Ścieżka powrotu

Start Aktualności

Fotogaleria


Aktualności
Życzenia Świąteczne
Gdy nadejdą Święta niech nadzieja i radość zastukają do Waszych drzwi,
a Nowy Rok przyniesie pomyślność i szczęście każdego dnia.
Radosnych Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności w Nowym Roku


życzy dyrektor Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach.
 
Szkolne Koło Turystyczno-Przyrodnicze

Do Szkolnego Koła Turystyczno- Przyrodniczego należą uczniowie klas IV A, IV B, V A, V C. Naszym celem jest pogłębianie wiedzy dotyczącej naszego miasta i zjawisk przyrodniczych. 4 października 2013 roku byliśmy na Stacji Meteorologicznej IMGW. Pani pracująca na stacji opowiedziała nam o pracy meteorologów, obserwacji i prognozowaniu pogody. Najbardziej podobała się nam szklana kula (heliograf) służąca do określania ilości godzin gdy świeciło Słońce.

  

19 października 2013 odwiedziliśmy Muzeum Okręgowe w Suwałkach. Muzeum po remoncie wygląda świetnie, mało jest jeszcze ekspozycji. Oglądaliśmy wystawę  prac Alfreda Wierusza Kowalskiego, najsłynniejszego suwalskiego malarza. Jego obrazy z wilkami naprawdę zrobiły na Nas wrażenie.

 
Peregrynacja obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej

W sobotę 21 września w Suwałkach rozpoczęła się peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Matka Boża wyruszyła w pielgrzymkę po Polsce 26 sierpnia 1957 roku z inicjatywy Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Nawiedzenie Maryi w Jej Jasnogórskim wizerunku w diecezji ełckiej zakończy się 7 czerwca przyszłego roku. Długo oczekiwaną uroczystość w naszej parafii przeżywaliśmy w dniach 25 – 26 września. Czas przygotowania i nawiedzenia przypada w Roku Wiary, dlatego peregrynacji towarzyszy hasło: „Maryjo, bądź nam Przewodniczką w wierze!”. Do spotkania z Maryją uczniowie naszej szkoły przygotowywali się podczas maryjnych rekolekcji. W czwartek cała wspólnota szkolna uczestniczyła w Eucharystii, podczas której zostały złożone do symbolicznej łódki dary duchowe, listy dzieci i młodzieży do Matki Bożej. Czuwaniu towarzyszyła radość i wzruszenie. Mamy nadzieję, że każdy zachowa głęboko w sercu to wyjątkowe spotkanie z Matką, następne bowiem odbędzie się dopiero za kolejne 27 lat.

Więcej…
 
Nowy Rok Szkolny rozpoczęty

Więcej…
 
« pierwszapoprzednia919293następnaostatnia »

Strona 93 z 93


Copyright © 2013 SP nr 10 w Suwałkach. Webmaster: TG