Turniej Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych regionu wschód. W zawodach uczestniczyły reprezentacje województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego i mazowieckiego. Województwo podlaskie zajęło drugie miejsce w kategorii klas pierwszych gimnazjów, pierwsze miejsce w kategorii klas drugich i trzecich gimnazjów oraz trzecie miejsce w kategorii klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju udział wzięło 120 zawodników. Wyróżnionych zostało 10 siatkarzy, a wśród nich  - Damian Krakowski. Serdecznie gratulujemy!!!!