Start Psycholog Pedagog

Psycholog_Pedagog
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Całodobowa bezpłatna infolinia tzw. telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

Każda młoda osoba, która  chce porozmawiać o swoich problemach, może od 1 października br. w każdej chwili zadzwonić pod bezpłatny numer 0 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię będzie prowadziła Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Została ona wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

W ramach działań infolinii pracownicy fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problem z dorastającymi dziećmi.

Godziny pracy w roku szk. 2019/2020
Godziny pracy psychologa
Godziny pracy pedagoga

Informacje
Informacje na temat konsekwencji prawnych związanych z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Rozdział 7,Przepisy karne, Art. 53. )

Światowy Dzień bez Papierosa
Co roku 31. maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ma równie zachęcić do 24-godzinnego okresu abstynencji od wszystkich form konsumpcji tytoniu na całym świecie. Światowy Dzień bez Papierosa został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów.

Zakazy palenia w miejscach publicznych i wszelkich miejscach, w których mogą przebywać osoby narażone na bierne palenie, stają się coraz popularniejsze. Obowiązują m. in. w Australii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Francji. W Polsce obowiązuje zakaz palenia w lokalach gastronomicznych i rozrywkowych, zakładach pracy oraz innych pomieszczeniach użytku publicznego, ogólnodostępnych miejscach przeznaczonych do wypoczynku i zabawy dzieci, na przystankach komunikacji miejskiej i w środkach publicznego transportu oraz na dworcach.

Zachęcamy młodzież oraz rodziców do obejrzenia filmu profilaktycznego

"Mowa nienawiści"
Dnia 13.02.2019 i 15.02.2019 r odbyły się w naszej szkole wykłady dotyczące "Mowy nienawiści-HEJTU". Wzięły w nim udział klasy 4-8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.
Podczas wykładu zostały poruszane najważniejsze aspekty dotyczące "Mowy nienawiści", tolerancji , komunikacji oraz współżycia w grupie rówieśniczej.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w wykładzie, interpretując na forum przygotowane przez klasę plakaty.
Miło nam ogłosić, że zwycięzcą w konkursie na najwymowniejszy plakat oraz jego interpretacje jest klasa 6 c sp z Wychowawcą Panią Katarzyną Bołtrukanis.
GRATULUJEMY  WYGRANEJ :)i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim klasom :)

Przytul hejtera - teledysk

M.Koprowska, N.AL-Khamis