Ścieżka powrotu

Start Psycholog Pedagog

Projekty

Fotogaleria


Psycholog_Pedagog
Bądź eco dla naszej ZIEMI

Bycie ECO jest COOL


 

Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Kryzys dotyczący stosunku człowieka do środowiska, pojawił się i narasta obejmując swym zasięgiem cały świat. Dlatego ogromnie ważnym problemem ludzkości u progu XXI wieku jest przetrwanie i stworzenie warunków godnego życia dla przyszłych pokoleń, życia w harmonii z naturą i drugim człowiekiem.

Więcej…
 
Izolacja w czasie epidemii a higiena psychiczna

Przymusowa izolacja w czasie epidemii a higiena psychiczna


Obowiązujące ograniczenia mające za zadanie zahamowanie rozprzestrzeniania się COVID-19 w istotny sposób zmieniają życie codzienne wszystkich ludzi. Pozostawanie w izolacji i liczne ograniczenia związane z życiem codziennym w istotny sposób mogą wpływać na obniżenie nastroju. Długotrwałe pozostawanie w odosobnieniu i rezygnowanie ze swoich zwykłych zajęć wymaga reorganizacji życia i poukładania wszystkiego na nowo. By zadbać o higienę psychiczną, należy postarać się zastąpić aktywności z których musimy rezygnować lub je ograniczyć innymi, które staną się częścią nowego schematu dnia. Ważna jest ta powtarzalność i zaplanowanie sobie zdań. Na przykład: chodzenie na siłownię warto zamienić na domowe treningi: o stałej porze, konkretne serie ćwiczeń. Spotkanie towarzyskie  można urządzić za pośrednictwem videorozmowy - wcale nie trzeba z tego rezygnować.

Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli do obejrzenia filmu poniżej:

Higiena psychiczna i zdrowe relacje z rodziną w czasach izolacji społecznej - film edukacyjny. - YouTube

 
Czy trudne emocje są nam do czegoś potrzebne??Jak sobie z nimi radzić?

 

 

źródło: KinoSzkoła - Interdyscyplinarny Program Edukacji Medialnej i Społecznej (kinoszkola.pl)

N.A, M.K

 
Poczucie własnej wartości- budujmy, nie rujnujmy!

 

Poczucie własnej wartości jest kluczowym elementem jakości naszego życia. To nic innego jak nasz obraz samych siebie, nasza samoocena. Może być niska, wysoka lub na odpowiednim poziomie, co gwarantuje nam satysfakcję z życia poprzez posiadanie adekwatnej oceny swojej osoby.

Zbyt niska samoocena hamuje nasze działania. Osoby z niskim poczuciem własnej wartości są bierne, nieśmiałe, wycofują się z działania z lęku przed porażką. Obawiają się nowości, uważają, że nie poradzą sobie w nowym miejscu, z nowymi obowiązkami. Niska samoocena wynikać może z czynników, których źródła znajdujemy we wczesny dzieciństwie, w tym ze zbyt wygórowanych wymagań rodziców wobec nas, z chłodu emocjonalnego z ich strony ale też nagromadzenia nieprawdziwych w naszej ocenie informacji z otoczenia. Co ciekawe, niską samoocenę mogą mieć też osoby, które same wobec siebie stawiają zbyt wysokie wymagania. Pamiętajmy, że długo utrzymująca się niska samoocena może prowadzić nawet do depresji!

Więcej…
 
Relaksacja dzieci i młodzieży

Relaksacja to pojęcie szerokie, istnieje wiele rodzajów treningów relaksacyjnych m. in. Trening Autogenny Schultza, relaksacja Jacobsona,

czy medytacje.

Głównym celem technik relaksacyjnych jest wprowadzenie w stan odprężenia i dobrego samopoczucia fizycznego oraz psychicznego.

Relaks jest jednym ze sposobów na  łagodzenie napięcia emocjonalnego i stresu- zjawisk obecnych w życiu codziennym, także u dzieci i młodzieży.

Trening relaksacyjny wzmacnia koncentrację uwagi, rozwija wyobraźnię, redukuję lęki i agresję, poprawia relacje w grupie.

Linki do relaksacji:

youtube.com/watch?v=P8128iS8o0g- dla najmłodszych

youtube.com/watch?v=DAxYabx1ELQ- Trening Autogenny Schultza

youtube.com/watch?v=x4AuCvjA8oU-relaksacja Jacobsona

 
« pierwszapoprzednia123456następnaostatnia »

Strona 1 z 6


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG