Ścieżka powrotu

Start Biblioteka

Fotogaleria


Biblioteka
„Walentynki z książką”
14 lutego przygotowano w bibliotece szkolnej akcję „Walentynki z książką”. Zachęcano uczniów klas starszych do wypożyczania książek , których motywem przewodnim jest miłość.
Przygo
towano wystawkę na ten temat.    
 
 
Dzień Bezpiecznego Internetu
5 lutego 2019r. wypada Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie  z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce obchodzono ten dzień 13 raz.
Ma na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej bibliotece przygotowałyśmy tematyczną dekorację
 „Moje prawa i obowiązki w Internecie”. Przeprowadzono pogadanki dla uczniów.

 
Pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki
W styczniu 2019r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki. Dzieci wysłuchały wierszy i piosenek na temat zasad poszanowania książek oraz zachowania się w bibliotece. W obecności wychowawców złożyły uroczystą przysięgę i uzyskały status czytelnika.
Imprezę przygotowały: A. Puczyłowska i H. Gładkowska

 
Teatrzyk do czytania kamishibay
W grudniu do biblioteki szkolnej zakupiono teatrzyk do czytania kamishibay. „Skrzynka pełna baśni”.  Kamishibay to tradycyjna japońska sztuka opowiadania.  Jej podstwowym elementem jest drewniana skrzynka -  butai, mająca formę rozkładanego teatrzyku. Różne  przedstawienia  obejrzały już klasy  O A. O B, I A, I B, I C, II C, II E, III  A, IIIB .  Pozostałe klasy zaprosimy do biblioteki w najbliższym czasie. Ta forma promowania czytelnictwa cieszy się dużym zainteresowaniem.  
 
Wystawa „Za wolność i niepodległość
W związku z ogólnopolskimi  obchodami 100-lecia niepodległości  w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę i dekorację „Za wolność i niepodległość”.
Książki na wystawę użyczyła Biblioteka Pedagogiczna CEN.

 
« pierwszapoprzednia1234567następnaostatnia »

Strona 4 z 7


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG