Start Psycholog Pedagog

Psycholog_Pedagog
Wyniki konkursu na domek dla zwierząt

Na wstępie pragniemy podziękować  wszystkim uczestnikom konkursu i osobom, które pomogły naszym uczniom stworzyć tak piękne prace . Jesteśmy bardzo zadowolone z  Waszej kreatywności i różnorodności wykonania domków.

Wasze prace przyozdobią ogród naszej szkoły i będą służyć zwierzątkom przez długie lata

Miło nam jest ogłosić, że zwycięzcami konkursu  są:

Miejsce 1-  Zuzanna Szczęsnowicz  kl 7c

Miejsce 2-Blanka Socik kl 4b

Miejsce 3- autor nieznany (bardzo prosimy o kontakt z panią psycholog  na librusie  w celu ustalenia zwycięzcy  3 miejsca )

Nagrodami za  trzy pierwsze miejsca są czapki zimowe, bilety do kina, dyplomy oraz 6 z biologii lub przyrody

Dziękujemy również:
Mai Rzatkowskiej 5b

Oli Rzatkowskiej 7d

Patrycji Rzatkowskiej 5d

Weronice Zielińskiej 5d

Juliannie Krzesickiej  5a

Piotrowi Kruczyńskiemu  5d

Wyżej wymienione osoby otrzymały  wyróżnienia i w nagrodę również otrzymują bilety do kina, dyplom oraz 6 z biologii lub przyrody J

Po odbiór nagród zapraszamy od 4.01.2022 roku do pokoju psychologa.

Bardzo Wam dziękujemy za to że dołączyliście do konkursu

Pozdrawiamy i życzymy Spokojnych Świąt

Natalia Przekop

Konkurs dla klas 4-8 sp

Drodzy uczniowie , ze względu na to, że wprowadzamy do szkoły coraz to więcej działań pro ekologicznych i za każdym dniem nasza szkoła staję się bardziej Eko,  postanowiłyśmy zorganizować konkurs, przy którym będą mogli pomóc Wasi rodzice J

Istotą konkursu będzie wykonanie do wyboru:

- domku dla ptaków lub karmnika

- domku dla jeży

- domku dla owadów

Wielkość i wykonanie takiego domku  będzie tylko i wyłącznie zależeć od Waszej fantazji, chęci i możliwości. Na dole widnieją zdjęcia przykładowe. Zaangażujcie w pomoc rodziców, niech to będzie Wasza wspólna praca

Komisja wybierze 3 najlepsze prace, które zostaną nagrodzone biletami do kina na dowolny seans

(w 3d również) oraz kolorowymi, ciepłymi, fikuśnymi  czapkami na nadchodzące zimne dni ;). Zostaną również wybrane 3 wyróżnienia, które tez nagrodzimy drobnymi upominkami. Wszyscy uczniowie biorący udział w naszym konkursie dostaną po 6 z biologii :D

Podpisane domki należy wykonać do 20 grudnia i przekazać je do gabinetu psychologa, lub dla pań Bogusi i Grażynki  w szatni.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 21.12- wyniki podane zostaną na stronie szkoły, a nagrody wręczymy w Sali lustrzanej w dniu 22.12.

Do dzieła ;)

Natalia Przekop

Psycholog –Nadin Al-Khamis

Pedagog –Małgorzata Koprowska

Bilety do kina sponsoruje Rada rodziców, która zachęca do wpłat na komitet rodzicielski

Godziny pracy w roku szk. 2021/2022

SZARE na ZIELONE- Obsadzamy 10 !

Zauważyliśmy, że pewne miejsce na terenie szkoły mogłyby wyglądać korzystniej i przyciągać swoją atrakcyjnością.

Jest to patio szkoły, które zdecydowanie potrzebuje ożywienia i renowacji.

Dlatego wpadliśmy na pomysł, aby obsadzić te miejsce zielenią: kolorowymi kwiatami, niskimi krzewami, dekoracyjnymi drzewkami.Uśmiech

Aby zrealizować nasz pomysł i zmienić szare miejsce w strefę odpoczynku i rekreacji, potrzebujemy wsparcia uczniów, nauczycieli i rodziców :)

Przydadzą się:

-nasiona, cebulki, sadzonki kolorowych kwiatów -najlepiej wielorocznych. Mile widziane kwiaty, które nie potrzebują dużo słońca oraz nasiona kwiatów polnych

-sadzonki krzewów kwitnących

-drzewka ozdobne np . magnolie ( odmiana Susan ), migdałek, wisteria, żarnowiec ( prosimy nie przynosić drzew iglastych)

-rośliny pnące , typu róże, powojniki, glicynia, milin, wiciokrzewy

Jeżeli ktoś posiada niepotrzebne, drewniane donice ( nawet wymagające odrestaurowania), drewniane kratki do roślin pnących, ławki do siedzenia (również takie, które wymagają odrestaurowania), figurki ogrodowe ,czy coś co mogłoby przydać się w realizacji naszego pomysłu, to będziemy bardzo wdzięczni.

Rośliny i akcesoria prosimy zostawiać u Pań Woźnych w dyżurce w szatni.

Prosimy o podpisanie nazw roślin.

Dzięki każdej przyniesionej rzeczy, będziemy bliżej realizacji naszego "zielonego kącika"  :)

Z góry dziękujemy za pomoc osobom, które dołączą do akcji :)

Samorząd szkolny z opiekunami,

Natalia Przekop z klasą 2e,

Psycholog i pedagog szkolny.

Bądź eco dla naszej ZIEMI

Bycie ECO jest COOL

Stale pogarszający się stan środowiska przyrodniczego jest tematem dyskusji na całym świecie. Kryzys dotyczący stosunku człowieka do środowiska, pojawił się i narasta obejmując swym zasięgiem cały świat. Dlatego ogromnie ważnym problemem ludzkości u progu XXI wieku jest przetrwanie i stworzenie warunków godnego życia dla przyszłych pokoleń, życia w harmonii z naturą i drugim człowiekiem.