Start Psycholog

Przydatne linki PDF Drukuj
  Mózg dziecka nie radzi sobie bez miłości. Porównanie zdrowego i zaniedbanego mózgu.

Poradnik prawny dla młodzieży PDF Drukuj
"Przychodzi uczeń do prawnika"

Centrum Aktywności Społecznej Pryzmat w Suwałkach prowadzi Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Zainteresowane osoby mogą skorzystać również z innowacyjnego poradnika prawnego dla młodzieży "Przychodzi uczeń do prawnika" Forma elektroniczna książki jest dostępna pod adresem:

Nasi uczniowie nakręcili reklamę! PDF Drukuj
Czy my, jako młodzi ludzie możemy tu coś zmienić? Czy nasz głos się liczy? TAK!
Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w tym roku został zrealizowany cykl warsztatów łączących film i działania społeczne. W trzech miejscach w Polsce- w Nowym Tomyślu, Suwałkach oraz Koczargach, grupy gimnazjalistów wzięły  udział w cyklu warsztatów. Młodzi poznali  pierwsze tajniki sztuki  filmowej,  jednocześnie zastanowili się nad swoim miejscem w lokalnej społeczności.
W ramach projektu „Rozkręcamy społecznie” gimnazjaliści szukali odpowiedzi,  co im się podoba w miejscu w którym żyją, a co wyobrażaliby sobie inaczej.  Opowiedzieli o tym używając języka filmu. Chcemy zaznaczyć, że filmy stworzyli wyłącznie uczniowie. Od pomysłu przez scenariusz, scenopis, grę aktorską, operowanie kamerą, montaż, czy sprawy formalne (takie jak uzyskanie zgody na kręcenie, czy publikację).
Spotkania zakończyły się lokalną prezentacją w każdej z miejscowości, podczas których wyświetlone zostały przygotowane reklamy. Suwałki miały swoją prezentację w SOKu. Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli czas i przyszli na pokaz. Dla młodych to jest bardzo ważne.

Rozkręcamy społecznie PDF Drukuj
Młodzież naszej szkoły wzięła udział w akcji organizowanej przez stowarzyszenie „Mierz wysoko” ROZKRĘCAMY SPOŁECZNIE – MŁODZIEŻ LOKALNIE ZAANGAŻOWANA TWORZY FILMOWE REKLAMY SPOŁECZNE
Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w tym roku realizowane są cykle warsztatów łączących film i działania społeczne.
W trzech miejscach w Polsce- w Nowym Tomyślu, Suwałkach oraz Koczargach grupy gimnazjalistów wzięły udział w cyklu warsztatów, podczas których poznali pierwsze tajniki sztuki  filmowej i jednocześnie zastanawiali się nad swoim miejscem w lokalnej społeczności.