Ścieżka powrotu

Start Biblioteka

Fotogaleria


Biblioteka
Koło Teologiczne
Koło Teologiczne prowadzone jest dziewiętnasty rok przez Panią Bożenę Ołdak.
W kole rozwijamy swoje talenty, wykonujemy świąteczne i okolicznościowe dekoracje i wystawy przygotowujemy się do konkursów, dzielimy się wiarą, bierzemy udział w nabożeństwach i misyjnej działalności Kościoła.
 
Św. Kazimierz Królewicz – patron dzieci i młodzieży

Z okazji święta patrona parafii i patrona dzieci i młodzieży tydzień wcześniej zorganizowana została wystawa pod tytułem: Św. Kazimierz Królewicz – patron dzieci i młodzieży. W dniu 1 marca uczniom kl. I B , IV A , IV C oraz młodzieży gimnazjalnej kl. III A, B, C, pani B. Ołdak przeprowadziła zajęcia czytelnicze o św. Kazimierzu Jagiellończyku. Na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne uczniów naszej szkoły oraz różne materiały dotyczące Królewicza m.in. książki, broszury, czasopisma, plansze, albumy i prace plastyczne archiwalne „Portret Kazimierza Królewicza”. Następnie część wystawy została udostępniona w naszej parafii podczas obchodów XIX Suwalskiego Kaziuka.
 
Z życia szkolnej biblioteki

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, który obchodzimy 6. 02. 2018r. pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci.
Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) od 2004 roku służy propagowaniu działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.
Ideą DBI jest podkreślenie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.
Z tej okazji w bibliotece przygotowaliśmy gazetkę i wystawkę książek.

Z okazji Walentynek obchodzonych 14. 02,2018r. została wykonana gazetka „Walentynki z książką” oraz wystawka książek pod tytułem „Romans w Bibliotece”. Natomiast dla dzieci młodszych kącik Walentynowy z kostkami szczęścia i książką o miłości.
 
Z życia biblioteki

Z życia biblioteki.pdf

19 października uczniowie klasy II D Gimnazjum wraz z nauczycielami bibliotekarzami udali się do Biblioteki Publicznej na warsztaty czytelnicze
pt. „Zakazane książki”. Takie spotkania odbywają się w ciągu roku szkolnego
w ramach współpracy z instytucjami kultury w naszym mieście.

22 października w bibliotece odbyła się akcja czytelnicza „Cukierek z książką”. Promowała ona książki i zachęcała do czytania.
W tym dniu uczniowie wypożyczyli dużo książek – oby tak było zawsze.
 
W listopadzie biblioteka szkolna zorganizowała 2 cykliczne imprezy czytelnicze:
  • Zaduszki z wierszem – czytanie poezji o przemijaniu w klasach
  • Nauczyciele czytają wiersze patriotyczne z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Koordynatorami akcji byli nauczyciele bibliotekarze.

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawkę książek o Józefie Piłsudskim ze zbiorów Biblioteki Pedagogicznej.
 
AKCJA - „PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE SZKOLNEJ”
Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 7 prosi uczniów, rodziców i nauczycieli o podarowanie ciekawych książek ze swoich zbiorów.
Celem akcji jest wzbogacenie księgozbioru o nowe pozycje książkowe.
Przekazane książki będą służyć innym czytelnikom.
Zapraszamy do współpracy z biblioteką.
W imieniu naszych czytelników
wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 6 z 7


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG