Ścieżka powrotu

Start Biblioteka

Fotogaleria


Biblioteka
Rok 2021 – Rokiem Teofila Noniewicza
4 października 2021r. w bibliotece szkolnej wyeksponowano wystawkę
 „Rok 2021 – Rokiem Teofila Noniewicza”.  Zmarłego w 1928 roku w Suwałkach. Był wybitnym lekarzem i działaczem społecznym.


 
Dzień kota w bibliotece
17.02. obchodziliśmy Dzień Kota. Biblioteka szkolna zorganizowała z tej okazji spotkanie dla uczniów z grupy "O" C. Czytano wiersze i ciekawostki z życia kotów. Dzieci obejrzały przygotowaną wystawkę książek i pobawiły się.

 
„Co daje nam czytanie”
W ramach promowania czytelnictwa w holu przed biblioteką wywieszono „złote myśli o czytaniu” w postaci fiszek. Materiały podkreślają znaczenie czytelnictwa w życiu każdego człowieka od dzieciństwa do dorosłości.
 
„Kocie portrety” – konkurs plastyczny
Kontynuacją obchodów Światowego Dnia Kota było ogłoszenie konkursu plastycznego
” Kocie portrety” dla klas I-III. Wpłynęło 40 rysunków. Wszystkie prace zostały wyeksponowane przed biblioteką i świetlicą. Nauczyciele bibliotekarze wyłonili zwycięzców. Oto oni: Natalia Kruszko I E ; Aleksander Racław I D ; Michalina Jasielon I D ; Ola Wikarska I D ; Nikola Szukajt I C ; Milena Murawska I A ; Amelia Czarkowska I E ; Dawid Rydzewski I D ; Miłosz Mor I E ; Magda Woroniecka I E ; Bartek Taraszkiewicz I D ; Dominik Borkowski ; Aniela Baczewska II C.
 
„Dzień Kota” w bibliotece szkolnej
17 lutego przypada Światowy Dzień Kota . W bibliotece szkolnej zorganizowano wesołą imprezę dla klas „O” A i C oraz klasy III C.  Zebranym dzieciom przedstawiono teatrzyk kamishibai „Kotka Milusia”; dzieci poznały różne ciekawostki z życia kotów, wysłuchały wierszyków i opowiastek o kotach. Imprezie towarzyszyła wystawka książek z literatury pięknej i popularnonaukowej na „kocie tematy” oraz wystawka kocich fotografii.


 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 2 z 7


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG